Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Karjaküla hooldekodu
 
Miili 19. juuli 2006, kl 15.55
Kas keegi omab infi Keila lähistel asuvast Karjaküla hooldekodust? Pean silmas mitteametlikku -sellist , mida arvavad hooldusest patsientide lähedased. Millised on seal üldse tingimused?
 
raske teema 19. juuli 2006, kl 16.52
Huvitun ka, on kusagil korralikku hooldust?
Jään vaikseks lugejaks.
 
kuulnud 19. juuli 2006, kl 17.05
Mina uurisin ka seda teemat ja kuulsin,et praeguste andmete järgi parim pidi Lihulas olema.Uurisin igaks juhuks,kuna mu emal on alzheimeri töbi ja hirmutatakse,et löpuni ei saa kodus pidada.
 
k 19. juuli 2006, kl 17.09
Mul on seal üks tuttav vanainimene. Süüa saab 3 korda päevas ja piisavalt tema sõnul, kui pesu pessu annab, siis pestakse ilusti ja triigitakse. Seal on telekaruum ja raamatukogu. Arstiabiks on kohapeal õde (ma ei tea kas pidevalt) viiakse Keila arsti juurde kui vaja või kutsutakse kiirabi. Oleneb loomulikult kas inimene kõnnib ise või vajab abi. Sellest oleneb toa puhtus. Esimesel korrusel on need kes ise ei liigu ja pampersikasutajad. Teisel korrusel on puhtam õhk ja palju oleneb toanaabrist. Saab väljas jalutada/istuda. Muidu suhtumise poolest tundub sõbralik ja vanainimene ise rahul.
 
to kuulnud 19. juuli 2006, kl 19.51
ema ei saa pidada kodus?ema ikka hoitakse kodus.hullumaja,oma ema ja peetakse????????????
 
Miili 19. juuli 2006, kl 21.58
Tänan vastuste eest! Teema ja selle väljendus oma isiklikus elus on tõesti väga raske...aga sellele vaatamata on kohta hooldekodusse saada raske. Vähemalt Tallinna ümbruses.
 
. 21. juuli 2006, kl 17.34
Alzheimeriga ei taheta ühtegi pansionaati (9000.- kuus!) ega hooldekodusse inimest vastu võtta, sest inimene on selle tõvega küllalt kõbus ja kipub kadumistrikke tegema, seda ei taha ükski hooldeasutus aga enda peale võtta. Vaene Sina, kel ema haige-rasked katsumused Sul ees........
 
Paul Thalberg 16. veebruar 2018, kl 16.28
Minu ema murdis mõned aastad tagasi reieluu ja enam voodist ei tõusnud. Ta oli siis 92 aastat vana. Meie perele jättis Karjaküla hooldekodu meeldiva mulje.
 
tubli, Paul! 17. veebruar 2018, kl 11.08
Inimene ootas vastust aastast 2006. Ja 12 aasta pärast sa vastasidki!
Kindlasti on teemaalgatajal sellest palju abi!
 
Abix 03. märts 2018, kl 20.17
Viimasele: :)))))) Siit järeldub, et iial ei tohi lootust kaotada...:)))))
 
to tubli, Paul 11. märts 2018, kl 00.25
See teema on väga aktuaalne ka tänasel päeval. Teemaalgataja jaoks ehk enam mitte, aga teistel kindlasti hea teada.
 
Üks 02. august 2019, kl 10.42
Voodihaigetel pole elu neis kohtades sugugi meeldiv, isegi juua ei anta piisavalt, aga kahjuks on paljude perede jaoks hooldekodud möödapääsmatud. :(
 
98 02. august 2019, kl 12.59
Mis mõte on vanainimese elul? Mõttetu, sa lihtsalt sööd, magad, kakad. Vanadekodude asemel võiks olla eutanaasiakliinikud vanuritele. Palju, palju inimlikum.
 
Üks 02. august 2019, kl 21.13
Eutanaasia võiks olla tõesti lubatud, kuid ainult isikul endal peaks olema õigus selle valiku üle otsustada nt nagu organi doonorlus- elu ajal ja täie mõistuse juures olles. Nii saab igaüks ise otsustada ja see väldiks võimalikku kuritarvitamist, sest paraku on ka lähedasi igasuguseid.
 
KahKeegi 03. veebruar 2021, kl 17.28
Minu piinlev ema võtaks eutanaasia kahel käel vastu... Tegelikult peaks see tõesti lubatud olema, kui vanur selge mõistusega ja teiste poolt mõjutamata ( psühhiaatrid saavad selle üle ju otsustada) ikkagi hingerahu ja ära minna tahab.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!