Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
kaltsiumikanalite blokaator
 
Harimatu 17. jaanuar 2017, kl 12.15
kas keegi seletaks maakeeli, mida see tähendab - kaltsiumikanalite blokaator, tean, et see on vererõhku alandav ravimi osa, kuid mis see kaltsiumikanal on. Kas peaks tegelikkuses kaltsiumirikkast sööki vältima? Googeldades ei leidnud arusaamist.
 
njahh 17. jaanuar 2017, kl 13.08
kindlasti mitte. Kaltsium toimib keerulistes rakuprotsessides ja seda ei mõjutata kaltsiumirikaste toiduainete tarbimise või mittetarbimisega.
 
Harimatu 17. jaanuar 2017, kl 14.10
aga miks tal siis selline nimetus - kaltsiumikanalite blokaator? Miks neid kaltsiumikanaleid peab blokeerima? Sukeldun vist teadusesse:)
 
njahh 17. jaanuar 2017, kl 16.14
uuri jah veidi rakubioloogiat, aga kaltsium ja kaalium ja naatrium ja ... on ained, mis vastutavad selle eest, et raku ja väliskeskkonna vahel toimuks ainete vahetus.
 
guugeldasin 17. jaanuar 2017, kl 18.08
uudishimust, njahh räägib tõtt, mina ei saa kah aru, keeruline teaduslik keel. aga mina ei hooli sellest, kuidas just ravim imendub ja mismoodi ta täpselt mõjub, uurin mis kõrvaltoimed ja millega koos ei ole vaja võtta. Kätte sain sellise jutu:

Kaltsiumikanalite blokaatorid (KKB) vähendavad veresoonte silelihaste ja koronaararterite kontraktiilsust. Dihüdropüridi initüüpi KKBd on tõhusad vererõhu alandajad ning neid on soovitatud kasutada eelkõige isoleeritud süstoolse hüpertensiooni ja raseduse korral ning siis, kui kaasuvalt esineb stenokardia või vasaku vatsakese hüpertroofia.
 
Harimatu 17. jaanuar 2017, kl 19.19
sama hästi võiks olla nimetus kaaliumikanalite blokaator, et just see kaltsiumikanal. Samal ajal olen ka kuskilt lugenud, et liigne kaltsium ei ole hea kõrgvererõhuga inimesetele. Ei ole jõudnud vahepeal rakubioloogiat uurida. Oleks kuskil võimalus küsida seda just näiteks oma ala spetsialistilt, kasvõi tasuliselt.
 
njahh 17. jaanuar 2017, kl 20.33
inimene, kes sellest asjast ise aru saab, ei oska sulle lihtinimesele arusaadavat seletust anda :)
 
R 15. aprill 2020, kl 04.49
Kui ei oska lihtsalt seletada, pole järelikult ise aru saanud.
 
ccc 15. aprill 2020, kl 09.57
Kas südaöösel pole ka targemat teha. kui vanu teemasid välja kaevata? Võta oma rohud ära!
 
prääks 19. aprill 2020, kl 10.43
mida ta valesti ütles?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!