Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
ROACCUTANE kuur ?
 
AKNE 28. mai 2008, kl 21.12
on mõtet arsti juurde minna ?

2 aastat tagasi jäi pooleli ravi kuna arst kartis päikest :o
 
. 28. mai 2008, kl 21.38
Sügisel parem alustada, vaevalt tahad ilusatel suvepäevadel päikesest hoiduda või pidevalt päikeseblokaatoreid kasutada. Eestimaa suvi ju nii lühike!
 
Andrus 28. mai 2008, kl 22.24
Tee läbi, pole ta nii hull midagi, mina sain lahti väga sügavast raskekujulisest aknest.
 
pupi 29. mai 2008, kl 09.25
Ma tegin eelmine suvi kuuri läbi. Pole hullu midagi. Ja natuke päikest ikka sain, isegi pruun olin. Mõistlik peab olema.
 
Kristel 29. mai 2008, kl 12.37
Mina soovitaksin akne puhul katsetada aaloe vera mahla joomise ja 100% aaloegeeli lokaalse määrimisega. Väga paljud on sellest tõeliselt abi saanud, eriti juhtudel kus tavalised ravimid (n. roaccutane)pole aidanud, seda enam, et mitmed akneravimid on ebameeldivate kõrvamõjudega (nagu akne käes vaevelnud kliendid
on kurtnud). Aaloe vera on aga 100% looduslik toode.
Aaloe mahla peaks jooma iga päev (30ml päevas) ja geeli määrima paar korda päevas otse lööbele. Tavaliselt võtab lööbe kadumine umbes 4-7 nädalat(vahel ka vähem, aga see on keskmine).
Aaloe vera mahla ja geeli saab tellida minu käest. Aaloe mahl maksab 385.-/ 1 liiter ja aaloe geel 225.-/118 ml. (kontakt kryssu@tlu.ee)
 
y 29. mai 2008, kl 15.00
Millist aaloe jooki siin kogu aeg soovitatakse? Mingisugust müüakse poes ka, on aloe vera jook...kas see on sama hea?
 
Kristel 29. mai 2008, kl 17.35
Poodides müüdav aaloe jook pole kindlasti sama. Poes olevas joogis on heal juhul 7-8% aaloet mis on ilmselt ka pastöriseeritud pulbrist valmistatud. Mina pakun Forever Living Products aaloe mahla ehk geeli, mis sisaldab 96,6% puhast ökoloogiliselt puhtalt kasvatatud aaloest pressitud geeli, mis on 64 C juures stabiliseeritud (ehk siis ei ole ei külmutatud ega kuumutatud)ja paari tunni jooksul pudelisse villitud. Ülejäänud 3,4% on looduslikud säilitajad (sidrunimahl, kadakmarjade ekstrakt jne), nii et tootesse ei ole lisatud ei mingeid magustajaid, inimeste poolt loodud säilitajaid, värv- ega lõhnaaineid ega muud.
 
To AKNE 29. mai 2008, kl 19.26
Kristeli jutt on päris õige, kuid...äkki on mõnel Su tuttaval, (või omal) kodus vanasti kõikjal olev puukujuline aaloe. Kui leiad, siis näo peale määrimiseks kasuta otse lehest välja pigistatud mahala. See on kõige toimivam. Kuid, kohe nagu lõikasid (mahla välja pressisid), KOHE määri. Aaloe tervislikud omadused õhuhapniku käes säilivad väga lühikest aega. Omast kaktusemahlast mahl määrimiseks oleks tuntav rahaline kokkuhoid. Kahjuks puukujulist aaloed ei tohi sisse võtta, kuna ta on nii võimas rakutaastaja, et võib ellu äratada ka vähirakud. Sissevõtmiseks pead tõesti ostma seda puhast aloe vera mahla/geeli, sest aloe vera on ainuke kaktuseliik, mis ei ole sissevõtmisel ohtlik. Ja Forever Living on maailmas ainuke firma, mis oskab oma patenteeritud ja salastatud tehnoloogiaga säilitada aaloe mahla tervislikke omadusi.
Aga Roaccutane - see on väga agressiivne ravi - VIIMANE võimalus. Tema kõrvalmõjud võivad väga hullud olla - saad näonaha korda, kui võid rikkuda limaskestad, kaotada öise nägemise, vanemas eas saada katarakti (hallkae), võid rikkuda nii maksa kui neerud jne.
Sind pole ju kindlasti küllaldaselt uuritud - määratud maksa/neerude funktsioonide korrasust, A hüpervitaminoosi, lipiidide taset vereplasmas jne.
 
.. 30. mai 2008, kl 00.15
ära näe vaeva siinsete ketimüüjatega (GNLD nagunii).

kui ikka tõsine akne, siis võidki sinna raha matma jääda.
 
tibi 30. mai 2008, kl 02.46
Roaccutane on tõesti tõsine ravim, ja olen kuulnud ka kohutavatest kõrvalnähtudest, seega mõtle tõsiselt järgi, kas tahad seda ikka teha. Puhas mürk on selle asja nimi.
 
k 31. mai 2008, kl 12.26
Algsel teemal: kui probleem kestab, on mõtet ikka see RoAcc kuur läbi teha. Ja vähemalt minu nahaarst just kuu aega tagasi ütles, et olid tegelikult ka ise oma Roaccutane patsientide-päikese koosmõju hiljuti uurinud, ja midagi negatiivset polnud täheldatudki. Päikesekreemi tasuks muidugi sellegi poolest regulaarselt kasutada.

Enda puhul on ainus neg. kõrvalmõju siiani olnud katkised huuled. Aga võrreldes nende muredega, mis enne olid, on see muidugi köömes. Samas kasutan ka min.annust ja üksnes kaheks kuuks (arsti otsus).
Loodetavasti oli otsustamisel abiks :)
 
jah 03. juuni 2008, kl 15.42
Sööge jah, Roacca't... Keerate oma tervise pikemas perspektiivis täiesti tuksi. Akne on tagajärg mitte põhjus. Kui ei ole enam tegemist pubeka aknega, siis see on märk sellest, et midagi on kehas väga valesti ja tegeleda tuleks põhjusega. Aga noh, sööge sööge :) Ja siis mõne aja pärast hakkate siit foorumist uutele hullematele muredele lahendust otsima :o)
 
l 24. jaanuar 2010, kl 23.34
mis mõttes sööge, sööge akne põhjuseks söök...:D:D
ainult mingi loll arvaks nii....kui akne bakter ikka sees on siis gnld aaloe ei aita siin mitte midagi...roaccutanet võtsin ise nüüd kõik korras...;)
 
kk 25. jaanuar 2010, kl 00.07
elusees ei võtaks sellist mürki endale sisse. see on tõsi, mida üks kommenteerija ütles, et akne on tagajärg ja tuleb ravida põhjust. on üks raamat "akne saladused" või midagi, soovitan sul seda lugeda.
 
kk 25. jaanuar 2010, kl 00.15
sorri, "akne sõnumid" on selle raamatu nimi.
 
anny 25. jaanuar 2010, kl 19.26
Jah tegin ka selle roaccutane kuuri läbi...
Aga ma ei soovitaks seda ka oma kõige suuremale vihavaenlasele. Jah akne kadus ruttu aga kõrvalmõjud olid nii meeletud. Vat see oli alles piin. Nahk oli nii kuiv, et oleks tahtnud päev läbi istuda kreemituubis. Huuled olid nii katki, et lausa veritsesid aga miski ei aidanud ja see oli väga valus. Silmad olid nii kuivad, et ilma kunstpisarateta ei saanud elada.
Kannatasin siis kõik ära. Kallis rohi ju ometi välja ostetud ja peale sellist piina oleks narr pooleli ka jätta.
Peale ravi lõppu hakkas mul taldade alt nii nahka kooruma, et valus oli astuda. Juukseid tuli peast nii et vanni äravooluauk läks iga kord umbe kui pead pesin.Akne tuli TAGASI umbes kaks kuud peale ravi lõppu. Huuled on siiani päris katki(ravi oli 2008). Ja juuksed pole ka veel sellest taastunud...
Eks kõik ole ju personaalne aga minul oli niimoodi...
Nüüd elangi oma aknega edasi...
 
H. 26. jaanuar 2010, kl 11.51
Võtsin Roaccutanet umbes kuu aega, enne kui tekkisid tõsised kõrvalnähud. Mul tekkisid kohutavad lihasvalud ja lihasnõrkus, oli raskus iseseisvalt püstiseismise ja kõndimisega, säärelihased olid nagu puder, värisesin nagu vanainimene käsipuu najal (olen 24). Lõpuks viidi haiglasse, alguses kahtlustati mingit lihashaigust, hirmutati multiskleroosiga, aga analüüsid seda ei näidanud. Ma ise ei osanud öelda ka, et Roaccutanet võtan, ei osanud üldse karta, et see jama võib Roaccutanest tulla, isegi haiglas olles võtsin ise edasi. Kui siis lõpuks arst nägu Roaccutane pakki mu laua peal, sain päris korralikult pahandada, arst oli väga kuri, et ma Roaccutanest ei rääkinud, selle võtmine keelati mul kategoorilselt ära ja arst veel iroonitses, et kui ma soovin end ära mürgitada, siis selleks on ka lihtsamaid mooduseid. Kolm nädalat peale võtmise lõpetamist hakkasid lihased vaikselt taastuma ja valud kaduma.
 
H. 26. jaanuar 2010, kl 12.01
Ahjaa, aaloest niipalju, et kui kasutad, siis naturaalset! Ma gnld oma olen proovinud, no ei ole hea, seal on ikka igasugust sodi sees ja nende aaloge geel oli väga halb toode, minul kuivatas räigelt nahka. Aaloed võid ise kasvatada poti sees aknalaual või siis küsi apteegist sellist toodet, kus oleks ainult naturaalne aaloe ilma muu sodita.
 
K. 30. jaanuar 2010, kl 18.57
Tere !
Mul on selline küsimus roaccutane kasutajatele . Nimelt alusatn ka selle ravi , sooviksin teada kas kindlasti on vaja kasutada kahte rasestumisvastast meetodit , kui kasutan pille . Kui kindel on pillide mõju selle ravimi kasutamisel ?
 
kk 31. jaanuar 2010, kl 05.31
loe infolehte
 
TT 31. jaanuar 2010, kl 09.45
Vaevlesin aastaid akne kaes. Roaccutane'ga sain lahti. Kuuri tegin suvel. Kõrvalnähuks oli ainult kohutav naha ja silmade kuivus.

Söönud olen alati tervislikult. Kuid jah, eks põhjus on ikkagi milleski muus... minu probleem algas teismeliselt.

Alles 14 aastat hiljem sain mõttemaailma korda. Siis jäi vaid naha kahjustused kõrvaldada.
 
m 31. jaanuar 2010, kl 09.54
Kas Roaccutane ravib siis ka hormonaalse akne välja?
 
Nataly 31. jaanuar 2010, kl 15.18
Jah ,olen ka ise selle kuuri läbi teinud ja lausa mitu korda.Minu akne ei olnud väga hull ,oli mõõdukas ja pakised ravimid lihtsalt enam ei aidanud.Ütleme nii,et kõik on lõpuks individuaalne ja mõned tõesti saavad sellest kuurist abi,aga enamus juhtudel tuleb akne kolinal tagasi.Kõige rohkem on täheldatud,et umbes paar aastat peale kuuri hakkab asi jälle halvenema.Nimelt roccutane põhi eesmaärk on kuivatada neid liigseid rasunäärmed,mis on üheks aknepõhjustajaks ja kuna ta on tõesti väga kange ravim,mitte ainult su nahale,vaid ka tervele organismile,siis sellise kuivatamisega saavutataksegi mingisugune efekt,minu puhul ei olnud ka see püsiv.Ja kuna naha ja limaskestade kuivus oli ka minu puhul väga piinarikas ja peale selle keerasin ma veel oma maksa ja seedimise suht metsa,otsustasin ma teha täieliku kannapöörde.Nahka ei tohiks kunagi kuivatada ja samas ka mitte üleniisutada.Mina hakaksin naha paranemist märkama,siis kui võtsin tarvitusele 100% looduslikud vahendid.Kõik toimingud,mida sa oma nahal sooritad peavad olema võimalikud leebed,sest tihti on ,nii et igasuguste ärritavate tegevustega muudame oma nahaolukorra lihstalt hullemaks ja siis lõpuks ei teagi enam ise ka ,mida me nahk vajab.Millegi pärast on väga levinud selline tobe arusaam,et kui on akne ja rasune nahk ,siis kindlasti ei ole vaja seda niisutada ja hakatakse hoogsalt tegelema naha kuivatamisega,aga sellega saavutame naha pinnakuivuse,rasu ei pääse enam välja ja olema samas kohas jälle tagasi.Ja lõpetuseks ütlen veel,et inimesed ärge olge nii kergeusklikud igasuguste erinevate ravimite tarvitamisega.Enne tuleks teha tööd ikka iseendaga!
 
seal 31. jaanuar 2010, kl 20.04
palun 2rge s66ge seda myrki sisse! akne t2eline p6hjus on veresuhkru ebastabiilsus ja sellest tingituna hormoonitaseme k6ikumine. 6ige dieediga saab aknest t2ielikult lahti (enda isiklik kogemus).

p6hiline kurjajuur on suhkur ja suhkrut sisaldavad tooted. teisel kohal on piimatooted. kui kellelgi probleeme aknega, siis tasub neist kahest heaga eemale hoida.

aga see pole k6ik, nyyd tuleb ka m2ngu isiklik perspektiiv, mis v6ib erineda inimeselt inimesele, kuna organismidel on erinevad vajadused ja me k6ik funktsioneerime erinevalt. ainuke v6imalus teada saada, mis toidud p6hjustavad sinu veresuhkru tousu peale suhkrut sisaldavate toodete, on lihtsalt neist hoiduda n2dalaks ja vaadata, kas olukord l2heb paremaks.

ma v6in ainult v2lja tuua oma isiklikud aknep6hjustajad, paljud neist v6ivad kattuda sinu omadega ka:

piimatooted, sojatooted, nisujahu tooted, shokolaad, maap2hklid, mais, sealiha, spinat ja tomatid!!! kahjuks selline tervislik ja maitsev vili nagu tomat p6hjustab minul aknet (v2ga raske oli tomatitest loobuda, aga tuleb oma keha vajadusi kuulata ja kui keha ei aksepteeri, siis lihtsalt tuleb seda austada). ma m2letan v2ga h2sti kuidas ma esimest korda loobusin tomatitest n2dalaks ja kuidas mul mitte yhtegi vistrikku ei tekkinud ja kui ma siis peale seda n2dalat tomateid s6in ja punnid taas v2lja ilmusid. alguses oli shokeeriv, et selline syytu viljakene v6ib seda phjustada, aga vot, nii see on.

mais on samuti yks p6hjustajatest ja lisaks aknele annab mulle ka seedeprobleemid.

apelsinid ja apelsinimahla tasub v2ga m66dukalt pruukida, samuti kuivatatud puuvilju, sest glykoosisisaldus neis on v2ga k6rge! kohvi pidavat ka yks p6justajatest olema, aga ei oska kinnitada, sest pole kunagi ise kohvijooja olnud.

kokkuv6tvalt siis ei suhkrule ja palju suhkrut sisaldavatele toodetele (kaasaarvatud alkohol nagu vein, 6lu, siider ja igasugused kokteilid), ei piimatoodetele (v2ga paljudel inimestel piisab ainult piimatoodetest loobumine) ja j6udu-jaksu enda testimisel ja kehavajaduste kuulamisel!
 
karl 07. veebruar 2010, kl 21.33
päris teismelisena ikka piimatooteid menüüst välja ei soovitaks lükata. Endal roaccutane 3,5 kuud läbi. Näonahk on tunduvalt parem, selline paistes lööve on kadunud. Nahk on kuiv, kreemitan 1x päevas. Huultele panen vaseliini, väga hästi aitab. Spets. huule vaseliin ikka ;)

Enne kuuri üritasin ka mängida toitumisega, aitas see, kui jõin palju vett ja tõesti, suhkrut tarbisin vähem. Aga noh, ma teen 5-6x trenni nädalas, ei saa väikese koguse süsivesikutega ja piimatoodega. Tuleb ikka kasvada toidu arvelt.
 
to seal 08. veebruar 2010, kl 15.07
Jah.MA usun täitsa toitumse väesse,AGA.Mida siis süüa?Kui on pere(mees,lapsed),tuleb süüa teha ikka normaalselt.Endale siis extra või?Mõelda kui raske-teed maitsva õhtusöögi ja ise ei saagiMida siis üldse süüa.Viitsid sa äkki oma menüüd kirjeldada.See on ikka jube enesedistsipliin!Selline tunne tuleb peale,et elan selleks,et mõelda mida süüa.Armastan rosinaid.Kust tuleb siis kaltsium-tabletid?
Lõputu mure inimestel!
N37
 
gerru 08. veebruar 2010, kl 17.29
tere,
selline küsimus roaccutane kasutajatele. mul algas täna 11 nädal, aga punnid tuleva ikka. mul aknet päris ei ole, aga kogu aeg on nagu pubekatunne (ise olen kohe 22), kogu aeg on mingi punnike. nii hull ei ole, kui varem. samas selg on nüüd täiesti ilus ja punnivaba. kas see ongi normaalne, et ravi keskel võivad veel välja lüüa, nagu oleks nende viimased pingutused esilekerkida, kui ravi läbi saab. loodan, tõesti, et nii on. raha läheb sinna alla päris palju, ja tõesti loodan, et ei maksa seda raha musta auku.
aitäh
 
gerru 08. veebruar 2010, kl 17.45
tere,
selline küsimus roaccutane kasutajatele. mul algas täna 11 nädal, aga punnid tuleva ikka. mul aknet päris ei ole, aga kogu aeg on nagu pubekatunne (ise olen kohe 22), kogu aeg on mingi punnike. nii hull ei ole, kui varem. samas selg on nüüd täiesti ilus ja punnivaba. kas see ongi normaalne, et ravi keskel võivad veel välja lüüa, nagu oleks nende viimased pingutused esilekerkida, kui ravi läbi saab. loodan, tõesti, et nii on. raha läheb sinna alla päris palju, ja tõesti loodan, et ei maksa seda raha musta auku.
aitäh
 
karl 08. veebruar 2010, kl 20.16
endal oli sama asi, kõige hullem oli vist 2 kuu, igapäev oli mõni juures, aga nüüd on juba taastumise märke näha. Nahk ei ole enam nii põletikuline.
Loomulik ravi ja selle kulg on individuaalne.
Olen 16.
 
Mia 22. mai 2010, kl 17.18
Mina olen Roaccutane kasutanud nüüd 7kuud-see arsti sõnul ka viimane. Olen 16,alguses olid ikka päris hullud seljavalud huuled kuivavad ka tohutult,olen prillikandja tunnen pidevalt silmade kuivust,enne polnud mul seda esinenud. Enne Roaccutane kasutamist mul ei olnud hämaras nägemisega probleeme,nüüd võin seda väita et on. Nahk on ilusaks ja siledaks läinud-aga kardan neid eelnenud postitusi. Keha ei ole veel otseselt märku andnud, et midagi oleks valesti-aga kes teab,kõik võib alles välja lüüa. Hirm, et olen enda tervise juba tuksi keerand. See ravim on väga tugeva toimega.Arst ütles mulle, et selle mõju kestab 2-3 aastat.Ma loodan ka seda. Kes on nõus riskima ja iga kuu välja käima mitmeid sadu kroone-siis edu teile.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!