Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
kaneeli mõju
 
Meida 20. juuli 2009, kl 12.08
Teelusikatäis kaneeli päevas hoiab veresuhkru normis, samuti vähendab kaneel kolesterooli taset.
Kas vastab tõele, on kellelgi kogemusi?
 
saan 20. juuli 2009, kl 12.50
Tean et kaneeli paljalt ei või tarbida vererõhu tõusuga inimesed ainult koos õuntega.kaneel tõstab vererõhku
 
tiina 20. juuli 2009, kl 13.03
ei vasta.
kaneel on maitseaine, mitte mingil juhul veresuhkru või kolesterooli ravim.
 
juula 20. juuli 2009, kl 13.30
kui mõistad inglise keelt, siis siin räägitakse kaneeli kasutamisest alternatiivmeditsiinis:

http://altmedicine.about.com/od/cinnamon/a/cinnamon.htm
 
kah 20. juuli 2009, kl 14.00
Minu tuttaval oli kolesterooli tase liiga kõrgel ja veresuhkur piiri peal.
Jõi iga päev klaasitäie vett, millesse oli 1 tl kaneeli sisse pandud. Sai tervise aastaga korda ja kuidagi saavutas ka normkaalu. Ütles, et dieeti ei pidanud.
Teine tuttav proovis ka, aga see jook ajas ta oksele ja ei suutnud seda jätkata.
 
k 20. juuli 2009, kl 14.58
normkaalu saavutamine langetab küll veresuhkrut ja kolesterooli taset ka, kui tervislikumalt otitutakse, mitte aga kaneel.
 
KaM 20. juuli 2009, kl 18.29
http://www.tervispluss.ee/artikkel.php?id=5744
https://www.arst.ee/et/Uudised-ja-artiklid/28890/kaneel-tapab-ohtlikke-baktereid
http://naistekas.delfi.ee/tervis/tervisliktoit/9-toiduainet-mis-aitavad-figuuri-leida-ja-hoida.d?id=24621937
 
kaneel 21. juuli 2009, kl 14.43
Kaneel — teelusikatäis kaneeli päevas hoiab veresuhkru normis, samuti vähendas kaneel teise astme diabeedi puhul kolesterooli taset.

Allikas: Health24.com
 
no 21. juuli 2009, kl 15.01
kõik need väited ei ole kliinilistes uuringutes küll veenvat tõestust leidnud.
väita võib kõike.
eid_1544ff3575f3c5 08. detsember 2015, kl 14.54
Väita võib igasugust jama tõesti, aga olen nüüdseks kaks kuud tarvitanud (Tseiloni) kaneeli ca 2 teelusikatäit (6-7g) päevas ja üldkolesterool langes 6.8'lt 5.8'le ja veresuhkur 5.5'lt 5.2'le. Olen õnnelik ja tarvitan edasi mõnda aega! Ahjaa, väike vihje ka - mõistliku hinnaga head kaneeli saab umami netipoest.
 
njahh 08. detsember 2015, kl 15.20
aga äkki sa päeval enne vereproovi lihtsalt sõid vähem? Kas sa arvad, et veresuhkur on mingi stabiilne näitaja, mis kogu aeg ühetaolisena püsib. Sama käib teatud määral ka kolesterooli kohta.

Midagi tõesena väita saad alles siis, kui seda kinnitavad korduvad analüüsid ja sinu näidud pidevalt ja stabiilselt langevad.
 
eid_xxxx 08. detsember 2015, kl 21.33
Kõik analüüsid on tehtud paastuverest.Järgmised analüüsid kahe kuu pärast ja üritan ka siia postitada tulemused.
 
njahh 08. detsember 2015, kl 22.24
mis tähendab paastuverest? Olid terve eelmise päeva söömata? Tõenäoliselt mitte, söömata olid vaid ühe öö. Aga vbl sa ühel õhtul sõid viimati kell kuus õhtul, teisel aga pistsid kell 10 õhtul kommi põske?
 
Selgitus 09. detsember 2015, kl 01.57
njahh Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> mis tähendab paastuverest?

Paastuveri võetakse vähemalt 8 tundi söömata patsiendilt, enne analüüsi söömata, joomata, suitsetamata.
 
njahh'ile 09. detsember 2015, kl 09.29
Äkki, äkki ja äkki... ÄKKI kasutad Google.com 'i :) See annab paljudele lihtsatele küsimustele küllaltki selged vastused!
 
njahh 09. detsember 2015, kl 11.07
eid, miks nii närviline? Ei mahu kohe hinge, et keegi julgeb sinu suurepärastes tervisetulemustes kahelda?
Sina aga oled guugli kasutamises õige osav - pidevalt saab siit sinu ümberkirjutusi, kui sinu iseenesetarkust, lugeda.

Seda, et kaneel omab raviomadusi tean ma ammu ega pea selleks guugeldama. Küll aga ei pea ma õigeks, et keegi hakkab midagi, kui ainuõiget, teistele peale suruma. Ja ei pea ma õigeks ka seda, kui võimalikku juhuslikku tulemust teaduslikuna esitatakse.
Tee omale selgeks teadustöö alused ja alles siis hakka teadust tegema.
 
nõnda 09. detsember 2015, kl 17.12
kasutasin ka kaneeli üle kuu aja. kaalule mõjus, palju küll alla ei võtnud aga siiski. pooleli jätsin seepärast, et on öeldud, et poes saadavat kaneeli ei ole hea iga päev kasutada, et hakkab maole. nüüd ootangi, kui saab ökopoodi, siis ostan sealt ja hakkan uuesti tarbima.
 
njahh 09. detsember 2015, kl 17.38
kas mingi põhjendus ka oli, miks tavapoes müüdav kaneel hakkab rohkem maole kui ökopoe oma. Või oli tegemist tavalise ökopoe lobbytööga?
Ilmselt oleks vaid mõttekas jälgida, kas tegu on kassia või kaneeliga....

Tegelikult ei tasu kaneeliga üle pingutada, võib tõesti tervisele mõjuda. Looduslikud eetrid ja alkaloidid võivad teinekord ohtlikumad olla kui keemiatööstuse väljamõeldu...
 
johanna 09. detsember 2015, kl 19.08
viimasel on õigus, kaneel liigses koguses on väga mürgine,,,teelusikatäis kaneeli iga päev on liig, selliselt mõjuba ta juba mürgina
 
juula 09. detsember 2015, kl 23.29
http://biore.ee/tseiloni-kaneel-veresuhkur
väga maitsva rohu saad piima ja meega segades
 
eid_xxxx 10. detsember 2015, kl 08.49
Vahepeal on toimunud huvitav vestlus, kus nhjahh on tegelenud oletuste ja süüdistustega minu aadressil, mis on äärmiselt kahetsusväärne. Justnagu oleks tegu mõne perearstiga, kes pisut totut mängides tahab maha teha kõik loodusliku ja tulemusliku ning tegelikult toimiva asja, et teha bisnessit statiinidega. Ja mille üldse vaielda, kui LDL antud mittekliinilises katses paari kuuga tõhusalt langes? Sõbrad, kui te nüüd minu esimest postitust oleksite mõttega lugenud, siis seal on selgelt kirjas, et tegu on TSEILONI kaneeliga, mitte kassiaga. Ja see pole mitte ökopoe lobitöö, nagu mõni oletab. Lisaks veel seda, et guugeldamise nõuanne kellegi poolt oli igati kohane, sest siis saab inimene sotti lihtsatest asjadest, nt mis on paastuveri, kui pikalt mõjutab põske pistetud komm veresuhkru taset või hoopiski kolesterooli taset ja kas mõjutab, mis vahe on kassia ja tseiloni kaneelil ja saab teada ka seda, et kliinilisi katseid kaneeliga on maailmas tehtud rohkem kui üks ja seda positiivsete tulemustega. Aga saage aru, kes ei taha, see ei proovi, ega keegi ei sunni. Selle asemel võib krõbistada ju "kliiniliselt testitud ja täiesti ohutuid" statiine, mis nagu viimasel ajal on selgunud, on räigemast räigem mürk, millest iga hinna eest tuleks hoiduda - ka selle kohta leiab adekvaatset infot googlest.
 
njahh 10. detsember 2015, kl 17.56
imelik lugemisoskus siin mõnel. Kus olen ma väitnud, et kaneel ei oma kõiki neid kauneid toimeid, mida siin üles lugesid? Ma lihtsalt julgesin panna kahtluse alla selle, et kaneeli mõju saab kinnitada vaid kuuajase katse tulemusel ja ühekordse vereproovi baasil. Samas hoiatasin, et suures koguses kaneel võib ohtlikuks osutuda, sest teeb liiga maksale ja neerudele. Tuletame meelde kaneelikuklite skandaali, mis taanlased tagajalgele ajas.

Mis erinevaid kaneele puudutas, siis tegemist oli lihtsalt küsimusega, milles oli teatud annus skepsist nn öko suhtes. Kuidas on sellest võimalik rünnakut kellegi isiku vastu välja lugeda, on mulle arusaamatu.
 
Kõrvaltvaataja 11. detsember 2015, kl 01.15
njahh Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> eid, miks nii närviline? Ei mahu kohe hinge, et ke
> egi julgeb sinu suurepärastes tervisetulemustes ka
> helda?
> Sina aga oled guugli kasutamises õige o
> sav - pidevalt saab siit sinu ümberkirjutusi, kui
> sinu iseenesetarkust, lugeda.
>
> Seda, et kane
> el omab raviomadusi tean ma ammu ega pea selleks g
> uugeldama. Küll aga ei pea ma õigeks, et keegi hak
> kab midagi, kui ainuõiget, teistele peale suruma.
> Ja ei pea ma õigeks ka seda, kui võimalikku juhusl
> ikku tulemust teaduslikuna esitatakse.
> Tee oma
> le selgeks teadustöö alused ja alles siis hakka te
> adust tegema.


Kes siin närviline nüüd on?
Võiksid kirjutamise stiilist aru saada, et see pole "eid"-i kirjutatud.

Pealegi küsis teema alustaja kasutajate kogemusi, ju ta on seda kannelivärki uurinud ise. Justnimelt KOGEMUSI, mitte arvamusi.

Kui siis keegi vastab ja räägib OMA kogemusest, mis õigusega sina siin hurjutama hakkad teda?
 
sukru proov 01. jaanuar 2016, kl 19.40
5 pole ju üle normi, üle 5 võib olla
 
mh 01. jaanuar 2016, kl 22.37
Ma sõin lapsena piimasuppi kaneeliga. Lisaks puistasime plaadikookidele kaneeli. Pole siiani ära surnud. Mismoodi see mürgine on?
 
mh 01. jaanuar 2016, kl 22.38
Kasutan kaneeli ka praegu.
 
Tore on olla 02. jaanuar 2016, kl 00.22
100 %-line eestlane, kes kõige paremini oskab "labidaga lahmida". Teie jaoks eksisteerib ainult ÜKS aine - kaneel, kuid tegelikkuses erinevates maades kasvavatel kaneelidel on täiesti erinevad omadused. Taanis sattus kuklitesse või saiakestesse eriti mürgine kaneel, mujal võib kaneel ka kahjutu või natuke isegi tervislik olla.
Maapinnas üle maailma on (kui võrrelda veel 50-60 aastat tagasi) täis raskemetalle, radioaktiivseid saasteid ja mürke - ühed taimed imevad neid endasse sisse, teised mitte.
Kui võrrelda üle maailma levinud tavalise toitainega - piim, kas tõesti usute, et Alpi aasadel toituval lehmal on täpselt sama koostisega piim, kui Saaremaa paesel pinnal toituval lehmal?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!