Tervisemure
gastroskoopia
 
käisin ka ära 21. aprill 2021, kl 16.20
Käisin ka täna gastroskoopias ära, Mustamäe haiglas. Võin öelda, et see polnud absoluutselt valus. Kurk tuimestati spreiga ära. Aga muidugi oli protseduur ebameeldiv, sest tekib see okserefleks. Kõige rohkem tekib seda vooliku sisselükkamise ajal - õnneks ei võta see eriti palju aega. Protseduuri täpset kestust ma ei oska öelda, aga kabinetti sisenemise hetkest väljumiseni läks umbes 10 minutit - ja selle aja sisse jäi spreiga tuimestamine, med.õele halamine, et "appi ma kardan", temapoolsed rahustused ja pai tegemised. Äkki siis max 6-7 minutit kestis reaalne "mõõganeelamine" koos proovide võtmisega - nende võtmist polnud üldse tunda. Aga vahepeal protseduuri ajal oli tunda, kuidas kõhu sees keegi sobrab - see polnud valus, aga mõned korrad ikka kõõksatasin selle peale. Samas kui mõtlesin intensiivselt muudele asjadele (hakkasin mõttes koostama nimekirja, mis taimi sel aastal peenrakasti panen :D ), siis see refleks kadus - nii et see on pooleldi nagu psühholoogiline värk.
Minul lubati pärast protseduuri kasvõi kohe sööma hakata, aga ma ise igaks juhuks ei julgenud, kuna kurk oli täiesti tuim ja tundetu ja ma kartsin toitu kurku tõmmata. Pool tundi tuli mõru paksu sülge kurgust, mis oli tüütu, aga talutav. Jalutasin kodu poole ja tatistasin kogu metsaaluse täis. Poole tunni pärast julgesin juba süüa-juua. Lisaks paar tundi veel krooksumist :D
Ühesõnaga kokkuvõte: valus ei ole, ainult okserefleks on rõve. Päriselt okset õnneks ei tule, sest magu on ju tühi. :)
 
Vastab tõele 07. oktoober 2021, kl 23.11
Olen kuulnud, et hiljem ei probleeme oraalselt peenisega,võttes üleni suhu?
did_1172295 23. veebruar 2022, kl 12.18
Gastroskoopia uuring

Vana teema, kuid lisaksin ka enda kogemuse, et natuke julgustada minejaid.

Enne uuringut lugesin minagi erinevaid kogemusi- mõnes mõttes oskas see mind ette valmistada, samas ka hirmutada.

12 tundi söömata-joomata, õnneks oli öö vahel ja tühjakõhutunnet ei tekkinud.
Uuring toimus Põhja-Eesti Regionaalhaiglas ning kiidan nii malbeid, abivalmis ja toredaid arste, tundsin, nagu oleksin kusagile erahaiglasse sattunud.

Kõigepealt tuimestus kurku- mõju kohene, kerge kipitus, aga üsna meeldiv.

Siis vasaku külje peale pikali asendisse, voolikukaitse hammaste vahele (ümmargune, tugev plastik, ei lähe hambakaare taha vms).
Ja siis voolik suhu (olin hullemaks valmis), väga neelama ei pidanud, liikus ise väga kiiresti, kokku oli alla minuti magu ja kaksteistsõrmiksoolde uurimas. Käis väga kähku, kiirelt võeti proov ka (ise ei tundnud, öeldi, et võetakse) ja voolik välja tagasi.

Uuringuvastus 10 päeva pärast.

Minu probleem maos ja kaksteistsõrmikus oli tagasivalguv sapp, mis tekitab keemilise protsessi.

Kogu protseduur oli üllatavalt kiire ja valutu ning ausalt, poleks probleemi uuesti minna, enam ei kardaks
 
Täitsa õige! 23. veebruar 2022, kl 17.49
Mul tehti samasugune uuring umbes aasta tagasi samuti Põhja-Eesti Regionaalhaiglas ja kõik läks sama oodi nagu kirjutad eel komenteerija.
See protseduur ei olnud midagi hirmsat ega halba. Minu arust selle ettevalmistuse paar eelnevat päeva oli palju hullemad. See menüüvalik, mingi dieet ja toidumise piirangud. Samuti hoidumine verevedeldajatest sest tihti on vaja võtta proovitükki.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!