Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Neile, kel kogemusi sertraliiniga (Zoloft)
 
ella 22. mai 2009, kl 10.18
palun muljetage, kas saite abi. Minul määrati see just ärevuse raviks.
Kui ruttu see mõjuma peaks hakkama ja kas kõrvalmõjud on hullud?
Tänan!
 
t 22. mai 2009, kl 10.41
minu tegi väga tuimaks (oli depressiooni raviks). ja tuimus pole mitte parem kui halb meeleolu. kõrvalmõjuks oli söögiisu vähenemine. tegelikult see isegi peaaegu puudus, sõin ainult siis kui tühjast kõhust pea ringi käima hakkas. ma lõpetasin ära võtmise.
 
aitas 22. mai 2009, kl 11.13
Väga hea rohi. Aitas, kõrvaltoimed puudusid. Paremaks läks 6 kuu pärast.
 
ella 22. mai 2009, kl 11.18
alles 6-kuu pärast, jeerum ma annan ennem vist otsad ära. Äevus nii laes-pea kumiseb, käed valutavad suurest pingest jne....
 
k 22. mai 2009, kl 17.21
kas sulle rahustit juurde ei kirjutatud? (diazepami näiteks- võtab lihaspinge ära). käisin just tartus psühiaatri juures ja ta ütles, et eriti närvilistele tuleb alati rahusti juurde panna. ise kasutan seda ja see rahustab hästi maha. võtan ainult 5-7 tilka.( lubatud 10-20 )
 
mina ka 23. mai 2009, kl 06.49
Minul hakkas mõjuma u paari nädalaga. Hästi tuimaks on teinud küll. Kahjuks ka voodis:( Muid erilisi kõrvalmõjusid ei tähelda.
 
c 23. mai 2009, kl 12.23
ei mingit mõju, vahetasin.
 
piia 23. mai 2009, kl 13.02
Olen võtnud Zolofti tänaseks viis nädalat,tasapisi hakkab paremaks minema,kuigi kõrvalmõjud on ikka siiani olemas aga enam mitte nii tugevad kui esimesed kaks nädalat.See on tõesti väga individuaalne kuidas kellelegi mõjub,organismid ju kõigil erinevad.Teadvustama peab seda,et AD ei mõjugi kohe nagu välk ja pauk,kannatust on vaja.Ole tubli ja ära kõrvalmõjude pärast rohu võtmist pooleli jäta(kui need üldse tekkivad).Kõrvalmõjud kaovad millalgi iseenesest ära ja siis tunned ennast jälle hästi.
 
APPI! 23. mai 2009, kl 13.25
Aga ükskord kui arst otsustab järsku need tabletikesed andmata jätta(eesti riigis ei pidavat usutama ,et depr. on vahest krooniline haigus)vot siis alles ilmnevad mõjud.Aga vähemalt on juba niipalju ravimisest kasu,et tead kuidas käituda.Ainult üks suur kannatamine.Arsti ka julge enam tüüdata.Võib-olla ta mõtles,et käisin tema ilusaid silmi imetlemas,ehkki oleme mõlemad naisterahvad!
 
juuli 26. juuni 2009, kl 14.18
Võtsin Zolofti 2 aastat ja nüüd arsti soovitusel lõpetasin. Tegi tõesti igapäevaelu suhtes tuimemaks ja langetas mul vererõhku.
 
N36 28. juuni 2009, kl 09.41
Minul tekkisid jubedad unehäired, sain vaid paar nädalat võtta
 
h 28. juuni 2009, kl 10.39
minul ka olid algul nädal paar unehäired, sisemised värinad jne. Aga nüüd kui kuu võtnud- läheb paremaks, magan küll hästi!
 
tarvitanu 28. juuni 2009, kl 10.50
mõju ju igale inimesele individuaalne organism erinev. Zolofti üldjuhul kasutataksegi paanika-ärevushäire raviks ja ainuke ravim, mis lubatud näiteks noortele. Minu olukord oli küllaltki hull ja sain algul ka rahustit kõrvale, Zoloft määrati, sest oli ülikooli lõpetamine käsil ja minule ei mõjunud uimastavalt, mõistus püsis selge, mälu oli hea. Kuskil 4-5 nädala pärast hakkas väga hästi mõjuma, nii et rahustid jäeti ära. Võtsin umbes aasta, nüüd juba päris pikka aega ravimite ja paanika-ärevus prii. Edu! Kuula oma organismi, vajadusel räägi arstiga.
 
h 28. juuni 2009, kl 12.09
to tarvitanud?
kas sa võtsid 1 või 2 tabletti?
 
juuli 28. juuni 2009, kl 15.44
Mina võtsin Zolofti 1 tablett hommikul äravuse raviks.
 
küsin ka 28. juuni 2009, kl 21.45
Tean küll, et peaks arstilt küsima, aga ei ole aega sinna minna. Perearst kirjutas minu palumise peale Cipramili. Kuna ei ole eriti suur rohuvõtja, siis ootan ja mõtlen, kas üldse. Nüüd loen siit, et Zoloft on ainuke, mida võivad ka noored võtta. Palungi infot, mille puhul teile seda ravimit kirjutati. Minul oli mureks, et ärritun tegelikult tühiste asjade peale, millest saan ka ise hästi aru, aga...
lisrataee 27. juuli 2020, kl 18.21
 
KaPuutsis 03. august 2020, kl 11.47
Kaotasin tervise, vanemarst, juhataja andis suvalise doosi suvalise Zolofti 50mg, tugevad kõhuvalud, higistamine, deliirium, krambid, peas prõksumine (kui murrate oksi), kolme aastaga ei ole kõhuvalud kadunud, inimesed ei pea psühhiaatrilisi ravimeid tarvitama, ei vaja, on erandeid, kuid lihtsalt teadmata, kas on vaja, milliseid doose, lihtsalt ei anta. Kahjuks antakse täna väga lihtsalt, õigustega, seadustega, põhjuseta.
 
kudli,kadli 04. august 2020, kl 13.08
need rohud aitavad vegeteerida ja annavd teadmise milline näeb välja põrgu.Nüüd tean,et see asub maapeal ja ei mittekusagil mujal.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!