Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Appi kurk pidevalt haige ja abi ei saa!
 
N31 26. juuni 2015, kl 22.06
Kas keegi on maadelnud sellise probleemiga, et kurk on pidevalt valus ja punane. Mul on selline asi kestnud juba 1,5 aastat ja abi kuskilt ei saa. Olen käinud juba 4 erineva spetsialisti juures, tehtud on analüüsid, uuritud mingi aparaadiga ja kõik pidi olemas korras, ka mandlid. Ometigi on kurk pidevalt valus ja punane, vahepeal on võibolla 1-2 nädalat okei ja siis hakkab jälle. Sain mingeid immuunsust tugevdavaid kapsleid ja kõik. Muidu olen täiesti terve inimene, teen sporti, söön tervsilikult ja mingeid muid probleeme ei ole. See segab juba mu igapäevaelu kuna valutava kurguga iga päev ringi kõndida ei ole sugugi meeldiv. On kellegil olnud sama jama, kust saite abi?
 
teadja 26. juuni 2015, kl 22.54
Mõni suguhaigus äkki? Oraalseksi teel levib.Pole mingi haruldus.Tasub kontrolli minna.Võib mõni krooniline suguhaigus olla siis.
 
ehee 26. juuni 2015, kl 23.01
Kas antibiootikumi kuur on määratud? Mingi nakkus võib olla.
 
ma arvan 26. juuni 2015, kl 23.02
et see võib olla streptokokk.
 
N31 26. juuni 2015, kl 23.15
Suguhaigus on valistatud kuna olen regulaarne doonor ja see jama kestab varsti juba 2 aastat! AB kuur maarati kuskil aasta tagasi ja siis pikka aega ei olnud valus aga paari kuu parast hakkas jalle.
 
aitab 26. juuni 2015, kl 23.15
mesi ja leige vee joomine
 
kkkj 26. juuni 2015, kl 23.22
Lugesin taolise murega naise kohta kellel diagnoositi hoopis teine haigus. Kas mandlid on ülevaadatud ja kõri?
 
see et 26. juuni 2015, kl 23.47
Kui AB kuur aitas siis kindlalt tegemist mingi kroonilise nakkusega.Tasub kogu vere pilt teha.See et korra on verepilt tehtud ei määra midagi.Arstidel võis midagi kahe silma vahele jääda(endal selles suhtes halb kogemus olemas).HIV test ei teeks ka paha.(haigusel pikk peiteaeg)
Aga raviks soovitaks Faringo Sprayd.(Astelpaju ja saialille õli aerosoolis)Eriti tõhus.
 
naine pealinnast 26. juuni 2015, kl 23.56
Minul oli sama jama mõni aeg tagasi.Kaks korda aastas oli kurk jube haige lisaks köha.Aitas ainult antibiootikumi kuur.Mitteüks muu ravim ei aidanud.Ja nii mitu aastat järjest.Verepilt ei näidanud midagi.Peale elukaaslase vahetust probleemid kurguga kadusid.Ise kahtlustan mingit klamüüdiat või sarnast jälkust mida elukaaslaselt sain.
 
foorum 26. juuni 2015, kl 23.59
Tuult ei tohi saada , võibolla spordid , pesed ja tuled õue .Või jääd higisena seisma .
 
M. 27. juuni 2015, kl 00.48
Mine immunoloogi vastuvõtule. Minul on aastaid kurguga probleeme. Mul on mandlid kaks korda ära lõigatud (kasvasid tagasi) ja ikka on probleemid. Nüüd on jälle kurk pidevalt punane ja kuivab jubedalt, lisaks on tunda ebameeldiv kipitus ja kraapimine, kurgukaared (nn mandlite esised nahad) on muutunud valgeks, nagu veretu armkude. Lasin teha biopsia ja vastuses seisis, et parakeratoos (st sarvestunud kude, armkude). Kaks LOR arsti vaatasid ja ütlesid, et seal pole midagi teha. Läksin immunoloogi vastuvõtule. Tema tegi põhjalikud immuunanalüüsid ja üks näitaja (S-IgG2) oli alla normi. See tähendab, et mu organismi kaitse streptokokkide, pneumokokkide, stafülokokkide jne kapselbakterite vastu on nõrk. Muud immuunnäitajad olid mul korras. Analüüsi korrati kolm nädlat hiljem, et veenduda, kas tegemist ei ole labori veaga. Kui see näit on ka seekord normist madalam, siis tuleb lasta end streptokokknakkuste (kopsupõletik, meningiit) vastu vaktsineerida ja soovitav on teha ka antikehad ülekanne, see päästab põdemisest ja kui nakkus juhtub ikkagi kallale saama, siis põeb kergemalt läbi. Selline immuunnäitaja langus võib olla kaasasündinud (inimesed ei teagi, et see on, kuna ei lase oma immuunsüsteemi uurida) või omandatud, võib olla ka ajutine (pikaajalisest või kroonilisest haigusest või ravimitest). Niiet, käi immunoloogi vastuvõtul. ITK-s on neid kaks, dr Suigom ja dr. Kress. Vajalik perearsti saatekiri. Saab ka ise tasuda (ilma saatekirjata), aga immuunuuringud on kallid. Dr. Suigom võtab vastu ka Fertilitases. Esmane visiiditasu 50€ ja järgnev 35€.
 
M. 27. juuni 2015, kl 01.04
Immunoloog näeb ka hiv nakkuse ära, kui see olemas on. Mina lasin enne teha 3 hiv testi, olid negatiivsed. Olin pidevalt haige ja ei saanud aru, millest.
Hiv-i peiteaeg (aknaperiood) kiirtesti puhul on 12 nädalat ja veenivere testiga 4 nädalat. Synlab (endine Quattromed) teeb testi anonüümselt ja tasuta. Ma lasin algul Merimetsas teha kiirtesti, siis lugesin netist, et see ei pruugi olla adekvaatne, siis lasin Quattromedis teha veenivere testi. Siis lugesin netist, et ka see võib olla valenegatiivne ja lasin pool aastat hiljem teha veel ühe kiirtesti, kõik olid negatiivsed. Mulle öeldi lõpuks, et ärge enam tulge testi tegema, kui reaalset kahtlust (kahtlast kaitsmata kontakti olnud) ei ole.

http://www.hiv.ee/et
 
M. 27. juuni 2015, kl 01.11
Dr. Suigom võtab vastu ka Fertilitases.

Vabandust, kirjutasin valesti. Ta võtab vastu Synlab-is.
https://minu.synlab.ee/toode/allergoloog-immunoloogi-konsultatsioon-2/
 
Kyss 27. juuni 2015, kl 01.12
kkkj Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Lugesin taolise murega naise kohta kellel diagnoos
> iti hoopis teine haigus. Kas mandlid on ülevaadatu
> d ja kõri?

Mis haigus see siis oli?
 
Lasteaiale, kes AB soovitavad 27. juuni 2015, kl 02.29
Antibiootikumide määramisele peab kindlasti eelnema kurgulima külv! Kui midagi välja kasvab, siis antibiootikumedele tundlikkuse test.

Täitsa haige oleks tänapäeval niisama ehku peale antibiootikume neelata.
 
kurguhaige 27. juuni 2015, kl 08.45
Kui kurk on haige viiruslikust nakkusest, siis aitavad kurguspreid jne. Bakteriaalset põletikku saab ravida üksnes antibiootikumidega. Minul võeti vatitikuga kurgust keele pinnalt analüüs. See oli puhas, polnud baktereid. Kurguarst pani mulle peale antibiootikumid, duracef oli nimetus. See tõmbas põletiku maha. Arsti sõnul ei kasva bakter kurgukaapest alati välja. Kuna duracef aitas, siis järelikult oli bakteriaalne põletik.
 
N31 27. juuni 2015, kl 09.53
HIVi mul kindlasti ei ole, raseduse ajal tehti need testid ja nagu ma utlesin ma olen ka doonor. Kurguarst ajab alati sama juttu, et vaja immunsust tugevdada ja muretsemiseks ei ole pohjust ja saadab mu minema. Taiesti nagu peaga vastu seina jooksmine. Kuidas siis korras on kui mitu aastat jarjest kurk valutab? Immunoloog on hea mote!
 
M. 27. juuni 2015, kl 19.43
Mil ka kurk hetkel hauge ja punetab. Kurgu ülaosa on enamvähem ok, aga neel ja siis keele kõrvalt on küll tumepunane ja kibe. Kasutan astelpaju-saialille spreid ja taruvaigu-saialille spreid ja igasuguseid kurguoastille, joon palju jne... Kurk on ikka haige. Kuna palavikku ei ole, siis antibiootikume ei määrata. Ja käin samuti haige kurguga ringi. Jube piin on olla. Kurgu all on lümfisõlmed suurenenud. Katsudes oleks nagu suured mandlid, aga need on lõigatud.
LOR arst soovitas üldse alles aasta pärast tagasi minna. Seetõttu läksingi immunoloogi vastuvõtule, piinab ju. Immuunnäitajate kordusanalüüs võtab aega ja tagasi olen kutsutud alles augusti lõpus. Arst on vahepeal puhkusel ka. Immunoloog ütles, et kui mandlid lõigatud, siis mingid väikesed kontsud või koekesed jäävad ikkagi kurku ja külmetudes paistetavad üles, võivad olla nagu mullid. Seega kurguhaigused ei kao mandlite eemaldamisega kuhugi.
 
N31 27. juuni 2015, kl 20.16
Huvitav mulle pole isegi uhtegi testi tehtud, va vereproov, mis oli taiesti korras. Vaadatud ainult mingi aparaadiga korra kurku ja koik, ei mingit kurgukaabet et valistada bakter, ei mingit kaamerat kurku. Milliseid uuringuid ma noudma peaks? See olukord ajab hulluks juba, ei saa isegi oma suve nautida normaalselt...
 
M. 28. juuni 2015, kl 00.10
Mina käisin Fertilitases kahe arsti tasulisel vastuvõtul. Seal vaadati kurku suurendava valguspeegliga, kombati kael ja kurk läbi, põsed ja keel kombati läbi. Minu palvel tehti kurgu limaskesta biopsia, st võeti analüüsiks tükk (kuna kurgumandli esine nahk oli muutunud valgeks). Arvasin, et vbla on mingi seen või bakter või leukoplaakia. Oli parakeratoos (sarvestunud kude), kuid märgitud juurde CIN1 (vähieelne seisund). LOR arst ütles, et see on armkude ja see ei vaja isegi jälgimist, seal pole midagi lõigata ka ja kurgu kraapimise ja kiskumise vastu pole mingit abi. Soovitas võtta oliiviõli. Aasta pärast võiks uuesti kurku näitama minna. Ma ei suuda sellega leppida, sest kipitav kaktuse tunne on kurgus.

Esimest korda lõigati mul mandlid lokaalse tuimestusega 2002 aastal. Seitsa aastat hiljem tundsin kurgus samasugust kraapivat ja kõrvetavat tunnet nagu praegu. Läksin LOR arsti juurde näitama. Ütles, et teil pole siin mitte midagi. Läksin teise LOR arsti juurde, see lasi teha UH ja öeldi, et siin pole midagi. Siis läksin Ferilitasse kolmanda, so sama arsti juurde, kes esimesel korral mandlid lõikas. Tema ütles, et mul on tekkinud kurku uued mandli moodi moodustised ja need on põletikulised. Ta tegi mulle nende moodustiste eemaldamiseks opi ükdnarkoosis (maksin vaid lepingutasu ja haigekassa tasus ülejäänu). Koed saadeti histoloogiasse ja koes oli healoomuline hpv (mitte sama tüüp, mis emakakaelal). Kurk paranes opist ja kõik muutus heaks. Nüüd on opist möödas kuus aastat ja tunnen kurgus enamvähem sama tunnet, mis enne oppi, aga uusi mandleid ei näe. Mingid väikesed punased mügarad on. Tundub nagu kasvaks midagi limaskesta sees. No tõesti, nagu kaktus oleks limaskesta all. Kurk närb välja kole ja immunoloog ütles, et kurk ei ole korras, soovitas uuesti LOR arsti juurde minna.

Mina otsustasin näidata oma kurku LOR-onkoarstile. Temal kindlasti kogemusi rohkem ja suudab vast "näha" pealmisest limaskestast sügavamale. Lugesin, et tema tegeleb ka kurgu ja kõri palstikaga ja mikroskoopiliste oppidega. Ta on end koolitanud ja arendanud väga paljudes eri riikides üle maailma. Nii kogenud arsti konsultatsioon võib anda vastuse sellele, mis kurgus toimub. Ma ei arva, et inimene peab sellise ebamugavustundega elama. Tema võtab vastu PERHis (perearsti saatekirjaga), sinna ei saa löögile, aegu pole, mina lähen Fertilitases vastuvõtule (konsultatsioon on 45€). St ta on küll opereeriv onkoarst, aga eelkõige siiski LOR arst.

Ega kurguhaiguse diagnoosimiseks vist muud saagi teha, kui kurgukaape võtmine, UH, CT, käsikompamine, peegliga vaatamine, larüngoskoopia. Immunoloogil saab paluda teha immuunanalüüsid, saab teada, mis immuunsüsteemis toimub.
 
naine 28. juuni 2015, kl 22.36
Soolveega kuristamine (meresool)
Ingver-mesi-sidrun teeks ja ka kuristamiseks. Väga hea cayenni pipart ka sisse, ma ise panen koguaeg mõtlen siis ingveritee sisse.
Õunaäädika lahusega kuristada, pidi hästi aitama.
Olen ka fooliumi proovinud ära, et pidi kõige vastu. Venemaal aastakümneid sellega igasugu hädasid ravitud ja mulle tundus, et täitsa toimis.
Valu ning seda põhjustavate probleemide eemaldamine... "HÕBEPABERIGA""HÕBEDAST SILLAKESED" ehk RAVI ALUMIINIUMFOOLIUMIGA.
Valu puhul eri piirkondades, nii keha pinnal kui ka sees.

Kasutatakse näiteks ka kõri- ja hingamisteede haiguste, kopsupõletiku, bronhide põletike, südamepuudulikkuse, luumurdude puhul, siseorganite jaoks ka.
Näidustatud on ka liigeste valulikkus, soolade ladestumine liigestes, muhud, furunkulid ehk koeranaelad, haavad, varikoossed veenilaiendid, käte tursumine, kusepõie põletik, neerupõletik, aneemia, munasarjavähk, armid, kortsud. Jne jne.

Võetakse lai kleepplaaster ja paigutatakse selle peale vertikaalselt 1 cm laiused (toidu)fooliumi ribad, üksteisest 1,5 cm vahekaugusega.
Läikiv pool väljapoole.
Vasakule, paremale, üles ja alla jäetakse 1,5 cm vaba plaastriruumi.
Kehale valutavale kohale pannakse see kõik nii, et ribad jääksid keha suhtes vertikaalselt.
Selgroo puhul siis ka, selgroo suhtes paralleelselt ja jätta 3 päevaks.
Võib hoida ka niikaua peal kuni ei tekita ebamugavust.
Saab kasutada ka šokolaadi hõbepaberit. Läikiv pool tuleb panna vastu valutavat kehaosa.

Asi on selles, et bioloogiliselt aktiivsetest punktidest väljuvad biovoolud peegelduvad tagasi meridiaanidesse, kust nad on tulnud. See mõjub väga hästi organitele, mis konkreetse meridiaaniga on seotud.
Niimoodi saab kergelt eemaldada valu ja probleeme, isegi kelloidarme (need, mis jäävad peale kirurgilisi operatsioone).
 
naine 28. juuni 2015, kl 22.37
Ahjaa, et mina panin ümber kurgu selleks pole ribasid vaja kui mujale piirkonda siis ehk jh.
 
M. 29. juuni 2015, kl 00.45
mina olen kuristanud meresoola veega. Joonud pikaajaliselt sidruni-mee-ingveriga teed. Kasutanud kümneid aerosoole ja kurgupastille jne, jne. No, ei ole minul nendest abi. Vot fooliumit ei ole proovinud. Tundub imelik see asi. Ja muide, toidufoolium on mõlemalt poolt ühesugune. Vanasti vist olid vene shokolaadidel hõbelaber yhelt poolt matt ja teiselt läikiv, nüüd on ühesugune.

Kurkunahk on keele juurest tumepunane ja kõrgemalt kurgukaar täiesti valge - kisub, rebiv tunne. Kusjuures kisub lõualuu juurest ka mingit kaelasoont. Võibolla on siis mingid liited tekkinud, mis rebivad. Aga seal on ka põletik, muidu ei oleks punane. Igatahes ooyan, et saaksin juba onko-LOR-arsti vastuvõtule. Eelmine LOR arst ütles, et midagi lõigata ei saa, sest siis tekib uus armkude. Aga ma ei saa sedasi olla, seal tuleb midagi ära või vabaks lõigata. See armkude sellisel jubedal kujul tekkis sinna maikuus. Enne seda ei olnud alates opist kuus aastat midagi. Niiet loodan, et ikkagi saan abi ja ei pea seda asja lõpmatuseni taluma. Vbla see rebimine tekitabki limaskestas põletikku. Või on seal siis vastupidi, mingi muu faktor põhjustab valge kiskuva limaskesta.
 
Katsike 29. juuni 2015, kl 13.26
Mis on selle onko-LOR-arsti nimi? Mind vaevab peale mandli oppi pidev lima (selline kleepuv, et koguaeg tahask neelatada) tunne kurgus. Perearst ütleb, et lima peabki kurgus olema ja dr Vaide (LOR) määras nüüd küll ühe ninasalvi aga väga häiriv on olla. Et paneksin juba aegsasti aja kinni arstile, kes teeks ka mõned uuringud.
 
M. 29. juuni 2015, kl 14.53
minul tekib ka paks lima kurku. rvasin, et mingi allergia, aga allergiaid ei tuvastatud. Piima ei joo, seega sellega pole ka seotud.

Onkoarsti andmed on siin:
http://www.fertilitas.ee/alates-26022015-alustab-pea-ja-kaelakirurgia-alaste-konsultatsioonidega-pea-ja-kaelakirurg-dr-lauri-maisvee

Ta võtab PERHis ka vastu, aga sinna ei ole vabasid aegu. Ja kui saatekirjaga minna, siis peab saatekiri olema onkoloogi konsultatsioonile, mitte LOR arsti juurde. Nii öeldi mulle PERHi registratiuurist. Kuigi PERHi digiregistratuuris on ta kirjas nina-kurgu-kõrvaarstina. Vaatasin, aga ühtegi vaba aega 180 päeva jooksul ei olnud ja hiljemaid aegu ei näitagi.
 
Sooviks teada 29. juuni 2015, kl 14.59
naine Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ahjaa, et mina panin ümber kurgu selleks pole riba
> sid vaja kui mujale piirkonda siis ehk jh.

Milliste kaebute puhul sa seda oma kurgu ümber panid ja milline oli tulemus?
 
Katsike 29. juuni 2015, kl 15.45
M.- millal vastuvõtule lähed? Kui vähegi võimlaik anna palun teada, mis Sinuga tehti ja mis järeldusele arst jõudis.
 
M. 29. juuni 2015, kl 16.57
Ma regasin end 21.07. Ferti vastuvôtule. Ma lugesin, et probleemsed limaskestad on vôimalik laseriga eenaldada vôi kûlmutada nn kûlmaravi. Mind opereerinud LOR arst ûtles, et ta ei tea, kes sellist ravi Eestis teeb. Tartus ÜK kliinikumis olevT lasernuga olemas. Lugasin, et laseriga vôi kulmaraviga eemaldatgakse limajskestalt pealmine kiht (probleemne kude) ja selle asemele kasvab uus terve kude. Tavalise opiga nàiteks tekivad armkoed. Mul on jala peal ravitud vedela làmmastikuga opihaavu, olid tekkinud liiglihad. Need kadusid, st on vaevumàrgatavad. Ka siis, kui emakakaelale on tekkinud armkude (keratoos, sûnnitanutel ntx tekib), siis ka seda on vôimalik laseriga eemaldad ja kûlmaraviga ravida. Kurgu kohta ei tea. Ma arvan, et mida pônevam/keerulisem on anamnees arstile, seda rohkem ta tahab sellega tegeleda, eriti, kui on hea ennast pidevalt tàiendav arst. Kui teema ûles leian, siis annan kindlasti teada, mida arst arvas ja mida ta tegi/teeb. Vôib jàtta ka meili, kuhu vôin kirjutada.
 
M. 29. juuni 2015, kl 17.05
Tàna on suurepàrane ilm ja vôtan pàiksevanni. Proovisin suud veidi aega pàikse poole lahti hoida, et pàike raviks kurku. Kusjuures kurgus tekkis halb tunne, just seal kus on see valge limaskest (terve ûks kurgukaare esine nahk). Sellele ei meedi pàike. Pimestatud olekus tulid eel isesse postitusse kirjavead. Vabandan selle pàrast :)
 
artriitik 29. juuni 2015, kl 18.22
Issand jumal, need on ju mandlid. Mida teie siin pakute, HIV, klamyydia...soojad peast.

Mandlid välja lõigata ja asi ants.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!