Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Higihais!
 
õnnetu 21. november 2006, kl 20.05
Kohutavalt higistan, päevade ajal haiseb higi veel eriti jubedalt ja kogu aeg on kaenlaalused märjad. Mida teha? Maximit ärge soovitage, ei taha rinnavähki:(
 
yks 21. november 2006, kl 20.27
Raseeri ja kasuta higipulka, pese end!
 
<<>> 21. november 2006, kl 20.47
http://www.terviseleht.ee/200018/18_maitsetaimed2.php

olen kuulnud, et salveitee aitab higistamist vähendada. isiklikud kogemused puuduvad ja ega mul ravimtaimede alased teadmised ka kiita pole, aga panin sulle lingi, kus palju juttu maitsetaimede raviomadustest ja muuhulgas ka salveist.
 
punapea 21. november 2006, kl 22.34
on võimalik lasta ka higinäärmeid ära opereerida kui higistamine väga hull on.see on kosmeetiline kirurgia vist...
 
õnnetu 21. november 2006, kl 23.09
Pesen ennast iga päev, raseerin korra nädalas ja kasutan higipulka 2 korda päevas, nii et hügieen ei ole küll probleemiks.
Aitäh, <<>>, uurin seda lehte. Tänud sullegi, punapea, aga ma vist nii äärmusesse ei lasku. Pealegi, kui higinäärmed üldse eemaldada, siis oleks vist organismi normaalne elutegevus häiritud ja pikemas perspektiivis oleks juba kahjulik.
 
õnnetu 21. november 2006, kl 23.09
Pesen ennast iga päev, raseerin korra nädalas ja kasutan higipulka 2 korda päevas, nii et hügieen ei ole küll probleemiks.
Aitäh, <<>>, uurin seda lehte. Tänud sullegi, punapea, aga ma vist nii äärmusesse ei lasku. Pealegi, kui higinäärmed üldse eemaldada, siis oleks vist organismi normaalne elutegevus häiritud ja pikemas perspektiivis oleks juba kahjulik.
 
raseerid vähe 22. november 2006, kl 00.12
korra nädalas? ma pean küll üle päeva raseerima, muidu kohe karvakesed võtavad higihaisu ligi, siia Su koer maetud ongi!
 
? 22. november 2006, kl 00.20
kannad ikka naturaalsest siidist või puuvillast pesu ja riideid, mis on vastu keha?
sünteetika ei lase kehal hingata ja kuumutab.
 
Kati 22. november 2006, kl 00.27
Võid lugeda Ameerika Vähiliidu leheküljelt, et antiperspirantide ja rinnavähi vahel ei ole seost. Maxim tundub olevat veel kõige ohutum, kuna seda läheb vaja vaid 1-2x nädalas.

Vt. http://www.cancer.gov/cancertopics/factsheet/Risk/AP-Deo
 
lilli 22. november 2006, kl 00.36
raudselt tuleb iga päev raseerida, ka pisim karvake salvestab ja levitab higihaisu. ning naha vastas ainult 100% puuvillane vm looduslik materjal. ka 5 % sünteetikat ajab haisu üles.
 
Inks2006 22. november 2006, kl 00.42
Mul oli sama mure ,ja on praegugi veel edasi ometi ma tean ,et see on depressioonist ,aga kuna ma praegu antidepressannte võtta ei tohi kuna olin alles OP-il.Siis nüüd higistan nii jubedalt ja hais on ka jäle ,pese end või mitte higi lihtsalt voolab.Soovitan sul soojalt mine Psühiaatri vastuvõtule ,las teevad testid ära äkki on sul ka tugev depessioon.Ole tubli.
 
.. 22. november 2006, kl 03.44
niisama mainin, et mürkide eemaldamisega organismist tegelevad peamiselt siiski neerud & maks mitte kaenlaalused :) @ "Pealegi, kui higinäärmed üldse eemaldada, siis oleks vist organismi normaalne elutegevus häiritud ja pikemas perspektiivis oleks juba kahjulik."
 
punapea 22. november 2006, kl 08.57
ma pole arst , aga kui higinäärmed eemaldada , siis ilmselt väljub higi kuskilt mujalt naha kaudu ja kuna seda opi tehakse , siis ilmselt pole nii ohtlik .
 
marii 22. november 2006, kl 09.55
no mina oled 2x lasknud Botoxi süstida kaenlaalustesse, esimene kord oli kuiv 6 kuud, teisel korral 3 kuud.Ja võin öelda, et higistama hakkas meeletult alaselg ja rindade alune, seljalt lausa nirises-smamoodi nagu kaenlaalt varem.
 
ka hädas 22. november 2006, kl 12.05
Tead, soovitan sulle seda, mida ise kuskilt foorumist lugesin. Kuna Maxim paneb kaenlaalused hirmsasti sügelema, siis püüan seda võimalikult vähe kasutada.
Aga soovitus siis selline - kasuta meeste pulkdeosid. Kuigi reklaamid on sellised, et naise ja mehe ph-tase on erinev jmt, aga arvestatud ei ole, et iga inimene olenemata soost higistab erinevalt.
Ausalt, mul aitas. Tuleb vaid leida deo, mis on võimalikult "unisex" lõhnaga. Näiteks FA men, Boost-up oranži korgiga. On selline magusam lõhn. Kes maha hakkab tegema, see teadku, et viimases hädas otsib inimene igasugust abi. Selle pulga kasutamise järel on mul kaenlaalused kuivad kuni 2 päeva (vahepealsest pesemisest hoolimata) ja ebameeldivat lõhna ka pole. Muidu leemendan hirmsasti.
 
õnnetu 22. november 2006, kl 13.33
Suured tänud vastajatele. Raseerimisest niipalju, et no kui neljandal päeval peale raseerimist luubiga vaadata, siis võib ehk mingeid udemeid näha, aga kaheldav seegi. Mul on karvakasv lihtsalt niiiiii aeglane, et kuus korra jalgade raseerimine on ka piisav! Võib- olla teil raske uskuda, aga nii lihtsalt on!
Eks ma ajan siis abikaasa deodorandi ära:) Ja eks oleks vaja ka riiete materjal kriitilise pilguga üle vaadata, seal on palju sünteetilisi asju.:S
Aga teile, kes iga jumala päev raseerivad: kuidas teie nahk suhtub sellesse, kui te teda iga päev kraabite/ärritate? Mu nahk vist läheks hulluks selle peale:S
 
yks 22. november 2006, kl 13.51
Mina raseerin ka vaid korra nädalas, karvad lihtsalt ei kasva. Ja siid ajab mind näiteks higistama.
 
. 22. november 2006, kl 14.15
Minu mees ei raseeri kaenlaaluseid, aga mingit higihaisu pole ma kunagi tundnud. Duši all käib kaks korda päevas ja kasutab deodoranti ka muidugi.
Siit ma siis oletan, et karvade olemasolu iseenesest higihaisu ei tähenda veel ning põhjused on mujal.

Üldiselt higi ise ei haise, vaid bakterid. Kasutada võiks siis mingit antibakteriallset pesuvahendit, kreemi kaenlaalustes.

Ja mis raseerimisse puutub, siis mina teen seda iga päev, jalgu tõsi iga kolme päeva tagant. Nahk ärritatud sellest millegipärast ei ole.
 
vanem 22. november 2006, kl 18.39


Nooruses higistasin ka mis kole ja midagi ei aidanud- pesin. lasin deodoranti. Mida vanemaks sain, seda vähem higi. Nüüd olen 51a. ja higistan isegi suvekuumuses haruharva.
 
Teine Eesti 05. juuli 2023, kl 12.03
Higista kui siga ja haise kui tõhk
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!