Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Kas sooleuuring on talutavam süstiga või süstita
 
aivar 05. november 2020, kl 01.42
Minul ema käis kolonoskoopias.Kuna oli kõht lahti ja kaotas kaalu.Kõige hullem oli eelnev vedeliku joomine.Uuring oli ainult kergelt ebameeldiv.
Ja mitte midagi ei leitud.Siis mõni aasta hiljem tehti kõhust MRT uuring mis näitas kohe kasvaja ära.
Seega laske kohe kõhust MRT teha.On tunduvalt mugavam ja täpsem uuring.
See kolnoskoopia on pigem vanamoodne uuring ja ei ole täpne.See näitab soolestiku seest poolt kõigest.
 
"kannatanu" 20. november 2020, kl 13.47
Käisin 2 nädalat tagasi PERHI-s kolonoskoopias narkoosis, sest eelmine uuring jäi pooleli valu pärast. See ei olnud täisnarkoos, aga magasin küll ei tundnud midagi. Ilma narkoosita ei läheks ja see jook on jah imalalt vastik, aga tervise nimel saab hakkama, hullemaid asju olemas.
 
SEE JOOK 24. november 2020, kl 16.38
"kannatanu" Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Käisin 2 nädalat tagasi PERHI-s kolonoskoopias nar
> koosis, sest eelmine uuring jäi pooleli valu päras
> t. See ei olnud täisnarkoos, aga magasin küll ei t
> undnud midagi. Ilma narkoosita ei läheks ja see jo
> ok on jah imalalt vastik, aga tervise nimel saab h
> akkama, hullemaid asju olemas.
ON SINU SOOLESTIKU PUHASTAMISEKS,,JA PEAB KA SELLE ÄRA KANNATAMA
 
Kuu ulgur 28. november 2020, kl 23.02
"kannatanu" Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Käisin 2 nädalat tagasi PERHI-s kolonoskoopias nar
> koosis, sest eelmine uuring jäi pooleli valu päras
> t. See ei olnud täisnarkoos, aga magasin küll ei t
> undnud midagi. Ilma narkoosita ei läheks ja see jo
> ok on jah imalalt vastik, aga tervise nimel saab h
> akkama, hullemaid asju olemas.


Mida tähendab "tehti narkoosis aga see ei olnud täisnarkoos aga magasin küll ?!??!?!?"
Sa kirjutad nii segaselt et paraku keegi midagi aru ei saa.Ehk selgitaksid veidi?
Muidugi on olemas selliseid narkoose kus sa oled ärkvel.Kuid ümbrust niiväga ei taju.Sellised narkoose tehakse reeglina loomadele kes ei luba endale läbivaatust teha.
 
Not robo but ghost 16. aprill 2021, kl 18.48
Mina suutsin ajada sisse 2,5 l Fortransi. See oli õudne. Aga protseduuri ära ei kannatanud. Vist tehti mingi süst veeni, kindel pole, valudes ei saanud aru. Aga mingist hingamisest ja selili keeramisest polnud nendes valudes juttugi. Katkestati ja tehti teinekord narkoosis.
 
Merks 28. mai 2021, kl 17.13
Kirjutan siis siia ka värskema kogemuse. Käisin kaks päeva tagasi tegemas seda sooleuuringut. Kaebuseks oli tükitunne pärakus ja ka eelnevalt kerge veritsus. Õnneks midagi ei leitud ja kõik oli korras.. aga nüüd siis uuringust endast. Võtsin siis eelnevatel päevadel arstiga e-posti teel ühendust, et soovin teha uuringut narkoosis. Sel päeval ei saanud uuringut narkoosis teha ja kui soovite teha siis esimene aeg on alles kahe kuu pärast. Narkoosis tegemine ei ole ka hea mõte, et saame Teile süstida veeni rahustavat rohtu ja valuvaigistit, et sellest ka tavaliselt täitsa piisab jne, ühesõnaga olin siis nõus ilma narkoosita tegema. Kui uuringule saabusin siis arst ei tahtnud mulle enam rohtu veeni teha , et paljud pidid ka seda ilma rohuta üle elama jne ,,siis ma ikka mitu korda ütlesin, et ma ikka soovin veeni rohtu. Lõpuks siis arst ütles..no ok teeme siis.. mulle tehti seda rohtu väga minimaalne kogus. Pea läks natuke uimaseks aga see oli ka kõik. Kui uuringut tegema hakkasin siis see oli nii valus nagu kõige hullem kõhuviiruse valu,, ainult, et vähemalt 10 korda veel hullem. See oli ikka täielik retsimine.. see ikka ei ole ju ok kui lõpuks 39a naine hakkab ema karjuma.. valud olid tohutud. Olen kõhna inimene. Võibolla kõhnematel inimestel ongi see uuring valusam. Kui siis uuring tehtud sai oli mul väga, väga halb olla, ma isegi oksendasin ja olemine oli nii nõrk, et magasin jälgimispalatis 4h.. ma ei taha Teid kuidagi hirmutada ja kindlasti on igal inimesel see tunne erinev aga kui on uuring tulemas siis pange oma tugevam vaim valmis!! Kui Teil kuigadi õnnestub siis laske see uuring ikka narkoosis teha, kasvõi teises linnas.. vastik on seda uuringut mäletada ,, oleksin seda pigem mitte mäletada tahtnud.
 
Kuidas? 28. mai 2021, kl 19.31
Huvitav, kuhu see süst tehakse?
 
Merks 03. juuni 2021, kl 17.10
ainet siis süstitakse veeni..arst siis ise määrab koguse
 
Kuidas? 03. juuni 2021, kl 19.08
Merksi kirjeldus uuringust paneb mind väga imestama. Mul tehti mao uuring ja soolteuuring ühel päeval ehk 20 minutise vahega.
Ei saa küll öelda, et seal mingit valu oli. Kõik läks väga hästi, soole uuringu puhul lasi õde paraja törtsu geeli kannikate vahele ja arst alustas sondi sisestamist. Ise sain ka ekraanilt vaadata oma jämesoole sisemust vahepeal vist lasti mingit vedelikku juurde, muud ei midagi. Õde ütles, et kui gaasid sees tekkivad, siis lasku ma need julgelt välja. Minul õnneks midagi halba ei leitud ja proovitükki polnud vaja võtta. Sellega vedas, sest olin eelmisel päeva hommikul verevedeldajat võtnud, kuid arst ütles, et enne uuringut ei tohi vähemalt 4 päeva enne uuringut võtta.
Mao uuringul oli ebameeldiv, kui sond kurgust läbi läks, ülejäänud oli ka normaalne. Valu polnud kordagi. Pole vaja karta, sond on ju ainult 10-12 mm läbimõõduga.
 
www 03. juuni 2021, kl 20.58
Mina käisin ka just eile. Enne loomulikult uurisin dr. google juurest mis mind ees ootab. Enamus infot oli väga karm. Mingit süsti ei tehtud, Läksin ka väge täis, et ükskõik kui valus on kannatan ära, aga oi kurjam oma 4-5 korda tegin ikka päris kõva häält. Iga kord mõtlesin, et enam hullemaks minna ei saa, aga sai ikka küll, aga samas mitte midagi nii hullu ja täiesti välja kannatatav. Mõtlesin ise, et mida rahulikum olen seda rutem saab see läbi. Õde kes arsti aitas ja soolikaid läbi kõhu toetas oli väga supper ja arst sammuti
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!