Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
asendamatud aminohapped
 
idu 04. juuli 2004, kl 17.43
taimetoitluse eest hoiatavad inimesed väidavad, et kui liha ei söö, pole võimalik kätte saada asenamatuid aminohappeid. aga kui piimatooteid ja muna syya (st olla ovo-lakto vegetaarlane), ei tohiks ju mingit probleemi tekkida.

öelge, et hoiatajad ajavad jama !
 
l 04. juuli 2004, kl 19.41
jah, neid hoiatusi tuleb tõsiselt võtta
 
idu 04. juuli 2004, kl 20.01
l, palun põhjenda, miks !
 
Ise näinud 04. juuli 2004, kl 22.41
Olen ise näinud taimetaoitlast, kel pärast aastast taolist toitumist lagunesid küüned, probleeme oli naha ja juustega.
 
toomas 05. juuli 2004, kl 01.49
Tegelikult on asi pisut keerukem. Taimetoitlasel ON võimalik saada vajalikud aminohapped vaid taimedest, aga see pole lihtne ja tasakaalu luua on päris kunst. Koht kus kõik asendamatud on olemas, on Õietolm või selle mesinduslik teisend Suir. Viimasest omastab inimene neid aminohappeid paremini. Ka Sojaoast saab vajaliku kätte. Küsimus kogustes ja omastumises.
Tegelen sojabaasil toidulisanditega. Neis on vastav tasakaal juba olemas, need on taimsed liasndid ja seega on sobivad ka taimetoitlastele. Kui huvi suurem ja ka lihtsalt infonälg , võta ühendust
51 11 208 Toomas
 
Abiks... 05. juuli 2004, kl 10.06
GNLD Nutrishake proteiinijook sisaldab kõiki 22 vajalikku aminohapet ja minu teada on see ainuke, mis tõesti KÕIKI aminohappeid sisaldab. Ja nende puudus tekitab tõesti igasuguseid probleeme organismis, kuna need osalevad pea kõikides protsessides organismis. Lisage kasvõi 1 tl Nutrishake iga päev toidule ja toidulaud on palju rikkam. Baseerub sojal. Kui lähemalt huvi, võib ka mailida.
 
idu 05. juuli 2004, kl 10.24
kallid edasimyyjad, te ei vasta ju mu kysimusele !
 
Mesi 05. juuli 2004, kl 10.26
Õietolmugraanulites (saab apteekidest) on ka aminohapped, aga kas kõik vajalik, ei oska õelda.
 
Abiks... 05. juuli 2004, kl 10.32
idu, hoiatajad ei aja jama. Lihtsalt erinevaid aminohappeid saab kätte erinevatest allikatest. Taimetoitlasi on ka mitmesuguseid: ühed ei söö vaid sealiha, aga söövad kala, kana jne. Teised ei söö ka muna ja piima jms. Probleem on nende aminohapetega aga selles, et toidust on neid asendamatuid suht raske kõiki kokku saada. Sellest on aga tingitud tõesti paljud probleemid kuni hammaste ja luudeni välja. Lihtsalt ise kasutan ja ka pere jaoks lisana aminohappeid ja ka muid toidulisandeid, on kindel, et organism saab kõik vajaliku kätte ning tõesti on tervis palju-palju parem.
 
idu 05. juuli 2004, kl 11.16
aga kuidas on siis minul olnud võimalik juba 8 aastat taimetoitlasena yhtegi toidulisandit tarvitamata juuksed peas ja muidu ka tervena hakkama saada ? kusjuures ei jälgi ka, mida ja kui palju ma söön. väga suvaliselt söön kõike - va liha ja lihatooted. ja ikkagi kuulen ma pidevalt mingitelt "spetsialistidelt" kysimusi AGA KUST SA OMA ASENDAMATUD AMINOHAPPED KÄTTE SAAD. hea kysimus !
 
H. 05. juuli 2004, kl 11.26
Ega tervisehäda nii kiiresti välja ka ei löö.
 
idu 05. juuli 2004, kl 11.43
kuulge, keegi rääkis siin aastast taimetoitlusest ja olevat juuksed välja kukkunud. 8 aastat on ikka väga pikk aeg. ja ega ma pole kunagi elus liha palju söönud - lapsepõlves ka sunniviisiliselt võib-olla 200 g kuus.

mulle näib, et teooria räägib mu kogemustele vastu. aga ma ei oska seda ka seletada, kuna kõikjal räägitakse ja hoiatatakse taimetoitluse pahupooltest. tundub, et siiski on võimalik kõik vajalik taimedest ja piimatoodetest kätte saada.
 
Abiks... 05. juuli 2004, kl 12.46
Organism on üks tohutult keeruline vabrik. Talle on rakutasandil ette nähtud teatud toitained (mitte segi ajada toiduainetega), mille abil uuenevad rakud ning teisalt neid ka kaitstakse. Kui tead midagi toitumisahelas, siis sinna kuuluvad vitamiinid, mineraalid, valgud, ensüümid jne. Osasid sünteesib organism ise õigete toitainete olemasolu, osad on asendamatud. Täiskasvanud inimese jaoks on asendamatud 8 aminohapet 22-st, lastel 10. Paraku ei ole paljude täiskasvanute organism erinevatel põhjustel võimeline sünteesima ülejäänud valke. Ja enamus inimesi ei veeda tunde oma igapäevaste õigete ja ratsionaalsete toidukoguste ja valiku kokkupanemisele ja kahjuks on see ka praktiliselt võimatu, kuna toit ise on rafineeritud ja vajalike TOITainete koguste kättesaamine toob kaasa ka paljude kalorite tarbimise. See oli lyhidalt. Siin tulevad käiku toidulisandid, mis nende õige sisalduse ja biolootiliselt sobiva koosluse korral on LISATOIT. Olen ise koos oma perega kasutanud GNLD toidulisandeid juba 3a ja kuna tulemused nii immuunsüsteemi kui ka enesetunde osas on hoopis teised. Kui siia veel lisada sellel alal omandatud teadmised, siis tean, et olen õigel teel. Aga see on igaühe enda otsustada:-) Kes tegeleb teadlikult probleemide ennetamisega, kes hakkab sellele mõtlema, kui probleemid juba käes:-) Kahjuks on paljud valinud teise variandi (olin ka ise teises rühmas). Biokeemilise protsessi lahtiseletamine läheks siin aga liiga pikaks:-) Tervitades, ...
 
idu 05. juuli 2004, kl 13.12
jaa, seda kõike ma tean, et asendamatuid aminohappeid on 8, st neid organism ise ei synteesi, tuleb saada toiduga. kuid ma kahtlen väites, et neid saab AINULT lihast.

kuna olen taimetoitlane, siis ei söö eriti rafineeritud toiduaineid (riisi, makarone kyll vahel), ei tunne ise end kuidagi halvasti, immuunsusega on kõik korras, ma ei saa aru, miks ma peaks muretsema v toidulisandeid tarbima.
GNLD tooted on ju ka taimede baasil tehtud.
 
dna 05. juuli 2004, kl 13.47
Ma arvan, et kõik sõltub geenidest.
 
Abiks... 05. juuli 2004, kl 14.03
Ega seni ei muretsetagi tavaliselt, kuni probleem ei ole ilmnenud:-) Ja rakutasandil me ei näe, kas organismil on probleem, see ilmneb ikka siis, kui juba nähud on, sh ka kasvajad, südame-veresoonkonnahaigused jne. Ja aminohappeid saadakse erinevatest toiduainetest, sh lihas, kalas, munast jne on need erinevad:-)

GNLD toidulisandid on valmistatud TOIDUST, ma ei söö iga päev ju brokolit, ristõielisi, bioflavonoide ja karotenoide piisavalt iga päev, et tagada rakkude normaalne töö ja seega hoiduda näiteks kasvajatest. Samuti ei saa enamus inimesi kätte oma vajalikke mineraale ega aminohappeid ega lipiide-steroole (nisuidus leiduvad), et tagada rakkude normaalne töö. Pealegi on keskkond meil ikka üsna saastunud, seega organismil koormus palju suurem kui ntx 100 a tagasi. Kui vähegi toitumisse syveneda, siis saab ka aru, et parimagi tahtmise juures me ei taga normaalset toitumist rakutasandil. Ja seda näitab ka statistika: kui palju on haigusi ja kui vähe on terveid inimesi? Mina eelistan täisväärtuslikke toidulisandeid ravimitele tulevikus:-)

dna... jah, palju oleneb geenidest, kuid palju annab toiduga ka nn geenidest tulenevaid haigusi kontrolli all hoida ning nende avaldumist vältida. Küsimus on ikkagi teadlikkuses, mida sisse sööme ja kuidas organism toimib

Ja kui huvi on, võin mailida materjali toitumise ja toidulisandite vajaduse kohta. See ei tähenda, et midagi ostma peaks vms, aga ehk on huvitav teada, MIKS me sööme ja kuidas erinevate toitainete kättesaamine või nende defitsiit mõjutab organismi
 
huvitav 05. juuli 2004, kl 20.40
to idu

kas sa oled absoluutne taimetoitlane, sööd AINULT taimi?
 
idu 05. juuli 2004, kl 20.56
ei, nagu ma kohe alguses mainisin, olen ovo-lakto vegetaarlane, st söön piimatooteid ja ka muna. lihtsalt liha ei söö. st ma söön ikkagi loomseid valke ja peaks nagu kõik vajaliku kätte saama.
 
huvitav 05. juuli 2004, kl 21.26
sry, algus jõudis juba meelest minna.
kui sööd piimatooteid ja muna, siis on kõik OK.

need, kes tarbivad piimatooteid, muna, kalasaadusi, linnulihasaadusi, on siiski sisuliselt segatoidulised, sest tarbitakse ikkagi loomseid produkte. taimetoitlased selle sõna täpses tähenduses on need, kes toituvad puuviljadest, seemnetest, teraviljadest, kaunviljadest ja kõik ei tulegi kohe meelde, millest veel, s.t. puuduvad igasugused loomsed produktid (puuduvad ka mesi ja seened!). ja sellise grupi toitumine tekitab muret ja just selle eest hoiatataksegi.

nii et muretseda pole vaja :)
 
Aminohape 28. juuni 2020, kl 22.14
https://et.wikipedia.org/wiki/Aminohapped
 
Aminohapped 15. juuli 2020, kl 20.37
https://youtu.be/shM19vvmhWE

https://aminoacidsguide.com/
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!