Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Kolonoskoopia ehk soolte uuring
 
mees teab 30. november 2017, kl 07.52
Helve Tamm Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Oih kui palju uuritud! Kui vana Sa oled ka? Aga ka
> s naisteasju ka uuritud? Peale nende on ju veel uu
> ringuid, nagu neerud, pòrn, kaksteistsòrmiksool, m
> aks, sapp. Uuri aga edasi kui ikka valud on!
LASKE NAISTE ARSTIDEL KA TEHA UURINGUD ;;;;
SEE ON ERITI TEILE NAISED VAJALIK,,,
MINA MEES TÄNA JUBA TEAN ::: ------ET VARSTI LAHKUN SURNUKUURI
SEST UURINGUGA ON JUBA HILJA ;;;EESNÄÄRME KASVAJA VIIB MIND KABELI
 
Tere to Helve Tamm 30. november 2017, kl 09.56
Olen 28 aastane. No KT uuring kõhust ja vaagnast , mis mulle EMOs tehti näitas ,et neerud , pōrn, maks , sapp korras. Äravoolusüsteem korras, kivi ega paisu pole. Sapipōis norm suurusega, sisaldis homogeenne - mida see tähendab, oskab ehk keegi seletada. Kaksteistsõrmiksoolt uuritakse vist sondiga, arst midagi ei maininud protseduuri ajal. Samas imelik on see, et kui 2013 aastal käisin ka sondi neelamas avastati krooniline gastriit , mõõdukas krooniline põletik, turseline limaskest, praktiliselt kogu teist biopsiatükki haarav. lümfotsüüdid krooniline põletik. lümfifolliikulid rohke põletik. Ja nüüd 2017 aastal kui käisin sondi uuesti neelamas , et kõik on korras- imelik kas kroonilist gastriiti saabki välja ravida - samas tugev okserefleks segas vaatlust äkki siiski arst ei näinud kōike - näitas mulle pilte ka arvutist , kus rohke sülg ei võimaldanud kõike läbi vaadata , aga lehele kirjutas , et kõik korras. Kuigi kui joon piima vōi vett kõhus kõik põleb nagu tuli. sülg jookseb suhu , rohked soole korinad , mida varem pole esinenud. Mida küll edasi teha :(
 
to meest teab 30. november 2017, kl 09.58
Kuda sul eesnäärme kasvaja avastati, mis sümtomid olid
 
johanna 30. november 2017, kl 17.33
seda uuringut soovitatakse siiski vaid äärmisel juhul, kui tõesti on oodata mingit tõsist leidu, tavaliselt noortele ei olegi mõtet seda teha,,,kasvajad ikkagi vanematel inimestel ja siis sümptomid ikka selgelt avaldunud,,,samas jah,,,paraku on selle tagajärjel olnud ka surmajuhtumeid ,,,minu sugulane kahjuks läks,,,sest oht on nendel kellele on kunagi tehtud kõhuõõne operatsioone,,,liidete tõttu on vigastused kerged tulema ja võivad olla eluohtlikud verejooksud mida ei saa enam sulgeda...kordan veelkord,,teha ikkagi vaid äärmisel vajadusel kui juba on veritsusi, muul juhul ei ole taarvidust
 
Sümptomid 30. november 2017, kl 18.23
Tegelikult üha rohkem on ka noortel probleeme seedimisega nii, et see jääb igaühe enda otsusta, kas soovib seda ebameeldivat protseduuri läbida või mitte. Vähemalt enda südamerahuks. Arvestades seda mis rämpsu meile söödetakse siis ka noortel esinevad vähid jne.
 
Kolonoskoopia 30. november 2017, kl 18.52
Huvitav, kas kunagi sellele protseduurile leidub ka teisi alternatiivne. Arvestades seda, mida teised räägivad sellest läbielamisest, siis mina küll soovitaksin minna vaid äärmisel juhul.
 
johanna 01. detsember 2017, kl 07.13
viimasele vastaksin, et jah on alternatiiv juba ammu, välismaal muidugi ja vist ka meil oleks võimalik, aga liiga kallis meie vaeste jaoks,,,on kaamera allaneelamine, mis läbib kogu soolestiku ning filmib
 
to johanna 01. jaanuar 2018, kl 00.12
ei ole sellest kaamerast ka piisavalt kasu, biopsiat teha ei saa. olen selle endokapsliuuringu läbi teinud, ei saadud miskit teada. lõpuks ainult kolonoskoopia abil sain diagnoosi.
 
Kolonoskoopia 01. jaanuar 2018, kl 21.51
Kas tuimestusega on võimalik läbi elada seda protseduuri, ise suht kõhn ja närvid ka mitte kõige raudsemad. Kas tuimestusega kannatab ikka süda ära ja millised võivad olla tàgajärjed veeni tehes
 
kui arst --nägi et uurinis on veri 02. jaanuar 2018, kl 16.45
to meest teab Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kuda sul eesnäärme kasvaja avastati, mis sümtomid
> olid
Alguses tundsin ,,et põis ei tühjenenud enam ,,
siis tuli õhtul pingutada ,,et uurin üldse väljuks ,,, tundsin ebameeldivat valu
ja oli ka verd uurini sees
 
kui arst --nägi et uurinis on veri 02. jaanuar 2018, kl 17.00
to meest teab Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kuda sul eesnäärme kasvaja avastati, mis sümtomid
> olid
Alguses tundsin ,,et põis ei tühjenenud enam ,,
siis tuli õhtul pingutada ,,et uurin üldse väljuks ,,, tundsin ebameeldivat valu
ja oli ka verd uurini sees
 
Kolonoskoopia 18. jaanuar 2018, kl 13.50
Käisin täna sellel "hirmsal" uuringul. Pole see nii hull midagi, kui räägitakse. Mulletehti rahusti ja valuvaigisti ennetavalt. Jube tore personal Mustamäe haiglas. Naisterahvas oli õde ja meesterahvas viis uuringu läbi... Oma olekut ja suhtumine oli nagu oleks pigem kohvikusse läinud, viisid samal ajal mõtted mujale. Olen ka gastroskoopias käinud, mis tõesti oli hullem kui kolonoskoopia valu ei olnud suurem kui menstruatsioonivalu. Ja pärast lastakse rahulikult pikutada.
Ma jubedalt põdesin ette aga kõik oli ok. Sain isegi lahtist nii kasutada, et lapsed ja mees ei tea sellest midagi, kuigi kõik olidsamal ajal kodus. Kõige piinlikum ongi vist teistega seda arutada
 
Mida sa plärad siin? 18. jaanuar 2018, kl 18.03
Mis valu sai sul olla gastroskoopias? Ainult sel juhul, kui sooled LÄBI TORGATI, aga siis sa siin ei vahutaks...Loomulikult on ka gastroskoopia äärmiselt ebameeldiv, eriti veel, kui inimesel kergelt tulev okserefleks või med. töötaja kuri ja ülbe.
Ehk räägid ka mis sorti valuvaigisti sulle tehti? Ehk ikka said narkoosi?
 
simsalabimm 15. veebruar 2018, kl 14.27
Minu sümptomid sarnanevad täiesti Tere omadega ning läbi väljaheite proovi diagnoositi Helicobakter.
 
Ebameeldiv on teatud aeg 16. veebruar 2018, kl 09.09
M. Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> > On ehk kellegil kogemusi siis selle n.n. kolono
> skoopiaga.Peab uuringutele minema,aga pole mingit
> ettekujutust.On väga ebameeldiv?
Kui kõik sopistused - Juurde lisatud õhuga-- voolik läbib: ( Võid ka rahustit küsida
Aga elama jääd kohe kindlasti -- Minul oli -kõige hullem see pikk aeg !
 
mehed võiksid arstilt ka küsida 16. veebruar 2018, kl 09.17
to meest teab Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kuda sul eesnäärme kasvaja avastati, mis sümtomid
> olid
Paljud NEED uuringud ja Arstid saaksid kohe
eesnäärme suurenemist ka kohe näha -- sest see aparatuur näitab kõike !
 
Avaldan enda arvamuse 20. veebruar 2018, kl 21.28
Täna käisin kolonoskoopia uuringul ltkhs. Olen suht kõhna kasvu ja närvisüsteem ka mitte just kõige parem Aga laman juba protseduuris pool tundi endal juba närvid krussis küsisin Arstilt , et millal alustame "Aa me juba lõpetame uuringu. Teiega on kõik korras". Kusjuures mulle ei tehtud ei narkoosi ei antud rahusteid ega midagi. Oluline on lõõgastuda See on põhiline retsept. Muidugi see sõltub nagu arst ütles kas varem on kõhule operatsiooni tehtud kas esinevad liited jne. Olen teinud ka kaks korda gastroskoopia ja ütlen Ausalt et kolmandat korda enam minna küll ei sooviks täielik põrgu Sure või ära. Kuidas kellegil
 
21:: 28 --ongi kurnav ja valulik see uuring 21. veebruar 2018, kl 09.41
Ausalt - Kui mingit sopistust läbitakse
Võib ikka eriti õhu lisamisega valus olla ;;
Umbes nii ütlevad ET ----Kannatage ära
 
M36 10. juuli 2018, kl 22.17
Käisin just kolonoskoopias, olen mitte just kõige hellem inimene aga pean tunnistama, et see protseduur võttis mind valust kõva häälega oigama. Arsti sõnul on mul väga keeruline sool, mistõttu ka protseduur nii raske oli. Isegi arst tõi võiduka hõike kuuldavale, kui "finišikaar" paistma hakkas. Hiljem oli ca tund aeg kõht väga valulik, istusin perhi wc -s ja puristasin õhku välja.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!