Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
REFLUKS -ÜLEKAAL
 
nii 23. veebruar 2017, kl 10.09
Mul on diagnoositud refluks ja minul just pidev söömine leevendab kõrvetisi, rinnakutagust valu. Kuid perearst soovitas 10 kg kaalust alla võtta, et siis kaebused oluliselt vähenevad. Kas keegi on suutnud refluksiga kehakaalu langetada. Mina pikalt tühja magu ei talu. Pealegi on koguaeg röhatised. Proovisin paar päeva juua rohelisi smuutisi, kuid need ei sobinud mulle üldse, enesetunne läks halvemaks. Kas keegi on vaevustest lahti saanud kehakaalu alandades? Mul kilod istuvad kõhu piirkonnas ja istuv töö ka, täitsa usun kui kõhurasva väiksemaks saada, ehk siis olukord muutuks. Ma olen pikk 170 ja kaal hetkel 75 kg.
 
kaal ei ole sul eriti hull 23. veebruar 2017, kl 11.14
kui võimalik, liigu rohkem ja tee kõhulihastele harjutusi, aga kõrvetiste vastu aitab soodavesi ja kitsepiim on refluksi vastu väga hea
 
pliin 23. veebruar 2017, kl 11.45
loobu hapust, ära suitseta, alkohol ja kohvi minimaalselt. see pole sul veel mingi ülekaal, kuid kui midagi ette ei võta, on varsti kaalunumber 80, mis on juba ülekaal. liigu, loobu kõigest, mis maole ärritust tekitab ja tegele rohkem seksiga.
 
Ülla-ülla 23. veebruar 2017, kl 13.20
Võta rahulikult, tänapäeval on kombeks soovitada kaalulangetamist absoluutselt iga haiguse puhul olenemata inimese olemasolevast kehakaalust. See on selline kindel soovitus, mille andja näitab end targana ka juhul, kui haige normaalkaalus on.
Näiteks oli mu 80+ kõhnale emale luude hõrenemise vastu kaalulangetamist soovitatud (tuttav meditsiinitöötaja, õnneks mitte perearst) - ometi on ju teada, et luude hõrenemine tuleb just alakaalu korral ja paksudel seda ei esine. Ja tegemist on vanainimese kohta alakaalulise inimesega (Parkinsoni tõve ravimite kõrvalmõju).

Pead ikka ise tunnetama, mis toidud ja millises vahekorras, millise söömissagedusega sulle refluksi tekitavad. Minul näiteks on ülekaal ja ei mingit refluksi, nii et need nähtused ei ole omavahel kindlas seoses. Samas mäletan, et mu (kõhnuke) vanaema kasutas refluksi vastu happelisemate toitude korral soodat (noaotsatäis pooles klaasis vees) ja nende happelisemate toitude alla käisid ka kõik värsked puuviljad ja köögiviljad või puuviljamahlad. Nii et pole ime, et smuutid sulle ei sobi - aga katseta, mis siis sobiks.
 
njahh 23. veebruar 2017, kl 16.46
kui tekib talumatu näljatunne, mis suisa iiveldama ajab ja see söömisel üle läheb, võib tegemist olla probleemiga 12sõrmiksooles. Palu saatekiri gastroenteroloogile.
 
nii 23. veebruar 2017, kl 23.22
olen teemaalgataja, ma olen käinud terve eelmise aasta erinevate gastroenteroloogide juures, gastrokoopia tehtud eelmisel aastal kaks korda. Esimsel korral leiti söögitorust seen, seda ravisin 14 päeva seeneraviga. Teine kord oli kõik endoskoobiga vaadates korras, biopsia tuvastas histoloogiliselt kerge kroonilise gastriidi. Siis ütles arst, et see juhuleid ja ei oma tähtsust, isegi sulgurlihas ei olnud avatud, väiliselt kõik korras. Küsides mille alusel ma siis refluksi diagnoosi sain, ütles arst, et seda diagnoositakse mu kaebuste alusel, minul siis sel ajal oli tükitunne kurgus, röhatised ja aegajalt rinnakuvalu. Määrati raviks nexium, millest ma mingit abi ei saanud. Vahel mõtlengi kas on üldse ülihappsesus, äkki tegu alahappesuega, sest sümptomid samasugused. Arstid jälle ütlevad, et alahappsesust näevad nad harva ja vanematel inimestel. Nüüd soovitas perearst kehakaalu alandada ja vaadata kas sümptomid kaovad. Kuid jah ega ma toiduga väga ei vaata, ex on vaja end rohkem käsile võtta. Suitsu ma ei tee ja alkot ei joo aga kovi joon küll ja seda ikka 2 korda päevas, samuti on istuv töö.
 
njahh 23. veebruar 2017, kl 23.29
no seda sa enne ei kribanud.

Aga kas kohv on must ja jood seda ka tühja kõhu peale? Kofeiin tühja kõhu peale paneb maole korraliku põntsu.
 
Juba ühes kohas soovitasin 24. veebruar 2017, kl 01.39
Meie inimesed ei ole tuttavad SAVI tervistavate omadustega. Ülejäänud maailm teab seda juba aastasadu. Praktiliselt võttes on saviga võimalik ravida peaaegu kõiki haigusi. Esmajärjekorras savi TAASTAB seedeorganite normaalse töö - likvideerides ka ülihappesuse. Eestis on küll väike valik savisid - BioShopis roheline joogisavi ja valge Kaolinsavi (võib ka sisse võtta), kuid need esialgu täielikult aitavad.
 
nii 24. veebruar 2017, kl 12.26
Rohelist savijooki olen isegi proovinud. Peaks veel tellima ja tegema kuurina. Kohvi joon piimaga, enamsti joon ikka peale sööki aga tuleb ette ka päevi kui joon tühjale kõhule.Kummaline on selle refluksi juures see, et mul pole reaalselt kõrvetisi, on vaid rinnakuvalu paremal pool, kiirgab abaluude piirkonda ja muidugi pidevad krooksud, toitu üles ei viska. Viimati isegi palusin gastroenteroloogil teha söögitoru ph meetria uuringut, mõõtmaks mao ala või ülihappesust, aga arst ütles, et see on tänapäeval suht mõttetu ja kui gastroskoopia tehtud, ei ole vajadust teha.Samas ei saagi teada, kas on üli või üldse alahappesus, sest sümptomid on samasugused mõlema happesuse puhul. Eks siis tuleb arste uskuda, et enamasti ikka ülihappesus, samas gastriidid pidid tekkima just alahappesusega maos ja mul kerge krooniline gastriit.
 
skd 24. veebruar 2017, kl 18.01
Kunagi diagnoositi mul ka mao ülehappesus. Nexium ei aidanud samuti, ei saanudki aru, kas neil tablettidel üldse mingit mõju on. Mul on just vastupidi, mida tihedamini söön, seda suurem võimalus on ülehappesuse tekkeks. Kohvi joon alati piimaga, tumedat šokolaadi ka tihti ei söö. Mind aitas kõige paremini õlu, kui peale õhtusööki paar pudelit ära juua. Kõhtu ei tasu sel juhul kurguni täis süüa.
 
Nii 24. veebruar 2017, kl 23.42
Viimasele, kas sul õllest röhatisi ei tekkinud? Ma vaatan kui ma alkot joon kaovad kõik sümptomid aga jarg päev on kõik tagasi. Ma ei tea aga mul ka nexium ei aita.
 
Reff Lux 25. veebruar 2017, kl 21.51
http://www.korvetised.ee
 
nii 26. veebruar 2017, kl 12.58
see kõrvetiste portaal sada korda läbi loetud.Kas kellegile on tehtud söögitoru ph meetria uuring, mis tuvastab mao üli või alahappesuse?
 
Kõrvetagune 27. veebruar 2017, kl 18.01
Aga kui kaua te Pantaprazoli tarvitanud olete
 
Nii 27. veebruar 2017, kl 18.06
Mina kasutan nexiumi, olen võtnud kaks nädalat järjest ja siis nädal pausi teinud. Tavaliselt kaebused süvenevad pausi perioodil samas ei saa aru et ka rohi aitaks. Röhatused on koguaeg isegi peale vee joomist ja aegajalt rinnakuvalu mis kiirgab selga. Kõrvetisi ei ole.
 
hille 27. veebruar 2017, kl 19.55
minul ka refluksi diagnoos, kuigi kui tekivad rinnakuvalud siis hapukapsa söömine oluliselt leevendab. ja üldse kui söön midagi haput siis aitab hästi, kui joon midagi haput, siis on jama majas. mina 168 pikk ja kaalun 98 kilo. minu kõhurasv ei taha kuidagi alla minna ja arst ütles ka et kaalu langedes kaovad kaebused. aga ei ole suutnud langetada, kuigi käisin toitmisnõustaja juures korduvalt ja teen kõike täpselt nii nagu soovitati. ei söö magusat, söön tublisti toorköögivilja ... trenni teha ei saa, sest südamele liiga suur koormus. nii ongi et ainult 20 tuhat sammu päevas, kogu koormus. aga tolku pole
 
nii 27. veebruar 2017, kl 20.33
Hillele ;)
sammude poolest kõnnid sa ju väga palju, minul on vastupidi ei liigu eriti üldse, esmasp-reedeni istuv töö ja siis autoga koju poodi jne. Kaal kõigub 75-78kg vahel. Kõige rohkem on rasva kõhul, sellepärast ka perearst tegi vihje kaalust alla võtta, ütles, et istuv asend surub mao üles ja refluks tekib kergemini, seda enam kui ülekaaluga probleeme, ma ise seostangi krooksumist kõhupiirkonnas oleva rasvaga.Kõht nii suur siis röhatised tulevad kergelt. Olen proovinud ka kohvist loobuda aga peagi libastun ja asun uuesti jooma.Kas sa maorohte tarvitad või aind toiduga vaatad? ´Kas on tehtud sul gastroskoopia ja mis vastuse said ? Kas tavalist vett saad juua, perearst soovitas 2 l päevas tarbida.
 
Kõrvetagune 28. veebruar 2017, kl 16.50
http://www.korvetised.ee/korvetised/toitumissoovitused

Kas kuskil on veel täielikumat nimekirja kui need
 
hille 28. veebruar 2017, kl 19.08
vett joon mingi 6 klaasitäit päevas. aga piima kolm klaasi kindlasti. mul ei ole mitte mingeid kaebuseid peale selle et vahel hakkab maos ja rinnakus valud. selle järgi ja gastroskoopia järgi leiti refluks. ei tule mul toit üles ega midagi, võin peale söömist kohe pea allapidi rippuda, ei midagi. see proov tehti mul ka haiglamajas ära. anti midagi juua ja siis kallutati mul pea alla. samal ajal vaadati röntgeniga. ei valgunud midagi tagasi. aga arst kes silmapidi sees käis, ütles et see on refluks. üüd ongi nii et kui hakkavad valud, siis panen poodi ostan hapukapsast või tarplani hapukapsamahla ja joon selle pudelikese päevaga ära. nii mitu päeva ja valud taanduvad. ma ei joo mitte midagi muud. ei kohvi ei teed ei mahla. kui siis vahel harva omatehtud punasesõstra või mustsõstra mahla. ja ometi mu diagnoos refluks. ei ole kunagi ühtegi tabletti võtnud. kuigi arstid on püüdnud mexiumi sisse sööta
 
NII 28. veebruar 2017, kl 20.26
Mul gastroskoopia epikriisis kõik korras, jääb mulje et ei mingit refluksi, kui küsisin arstilt mille alusel see refluks siis pandi, ütles arst minu kaebuste alusel. Mina loen haiguslugu ja ainus vastus mille leian on, et biopsiaga leitud kerge krooniline gastriit. Küsisin arstilt miks siis gastriit diagnoosiks pole pandud, see peale arst, et see on juhuleid ja kui vanust juba 35 aastat, siis see normileid ja see histoloogiline proov ei oma tähtsust. Kuna mul hakkas see maojama stressiga, siis algselt ma seostasingi kõike mao probleeme stressiga. Hetkel käinud mitme gastroenteroloogi juures ja muid uuringuid ei teostata. Viimane kord öeldi ka seda, et gastroskoopiat pole vaja enam teha vähemalt 5 aastat. Muidugi mina joon kohvi ja vahel isegi 3 tassi, veel olen tähele pannud kui pikalt olen söömata siis hakkab samuti rinnakuvalu. See peale arst soovitas tihedalt ja vähe korraga süüa. Mao rohtu küll tarvitan aga tõesti ei saa aru kas aitab. Minule seda kontrastainega joomist ei tehtud, kuigi olen ka mõelnud selle teha , et saaks aimu kas siis voolab midagi tagasi, teinekord ei tunneta seda ise, sest toitu mul kurku ei tule ja samuti ei kõrveta ka. Muidugi nüüd kevade tulekul võivad kaebused suureneda. Hapukapsaga ma pole katsetanud aga kavatsen ka proovida.
 
Reff Lux 01. märts 2017, kl 16.24
http://toitumistarkus.ee/refluksi-ja-korvetiste-valtimiseks-kasutatavad-happealandajad-voivad-tekitada-narvikahjustusi-arritunud-soole-sundroomi-ja-osteoporoosi

http://tervisliktoitumine.ee/korvetised-valditavad-oigete-toiduvalikutega

http://kehakeel.ee/2014/01/seedimine
 
Nii 09. märts 2017, kl 14.52
Hille, mis alusel sul refluks siis diagnoositi, kui kontrastaine tagasi voolamist ei näidanud? Kas gastroksoopial oli sulgurlihas avatud? Ma ei tea mul just viimasel ajal õrn torkiv süglev tunne ülakõhus. oemti ka vaatan toitumist.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!