Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Kuidas saada neuroloogi vastuvõtule?
 
emma 12. juuni 2014, kl 21.15
Tere!

Olen 23-aastane naine.
Rohkem kui kolm kuud tagasi tõmbasin trenni tehes alaselja ära. Trenni tehes tundsin äkilist valu ja sellest ajast saati olen vaevelnud alaseljavalude käes. Kuu hiljem läksin ortopeedi juurde, kes diagnoosis radikulopaatia- seljaaju närvijuure kahjustus. Kuna tol hetkel polnud üldse võimelnud mitu nädalat, oli seljal enamvähem okei olla ja ma mainisin jutu sees,et" valu on taandunud"

Sellest võttis ortopeed kinni ja ütles,et kui sümptomid taanduvad,siis pole vaja opereerida.
Selle peale saadeti impulssvoolravisse ja füsioterapeut andis harjutusi,mida igapäevaselt teha.

Olen teinud harjutusi korralikult ja käinud pilateses,mida soovitatakse seljavaevuste korral harrastada. Peale mõõdukat võimlemist või vastupidi, istumist, lööb selg,puusad ja reied tuld. Selline närvivalu,et hüppa kasvõi aknast alla. Ning paar korda on mul pikemalt istudes( tööl ntks) tulnud selline tunne,et "põhi lendab alt ära".Tõsiselt, kõht lähebki lahti, jooksen nagu lollakas vetsu.

Ja vot just see paneb mind muretsema, sest kui jalad on tuimad, põhi tahab alt ära lennata ja valud on vahel nii suured,et lihtsalt nutan...siis pean ikkagi minema neuroloogi juurde, kuna asi ei ole muutunud.


Point on aga selles,et perearst on teises linnas. Pole temaga üldse sel teemal kokku puutunud. Läksin otse tasulise ortopeedi juurde aga tema ei suunanud mind edasi. Tahaks väga minna otse neuroloogi jutule, kes teeks pildid ja annaks vähemalt rohtugi aga neuroloogi juurde on vaja saatekirja. Samas perearst ei tea midagi ja niisama ju saatekirja ei kirjuta. See selgitustöö võtab oma aja,siis veel aja leidmine neuroloogile.....ja selleks ajaks, kui ma vastuvõtule saan..olen ise kuuli pähe lasknud või ei jaga enam valu tõttu matsu.

Poleks eales arvanud,et pidev valutav selg ja jalad võivad psühholoogiliselt kurnavalt mõjuda. Tean nüüd väga hästi, mis tunne on vanainimestel või inimestel ,kes põevad radikuliiti. Seda nuhtlust ei soovi kellelegi,sest see sega elamist. Olen tänulik,et mul pole lapsi ,keda peaks tõstma ja kellega möllama,sest mu selg lihtsalt ei peaks seda aktiivsust vastu.
Kurvaks teeb ka see,et ma ei saa trenni teha nii nagu varem.

Arvan,et ei tohiks unarusse jätta oma probleemi, sest muidu olen äkki 30ndates juba invapaberitega.
Kas kellegil on pakkuda mõnda head skeemi, kuidas lihtsamalt neuroloogi vastuvõtule saada,ilma et peaks pikalt jälle ootama ja asju ajama?

Ühel ööl, kui olin üksinda kodus ja väga valus oli isegi lamada,läksin püha viha täis ja mõtlesin,et kutsun kiirabi. Maksan emo-s oma 7 euri vms ja ootan, kuni mulle kõik uuringud ära tehakse. Samas on see nagu veidi nõme ja ebaaus minust seljavaluga emo-sse pöörduda, kus võibolla on tõsisemaid abivajajaid.
On kellelgi ideid?
 
ideid? 12. juuni 2014, kl 21.45
Ega siin muid ideid ei saagi olla, kui ikka perearstilt saatekiri küsida või siis minna tasulisse vastuvõttu. Seal aga võivad uuringud väga kalliks minna.
See mõte on õige, et ei tohi asja vinduma jätta. Nii võib juhtuda, et mitte enam kavalusega, vaid tõelise häda sunnil satud EMOsse.
 
tjah 12. juuni 2014, kl 22.08
neuroloogi aeg ida-tallinna polikliinikus oli 3 nädalat tagasi just nii pikk, et aja sain 4 augustiks.mustamäest ei tea.aga misasja siin üleüldse kahelda, ammu oleks tulnud neuroloogile minna.ortopeed pole selle asja jaoks õige arst ja üleüldse, pidage meeles üht kindlat asja:ei ole lootagi, et mõni eriarst sind teise eriala arsti juurde suunaks.ausalt!vaatab, et pole tema teema ja kõik.mul on valusad kogemused.olge ise enda eest valmis seisma ja eriarstile saatakirju nõudma, kui see vajalik on.
 
mina 13. juuni 2014, kl 16.34
Kui Tallinnas, siis ehk Confido erameditsiinikeskuses dr. Toomas Toomsoo aitab. Minu tütar sai mõne päevaga vastuvõtule. Kuna era, siis maksta muidugi tuleb, aga kui tervis käest, siis selle nimel vist pole rahast kahju.

Sealsete arstide vastuvõtule saab registreeruda
helistades tööpäeviti kell 8:00-18.00 telefonile +372 555 62 420
saates e-maili aadressile info@confido.ee
pöördudes teisipäevast reedeni kell 16:00-18.00 otse registratuuri.
 
võimalus 13. juuni 2014, kl 17.19
Panin ise just Lasnamäe Medicumi neti teel neuroloogile aja. Järgmiseks nädalaks, tasuline 25 euri, aegu oli täitsa olemas. Tasulisel pole seal saatekirja vaja.
 
Helista 13. juuni 2014, kl 17.42
Helista näiteks perearsti nõuande telefonile lühinumber 1220 ja küsi, mis lahendused on võimalikud.

Ma arvan, et nad soovitavad esiteks alustada perearstile helistamisest ja vastuvõtu aja registreerimisest. Teise variandina ehk soovitavad minna tasulise neuroloogi juurde ilma saatekirjata. Vaata erakliinukute eriarstide nimekirju ja küsi telefonitsi järjekordade kohta. Näiteks nii Medicumis kui Fertilitases on neuroloogi vastuvõtt olemas.
 
kahtleja 13. juuni 2014, kl 23.08
võimalus Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Panin ise just Lasnamäe Medicumi neti teel neurolo
> ogile aja. Järgmiseks nädalaks, tasuline 25 euri,
> aegu oli täitsa olemas. Tasulisel pole seal saatek
> irja vaja.

Hea kuulda,et tasulisi aegu on aga oled sa teadlik,et ka edaspidised uuringud jäävad enda kanda...võib ju olla,et ma eksin aga anna teada siis julgen ehk ka tasulisse proovida.
 
naine 14. juuni 2014, kl 18.51
Tasulised neuroloogide ajad ja kliinikud on olemas. Nagu enne mainitud, siis uuringud võivad väga kalliks osutuda.

Perearsti viibine teises linnas on tobe põhjus.
Tee elukohta sissekirjutus (eeldan, et see on Tallinn) ja vali perearst. Muidu sa ei saagi Tallinnas korralikku med abi.
EMOst saab erakorralisel põhjusel neuroloogile kiiresti aja. Kui valu suur, siis mine sinna.

Fakt on see, et pead ise asju ajama, et korralikku abo saada. Arstid seda tööd sinu eest ära ei tee.
 
pärnulanna 15. juuni 2014, kl 11.32
Alustada tuleb ikka perearstist, tema annab saatekirja, ilma milleta ei võeta jutule, kui jah, tasulisse ei taha minna.
 
Helistasin 15. juuni 2014, kl 11.43
ja sain vastuvõtule Pärnus 8. augustiks. Saatekiri on perearstilt olemas.Tasulise puhul tuleb ka kõik uuringud endal maksta.
 
zxcsd 15. juuni 2014, kl 14.05
Nii ongi, et kui radikuliidiga pahasti läheb siis ongi alakeha halvatus koos pidamatusega. Kui olukord halvaneb järsku ja valud on talumatud siis tulebki kiirabi kutsuda ja EMOSse minna, sekkumise kiirus on oluline kuna närvide kahjustust ei saa lõpuks enam taastada.
See on ka õige, et tekib depressioon või süveneb valudega.
 
... 15. juuni 2014, kl 19.35
Pärnusse???ehk koguni tohter Pärli juurde? sügav, südamlik kaastunne sel juhul!!
 
mhm 17. juuni 2014, kl 18.18
Tartu EMOS pandi mulle kanüül valuvaigistiga aga kuna see valu ära ei võtnud, siis pandi sinna kaks korda ülitugevat valuvaigistit, mis hakkas mõnusalt pähe aga seljavalu ära ei võtnud. Ja saadeti lõbusalt koju tagasi! Nüüd pikalt arstide vahet sõelunud ja tuleb välja, et sopistus ja rebend ja närvide ahenemine ja vedelikku on vähe ja mingi punn ka kusagil. Keegi täpselt ei tea, et mis siis valu annab. Tahetakse opp teha kuid keegi garantiid ei anna, et see valud ära võtab :S. Uurin siin nüüd väljaspool Eestit arstile saada. Õnneks võeti seadus vastu,et Euroopa siseslt maksab haigekassa uuringud ja opid kinni. Kuigi millegipärast see neile mokkamööda pole, aga kui on nii ette nähtud, siis miks mina ei või aga kõrgemad tegijad võivad? :)
 
ddd 17. juuni 2014, kl 19.11
tegelikult teevad neid operatsioone neurokirurgid.
 
võimalus 17. juuni 2014, kl 19.21
Täna siis Medicumis käidud. Mingitele uuringutele ei saadetud, eks perearst vaatab edasi, kui tagasisidet loeb.
 
soovitus 17. juuni 2014, kl 22.05
osta apteegist dolmen ja võta regulaarselt 3 korda päevas
pane neuroloogile või lülisambakirurgile aeg, saatekiri lase pererstil digi teha
eras sa mrt d tasuta ei saa, selle eest maksad 200 juurde
 
Ooo 17. juuni 2014, kl 22.36
mhm Kirjutas:
-
> Uurin siin nüüd vä
> ljaspool Eestit arstile saada. Õnneks võeti seadus
> vastu,et Euroopa siseslt maksab haigekassa uuring
> ud ja opid kinni. Kuigi millegipärast see neile mo
> kkamööda pole, aga kui on nii ette nähtud, siis mi
> ks mina ei või aga kõrgemad tegijad võivad? :)

Kas sul aitab mingi arst ka neid asju ajada või tuleb teha 100% ise kõik? Otsid sobiva raviasutuse sobiva spetsialistiga, kelle juurde konsulteerima minna, teed kindlaks palju see maksab ja ise registreerid vastuvõtuaja jne?
 
emma 18. juuni 2014, kl 15.27
Tundub,et kõige mõistlikum on ikkagi alustada perearstist. Maksta ka ei taha nii ropult, sest ega raha puu otsast tule.

Tallinnasse ei soovi end sisse kirjutada, seega pean oma kodulinnas asjad ära ajama.
 
keegi 18. juuni 2014, kl 16.33
Kui erinevaid otsuseid inimesed oma elus siiski teevad. Mina, olles need vastused siin läbi lugenud, vaatasin confido.ee kodulehelt, mis firma see on, mida see dr Toomsoo endast kujutab; eriarsti vastuvõtt 70.-; vaatasin tervisetrend.ee-st, kui kõrgel arvamusel patsiendid tenast on, ja läheksin joonelt hetkegi mõtlemata tema juurde kohe, selle 70.- ikka kuidagi leiaksin. Lihtsalt selleks, et teada saada tippspetsialistilt, mis mul võib viga olla, mida peaks uurima ja mis võimalused on mul edasi tegutseda (sealhulgas finantsilised). Ja kui tõesti edasi läbi perearsti, siis vähemalt on mul selge teadmine, mis ja kuidas. Aga teie annate ennast nii-öelda perearsti arvamuste ja otsuste meelevalda - saadab kuskile või ei saada, soovitab võimelda või soendada või midagi muud.
 
mina 18. juuni 2014, kl 17.22
Lisan veel seda, et dr Toomsoo, vaadanud läbi vajalikud röngtenipildid, ütles, mis ja kuidas asjalood hetkel on ning rääkis ka sellest, milliste edasiste olukordadega tema enam aidata ei saaks ning tuleks kiiremas korras otse neurokirurgide poole pöörduda.
 
raharaiskamine 19. juuni 2014, kl 00.36
Tasuline (era)neuroloog võtab vastu küll 50 euro eest, kuid ta ei tee mitte ainsatki uuringut, sest tal lihtsalt pole vastavaid aparaate. Kui on nii kogenud arst, et palja jutu põhjal oskab ravi määrata, on hästi, kui reeglina nad siiski pole nii kogenud.
Olen käinud nii eraneuroloogide kui eraortopeedide juures, kuid peale rääkimise rõõmu ei ole sealt mitte midagi saanud, sest nad ei tee ühtegi uuringut, rohtu kirjutavad tunde järgi, kuid reeglina see ei mõju.
 
hilja juba 19. juuni 2014, kl 00.44
see confido ei tööta suvel 2 kuud:

23.06.2014 -18.08.2014 oleme kollektiivpuhkusel

Sel ajal võib kiirete terviseprobleemidega pöörduda meie partnerfirma Sinu Arst poole:

www.perearst.ee

tel +372 54 51 10 01
 
Guuglisse 19. juuni 2014, kl 08.25
neuroloogi vastuvõtt+linn

Vastuvõtu tasud on erinevad, nende suhtes ei oska kunagi nõu anda, sest ei tea ju inimese varanduslikku seisu.
Üks aasta tagasi ilmunud artikkel:
http://tarbija24.postimees.ee/1297002/ida-tallinna-keskhaigla-kergitas-oluliselt-tasuliste-vastuvottude-hindu

.
 
Iti 03. november 2019, kl 07.50
Kui kätes - ja jalgades põletavad valud, siis ärge oodake, et neutoloog teil Fabry tõve diagnoosimiseks midagi teeb. Fabry tõve ravi aastas umbes 200 000 eurot ja seepärast pole lootust seda diagnoosi saada. Kogemus omast käest!
 
Iti 03. november 2019, kl 07.51
Kui kätes - ja jalgades põletavad valud, siis ärge oodake, et neuroloog teil Fabry tõve diagnoosimiseks midagi teeb. Fabry tõve ravi aastas umbes 200 000 eurot ja seepärast pole lootust seda diagnoosi saada. Kogemus omast käest!
 
Fabry 03. november 2019, kl 12.49
Too tõbi pidi vaid meestel esinema, mida sellest Naistekas rääkida.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!