Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
AD kõrvaltoimed - silmad
 
iiris 27. november 2006, kl 21.24
kasutan maist alates AD-sid, ja saan tänu nendele eluga normaalselt hakkama. täna lugesin põhjalikult infolehte ja mõtlesin, et kas tõesti mu silmad on selle rohu nahka läinud. silmaarst ütleb et tugevamaid prille vaja pole, nägemine ei ole halvenenud, põhjalik silmauuring on tehtud. aga ma vaevalt suudan silmi lahti hoida, nägemine on kuidagi hägune. kasutan kunstpisaraid, natuke nagu teeb paremaks. Noh, ja veel mitu kaebust võiksin nende tablettide süüks ajada - öösel käin pissil mitu korda, magaks kümme tundi päevas kui saaks, vahel on terav otsmikuvalu, jõuetus. Siin EI ole öeldud et kõrvaltoimed kaovad paari esimese nädalaga, vaid käivadki nende tablettidega kaasas. Lugege huvi pärast ja rääkige oma kogemusi, ega ma nende võtmist ikka ei katkesta küll, ilma nendeta oli ikka palju hullem veel.
4. VÕIMALIKUD KÕRVALTOIMED
Nagu kõik ravimid, võib ka Zyloram põhjustada kõrvaltoimeid.
Kliinilistes uuringutes on tsitalopraami kasutamisel esinenud järgmisi kõrvaltoimeid:
Psühhiaatrilised häired:
Väga sageli: Unisus, unetus, ärevus ja närvilisus.
Sageli: Unehäired, halvenenud kontsentreerumisvõime, ebanormaalsed unenäod, mäluhäired, ängistus,
sugutungi vähenemine, söögiisu tõus, isutus, tuimus, enesetapumõtted ja segasus.
Aeg-ajalt: Põhjendamatu heaolutunne ja sugutungi tõus.
Väga harva: Hallutsinatsioonid, kõrgenenud meeleolu ja aktiivsus (maania), ebareaalsustunne,
paanikahoog (need sümptomid võivad tuleneda ka põetavast haigusest).
Närvisüsteemi häired:
Väga sageli: Peavalu, tahtele allumatu värisemine, pearinglus.
Sageli: Tugev peavalu ja vääraistingud.
Aeg-ajalt: Ekstrapüramidaalhäired (nt pikaajaline liikumatu asend) ja krambid.
Väga harva: Serotoniinisündroom, mida iseloomustavad ärevus, värinad, tahtele allumatud
sundliigutused ja palavik.
Südametegevuse häired:
Väga sageli: Kiire, tugev ja/või ebaühtlane südamepekslemine.
Sageli: Südametegevuse kiirenemine.
Aeg-ajalt: Südametegevuse aeglustumine.
Väga harva: Südame rütmihäired.
Veresoonkonna häired:
Sageli: (Kehaasendist sõltuv) vererõhu langus ja vererõhu tõus.
Seedetrakti häired:
Väga sageli: Iiveldus, suukuivus, kõhukinnisus, kõhulahtisus.
Sageli: Seedehäired, oksendamine, kõhuvalu, kõhupuhitus ja suurenenud süljeeritus.
Neerude ja kuseteede häired:
Sageli: Urineerimishäired ja liigkusesus.
Ainevahetus- ja toitumishäired:
Sageli: Kehakaalu langus ja tõus.
Maksa ja sapiteede häired:
Aeg-ajalt: Maksaensüümide aktiivsuse tõus.
Hingamissüsteemi häired:
Sageli: Nina- ja nina kõrvalurgete põletik.
Aeg-ajalt: Köha.
Paljunemisorganite häired:
Sageli: Meestel seemnepurske häired, naiste võimetus orgasmi saavutada ja valulik menstruatsioon,
impotentsus.
Väga harva: Piimavoolus.
Naha häired:
Väga sageli: Higierituse suurenemine.
Sageli: Lööve ja sügelus.
Aeg-ajalt: Valgustundlikkus.
Väga harva: Näo, huulte või käte/jalgade turse või hingamisraskused.
Silmade häired:
Väga sageli: Nägemise kohanemishäired.
Sageli: Nägemishäired.
Teiste meeleelundite häired:
Sageli: Maitsetundlikkuse häired.
Kõrva ja sisekõrva häired:
Aeg-ajalt: Kumin kõrvus.
Skeleti ja lihaste häired:
Aeg-ajalt: Valud lihastes.
Väga harva: Valud liigestes.
Üldised häired:
Väga sageli: Jõuetus.
Sageli: Väsimus ja haigutamine.
Aeg-ajalt: Ülitundlikkusreaktsioonid, minestamine ja üldine halb enesetunne.
Väga harva: Rasked ülitundlikkusreaktsioonid, piimaeritust soodustava hormooni prolaktiini rohkus
veres.
Zyloram tablettide kuuri järsul lõpetamisel on harva täheldatud pearinglust, peavalu, iiveldust,
oksendamist, rahutust või vääraistinguid. Ravikuuri järsku lõpetamist tuleks vältida. Tavaliselt on
tekkivad reaktsioonid siiski kerged ja kaovad iseenesest.
Harva on täheldatud verevalumite teket, tupekaudset verejooksu, seedetrakti verejooksu või teisi naha
või limaskestade veritsusi.
Harva on kõrvaltoimena täheldatud naatriumisisalduse langust veres.
Mõned tekkida võivatest kõrvaltoimetest on väga tõsised, kuid neid esineb ka väga harva. Kui teil
esinevad sellised kõrvaltoimed, võib tegemist olla tõsise allergilise reaktsiooniga või tsitalopraamiga
seotud mõne muu reaktsiooniga. Kui teil tekib mõni kõrvaltoime alltoodutest, katkestage Zyloram
tablettide kasutamine ja rääkige viivitamatult oma arstiga või pöörduge lähima haigla erakorralise
meditsiini osakonda:
- Nahalööbed, sügelemine või nõgeslööve, õhupuudus, näo, huulte, jalgade, käte turse,
minestamine.
- Märkimisväärsed käitumise muutused, näiteks segasus, rahutus või väljendunud erutus,
ebaloomulikud liigutused koos liikumisaparaadi jäikusega, kõrge palavik ja suur higistamine.
 
mina 27. november 2006, kl 21.53
kas sa pole tähelepannud, ,et igal!!!rohul , ka kõige süütumal , on hoiatusi terve pikk rida kaasas.see on selleks , et ole või 1miljonist ,kui midagi juhtub , ise vastutad, sind on ravimitootja poolt hoiatatud. aga eks sa pead ise ära tundma , mis on ravimist ja mis on haigusest.kui sa nii kaua oled juba rohtu võtnud , siis võta julgelt edasi , seda enam , kui on abi olnud. mina sõin ad kaks aastat ja olen nüüd hoopis teine inimene. huvipärast loen ka alati juhendi läbi , aga võtan ikka , kui võtma peab.saa terveks!
 
mul oli ka 27. november 2006, kl 22.59
sama lugu. AD kasutamise ajal olid probleemid silmadega. käisin kontrollis, silmad olid ok. leevendust sain silmatilkadest mõned neist retseptiga. sa pead sellega lihtsalt leppima muud ei saa teha.See AD ei olnud Ziloram. Kuigi olen ka Zilorami tarvitanud, selle kõrvalmõjud olid jubedad, kaal tõusis 4nädalaga 12kg kuigi ükski toit ei maisenud, kõik oli kibeda maitsega isegi vesi. ühesõnaga igasugu jamad. Ma proovisin 7et AD enne kui leidisin sobiva, mis ei tekitanud palju ja erilisi kõrvaltoimeid, ja tegi olemise nii stabiilseks, et sain üldse AD loobuda. Nüüd ma enam AD ei tarvita, umbes 2 kuu pärast peale AD lõpetamist läksid ka silmaprobleemid üle. Aga tervisele mõjusid AD väga halvasti nüüd üritan päästa, mis päästa annab ja taastada, mida taastada annab. Arstid ei osanud ka muud öelda, kui et AD hävitasid ainevahetuse ja organism ei omastanud enam vajalikke aineid. AD tarvitamisel võib näiteks neerupealne töö lõpetada.
Aga edu sulle, on seisundeid millega inimene ilma AD toime ei tule. Otsi enda jaoks see parem, kui silmad muret teevad, siis küsi selliseid, kus taolisi kõrvaltoimeid pole.
See, mis obib kõigile ei sobi alati mulle.
 
Anna 28. november 2006, kl 10.12
Minul tekkisid Zylorami puhul ka kõrvaltoimed, mida ma ei suutnud taluda - lööve ning ärevuse tõus. Vahetasin antud ravimi välja ka tsitalopraami vastu - Citaleci. Nüüd kõik korras - löövet enam ei tulnud. Siin juures võin öelda, et ikka kõige odavam ei pruugi olla sama hea, kui natuke kallim ravim. Ma vist sain õppetunni, et kui oled mingi AD rahul - ära vaheta seda odavama vastu välja!
 
iiris 28. november 2006, kl 14.03
to: Anna - huvitav kuidas sama toimeainega rohud siis erinevalt mõjuvad? Tootja ainult teine. ma võtan ka Citaleci praegu kuna zylorami soodukas kadus ära.
to: mul oli ka - neerupealised töö lõpetada??? no mul arvas ka arst, et pean AD-sid võtma vähemalt aasta, vahepeal proovisin doosi vähendada, siis hakkas jube halb. kahe teraga mõõk, mis teha, ilma AD-ta olin täitsa töövõimetu.
pisut kergem hakkas et teistelgi nii olnud - silmad sellest rohust udused ja pärast läheb üle.
 
nimetu 28. november 2006, kl 15.41
mina olen kasutanud paroxetin hexal...suhteliselt odav, aga erilsi kõrvalmõjusid ei täheldanud.
 
Anna 29. november 2006, kl 15.51
To iiris: jah kui tootja on erinev, siis võivad ka ju abiained erinevad ja tegelikult on AD toime ja kõrvaltoime individuaalne
 
Marileen 03. märts 2016, kl 09.27
Seda kõike lugedes...hmm..mõtlen,et teil vedas,kes seda paroxetini tarvitasid ja tarvitavad siiani. Minul aga nii hästi ei läinud. Piinlen selle tarvitamise tagajärjel juba ligi kaks aastat. Kõrvalmõjud missugused lausa. Lausa pool nimekirja. Mis sest,et ainult kaks päeva sain sisse võtta,kui hakkasingi kiirabi vahet jooksma ja need minu jurde koju,lisaks neuroloogid,reumatoloogid jne. Lisaks sellele on kõrvas vastikud pininad(tinnitus) ja treemor (värinad) ning tõmblused(justkui epilepsia haige). Ja nii ongi,et ei tea enam ,kuidas ennast aidata,et olla endine. Minu kahetsus on see, olin jube loll,et seda infolehte enne ei lugenud. Ja üleüldse ma ei sa aru,kuidas sai perearst sellise asja välja kirjutada?
Läksin ju probleemiga,et mul süda paha. Aga samal ajal oli mul hormoonravi peal,sest olid munasarja tsüstid. Perearst aga pani diagnoosiks ärevushäire. Mina aga arvan,et need kaks ravimit ei sobinud omavahel kokku. Ja ta teadis seda! Nüüd tulemus selline,et kaks aastat ei saa normaalselt elu elada enam. Ja pealegi,kui kõrvalmõju nimekirjas on kirjas et võib tekitada ärevushäire,siis kuidas on võimalik,et seda ravimit kirjutatakse välja ärevushäire vastu? Midagi nagu ei klapi! Ja milegi pärast ei ole kõike kirja pandud ravimi infokirja. Sellised lood siis.
 
seroxat 03. märts 2016, kl 21.34
Mina võtan juba 2 aastat seroxati. Mind vaevab meeletu väsimus, silmi on raske lahti hoida, kogu aeg tahaks magada. Mõtlen , et mis seda küll põhjustab. Tundub, et mõistatus hakkab lahenema - võimalik, et AD kõrvalmõjud.
 
10 a vana teema 04. märts 2016, kl 12.27
Peaaegu iga AD kõrvaltoime on nägemise hägustumine, akommodatsioonihäired (silma kohanemishäire fokuseerimisel).

Seda see teemaalustaja ju küsis 27. novembril 2006. aastal.
 
Doc_who 07. märts 2016, kl 08.45
10 a vana teema Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Peaaegu iga AD kõrvaltoime on nägemise hägustumine
> , akommodatsioonihäired (silma kohanemishäire foku
> seerimisel).
>
> Seda see teemaalustaja ju küsi
> s 27. novembril 2006. aastal.
Veab, et klaukoomi ei tekkinud.
 
Doc_who 07. märts 2016, kl 08.57
seroxat Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Mina võtan juba 2 aastat seroxati. Mind vaevab mee
> letu väsimus, silmi on raske lahti hoida, kogu aeg
> tahaks magada. Mõtlen , et mis seda küll põhjusta
> b. Tundub, et mõistatus hakkab lahenema - võimalik
> , et AD kõrvalmõjud.

Jah tekib Antidepressandist. Mitte võimalik AD kõrvalmõjud vaid tekkiski AD-st.
Ei kao ära ka enne kui lõpetad AD tarvitamise ja saad teiste kõrvaltoimete osaliseks. AD on täpselt nagu oopium.
 
Doc_who 07. märts 2016, kl 08.57
Marileen Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Seda kõike lugedes...hmm..mõtlen,et teil vedas,kes
> seda paroxetini tarvitasid ja tarvitavad siiani.

Kõvaltoimed ja üldine s.tt olemine võib veel kaua kesta. Mõned piinlesid ligi 12 aastat kõrvaltoimete käes, enne kui inimese elu said elama hakata. Mõned saavad 4-6 aastaga hakkama.
Treening aitab leevendada ja toksiinidest vabaneda. http://www.telegram.ee/toit-ja-tervis/c-vitamiin...
Kui tarvitada c-vitam 1g päevas, koos D, B-grupi, E vitam, foolhappe, püridoksiini, niatsiini, bioflavonoidide, kaltsiumi ja magneesiumiga. C-vitam aitab leevandada AD tekinud kõrvaltoimeid ja toksiinidest vabaneda.
Nii tehaksegi, lihtne diagnoos ja määratakse AD peale, kuigi vajadust ei olnud. Sama juhtus tüdrukuga, kel tekkis kõrvaltoime (värvide nägemine) läks kiirabisse ja pandi kanged AD peale millest omakorda tekkisid kõrvaltoimed ja lõpuks tappis ennast tüdruk ära, pani ennast põlema
Säilita kainet mõistust ja saad kõrvaltoimetest lahti. Need on tekkinud ravimist ja peab aru saama olukorrast.

Ei pandagi infolehte kõiki kõrvaltoimeid ja testi tulemusi, mis ei saavutanud head effekti. See 1-10, 1-1000 tulemus ei vasta tõele. Keegi ei tarvitaks AD enam. Kuidagi peab ravimit müüma. Isegi imikutele ja 4 aastastele lastele antakse AD, sest ema oli depresioon jm. haigused ja nüüd hoitakse lapsel ära? Laps pole välja arenenudksi ja muudkui antakse ravimeid. SEE ON PUHAS ÄRI!Kui AD oleks sama vähe kõrvaltoimeid, kui Ibobrufeen, siis oleks ta
kasulik, kuid selliselt ma ei näe kasutamist, et inimene peab piinlema, või nendesse surema.

Mõtle, arst kirjutab AD välja 3 kuuks. Arst ei räägi kõrvaltoimetest ega AD järsul lõpetamisel midagi. Nüüd lõpetad AD järsku (3kuud) ja tekivad kõrvaltoimed, siis pöördud asrti poole ja arst määrab sulle uued AD peale. Kas on loogiline tegevus ravimisel või paistab siin rohkemat nagu ÄRI?

AD ei tohi järsku lõpetada. Järk-järgult AD kogust vähendada.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Doc_who 07.03.2016 09.54.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!