Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
vesi kopsus
 
muretseja 24. jaanuar 2003, kl 09.37
lähedasele öeldi, et tal on vesi kopsus. mida see õigupoolest tähendab? täna õhtul saan ehk arstiga rääkida, aga seni tahaks asjast aru saada... ja kuidas selline asi "juhtub"? kõlab küll väga halvasti...
 
Arstitädi 24. jaanuar 2003, kl 10.36
Ilmselt on mõeldud fluidotooraksit ehk vedelikku kopse ümbritsevas pleuraõõnes.Põhjuseid on mitmeid. Peaks teadma vanust, kaasnevaid haigusi, et öelda, millised on variandid.
 
fluidum 24. jaanuar 2003, kl 10.55
Kurat teab, mida see "vesi kopsus" rahvakeeli tähendab!? Vahest öeldakse nii kui on vedelikku pleuraõõnes, teinekord jälle siis kui on pais väikeses vereringes ehk siis kopsud turses. Vedelik pleuraõõnde (kopsu ja rindkere seina vahele) võib tulla mitmel põhjusel, kopsupõletikust kasvajateni välja. Ja turse lähevad kopsud enamasti südamepuudulikkusest.
Kui tahad üksikasjalikumat teavet, otsi internetist näiteks märksõnadega: pleuritis; chronic cardiac failure.
Jõudu!
 
muretseja 24. jaanuar 2003, kl 11.00
aitäh arstitädi kiire reageerimise eest.
30 a, tavaliselt terve, nüüd korraliselt opilt tulnud, tehti narkoosiga. ilmselt siis kuidagi tekkis? ja eile oli 39 palavik ka. on need omavahel seotud? ahjaa, lõigati 10 a tagasi neeruopil tekkunud liiteid (kui ma nüüd olen ladinakeelsest jutust omal võhiklikul moel õigesti aru saanud).
ja kas see kaob ise ära või mis nad teevad? on praegu haiglas ja nad seal võtavad seda kuidagi väga rahulikult, aga mina olen selline muretseja..
 
muretseja 24. jaanuar 2003, kl 11.00
tänud ka fluidumile:)
 
fluidum 24. jaanuar 2003, kl 12.45
Tead mis, kõige täpsema info saad raviarstilt. Loomulikult igale ema-lehma-lellepojale ei hakata haige asju seletama aga kui oled lähisugulane või abikaasa, vaevalt keeldutakse. Niimoodi mööda ilma ääri-veeri uurides läheb sul asi rohkem sassi ja segaseks ning lõppkokkuvõttes muretsed veelgi rohkem.
Küsi aga julgelt arsti käest!
 
Arstitädi 24. jaanuar 2003, kl 13.01
Loomulikult soovitan ka mina küsida arsti käest.
Kui varasemalt on inimene olnud terve, siis seda raskem on midagi arvata. ma ei hakkaks ka rohkem ennustama, kuna oman liiga vähe infot.

Küsige julgelt arsti käest nii diagnoosi kui põhjust, saate kohe asja selgeks.
 
st 24. jaanuar 2003, kl 13.06
vesi kopsus tekib tavaliselt infarkti järgsel perioodil, minu teada. aga on ka teisi põhjusi. on spetsiaalsed vee väljaajajad tabletid. koguaeg istud vetsus. aga see ei ole nalja asi. mingi hetk hakkab see hingamist olulisel määral mõjutama, hakkad hingeldama. minu arust suri urmas kibuspuu selle tagajärjel ära. aga kui õigeaegselt ravi saada, siis tänapäeval ei tohiks nii noore inimese elu selle diagnoosiga muidugi lõppeda...
 
Arstitädi 24. jaanuar 2003, kl 13.23
to st:
Vesi kopsus võib olla väga erineval moel ning haigusi-põhjusi selleks on palju.
Ei tasu hakata kohe 1 teadmise alusel järeldusi tegema ja surmaga hirmutama:)
 
fluidum 24. jaanuar 2003, kl 13.27
Vaata muretseja, "st" kommentaar on parim näide, miks tõsise murega ei maksa siia tulla...
 
patsient 25. november 2013, kl 09.38
Minu perearst ütles, et vesi koguneb kopsupiirkonda üksnes tuberkuloosi puhul.
 
johanna 25. november 2013, kl 16.03
viimane perearst küll ajab pada, vesi kopsus öeldakse ikka südamepuudulikkuse korral, aga kuna on noor inimene ja opitud ja ka palavik,siis on kindlasti teine põhjus,,,ja mitte lihtne põhjus ja vaevalt sullegi seda lahti räägitakse,
 
naine 25. november 2013, kl 18.52
minul tuleb kurku mingi rõga peale söömist on see vesi kopsus?
 
Alar Müürsepp 28. oktoober 2018, kl 19.50
tere tööl töstsin kasti ja tuli rindu köva valu siis hakkasid külmavärinad ja higistamine kiirabi pani mind selili lamam oli valu läinud kuid higistamine kulmavärinad jätkusid tehti südamefilm infarkt viidi haigla tehti uuringud ei infarkti ei ole öö olin haiglas jälgimisel hommiku uuriti ja avastati kopsus vedelik ja neerudel ka midagi ning lasti kodu mine tööle ok anti ka paber et pean kindlasti kopsuarsti juurde aja kirja panema no vaatan mis saab kui nüüd tööle lähen ja jälle kasti töstan kas lööb jälle valu ja kiirabis vöi peaksin ikka haiguslehe vötma kuni asi selgem.ootaksin vastust kas siin vöi siis e-maili ette tänades alar
BeataRatsanik 29. juuli 2021, kl 20.10
Mul oli vesi kopsus ehk pleuraõõnes, terve 40+ naine. Peale mitmekordset punkteerimist ikka tuli kogu aeg tagasi. Tehti op ja üks pool talgiti kinni. Veeväljaajamise tablette võtsin mitu kuud, pole need nii hullud midagi. Tehti kümneid uuringuid (sh nt gastroskoopia, bronhoskoopia, kolonoskoopia, mrtd, vereproovid, röntgenid, kompuutrid, ehhod) aga diagnoosi pole-kasvaiaid ei leitud, süda enamvähem, reumat, luupust ka polnud. Praegu talgitud pool kuiv ja teisel pool vähesel määral vett. Olen jälgimise all, et kas läheb vähemaks või tuleb juurde. Diureetikume hetkel ei võta. Võimalik, et siis lihtsalt mõne põletiku läbi vast põdenud!?
Tervitused perhi arstidele-te olete toredad ja tublid!
 
john mark 29. august 2021, kl 03.57
apotek av høy globalt Apotek er det aller første valget når det gjelder å kjøpe reseptbelagte legemidler online lovlig fordi vi leverer FDA-kvalitet medisiner til en overkommelig pris. For tiden har Get Legit Pills-butikken et utmerket online rykte for å selge kliniske varer i Sverige og også over hele verden. Bekymringen spør fortsatt, kan du kjøpe reseptbelagte medisiner billig online?.
Var man kan köpa ångestlindrande tabletter och smärtstillande medel med eller utan recept?
Enkeltpersoner er skeptiske til å kjøpe reseptbelagte medisiner online uten legebesøk
Å minimere prisen og også spare enda mer kan ha mye mer. Når det gjelder produktemballasje, er produktene våre laget med anti-røntgen belegg som hjelper deg med å gjennomgå tilpasset uten å bli oppdaget, fordeler og ulemper, kjøpe reseptbelagte legemidler lovlig. Handel med degerty er trygg og også pålitelig, da vi leverer ideelle kostnader med fornøyde kunder.
Vi leverer til Finland.
For å gjøre en bestilling Kontakt oss

Via e-post .. info@globaltapotek.com
nettside ...... https://globaltapotek.com/shop/
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!