Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Avastati Helicobakter?
 
Mann 06. aprill 2009, kl 12.45
Umbes kuu aega on maovaevused olnud,täna käisin gastroskoopias,kus diagnoositi Helicobakter.Kirjutati kolm rohtu,mida nädal aega võtma peab.Olen väga mures,kuna ei tea sellest haigusest midagi,arst ka suurt midagi ei seletanud,millest see üldse tekkinud on?Olen üldse suur muretseja,nüüd veel see jama ka.Seletage palun kes samuti sellise hädaga kimpus olnud,kas olete terveks saanud?Mida peaks veel sööma-jooma,et baktrist lahti saada?
 
x 06. aprill 2009, kl 13.44
Tee rahulikult ravikuurid läbi ja suure tõenäosusega saadki lahti ja lõpevad ära need kõrvetised.
Loe oma ravimite infolehed üle ja kui seal ei ole soovitatud näiteks piima tarvitada koos abtibiootikumiga või alkoholi, siis järgi soovitust. Muud pole midagi vaja teha, põletikku sul ju ei ole, palavikku arvatavasti ka mitte, veremürgitus sind ka ei ähvarda.
 
Pylori 06. aprill 2009, kl 14.13
Kord sellesse haigestunud inimene peab hakkama erilist tähelepanu pöörama oma immuunsüsteemi tugevdamisele!!!

Hp infektsioon on KÕIGE ENAM LEVINUD krooniline bakteriaalne infektsioon inimesel. Nakatumise sagedus tõuseb koos vananemisega, kuid on märgata olulist vahet arenenud maade ja arengumaade vahel. Esimesed nakatumised toimuvad juba lapseeas, kuid teismelises noorukieas need hüppeliselt sagenevad. Olulist tähtsust omab elamine kitsastes tingimustes, ebasanitaarses olukorras ja madal sotsiaal-majanduslik staatus. Infektsioon võib levida ka ebakvaliteetse veevarustuse kaudu. Helicobacter pylori (Hp) elujõud säilib vees mitu ööpäeva.

Nakatunud isikutel on leitud neid baktereid nii väljaheidetes, süljes kui ka hammastel. Eriti kõrge nakatumissagedus esineb perekondades, kus kellelgi juba on haavandtõbi. Sellistes perekondades on leitud geneetiliselt identsed Hp tüvirakud; analoogne olukord on leitud ka inimeste juures, kes VAID TÖÖTAVAD SAMAS ETTEVÕTTES. See tõendab üheselt, et Hp bakter LEVIB INIMESELT INIMESELE. Inkubatsiooni periood on keskmiselt 6-8 päeva.

Kõige enam uuritud ja ära määratud infektsiooni edasi andmise mooduseks on kontaktne olmeline mehhanism isiklike hügieenivahendite kaudu ja ORAALSEL (suudlemise) teel.

Hp infektsiooniga inimeste ravi on küllaltki raske ülesanne, mis vajab SPETSIAALSEID teadmisi.
Tavalise arsti poolt välja kirjutatud ravimid EI OLE tihti küllaldane, sest:
Hp toodab ise fermente - ureaas ja katalaas. Ureaas, mis leidub maomahlas, katalüseerib kusiaine süsihappegaasiks (CO2) ja ammooniumi iooniks (NH4+), mis veel rohkem neutraliseerib pH taset mikroobi vahetus ümbruses ja seega kaitseb Hp bakterit mao soolhappe kahjuliku mõju eest. Sellisel viisil mikroorganism, mis jääb ellu maomahlas, saab tungida mao epiteelpinda katvasse kaitsvasse limakihti. Katalaasi tootmine võimaldab aga Hp-l maha suruda peremeesorganismi immuunsüsteemi tegevust. Need fermendid võimaldavad ka bakteritsiidseid ühendeid muuta endale (Hp) kahjututeks aineteks.
Ning veel: Hp stimuleerib peremeesorganismi tootma süsteemseid antikehi, kuid, nagu näitavad uuringute tulemused, suudavad nad maha suruda raku immuunreaktsioone.
 
mina 06. aprill 2009, kl 16.02
..Pylori on veits ülepingutanud oma teemaga:)))...nii hirmus nüüd asi ka ei ole.SUUDLEMISE teel ka ei nakatu.Helicobakter on täiesti välja ravitav!!Peale antibiootikuuri käi kindlasti ka järel kontrollis poole aasta pärast.
 
Pylori 06. aprill 2009, kl 16.28
Asi on tükk maad hirmsam, kui Mina 04-06-09 16:02 ette kujutada suudab. Olen täitsa veendunud, et kui kõik need inimesed, kes on omaarust täiesti "terved", teeksid ka HP analüüsi, siis vähemalt 80% neist juba kannab endas seda bakterit, ja vaid tänu veel vastupidavale immuunsüsteemile pole see bakter oma hambad talle seedeorganitesse löönud.
Mao limaskesta bakteriaalne koloniseerimine toimub mikroobide kleepumisega epiteelrakkude külge spetsiifilise retseptoorse vastastikuse mõju kaudu. Inimestel 0 veregrupiga tekib rohkem adhesiivseid retseptoreid, kui inimestel AB veregrupiga, seetõttu on 0 veregrupiga inimestel suurem eelsoodumus haigestumiseks.

Nagu eelmises kirjutises mainisin: Vaatamata sellele, et Hp on laboratooriumites kõrge tundlikkusega medikamentide toimele, on Hp infektsiooniga inimeste ravi KÜLLALTI RASKE ÜLESANNE, mis vajab spetsiaalseid teadmisi.
Hp omab LOODUSLIKKU RESISTENTSUST terve rea antibakteriaalsete preparaatide suhtes. Peale loodusliku, on tal ka esmane ja sekundaarne resistentsus. Esmane resistentsus ilmub kui kohanemisreaktsioon mitmete preparaatide tarbimise ajal, kui ravitakse haigusi, mis pole seotud Hp esinemisega (inimestel, kes tarbivad ükskõik, millisel eesmärgil antibakteriaalseid preparaate). Meil aga igal teisel juhtumil arst muudkui aga antibiootikume ju välja kirjutabki. Sekundaarne resistentsus ilmub selle tulemusel, kui ravitakse VALESTI H. Pylori infektsiooni ennast.
 
Uudishimulik 06. aprill 2009, kl 17.59
Ja mis ravim siis seda välja ravib?
 
mari 06. aprill 2009, kl 18.57
Pylori juttu ei tasu kindlasti tõsiselt võtta,olen ise läbi põdenud kasteistsõrmik haavandi koos helicobakteriga,helicobakter on poisike kasteistsõrmik haavandi kõrval,tee ravi läbi ja oled bakterist lahti,kindlasti tuleks jälgida toidusedelit et vältida edaspidi kõrvetisi
...immuunsusega on kõik ja alati korras olnud,söömisega aga mitte :( sealt algasid probleemid
 
Pylori 07. aprill 2009, kl 10.12
to mari 04-06-09 18:57
Helicobakter ei ole poisike selle kaksteistsõrmiku haavandi kõrval, vaid see on selle haavandi OTSENE PÕHJUSTAJA, tema tegevuse ESIMENE TULEMUS inimorganismis. Kas tõesti mõni veel siiamaani arvab, et see bakter lihtsalt "niisama ajaviiteks istub" organismis?
Helicobacter pylori on põhiline patogeneetiline lüli peptilise haavandi tekkes. Oma avastuse eest said Barry J. Marshall ja J. Robin Warren 2005. aastal Nobeli preemia.
Nobeli preemia anti selle bakteri uuringute eest seetõttu, et selle bakteri kirjeldus ja tema ROLLI SELGITAMINE seedetrakti ülemise osa haiguste arengus on XX sajandi kõige suuremaks saavutuseks gastroenteroloogias.
Helicobacter pylori on küll väga aeglaselt, kuid seda kindlamini inimest tappev bakter. Täna said sa ühest bakteritüvest lahti, ja kilkad siin õnnest, et oled selle "poisikese läbi põdenud", kuid homme saad Sa naabri käest uue tüvega bakteri, mis enam ei allu Su raviskeemile.
Tänapäeval juba paljud teadlased kahtlustavad, et see bakter on isegi "õppinud" ka lemmikloomade kaudu levima, kuigi siiani pole seda veel uuringutega tõestatud, kuid nagu ütlevad targemad: "kus suitsu, seal tuld".
 
Mann 07. aprill 2009, kl 10.15
Arst määras kolmikravi,täna hommikul oli enesetunne üsna kehv ,iiveldas,söögi isu polnud üldse,kõht ka lahti.Äkki ei talu organism nii kangeid rohtusid(üks on ospamoks 1000).Rohtusid pean võtma nädal aega.Kas see on loomulik,et sellised sümptomid ravi ajal välja löövad?Ega pooleli jätta vist ka ei maksa või mis?
 
mmm 07. aprill 2009, kl 12.14
ma kahtlustan ka endal seda..ja nõustun Pyloriga, et ega see pole nii lihtne asi midagi, võib kergelt tagasi tulla
 
klaabu 07. aprill 2009, kl 16.58
See bakter pidi ju 80-90%-dil inimestel olema,mõned ise ei teagi seda ja elavad rahus edasi,organismid on erinevad.
 
arvan 07. aprill 2009, kl 18.26
raske mitte nakatuda. aga egainimesed eriti käsi pesta ei taha küll enne kui sööma hakkavad.
 
mari 08. aprill 2009, kl 09.37
Pylori,ega ikka ei ole küll,esmaselt avastati kasteistsõrmik haavand,ja seda 2 aastat enne kui tuli tagasi haavand koos bakteriga,põhjuseks ikka seevasamune vale toidusedel!

ära tekita siin teadusliku arutelu raamatute põhjal!
 
Pylori 08. aprill 2009, kl 11.40
to mari 04-08-09 09:37
Mida Sa siin tõestada tahad - kas seda, et meie arstid on sellised käpardid, et esimesel korral nad kas ei tahtnud või ei suutnud bakterit avastada??? Tee omale selgeks lihtne tõsiasi, et vale toidusedel ei suuda mitte mingisugust haavandit tekitada. Ta võib vaid tekitada vitamiinide, ensüümide mikroelementide jne sügava puudujäägi, mille tõttu organism jääb nõrgaks...ja siit levivad igasugused haigused - ka HP. On olemas üks variant, mis võib tekitada haavandi, kuid seda juba maos - kui sööd nii suured portsud, et magu venib sellevõrra välja, et mao seinu kaitsev kiht jääb sellevõrra õhukeseks, et mao enda hape hakkab seda läbi söövitama. Aga muudel juhtudel - bakteri mitte leidmine (mitte otsimine), ei tähenda, et teda tegelikkuses kehas ei oleks.
Mis puudutab veel selle bakteri avastamist, siis on olemas tervelt 5 erinevat moodust. Ravimiseks on käesoleval ajal kolm ühenädalist moodust - kaks kolmekomponendilist moodust ja üks neljakomponendiline moodus. On olemas ka vismutiga kahenädalane ravikuur.
Nüüd, kui bakter on nagu välja ravitud, siis mitte varem kui 4-6 nädala pärast tuleb teha bakteri määramise järelkontroll, kuid see kontroll peab olema ülal nimetatud viiest variandist VÄHEMALT kahte erinevat varianti kasutades, sest .... pikaajalised uuringud on tõestanud, et ülaltoodud ravimeetoditest MITTE ÜKSKI ei anna 100%-list ravigarantiid.
Kui aasta möödudes avastatakse uuesti HP, siis meedikud on kohustatud tegema bakteri täppisuurimist, et välja segitada, kas tegu on re-infektsiooniga, või retsidiiviga. Kui uuringut ei tehta, siis tuleb bakterisse suhtuda, kui retsidiivi, ning määrata maksimaalselt "kange" ravi.
 
üks küsimusss:) 17. aprill 2009, kl 19.33
et missugused selle ilusa nimega bakteri sümptomid on?
 
msn 17. aprill 2009, kl 19.57
Maohappe tagasivool söögitorru ehk refluks.Sellega kaasnevad kõrvetised,kurguvalu.köha.
 
helin 26 17. aprill 2009, kl 22.22
mina maadlen sellega juba aastaid aga lahti ei saa :(
 
hädaline 18. aprill 2009, kl 23.40
mul ka juba aastaid haavandtõbi. kaks korda verest helicobakteri analüüs võetud, aga mida pole seda pole. ometi annab kaksteistsõrmik ühtelugu tunda. rohud peavad kodus olema.
 
mann 19. aprill 2009, kl 12.27
Kas siis vereproovist saab ka helicobacteri analüüsi võtta,ilma mõõka neelamata?
 
seda 19. aprill 2009, kl 12.45
saab võtta isegi hingeõhust.
Käisin alles Tartus gastroskoopiat tegemas, arst diagnoosis ka gastriidi ja võttis helikobakterile biopsia. Ütles, et see on organismis 90% inimestel, ainult enamikul ei põhjusta vaevusi.
 
meditsiinis osaleja 19. aprill 2009, kl 12.55
Väljaheite analüüsist saab ka määrata HP.Gastroskoopia on siiski mõistlikum teha,kui on valud,kõrvetised,must väljaheide-haavandi olemasolul tuleb võtta proovitükke ja HP olemasolu määratakse sel juhul nagunii.
Iiveldust tekitab kolmikravi puhul ilmselt antibiootikum
(ospamox),tuleb ära kannatada see nädal aega.Maohaavandi puhul tuleb kindlasti teostada järeluuring ,sest tegu prekantseroosiga.
 
uudishimulik 19. aprill 2009, kl 13.04
mis vahe on gastriidil ja kaksteistsõrmiksoole haavandil?
 
a 19. aprill 2009, kl 16.10
gastriit peaks olema mao limaskesta põletik
 
ka pylori omanik 19. aprill 2009, kl 17.49
gastriit e. maokatarr on mao limaskesta põletik.
Olen ise ka kolmikravi läbi teinud, hetkel veel ei tea, kas sain bakkterist lahti. Autorile lohutuseks: see on normaalne, et kõht lahti ja valutab, kuna antibiootikumid tapavad lisaks H. pylorile ka sinu normaalse soole mikrofloora. Soovitan sul osta Lacto Seven tablette ja süüa probiootilisi piimatooteid.
 
see on 19. aprill 2009, kl 18.25
Mustade käte haigus. Nii et ärge naerge euronõute üle ja nende üle, kes piinilikku puhtust hoiavad.
 
Helcobakter? 19. aprill 2009, kl 18.33
Kui gastroskoopial võeti proovitükk, siis vastus tuleb mõne aja pärast - pole võimalik, et täna käisid ja kohe täna see bakter gastroskoobis ,, vastu vaatas ``. Pealegi kuulub helicobacter meie kehaomaste bakterite hulka, olen kindel, et ka mul on see olemas. Raviks määratakse 1 maoravim ja 2 erinevat antibiootikumi - miks neid võtta, kui mõni aeg peale ravikuuri on see bakter jälle kenasti tagasi? Ja kui Sul peaks mõne tõsise haiguse tõttu antibiootikume vaja minema, siis needsamad , mida oled praegu asjatult võtnud, enam ei toimi . Kui Sul avastati haavand või gastriit, siis aitab see maoravim sama edukalt kui maoravim + 2 antibiootikumi.
 
mann 19. aprill 2009, kl 19.51
Vastuse gastroskoopias sain umbes 30 min hiljem kätte,kuhu oli diagnoosiks kirjutatud Helicobacter ja gastriit.Ei tahaks hästi uskuda,et see mul pesemata kätest tuli kuna töötan toitlustus ettevõttes ja käed kogu aeg vee all.Kas selline asi ei või näiteks stressist välja lüüa,viimasel ajal on olnu väga pingeline elu,olen muretsenud väga palju erinevate asjade pärast.
 
hädaline 19. aprill 2009, kl 22.28
stress on jah selliste hädade puhul soodustav tegur. sain selle just aastaid tagasi väga suurel stressiperioodil, kui oli suur elumuutus. ja nüüd ikka ja jälle vaevab see mind. ongi olemas stressihaavand. kunagi väga kaugel nõuka ajal raviti isegi haiglas, et patsiendil oleks täielik rahu ja miski ei häiriks.
 
Mark 28. juuli 2009, kl 15.12
Tere!

To pylori. Palun võimalusel Teie kontaktandmeid e-postile.
Tänud!
 
mina 28. juuli 2009, kl 19.20
Mulle arst seletas, et see bakter on maolukutis vajalik bakter ja on olemas igal inimesel. Teatud asjade kokkulangemisel hakkab ta aga vohama ja see ei ole üldse hea asi.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!