Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
tatar-pidi ju dieettoit olema? aga cal-eid...
 
leelo 42 20. märts 2009, kl 11.55
...aga kaloreid annab mis mühiseb.
Vaatasin just www.ampser.ee, veega ja rasvata tatrapuder annab 100 grammi ja 256,7 kcal. Isegi keeduvorst annab vähem kaloreid.
Ehmatasin (imestasin täiega) jumala ära, sest sõin hommikul 200gr sedasama ja tuleb välja, et sain hommikusöögist pool päeva kaloraažist juba kirja, siis täna nagu muud eriti ei saagi süüa, kui veel teine samapalju keedetud tatart.
Mismoodi siis ikka selle maha võtmisega on-kui tahan päevas 1200 kcal-ga läbi ajada,ja lihtviisiline tatar-mis pidi ju dieettoit olema-nii mäletan juba nõukaajast-annab sellise portsu kaloreid.
Kusjuures ma vaatasin, et isegi keedetud porgand ja kaalikas ja kapsas annavad kaloreid (100 gr seal 40-50 cal vahel) ja kui ma pean selle 1200 piires püsima, siis praktiliselt süüa ei saagi midagi.
Mismoodi see kalorite lugemine ikkagi käib.
Töö on mul istuv, tööle lähen ja tulen jala-ca 40-50 min päevas-teen ikka kiiremat kõndi, elan 5 korrusel, selle vahel ikka mõne korra päevas sõelun.
 
, 20. märts 2009, kl 13.43
no seal on palju kasulikke aineid
 
nipa 20. märts 2009, kl 13.59
tatar on see-eest väga kasulik. kui ikka tatrapudru ära sööd, siis on kõht pooleks päevaks täis.
 
kiki 20. märts 2009, kl 14.05
See, et töö istuv on-suva, aga liigu siis rohkem! Lähed jalutad lihtsalt õhtul tunnikese ja saad see päev 200 kcal rohkem süüa! See on peaaegu pool kilo õunu või kaks väiksemat apelsini jne, jne!
 
ninni 20. märts 2009, kl 15.08
aga miks sa üldse nii vähe kaloreid - 1200 kcal - päevas tahad tarbida? Mingi ekstreemsem dieet käsil?
 
n41 20. märts 2009, kl 15.18
kunagi oli kaaluklubis ka see tatra-teema üleval ja keegi vastas,et tatraga on seal ampseris viga !
 
leelo 42 20. märts 2009, kl 15.23
Igal pool on juttu olnud, et kui tahad istuva tööga maha võtta, siis 1200 kcal päevas on max hulk, mida võib süüa.
Kuna praegu erilist liikumist pole (mulle ei meeldi sumbata poris ja külmaga õues olla) siis tahtsin toiduhulga selle koguseni viia. Lihtsalt paneb imestama, et isegi selliseid "vene ajal dieettoitudena tuntuks saanud asju" nagu keedujuurikad, veega tatar, keed riis veega jne ei või süüa niipalju kui tahad, vaid pead neidki lausa kaaluma.
Lisaks avastasin, et isegi tomatimahl annab mõne pakiteabe kohaselt 24 cal - 100 gr aga no mis on 100 gr mahla? Pool tillukest plasttopsi. Kui ma ikka mahla tahaks juua siis kaks klaasi kindlasti.
Mina küll lähen näiteks koju, kui ma ikka kella 12-st alates olen söömata ja 6 ajal koju saan, siis vahest on kõht nii tühi, et joon korraga 0,5 liitrit keefiri ära.
See aga juba 250 cal koos. Kusjuures keefir ju ei tohiks ometi teha paksuks.
Ja seda pean jah ütlema, et ega ma üle 3 korra päevas süüa ei suuda-olen proovinud-no ei taha. Söön näiteks lõunaks suure supi ja mul ei ole kõht tühi enne kella 18-t näiteks. Isegi ei ole isu vahepeal midagi näksida. Ja pole ka meels-tööl olles mul küll meelde ei tule, et peaks kogu aeg sööma.
Kuidas teil on ja mis kommentaarid mu eelnevale jutule?
 
eh 20. märts 2009, kl 15.25
tatrahelbe karbi peal on, et 100g helbed annab 350kcal.
1dl helbeid on umb 50g, seega puder helvestest 1 dl ja 2dl vett, mis on kokku 250g, annab ligikaudu 175kcal
 
Ei tea 20. märts 2009, kl 15.33
millisest "laest" ampser oma numbreid võtab, kuid tegelikkuses on ka teistel teraviljadel praktiliselt sama suur (330-340)kalorisisaldus, nagu on tatral - ca 332 kcal 100 grammi kohta (kaerahelbetel on suurem - 364 kcal). Kuid hakka ISE loogiliselt mõtlema. Tatra paisumiskoefitsient on ca 2,5, see tähendab, et 100 g pudru saamiseks läheb sul vaja vaid 40 grammi tatratangu, ja seega ei tohiks 100 gr PUDRU kalorisisaldus olla üle 133 kcal.
 
sa 20. märts 2009, kl 15.43
aga kaua sa pikka aega sellisel kaloraazil püsida suudad...?
See on ikka tõeline enesepiinamine, seda enam, kui ise ka tunned, et see piirab Sind.
Mina soovitaks trenni koos toitumiskavaga, kui see Sul võimalik on. Ei pea ju trennisaali minema tingimata; peaasi, et tead, mismoodi toituma peaksid ning kui palju lisaks trenni (kasvõi omal käel siis) tegema.
 
l 20. märts 2009, kl 16.00
ma ei tea kui kaua.
ma tahaks lihtsalt näha, kas natukenegi vöö-ümbermõõt vähenema hakkab. Praegu on 3 nädalat tehtud aga mingit-kordan mitte mingit muutust ma ei näe.
Kuna olen "vältija" see tähendab, et niikaua kui ma olen paks olnud-10 aasat-EI VAATA ma suurde peeglisse (mul pole kodus peeglitki-ainult kosmeetikakotis tilluke-näo pähe tegemiseks) ja ei kaalu ennast. Ja seega pean otsustama vaid tunde järele-kui ikka püksid laiemaks ei jää-siis ka miskit maha ei lähe. Ma ei tea, kas 1 kilone kaotus püksivärvlis kajastub-vanasti kajastus, kui olin 20, aga nüüd nagu nähe midagi pole.
Igatahes see on juba teab mitmes kord selle 10 aasta jooksul, mil ei ole vahet, kas söön või mitte, maha ei lähe ja ka juurde ei tule.
Aga mis puutub vältivasse käitumisse-jah see on minu puhul täiesti olemas-lisaks EI LASE MA END Pildistada-ja sellest vabaneda ma ei suuda.
Mis puutub trenni-kuna minu kaaltuõusu põhjustasid 10 aastat tagasi võetud ja teatud perioodide takka korratud hormoonravimid, ja hormoonravi on seotud kilpnäärmega, mille ületalitluse tagajärjel mul tekkisid südame kahjustused-lisalöögid, siis tugevat sporti ma EI JULGE teha.Pole küll kuskil taastusravi arstiga konsuklteerimas käinud aga ma ei kannata tunnet, kui süda hakkab kloppima. Seega ei saa ma ei joosta ega selliseid asju teha. Südametegevuse kiirenemine tekitab mul paanikaataki (kardan, et südames tekivad ekstrasüstoiod või et süda jääb seisma) mille tulemusena ei saa maa ju ilmsesti midagi tehtud.
Mida saan teha -rattasõit normaalses mõõdukas tempos, kõndimine kiirendatud tempos, käiksin ujulas ka kui ei oleks sundhirmus seal suura ja basseini vedelema jääda või siis paljalt duširuumis surra.
Kuna pulssi kiireks ajada ei julge, siis ei tea, kas minu valitud tempo ka midagi mõikab. Ilmselt mitte.
Seega ei jää muud üle, kui mitte süüa.
Või siis surra paksuna.
 
teemaalgatajale 20. märts 2009, kl 16.18
Kas sa psühholoogi abi ei vaja? Kui sa ikka kardad dušširuumis surra - see tundub olevat küll suurem mure kui lisakilod...ehk räägid psühholoogiga ja ka kardioloogiga, et mis trenni sa reaalselt võiksid teha? kui kilod maha ei lähe siis tuju läheb ikka paremaks ju.
 
liis 20. märts 2009, kl 16.49
Selliste paanika ja ärevushäire sümptomitega ei tasuks dieeti pidada,see ainult süvendab hirmu ja paanikat.
Varsti võib süda hakata ka vähesest toitumisest kloppima.
 
xx 21. märts 2009, kl 23.42
...ja pealegi on ju ka teooria, et kui süüa LIIGA vähe, siis keha läheb teisele režiimile ja saadab kõik pekiarsenali põhimõttel, et näe, nälg valitseb, kes teab millas jälle süüa saab, paneme kõik tallele :)
 
mari 23. märts 2009, kl 15.12
leidsin, et b-veregrupiga inimestel tuleb kaalust alla võtmiseks tatart hoopiski vältida!
 
Nänn 23. märts 2009, kl 15.18
Tatar sisaldab:
100 grammis tatras on:

energiat 328 kcal
proteiini 11 g
süsivesikuid 65 g
rasva 2 g
kiudaineid 5,8 g
naatriumi 1 mg
rauda 3,8 mg
kaaliumit 460 mg
magneesiumi 180 mg


Mõeldud on ju keetmata tatart! Veega keedetud tatar on kordi raskem ja 200g tatrast saab üsna suure potitäie. Palju annab kaloreid (ca samapalju kui kõik teraviljad), aga on kasulik.
 
yx 23. märts 2009, kl 15.40
Liiter tomaitmahla sisaldab enamasti ka rohkem kui päevase lubatud soolanormi, nii et ei soovita sellega liialdada.
Ja keedetud riis või tartar eraldi roana unusta parem ära - nad ei sisalda piisavalt kasulikku. Neile tuleks eelistada näiteks rooga veiselihast ja köögiviljast. 100g veiseliha on vaid natukene üle 100kcal.
 
triiip 23. märts 2009, kl 21.16
TAI- toitumisprogrammi järgi annab 100 g rasvata ja veeta tatraputru 116 kcal.
http://tai.mulfo.com/7
 
onu aadu 23. märts 2009, kl 21.48
kui teete putrusid, sis võtke ikka kuivaine kogus arvesse klorite arvestamisel! veega tehes ei lisandu sinna midagi, piimaga tehes peab lisama ka piima kaloraazi. ja kogu muusika! ja vältimine ei aita sind kuidagi kaalualandamises - parem on ikka reaalsusele silma vaadata!
 
pudrud 16. juuni 2013, kl 14.05
Hei!
Kõik kuivained annavad ca 300 ja rohkem kcal. Tatar 349 kcal, hernes 303 kcal, manna 328 kcal, kaerahelbed 350 kcal, riis 356 kcal. Erinevatel tootjatel võib see natuke erineda . Kuid keegi ei keela panna vett pudrule rohkem sisse ja saad supi, kcal sa sellega juurde ei saa. Ise olen söönud riisiga tehtud tuunikalasalatit. 100 g riisi keedad ära ja lisad 200 g konservi ( 100 g tuunikala vees = 100 kcal). Ma sain seda toitu kolm korda süüa enne kui otsa sai. Edu lugejatele!
 
Liisu 16. juuli 2013, kl 12.09
100g tatrapudrust saab 4-5 keskmist portsioni. Ehk, nagu eelnevalt mainitud, on üks portsjon ca. 80-85 cal. KUI sa tõesti sööd 100g tatraputru korraga ära, siis tõesti, saad sealt palju kaloreid kuid peaksid alustama vähesema toitumisega, nt. sööd tihemini päevas väiksemaid portsjoneid. Siis ei pea su keha korraga saama sisse tohutult caloreid, vaid vähehaaval terve päeva vältel.
 
yupiii 16. november 2013, kl 19.23
istuva töö puhul ei tohiks ju nälg suur olema, sest sa ei liiguta end :)
 
huvitav 17. november 2013, kl 00.49
See ju vana teema, aga ülejäänud sellistele- mujal maailmas arstid lausa soovitavad südamehaigetele sporti, 3-4x nädalas kergemat aeroobset koormust, sörki või jooksu või ujumist või muud vastavat. Loomulikult on enne kontroll ja koormustestid. Kas tõesti on Eestis see mingisugune tundmatu teema? Ei oleks arvanud...
 
Ndsfsdfdsf 14. detsember 2015, kl 13.34
Ah, istuva töö ajal tulleb nälg just s*okolaadi ja muude maitsvate, suhkrurohkete asjade järele, sest istuv töö on enamasti ajutöö ning aju armastab magusat.

Omast kogemusest tean, et kui tahan kaalust alla võtta, siis lihtsad teed sinna ei ole. Peab olema trenn ja korralik dieet ning dieediga enamikudel (sh minul) ei ole probleem mitte kalorikogustega, vaid hoopis mida nad söövad. st. enamik tarbime liiga palju rasva, mis teeb toidu maitsvamaks, kuid ei ole vajalik.

Võin öelda, et kõige tüüpilisem ja parim dieet on lihtsalt kana ja brokkoli sisse ajamine, sest seal on proteiini ja vitamiine kõige paremas suhtes...
 
milleks paanika 14. detsember 2015, kl 15.24
naine kasutab päevas vähemalt mingi 2000 kcal. olgu või istuv töö. see 1200 kcal jutt on ilge jama. see on juba seisundi piiri peal kus keha hakkab näljarežiimil ökonoomsemalt tööle ja su dieedist ei ole ikka mingit kasu. söö ligi 2000 kcal ikka. ja tatrapuder kindlasti nii palju, 256,7 kaloreid ei anna, see ikka 100g keetmata tatart. paanitsedes näljutad end liialt, kardad igat suutäit, siis on oht, et väsid sellest jamast ja kukud veel õgima. võta vabamalt.
 
istuv naine 14. detsember 2015, kl 21.56
Pole üldse magusasõber, ei aja ka istuv töö seda sööma. E-R istun 8h peaaegu pausita. Aga ahmiks ainult värsket kraami, hapusid õunu, salateid, porgandeid. Liha söön ka vahel. Ainus magus on tl mett rohelise tee sisse, 2 tassi päevas.
 
Mis on DIEET? 15. detsember 2015, kl 08.35
So tervist säästev v. taastav toitumisviis.

Dieet on laiemas tähenduses toitumisviis üldse, kitsamas mõttes aga ravitoitumine, mille eesmärgiks on mingi haiguse ravimine, kontrolli all hoidmine või ennetamine. Dieetravi kasutatakse mao- ja soolepõletike, krooniliste maksahaiguste, suhkurdiabeedi ja muude haiguste korral.

Tänapäeval mõni arvab, et dieedi pidamine tähendab kaalualandamist. Võiks siis kasutatada õigeid väljendeid nende puhul: kõhnumis- ehk saledusdieedid, nn saleduskuurid.

Kõhnumisdieedi ajal vähendatakse päevas söödavate süsivesikute ja toidurasva hulka.
 
miks istuv ei taha süüa? 19. detsember 2015, kl 16.57
endal istuv töö aga sööks küll hommikust õhtuni ja eks tänaseks rasvumine käes.Söögiisu aga ei võta miski, ainult pugiks ja , kui süüa ei saa , siis ajab närviliseks.
 
MISASJA 06. mai 2022, kl 22.40
Hoopis 2000 on täielik jama. Enamikul on lisakilod sellise kaloraažiga.A inimesed ei suuda õgimata olla ja lohutavad end sellega, et paar rasvarulli peabki olema...mina võtan 1500-ga ka juurde...
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!