Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Ajateenistus
 
noorusnoorus 09. august 2018, kl 01.15
Tere!

Olen noormees, keda peale keskkooli teenistusse ei tahetud. Otsustasin ülikooli minna. Nüüdseks haridus, väga hea palgaga töökoht, elukaaslane olemas ja lisaks veel muud kohustused. Nüüd on KRA leidnud jälle, et hirmsasti tahavad mind ikka aega teenima võtta. Tean, et kunagist tervisemure mul enam pole ning endale teadaolevalt pole ka muid muresid, kuid ajateenistusse mitte mingil juhul ei taha minna ning ei ole ka väga võimalik... Seega aus küsimus, kuidas ma ära vingerdan? Teadaolevalt tuli ka seadusemuudatus, et arstlikust komisjonist kõrvale hiilides võivad autojuhiloadki ära võtta lisaks trahvi tegemisele... Kas on kellelgi kogemusi, kas seda ka rakendatakse või mis reaalsed võimalused mul oleks? Ei ole huvitatud kuulamast seda "armee teeb meheks", "ise oled süüdi ja 11kuud pole nii hull" juttu.
Aitäh!
 
noorusonhukas 09. august 2018, kl 22.06
Ega nad kohe autojuhilubade kallale ka lähe. Pead ikka eelnevalt olema nn. sarihiilija, kes on juba kümneid kutseid ignoreerinud. Kui 28. eluaasta kaugel ei ole, siis ehk annabki lihtsalt trahvimaksetega ära venitada ja oledki prii. Mõne tuttava arsti ikka leiad? Mine konsulteeri ja mõelge koos mingi viga välja, mida on raske diagnoosida, ja millega annab komisjoni peedistada igasuguste nõudmistega.
 
Eiläheläbi 16. august 2018, kl 18.02
"Mõne tuttava arsti ikka leiad.." Töötan kliinikumis ja meile on tulnud patsient teisest Eesti otsast. Kaitseministeerium võib tellida (ja maksta) terviseseisundi uue kontrolli! :)
 
armee teebki meheks! 16. august 2018, kl 19.50
Just seda sulle ütlemegi. Sest praegu ajad sa niisugust lapsejuttu,et anna minna. Hädasti mehistuda vaja, muidu eladki memmepojana kogu elu. Septembrist lubati rakendada karmimaid meetmeid ja just nimelt esimesena autojuhi load tühistada.
 
Mitte 19. august 2018, kl 23.15
11 kuud Eestis teenida on nagu lumme kusta.Tõnäoliselt oled raskes depressioonis kui minna ei taha.
 
Üks 19. august 2018, kl 23.37
Koli teise riiki, siis nad ei kimbuta sind. Mul ühel tuttaval on sissekirjutus soomes, aga elab eestis, keegi ei kimbuta.
 
jjj 20. august 2018, kl 00.02
Ei saakamina aru, mida seal karta on.
Aga näe - pojuke kardab, et on raske vara üles tõusta ja et ilma nutitelefonita annab ilmselt otsad. Emmet ka ei ole, kes paitaks ja aitaks.
 
Hohohoo 20. august 2018, kl 02.49
Kui poeg armeesse teenima minna ei taha siis võiks ema poja asemel minna.
 
kolme kaitseväes käinud poja ema 20. august 2018, kl 10.55
Arusaamatu milleks selline halamine. Võimalik ju 8 kuuga ajateenistus läbida. Minu poiste arvates oli see nagu natuke pikem spordilaager iga nädalavahetus lasti koju, viidi spordivõistlustele ja ka kontsertidele. Ei olnud vaid kasarmus istumine. Lisaks annab CVle palju juurde juhtimiskogemuse omamine, oskus meeskonnatööks, seda hindavad paljud tööandjad Pakun välja veel ühe võimaluse Pissid öösel voodisse ja siis saadetakse ka koju. Aga jah sinu puhul on tõesti võimalus, saada oma ema.
 
arusaadav 20. august 2018, kl 11.38
Normaalsetele noormeestele ei olegi see probleemiks. Halavad need hädapätakad, keda meheks ju nimetada ei saagi.
 
kol 20. august 2018, kl 16.40
Oh neid hurjutajaid küll, mulle jäi kirjast kõlama pigem mõte, et inimesel on kohustused, millegipärast arvan, et rahalised (kõrge palgaga töökoht). Suured probleemid võivad tekkida, kui 11 kuud oma laene ei maksa või hoopis ähvardab töökoht selle aja jooksul ära kaduda. Ma pole asjadega kursis, aga kas oleks ehk variant Kaitseväkke astuda, seal ei pea nii kaua aega järjest viibima.
 
hurjutaja 20. august 2018, kl 20.46
Aga kui peaks tõesti midagi juhtuma - jumal kaitse selle eest - mida siis see suurte rahaliste kohustustega hädapätakas tegema hakkab? Ei oska mehike relvagi kasutada. Kohustused on meil kõikidel! Kas siis saadame kaitseväe laiali - täitku oma "kohustusi"! Ja ohuolukorras ...... siis nõuab see kohustuste täitja esimesena, et teda, tema peret ja kodu kaitstaks. Ise ta ju midagi teha ei oska.
Riigilt oskavad kõik nõuda, aga omalt poolt ei taha mitte midagi teha. Raske uskuda, et kõrgharidusega.
 
kirjutan ka 29. august 2018, kl 15.08
Minu teada seadus kaitseb sellisel juhul - et töökoht peab säilima ja laenumaksed peatatakse. Uuri täpsemalt seadust, ei viitsi praegu tuhnima hakata.
Ise olen naine, aga tegelikult on mul isegi kahju, et meil tüdrukutele ajateenistust ei ole - hea meelega oleksin käinud ja õppinud, kuidas ennast ja teisi kaitsta, et ohuolukorras oskaks ka midagi muud teha, kui lihtsalt halada. Praegu tunnen, et kui midagi peakski juhtuma, siis olen kuidagi abitu.
 
objektiivne vaatleja 04. märts 2022, kl 15.39
täiesti haige möle siin ikka - aga ega midagi imestada ka pole arvestades nn eesti olusid.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!