Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
ainuke sümptom - peas paha tunne
 
roberta 14. jaanuar 2021, kl 21.16
enam ei oska kannatada. viimasel kuul kahel tekib pähe väga paha tunne. Tavaliselt tekib see istudes ja arvutiga tööd tehes. Ma tunnen, kuidas see tunne tuleb, see ei tule hopsti, sekundiga. Võtab mõned minutid aega. Kõik on korras, teen tööd. Olen raamatupidaja. Töö ise on mega mõnus ja ma teen seda tundega, et jah, see ongi just see, mida ma tahan ja oskan. Aga siis äkki, tavaliselt mõne tunni pärast, hakkab peas võimatult paha. Seda tunnet on raske kirjeldada. Pea ei valuta, ei tuksle, ei lähe soojaks. Lihtsalt peas on selline tunne, et iiveldama ajab. Oksendanud ei ole. Selle tundega ei ole võimalik töötada. Ega istuda. Pean kindlasti tõusma ja natuke liikuma, kuid liikumine on ebakindel. Tavaliselt võtab neli viis tundi aega, enne kui läheb paremaks. Siis olen nii väsinud sellest üleelamisest, et kui istun rahulikult, võin täiega väga sügavalt magama jääda tunniks või natuke peale. Süda ei klopi, lööb rahulikult. Aga peas on nii halb tunne. Sure või maha. Viimasel ajal on lisandunud vabisemine. Kuna ma tunnen, et ma mul on juba hirm selle halva tunde pärast peas. Lisan, et teen tööd prillidega. Prillid on tehtud optometristi juures pikkade ja täpsete mõõtmiste tulemusena, KUID siiski mitte nende numbritega, mis tema vajalikuks pidas. Olin aastaid hädas sellega, et nemad määrasid mulle prillid tugevusega 2,0. Sest nende arust justkui nende aparaadid seda näitasid. Kaugele ma näen väga väga hästi. Tööd kahjuks teen prillidega, sest ilma ma enam ei näe nii väga täpselt. Algul tegin õige tugevusega prillid, nagu määrati, nendega ma ei suutnud harjuda mitme kuu jooksul, sest kõik mida ma vaatasin , oli väga suur. Reaalselt. Nullid olid suured kui kanamunad. Optimetristi soovitusel tegin siis nõrgemad prillid. +0,5. Nendega töötasin kaks aastat. Kuni eelmise aasta lõpus algasid need imelikud paha tunded peas. Jällegi konsulteerisin optometristiga ja ma tegin natuke kangemad prillid. Nüüd siis +0,75. Kuid ma ei tea, kas seoses prillidega või mis, aga nüüd on sellised hood juba lausa igapäevased. Võimalik et pole üldse prillidest. Võimalik et peaksin vahtima neid kanamune ikkagi ... Kusjuures ka käed olid nagu mammutil, jõle suured. Midagi muud minu elus ja töös muutunud ei ole. Mul on ka kõrge vererõhk. Iga päev võtan ravimit. Ei ole rõhku kontrollinud, ei tava olekus , ei selle halva olemise ajal. Kas tuleb minu kirjeldus kellelegi ehk tuttav ette? Oskab öelda , et temal oli samamoodi ja oli jah prillidest. Või oli hoopis vererõhust. Või oli hoopis suhkruhaigus? või oli hoopis enne insulti nii ... Krt. ma tunnen et järjest enam võtab võimust hoopis paanika ja ärevus nende hoogudega seoses. Kuna ma töötan suht iga päev, siis ongi nüüd iga päev sama lugu. Vahet ei ole, kas ma arvutis teen tööd või loen foorumeid. Ma hetkel ei mäleta, et need hood oleksid tekkinud kuskil mujal, kui istuvas asendis ... Palun mitte nõmetseda, olen nagu olen. aga kui on inimesi, kes oskavad lohutada või miskit soovitada, palun andke sellest märku. aitäh. Sõbrannad ei oska kaasa rääkida, neil ei ole sellist asja kunagi elus olnud. Mul juba lausa iga päev. Ja selle paha olemise ajal käin ringi nagu purjus. St. see ei lähe kohe üle, et hops, tõusen arvuti tagant ja kohe läheb üle. Ei. Kui lähen tänavale kõndima, siis kord on mind peetud purjus olevaks. Sest ju ma siis tuigerdasin. See ei ole sama mis pearinglus. See on lihtsalt väga halb tunne peas, ma ei näe õigesti, ma ei kuule, mida räägitakse, mul on raske süveneda enda väljendamisse ja teiste tähelepanekku kuulamisse sellel ajal. No täitsa täitsa. Eksole. Samas ma ei higista samal ajal, noh, jalad on imelikud, natuke nõrgad, kuid samas iiveldab nii et vähe pole. Appi. Mis minuga toimub. Müstika või tavapärane nähtus?
Helve Tamm 15. jaanuar 2021, kl 15.45
Vàga imelik juhtum tòesti. Mina muretseks vereròhu aparaadi ja kontrolliks ròhku enne ja selle hoo ajal. Ja árevusháire saate ka, sest hirm on juba, et jálle hakkab pihta. Prillide kohta ei oska arvata.
 
roberta 15. jaanuar 2021, kl 17.37
ei tea jah, arstile saab järgmisel nädalal. perearstile. tema siis otsustab mis teha, aga kuidas seni tööd teha , ma küll ei kujuta ette. täna olen suutnud arvutis tööd teha 4 minutit. siis tuli jälle see paha tunne ja vaata et pane või pakid sinnasamma maha. põgenesin koheselt arvutis. siis oli nagu kõik korras. proovisin korra veel ... seekord ilma prillideta. no kui ma näeks, oleks väga ok. sest paha tunnet ilma prillita justkui ei ole. samas ma ei saa töötada, sest ma ei näe. no näen,. kui kissitan, aga see ei ole minu puhul korrektse tulemusega töö tegemine ometi. jama. samas teleka ees istun tunde ja tunde, muidugi samuti prillita ... ei ole seda halba tunnet mitte.
 
kkk 18. jaanuar 2021, kl 01.36
Rohkem nagu paanika moodi ja lihaspinge sinna juurde. Pingestuda võib peale kaela ja teiste lihaste ka pea, kui eriti närvi minna. On endalgi taoline imelik tunne korduvalt olnud, ka noores eas. Pea nagu ei käi väga ringi, aga kõik on ümberringi tuim ja ei saa eriti millestki aru. Viimastel aastatel häiris just pearinglus. Aasta tagasi jõulude ajal oli veel jama tunne. Seejärel otsisin põhjust ja arvasin, et suur magneesiumipuudus. See tekitab palju ebamugavusi. Hakkasin magneesiumi jalavanne tegema ja tulemus on hea. Pearinglus aasta kadunud, lihased ei lähe krampi, isegi pulss on kogu aeg normaalne. Muidu ennem ärevuse korral pulss läks kõrgeks.
https://www.telegram.ee/toit-ja-tervis/17-marki-et-sul-voib-olla-magneesiumipuudus
 
roberta 19. jaanuar 2021, kl 18.46
pulss on väga OK. aga see peas paha tunne, selle eest paneks jooksu ma ei tea kuhu. töö tegemine on täielik tsirkus. istun 5 minutit, töötan, siis lähen ja istun kuskil mujal, ise samal ajal teen seal ka justkui nagu tööd. siis jälle arvuti taha 5 minutiks. no rohkem ei suuda lihtsalt istuda ja teha. sedasi teen oma tööd ja esitan aruandeid, mille tähtaeg on homme. teha on veel hulgim. ma ei tea, kuidas ma ära teen. ja see halb tunne on nii halb ja tekitab tõesti juba paanikat. st. käed ja jalad värisevad ja ei näe , ei kuule sellel ajal. panen aga suhkruvett, siis natuke rahunen. õudne. peale söömist on eriti jube, siis käib ka pea ringi. ometi olen ülekaaluline mitte dieeditav kõhnur. Nüüd siis asi seal maal, et ei julge süüa enam ka, kuna peale sööki läheb oluliselt hullemaks olukord PEAS. imelik, eksole. täiesti abituna tunnen ennast ja usun, et kaua siin ilmas enam olla ei lasta. niikui uksest ja aknast tuleks mingi kuri vaim peale ja teeks minuga kõike seda. Sest see olukord ei ole enam üldse normaalne. Mis haigus see selline on, mis avaldub ainult arvutis tööd tehes. Telekat vaadates ei ole. Süda muidu klopib iga ehmatuse peale, aga kuigi mul on suur hirm, ei hakka süda enam taguma. Äkki see vererõhu rohi mida võtan, äkki see hoiab südame selles müttes korras, et ei lase tal lolliks minna. Aga mina ise olen küll läbi mis läbi.
Helve Tamm 19. jaanuar 2021, kl 21.41
Andke meile ka teada perearsti arvamust, táitsa huvitav. Ma pakun, et arvuti pòhjustab árevusháiret kui káed ka hakkavad várisema. Antidepressandi kuuri tegema!
 
roberta 21. jaanuar 2021, kl 17.14
perearst laseb teha kõikvõimalikud uuringud. vererõhk oli tublisti üle 250ne. aga kuna mul on valge kitli sündroom, siis jäeti see rohk hetkel tähelepanu alt välja. suunati silmaarstile, kes peab uurima, kas mulle oleks vaja siiski tugevamaid prille. arsti jutu järgi pingutan ma oma silmi nõrgemate prillidega sedavõrd, et pea ja kaelalihased lähevad pingesse, see viskab rõhu üles ja see omakorda tekitab pähe paha tunde. elame-näeme. märtsi lõpuks korjab arst kõik uuringute tulemused kokku ja siis otsustab, mis edasi. ja ikkagi väidan mina et, algul hakkab paha ja siis tekib ärevus. nemad väidavad et algul tuleb ärevus ja siis hakkab paha. kui mul ei ole päeva jooksul kordagi paha olnud, kas siis ärevust ei ole? ja kui mul on kord nädalas paha, kas siis ärevus on ka kord nädalas? ei ole ju ... ühesõnaga mõttetu vaielda nendega.
 
Marta 22. jaanuar 2021, kl 20.38
Arvan,et sul mingi ärevushäire.
Kuigi mul midagi taolist nagu sul,töötan ka arvutiga terve päeva,aga mul diagnoositud kolmiknärvipõletik.Mul tekib rõhk ja valu ninaümbrusesse,valutab ninaluu ja nina ümbrus.Püsti tõustes käib pea ringi,tunnen tasakaalu häireid.Vahel tõesti tunne nagu oleksin purjus.Viimased prillid tekitasid ninal erilist valu,võtsin kasutusse eelmised prillid,asi natuke parem.
Kasutan nüüd carbalex tablette,aga peas on hull olukord,õõsel ärkan,sest pool pead ja üks silm valutavad ,võtan valuvaigisti ja siis läheb paremaks.Silmad valutavad ja jooksevad vett.Vahel ka tasakaaluhäired. Ise arvan,et ju ikka midagi peas toimumas...Mul vanust 55
Pead käima peaga kompuutris,ennem midagi täpset ei tea.
 
roberta 28. jaanuar 2021, kl 10.04
igasuguseid uuringuid on nüüd tehtud. eriarstide juures on käidud. mitte midagi pole leitud. nüüd on tekkinud häirivad pearinglused, mis on sekundilised. siuksed viuh ja viuh, tunnen et pea käib ringi. see on eriti häiriv. isegi ärevust ei diagnoositud. öeldi, et pole nende teema. kaela ja selgrooga ei tegele ükski arst. ortopeed ütles, et tema juurde tulla ainult siis kui on vajalik opile minna, tema enne aidata ei saa. neuroloog ütles, et nemad kaela probleemidega ei tegele. suunati taastusravi arstile, kust mind 4 aastat tagasi minema saadeti, kuna ükskõik mida ette võeti, see kõik tõstis vererühku väga palju ja taastusravi arst ise ei lubanud mul enam mingeid harjutusi ega massaase ega venitusi üldse teha. no mida siis küll teha. vaevalt nüüd 4 aasta möödudes see jälle lubatud on. vererõhk oli juba suht korras. müstilisi numbreid enam polnudki, ööpäevasel uuringul olid rõhud suht normi piires. aga mina ei saa tööd teha. selle kirja toksimise ajal on mõne korra see viuh jälle läbi käinud. hakka või enesetapu plaanima, sest sedasi elada küll ei ole võimalik. ma olen täielik närvihaige, ei julge enam õuegi üksi minna, sest kardan kukkuda ja viga saada. muidugi ma käin õues, aga siis on kogu aeg ka hirm minuga kaasas. või siis kaaslane. siis nagu kergem. aga see pole ju normaalne. silmaarstile lähen ka korra veel, sest optometrist soovitas soojalt lihtsalt minna mõne teise silma arsti juurde. ja siis võrrelda arvamusi. mul selline tunne, et pean ka kõik eriarstid sedasi uuesti läbi käima. teisel ringil. kuskilt ei valuta ei ole kange ei tunne mitte midagi halba. lihtsalt arvutis istudes hakkab halb. teleka ees või olla samas asendis tunde ja tunde, mitte midagi. sama halb tunne enda arvutis, sõbranna arvutis ja mujalgi olen katsetanud erinevaid toole ja erinevaid arvuteid. arumaeisaa. ja see teeb kurvaks
Helve Tamm 29. jaanuar 2021, kl 08.47
Táitsa imelikud asjad, et ùkski arst ei aita pòhjust leida. Mul kùll neuroloog lasi teha kaelast tomograafi kui oli kátesuremise teema. A proovige veel psùhoterapeudiga ráákida. Járjekorrad on pikad, aga mina saan páris ruttu Innar Tòru juurde skaibi teel. Kòik ju koroona hirmus ja ka tegelen árevusega. Soovitan uurida seda teemat.
 
muhv 01. veebruar 2021, kl 09.08
Kas te antidepressante kasutate? Need tekitavad seda viuh-viuh tunnet ehk sekundilisi peapööritusi.
 
Rhal 03. veebruar 2021, kl 11.11
Mina pakun, et äkki olete lihtsalt läbi põlenud ja nüüd need tegevused, mida oli ennem meeldiv teha ja mida tehes tundsite ennast hästi ning keskendunult, tekitavad järjest suuremat väsimust ja ebamugavustunnet. Samas kõrge vererõhk võib vist ka põhjustada tasakaaluhäireid ja kõikumistunnet. Mina soovitaksin minna linnast välja kuskile loodusesse ja siis proovida, et kas looduses läheb enesetunne paremaks ja niisama proovida mingit sporti teha, kasvõi 10 või 15 minutit päevas. Ega see monitori ja läpaka kiirgus (electromagnetic frequency (EMF) radiation) võib ka kehvasti mõjuda ja eks osad inimesed on selle suhtes tundlikumad kui teised.
 
kkk 03. veebruar 2021, kl 23.37
On eelnevalt antud nõu! Magneesiumipuudus on nr1, mis tuleb eemaldada ja sellest alustada. Seda ei saa enam praeguste toitudega kätte. Arstid ei oska probleemi lahendada, kui muud proovid tehtud. Hakake sellega pihta ja paari nädalaga on näha, kas aitab.
Mulle on aidanud nii, et aasta tagasi värisesin samuti, halb enesetunne, ärevus, pearinglus jne.
Praegu on enesetunne nagu oleks 25a, kuigi olen 49.
 
Triinu 04. veebruar 2021, kl 12.24
See on huvitav, kuidas ühel aitab üks ja teisel teine toidulisand. Minul võtab väsimuse, pearingluse ja halva tunde peast foolhape, aga ma võtan seda 2,5 mg see on 5-6 tava tabletti. Ma ei tee seda oma suva järgi vaid geneetiku ettekirjutusel.
 
roberta 06. veebruar 2021, kl 15.36
ei kasuta antidepressante. pole kunagi kasutanud. aga see viuh ja viuh pearinglused on nii ebamääraselt vastikud
Tiibik 25. september 2021, kl 12.08
Uurin teemaalgatajalt, et kas on paremaks läinud? Ise vaevlen millegi sarnasega juba poolteist aastat ja arstid põhjust ei leia. Kohe kui arvutis tööd tegema hakkan ja prillid pähe panen, tekib peas ääretult halb tunne. Nagu pressib ja elekter oleks sees. Ja see ei lähe üle, ongi praktiliselt kogu aeg. Kõik uuringud on tehtud, midagi ei leita. Küll pakutakse ka ärevushäiret, migreeni, kaelalihast pinget. Palju erinevaid ravimeid on kirjutatud, need on olukorra veel hullemaks teinud ja olen loobunud. Igasugu vitamiine ja toidulisandeid olen hulgi tarbinud. Kui tööd ei tee, siis on talutav olla. Tunnen ikkagi, et pea on imelik ja pole selge, nagu kunagi oli aga tööd tehes on täielik piin. Ehk saaksime omavahel konsulteerida?
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!