Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Cipralex
 
kj 06. august 2010, kl 21.14
Antidepressandid :)
Olen tarbinud ja võin öelda, et mõttetu. Tekitab ainult kõrvalmõjusid ning see, mis teid ravib on platseboefekt. Antidepressante peaks kasutama ainult raske depressiooni puhul. Mitte mingi väikse masenduse puhul. Aga jah, kergem on võtta tabletti ja uskuda, et see mõjub, kui muuta oma elu. Otsida endale hobid, süüa tervislikult...
Antidepressantide juures on ravimifirmadel mitu reeglit. 1) Ravim peab olema küllaltki suur (mitte mingi beebipilli suurune). See tekitab psühholoogiliselt turvatunde ning usu ravimisse
2) Kindlasti peab olema kõrvalmõju. Ilma kõrvalmõjuta ei usuks keegi, et se mõjub
3) Ning loomulikult soolane hind
See kõik aitab kaada platseeboefekti tekkele.
Minu arust on antdepressantide võtmine kuritegu oma kehale, kes peab hakkama saama mürgiga, mida te vabatahtlikult endale sisse toite.
Soovitan youtubest vaadata videosid antidepressantidest. See võib teie arvamust muuta.
NB! Arvamusi on erinevaid ning see on lihtsalt minu arvamus.
Antidepressandid hävitasid peaaegu mu elu. Neid võttes olid mul seksuaalhäired, vihahood, meeletud peavalud ning mis kõige hullem, mul puudus igasugune isu süüa. Ma sõin päevas mingi 1 õuna. Lõpuks ma sundisin end sööma, sest teadsin, mis juhtub, kui edasi jätkan. Minust sai peaaegu anorektik.
 
mari 14. november 2010, kl 16.16
Igal oma kogemus.
Võtsin 9 kuud. Väikesed, aga täiesti talutavad kõrvalnähud olid: pea oli uimane ja paks, aga see läks ca nädalaga üle. Kiiret efekti ei maksa oodata, ikka mitu kuud läheb ära enne kui mõjuma hakkab. Diagnoosiks oli mul - tugev depressioon.
Soovitan kõigile, kel endaga raske hakkama saada: ärge jääge imet ootama. Psühhiaater ja psühholoog olid mulle suureks abiks, kuigi olen ka ise mõtlemisvõimeline ja töötasin endaga tublisti. Oleksin siiski varem abi otsima pidanud. Mõistan nüüd, mida tähendab "põhjas käinud". Minu jaoks oli see aeg, kui elasin nagu automaat. Mis puutub frigiidsusesse, siis pigem soodustab seda depressioon nagu üldse apaatiat. Cipralex aitas. Sain energiat ja taastus huvi seksi vastu. Aga põhiline, elujõud tuli tagasi. Selleks kulus aga peaaegu aasta.
 
n 15. november 2010, kl 08.04
olen kasutanud 2 kuud,absoluutselt ei ole aidanud, ärevusehood on alles- magada ikka ei saa, minestanud mitu korda-kirjutati juurde xanax-ikka miskit abi ei ole-äreevuse paanika häired alles, nüüd kirjutas arst cipralexi asemele paroxetini-tänasest hakkan võtma-loodan et kasu on,sest depressioon on laes-sünnitusjärgne depressioon ja nüüd veel muud elu vingerpussid juurde-tunnen et olen põhjas ja hetkel ei ole millestki abi olnud
 
Pille 15. detsember 2010, kl 20.14
keegi kj mainis eespool platseboefekt´i. Eks jah, inimesed on erinevad ja võib-olla mõnele tõesti mõjuvad nad ainult tänu sellele, et nendesse uskumus on jube suur, aga kuna tegemist on siiski keemiaga mida sa endale sisse sööd ja aju teadupärast ongi üks suur keemia, siis vajalike ainete puudumise asendamine või liigkoguste stabiliseerimine on need, mis sind tegelikult terveks teevad.
ise võtsin cipralexi kevadel 3 kuud ja nüüd võtan jälle. Kõik tervisejamad ja ükskõiksed arstid on mind viinud selleni, et ei usu enam millegisse ja keeldun enamikke ravimeid söömast, mida mulle ette visatakse. Selge sõnaga olen öelnud arstidele, et enne suren maha, kui söön veel ühed antibiootikumid ja see näitab seda, et minu usk ravimitesse on minimaalne, samuti ka antidepressantidesse, aga ometi olen ma just tänu nendele hakanud jälle suutma normaalselt edasi elama.
Kõrvalmõjud kestsid kevadel ja nüüd sügisel mõlemal korral 3-4 päeva ja alustasin kohe 10mg võtmisega. Kõhu lõi lahti, iiveldas, unehäired, higistamine jms. Seksiisu kadus ka alguses täielikult ära, aga 2 kuud kannatasin ära ja siis tuli tasahaaval tagasi, kuni olin jälle täiesti normaalne.
Ma pole küll täiesti terve inimene, aga vähemalt ma suudan edasi elada ja loota, et ka kunagi normaalseks saan, kuna depressiooni tipphetkeks oli minust saanud inimene, kes magas kodus ja ei suhelnud kellegagi, olin omavanuste seas tippsportlane olnud ja jõudsin ainult sinnamaale, et tulin trennidest ära ja ei liigutanud ennast absoluutselt. mitu korda panin käe endale külge, jumal tänatud, et midagi ei juhtunud.. nüüd tänu cipralexidele vähemalt käin koolis ja teen midagi
 
Emme 16. detsember 2010, kl 02.12
Mina sain ka retsepti Cipralexile - 2 nädalat tarbimist ja lõpetasin mürgitusega haiglas :S Järeldus - ei sobinud! Istusin tilguti all ja puhastati minu organismi. Hetkel kasutan Argofani ja elu on elamist väärt. Hetkel olen jõudnud juba sinna staadiumisse, kus on päevakorral annuste vähendamine. Üldiselt on meditsiin juba nii palju edasi läinud, et nö vanemaid rohtusid eriti välja ei kirjutata kui on vähegi olemas alternatiiv.
 
urve 16. detsember 2010, kl 06.29
aitas hästi aga väga tuntavad kõrvalmõjud olid rahakotile.
 
E 19. detsember 2010, kl 15.56
Müün ära Cipralex 10 mg 28 tabletti, kõlblik kuni 07/2011
Avamata pakend
Hinnaks küsin 200.-
 
Naine 26. veebruar 2014, kl 12.08
Tõstan teemat.
 
ssa 06. märts 2014, kl 16.04
Hakkasin kasutama 3 nädalat tagasi. Pea on nagu kanal otsas. Ei suuda keskenduda, keskendumis-, mõtlemisraskused..
Ma ei teagi, mida teha. Leidub ehk veel kedagi, kellel antud rohi nii toimis? Mis edasi?
 
m28 12. märts 2014, kl 19.38
Selliste asjadega tuleb selles mõttes ettevaatlik olla, et kui te seda algul võtate, siis teistele võib jääda mulje, justkui oleksite kergelt narkouimas. Kuskilt jäi meelde selline jutt, et ravi soovitatakse alustada näiteks puhkuse ajal, siis ei lähe nende nn. kõrvaltoimete pärast midagi tööl metsa.

Aga kui enesetunne on juba nii kehva, et tuleb tablette süüa, siis parem leidke omale võimalus puhkamiseks.
 
Margus Laos 31. juuli 2016, kl 22.52
Elan soomed,haiguspensionil ja minul määratud õhtused rohud,enne magama minekut,loetlen:ciptalex 10mg,deptakine 300mg,deprakine 500mg,mirtazapin activis mg,ketipinor 200mg,selline ports,ehk 5tabletti korraga,soome atstide määratud.Mul on suitsiidiga varem tegemist olnud,pääsesin eelmine nädal vene rahvusest arsti vastuvõtule,arst oli juhm,et miks enne magama minekut cipralex,vährndas ka kohe mirtazapini 30mg-15mg.Mul on värvilised unrnäod tekkinud ja ärkan öössel palju kotdi.Kas keegi oleks nõus jagama minuga muret ja oskaks öelda,kas võtta cipralex 10 mg õhtul,või hommikul.Oleksin tänulik abi eest.marguslaos@hotmail.com. või facebook Margus Laos,või tel.+3587089229 ja wats App
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!