Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Milline AD toob elurõõmu tagasi?
 
Kogenud, vastake 29. november 2016, kl 12.27
Arst on mulle mitmeid kirjutanud, aga teevad kas kurvaks või tuimaks, mis teeks rõõmsaks ja annaks päevaks jõudu, aga ei võtaks und ära? Kas peab päevaks rõõmurohtu võtma ja veel ööseks unerohtu lisaks?
 
Evelin 29. november 2016, kl 12.30
Ajakirjas Archives of Sexual Behavior avaldati uuring, milles tõestati, et mida kauem on naine seksita, seda suurem depressioon tal tekib. See pole aga vaid seksipuudus, mis naise tuju mõjutab - nimelt leidsid teadlased, et spermas on toimeaineid (melatoniini, serotoniini ja oksütotsiini), mille puudus naise organismis mõjub laastavalt tema mõistusele. Inimesed, kes hoidusid seksist, said stressirohketes olukordades (nagu rahva ees kõnelemine) kehvemini hakkama kui need, kes olid olnud vahekorras vähemalt ühe korra viimase kahe päeva jooksul. Seksi ajal vallanduvad ajus kemikaalid, mis on parimad AD-d maailmas.
 
Raivo Kohalik 29. november 2016, kl 12.55
kohalik soovitus :

väljuda tänavale - peatada mööduja (soovitavalt kobe mitte tobe) - nägus tegus.
peatades teatades et AD- d on vaja .
soe kohv ja voodi .. saadaval .
sissejuhatuseks küsida veel : kas aega on ?
(mul kohvi on . kui teeks ...kohvi pausi ? )
 
algataja 29. november 2016, kl 13.00
kerige põrgu oma seksiga. arvate et litsidel pole depressiooni? küll on...
mina küsisin tõsiselt - kes ja millise rohuga on elurõõmu tagasi saanud, vastaku kes TEAB, misasi on depressioon.
 
kullerkupp 29. november 2016, kl 13.50
rohuga sa ei saa elurõõmu tagasi, või kui, siis väheks ajaks
 
maniila 29. november 2016, kl 14.01
no ma küll kanal 12 saatesse Jututuba, skeptiliselt suhtunud, aga siin soovitan küll näiteks Ervini poole pöörduda. ma küll ei tea, milles probleem, see tunne ei tule lambist. need deprekatabletid tekitavadki uimasust, niipalju kui lugenud olen. siin vist jälle, et ei viitsi endaga tegeleda. mina olen nii mõnigi kord pisiasjadest lohutust leidnud. võta telefon ja mine õue pilte tegema. saab ka koduaknast. mina teinud rõdul "eputavast" oravast üsna tips-tops pildi. kahjuks ei saa siia üles riputada, pilt tehtud kiviaegse telefoniga:( nuuks;(
 
Tiuks 29. november 2016, kl 14.32
Isegi koolilapsed teavad neid AD.sid mis elurõõmu tagasi toovad.
Heroiin, kokaiin, LSD,extasi ja kõik on nad saadaval igal tänavanurgal. Oma laiskus, et sa toast välja minna ei viitsi.
 
Pets 29. november 2016, kl 15.27
Kindlasti lotto võit. mida suurem seda parem!
 
Targutan 29. november 2016, kl 15.49
Enne oli rõõm, siis juhtus midagi ja nüüd rõõmu pole.

Tänapäeval on kiire, eneseanalüüsiks pole aega, psühholoogi visiidid on kallid, inimesed ümberringi on teesklevoptimistlikud või morntigedad, rahulikuks kamina ees mõtisklemiseks ja arutlemiseks ei ole kellelgi kannatust, on kärsitus, paraku nii on.

Tabletiusk pole eriline hea valik.
Kui südamesõpra ei ole, siis peab vist ise oma mõtetest üles otsima need rõõmukadumise põhjused, need läbi seedima, mingil moel leppima sellega, mis olukord on nüüd ja edasi minema oma eluga.

Lihtne öelda, raske teha.
 
ära loo illusioone 30. november 2016, kl 17.21
add teevad tuimaks.
meenuta lumekuninganna muinasjuttu. seal kiilus jäätukk kaile südamesse, muutis ta külmaks ja tundetuks.
add tõmbavad sulle sarnaselt nö koti pähe, või nohh tõmbavad su südame, hinge kotti.
eks valik on ju sinu.
piin õilistab või siis tapab. ma eelistaks pigem varem tundeeksana surra, kuiet stabiilse tuimana sajaaastaseks tiksuda.
pitsike kangemat aitab teinekord. teinekord mitte.
lepi sellega, et miski rohi ei aita, aitab ainult aeg või kallid sõbrad, teinekord ei aita seegi.
lepi sellega, et elu pole meelakkumine ning lohuta või manitse end sellega, et kellelgi teisel on veelgi hullem.
 
ma 30. november 2016, kl 17.26
pead sundima enda liikuma. kehaline ehk füüsiline koormus tasakaalustab vaimseid pingeid. See on väga raske, aga mine ja jaluta vähemalt tunnike, iga päev. mõne nädala pärast hakkad end paremini tundma.
 
seisundeid on erinevaid 30. november 2016, kl 17.57
kui asi on väga hull, siis üksinda jalutamine pole soovitatav, arvan. hullu stressi puhul tekivad tasakaaluhäired, läheb silme eest mustaks, jalad lähevad all kohati nõrgaks jne.
pigem soovitaks kodust joogat, toas hoida aknaid lahti, tuulutada tihti jne.
loodetavasti teema algatajal pole asi nii hull. loodetavasti pole tegu leinaga.
 
Kelly 02. detsember 2016, kl 22.22
Mis loll jutt ey AD teeb tuimaks. Mina vôtan antidepressante unehäirete tõttu mis tekkisid öösel töötamise tõttu. Uni on tagasi ja meeleolu tuim küll ei ole.
 
ikka soovitan palvet 03. detsember 2016, kl 01.19
Olen kogenu ja soovitan meeleolu ja eluisu vastu siiski palveid. Toimivad hästi. Juurde küünlad, ka mõni hea kirikulaul kui see aitab meeleolu luua, kui kodus on mõni ikoon või kirikust ostetud õli - kõiki neid võib kasutada positiivse energia ja heade mõtete tekkimise jaoks. Õliga võib teha ristimärk otsaette ja mõlema käe randmele (kasutatakse sümbolina: otsaette heade mõtete heaks ja kätele heade tegude heaks). Rituaalid ise viivad juba mõtted maistest muredest veidi eemale. Kui peale meeleolu langust on ka tugevad füüsilised sümptomid (paanikahood, unetus jms), siis muidugi tuleb ka rohte võtta kui arst soovitab, et asi ei kuhjuks ja hullemaks ei läheks. Soovitan kuulata ka Tartu Pereraadiot või minna kirikusse. Endale meeldivad pühapäevased jumalateenistused Tartu Pauluse kirikust (kannab ka pereraadio üle), aga eks igaüks leiab enda hingele selle õige.

Panen siia palveraamatu. Loe palveid mõttega, avades oma süda ja tõstes see alandlikult Jumala poole ja tunned kuidas hakkab kergem ja parem. Palvete vahele võid tippida ka oma palveid - nii nagu parasjagu südamest tulevad. Kui tulevad pisarad või kahetsus, siis ära neid alla suru - need viivad viimaks hingerahuni, mõjuvad nagu palsam haavadele. Ära tõmbu sisemiselt pingesse, vaid ole vaba ja lõdvestunud. Kui mõte läheb vahepeal rändama, siis ära sellest numbrit tee, seda juhtub kõigil, lihtsalt tule jälle mõttega palvete juurde tagasi ja loe nii palju kui parasjagu soovid või jaksad. Muidugi vajad selleks omaette olemist ja et miski ei vasardaks kuklas - näiteks pead kuhugi kiirustama või keegi võib segama tulla. Oluline on keskkond kus saad tähelepanu rahulikult koondada palvetele (vestlusele Jumalaga). Palve südameks on just tähelepanelik lugemine, mitte kiirustamine või lihtsalt mahalugemine.

http://www.maria-magdaleena.net/wp-content/uploads/2012/12/Palveraamat.pdf
 
k 03. detsember 2016, kl 14.34
oluline on see, et kuur tuleb lõpuni teha.+terapeut, kelle juurde saab perearsti suunamisel ainult 5-eurose visiiditasuga.Kõik need jalutamised jm ei aita, kui on ajukeemia paigast ära, siis tuleb rohtu võtta. Sertraliin aitab päris hästi.
 
on perearste 03. detsember 2016, kl 19.49
Kes arvavad, et jalutamisest on abi.Sellised nähtavasti ei tea depressioonist midagi.
 
füüüsik 03. detsember 2016, kl 20.06
see nn positiivse ajukeemia jutt, mida saab tabladega taastada on ka eriline nali. ka mingi nn arstide jutt, kes ei tea elust midagi
kui sa ise oled oma ajukeemia valeks pööranud, siis saad vaid ise selle positiivseks pöörata. oma kehakeemiaga. sa oled ju keemialabor, kas pole?! nii sulle räägitakse..
 
kullerkupp 03. detsember 2016, kl 20.06
jalutamisest ongi abi. kõigest, mida enesetunde parandamiseks ette võtad on abi. mil määral, see on iseasi. depressioonist päriselt lahtisaamiseks on siiski vaid üks moodus - tuleb tegeleda probleemiga, mis on depressiooni tekitanud või jätkuvalt tekitab
 
kullerkupuga nõus 03. detsember 2016, kl 20.12
just. kui keeras oma nn ajukeemia ise vussi, siis keerab tagasi õigeks, kui vaid tahab.
arvata, et mingi tabla seda teeb, no palju õnne siis keemikutele, kes seda ajukeemiatablat propageerivad ja sellest miljoneid teenivad!
supervale, superteenistus..
 
Nõiaella 08. detsember 2016, kl 22.42
AD ei too elurõõmu tagasi, see aitab ainult sümptomeid leevendada. Elurõõmu pead sa ise tagasi saama. Tuleb enesega kõva tööd teha, midagi muud üle ei jää. Muidu jääd eluaeg ravimi peale. Ma ei mõtle siin neid inimesi, kel on tõesti mingist muust haigusest see seisund tingitud, vaid selliseid nagu ma ise olin, mingi elulöögi tõttu sügavas augus. Sealt välja ronimine on vaevaline, mitu korda kukud tagasi ja arvad, et sa jäädki selliseks. Aga ei jää, sealt saab välja. Mina sain.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!