Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Genitaalherpes
 
L23 03. jaanuar 2022, kl 23.28
Tere. Mul on mureks pepu ja auguelundite peal olevad üksikud valkjad täpid, ja sain siis arstilt kinnituse et see on genitaalgerpes. Neid pole palju, ja määrin mingit kreemi peale aga minu mureks on mu uus suhe, olen paar nädalat poisiga käinud ja oleme ka maganud.
Lugesin et punnid kaovad 4 kuni 8 nädalaga, mis on päris pikk aeg.. Aga samas kui viirus süsteemis siis seda saab ka asumptomaagiliaelt edasi anda. Ehk siis, kas ma peaka niikaua seksist hoiduma kuni punnid täiesti kadunud? Või vahet pole, kuna järelikult mul on see jpv viirus ju kehas olemas :( ehk siis, ei olegi ju midagi teha?

On kellelgi kogemusi v soovitusi, kuidas kiiresti lahti saada? Ehk mingid asjad toetaks et veel kiiremini need villid ära kaoks.. Olen nii mures kuna ei taha poisile sellest suhte algul kohe rääkida, samas ei kujuta ka ette nii mitmeks nädalaks ara kaduda..

Palun nõu, aitäh!
 
See värk! 04. jaanuar 2022, kl 03.09
See värk on üsna ohtlik ja tekitab palju vaeva ja muret. Ma ise ei ole küll genitaalherpest põdenud, kuid mul oli herpes silmas ja selle ravi oli ikka väga vaevaline. Nii palju võin öelda, et praegu on ta mul silmas rahulik ja õnneks häda ei tee. Minu ravi kestis peaaegu pool aastat, kuid võib-olla on seal all piirkonnas see ravitavpaari nädalaga, kuid üldiselt kahtlen.
Herpes huultel saab ravitud nädala või kahega, sest paned sellele kreemi pidevalt, kui ärkvel oled. Ma panin silma ka tilkasid vist iga kahe tunni tagant vähemalt 10 päeva ja siis 5x päevas ja hiljem 3x päevas.,kuid ta tuli vahepeal tagasi ning ravi tuli alustada otsast peale.
Kui ravuf, siis pead olema väga järjekindel ja ravima. Eks arst pidi ju nõu sulle andma, kuidas pead käituma. See, kui ravi aitab, ei tähenda, et viirus kusagile kaoks. Kui külmetad või organismi vastupanuvõime langeb on ta jälle platsis.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!