Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
kõhugripp
 
noor naine 29. detsember 2003, kl 10.18
haakisin endale kuskilt jõulujätkuks kõhugripi külge :((
öelge, kuidas sellest KIIRESTI lahti saada. masendav on kogu aeg vetsu vahet joosta ja mõelda, et kas ikka jõuan..
öelge, mida sellisel puhul süüa, mida mitte...et kiiresti sellest hädast lahti saaks?
 
leelee 29. detsember 2003, kl 10.23
kas smecta pulber ei aita?
 
** 29. detsember 2003, kl 10.28
smecta on jube vastik asi, meile seda isegi kiirabi arsti ei soovitanud.. soovitas võtta korraga 6 söetabletti, siis juua vähe korraga, lonksu haaval gaseerimata vett umbes päeava ja edaspidi süüa midagi kergelt seeditavat, gefiliuse tooteid, putru, sellist vedelemat ja puljongit ja ikka juua, aga vähekene korraga, sest magu ei jõua muidu seedida kui korrast ära on.
Aga samas oli meil tõsine juhtum, kui pidime kiirabi kutsuma ja siis tunni aja pärast oli sõit merimetsasse..

aga muidu soovitaks vist sama asja, söetablette, gefiliuse tooteid, gaseerimata vett juua..
ole tubli ja head paranemist!
 
põdenud 29. detsember 2003, kl 10.38
Ma olin ise ka gripis just, kestis umbes kolm päeva. Mina ei söönud sel ajal midagi eriti polnud ka isu aga üks päev sõin rohkem siis käisin vetsus ka palju rohkem...head paranemist!
 
aitab 29. detsember 2003, kl 10.49
Võta üks korralik punnsuutäis pipraviina, pane piprasegu viina siis ja joo ära. Väga hästi aitab, vastik on, aga ..
 
noor naine 29. detsember 2003, kl 11.18
aitäh nõuannete eest..hakkan ennast hoogsalt ravima nüüd (smectat käisin kah ostmas, on jah selline rõve savi maitse, viina ei taha küll võtta, isegi pipraga mitte...katsun enne muudmoodi. saaks lahti..kole asi on ikka..
 
Aule 29. detsember 2003, kl 11.34
Kindlasti söö gefiliuse jogurteid, keefiri ja võta söetablette. Midagi tahket ei soovitaks. Nagu eelpool mainitud, pudrud on head, veel püreesupid vähehaaval
 
ema 29. detsember 2003, kl 12.15
mul 1.5 aastasel lapsel oli jõuluajal kõhugripp.Kestis täpselt
3 päeva.Kolm päeva vaeseke midagi ei söönud.Nüüd on korras.
 
kätlin 29. detsember 2003, kl 15.04
mul kestis kõhugripp kolm neli päeva,algul sõin ja jooksin vetsu vahet...ainus vahe et mul tuli nii eest kui tagant( tunnen kaasa gripipõdejatele) järgnevatel päevadel ma ei söönud midagi..magasin ja oksendasin.see aeg ei joonud vett ja ei söönud ka midagi...lihtsalt ei suutnud..asi lõppes sellega et kukkusin kokku ja siis ema helistas perearstile ,kes käskis kindlasti vett juua hästi palju ja PIIMATOOTEID mitte mingil juhul süüa.puuvilja võisin süüa ,soovitavalt banaani.Hea on see et ma võtsin 4 kilo alla:)
head paranemist
 
Niisama 29. detsember 2003, kl 15.52
Kõige kergemini põed kõhugripi läbi, kui mitte midagi ei söö (ega joo vähemalt esimesel päeval). Ainult jood nt kummeliteed. Rohud siin ei aita. Kui midagi soovitada, siis must pipar (jahvatatud) viinaga on tõesti hea asi, sest viin ise on desinf toimega ja must pipar kõhtukinnistava toimega (pipar las seisab -1 min viina sees ja siis võtad 1 tl ära).
 
e 29. detsember 2003, kl 16.22
Soovitan Gefilus kapsleid. Nüüd müügil vist ka Lacto-seven.
 
V. 29. detsember 2003, kl 19.56
Kas te loperamiidist(immodium) ei ole midagi kuulnud? Seda on juba aastaid apteegis müüdud retseptita.Kõhugrippi otseselt ei ravi, aga kõhulahtisusest päästab ühe päevaga. Sütt ja kummeliteed võib veel lisaks tarvitada.
 
põdenud 29. detsember 2003, kl 23.55
Minu teada ka ei tohi piimatooteid siis tarbida. Keedetud riisi või siis veega keedetud riisiputru. Ja ohtralt kummeliteed - suhkruta.
 
koka 30. detsember 2003, kl 00.19
Aitab coca-cola. Naljakas küll, aga Rootsis vanal kõhugripi maal aastaid õnnestunult kasutatud. Sealt see tarkus.
 
Styg 30. detsember 2003, kl 10.20
sai kah põetud mõni aeg tagasi..... kõik mis sisse läks, tuli kohe välja tagasi..... vesi, söetabletid ja kummelitee kaasa arvatud :P

eks siis oigasin päevakese voodis, nii halb oli ja magu valutas tühjusest..... egas midagi. üle läks järgmiseks päevaks ikka :)
 
Niisama 30. detsember 2003, kl 15.55
Muideks loperamiid pikendab veelgi kõhugripi põdemise perioodi.
 
pii 24. aprill 2017, kl 18.50
Niisama Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Muideks loperamiid pikendab veelgi kõhugripi põdem
> ise perioodi

Mina võtsin viimases hädas loperamidi.(Enne seda olin 8 tundi tualeti vahet jooksnud).Ja kõht jäi kohe kinni.Nii et teatud olukorras siiski hea.Kuid terveks kohe ei saanud.Tekkis 38.4 palavik ja jube vilets enesetunne.
did_192884 27. juuni 2018, kl 20.17
Väga efektiivne ravim kõhugripi vastu on hiljuti müügile tulnud ENTEROSCEL.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!