Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Silmade ees virvendab, kas kellegil sama mure?
 
? 11. november 2009, kl 13.51
Silmade ette tuleb umbes üks kord nädalas selline läbipaistev virvendav sik - saki moodi kujutis. Tavaliselt hakkab pihta kuskilt silmanurgast ning mõnikord kandub järjest edasi nii, et terve nägemisväli külje peale vaadates on sellega kaetud. Tavalielt on siis võimatu olla näiteks arvuti, televiisori taga või lugeda mingisugust teksti, sest poolt teksti lihtsalt kaob ära virvenduse taha. Kestab see virvendus tavaliselt kuni pool tundi ja siis kaob. Mingisugused muid kaebusi, valusid ei esine ning tekib täiesti suvalisel ajal, kui ma tunnen ennast täiesti normaalselt. Mõnikord tekib ainult selline "paks" tunne peas või siis ühe silma ümber. Kas kellegil on sama probleem ja oskab öelda milles asi võiks olla? Silmaarsti juures olen kaks korda selle murega käinud, öeldakse, et kõik korras. Vererõhk on madala poolsem, aga see on alati nii olnud. Pea ei ole kunagi valutanud.
 
Anna 11. november 2009, kl 15.04
Ma ei tea, mis probleemid peale rõhu vereringega veel võivad olla, aga olen kuulnud, et silme ees virvendamine on seotud vereringe probleemidega. Mul oli midagi sarnast talvekuudel, aga kui elu muutus rahulikumaks,kadus see virvendus ja juba aastataid ei ole esinenud. Abi ei otsinud.
 
minake 11. november 2009, kl 21.56
mul tekkis selline virvendus 1 korra selle aasta oktoobri alguses tööl. kestis ca pool tundi - jube ebamugav tunne igatahes. pea oli ka nagu "paks" ja poole pead tuikas pärast. kuna oli nädalalõpp, sain arstile alles 5 päva pärast. selgus - vererõhk absoluutselt hull, ülemine 160, alumine 120. kõndisin ühe ööpäeva selle põriseva kaasaskantava vererõhuaparaadiga ringi, mis iga poole tunni tagant mõõdab ja salvestab. kõrgvererõhutõbi e. hüpertoonia. selle vastu on tabletid. kohvijoomise keelas arst ära ja soovitas olla hästi rahulik. tagantjärele mõeldes - mul oligi enne seda jama kuu aega totaalne hullumaja ja ilmselt see ajaski rõhu üles (mul tegelikult juba noorest peast oli tavalisest kõrgem rõhk. sa lase ka vererõhku kontrollida, mulle arst ütles, et kui kohe saab asjale jälile ja ravi, pole hullu, muidu võib tulevikus väga pahasti see lõppeda. käib nt peas krõks - mõni soon ütleb üles, siis ...
 
sama siin 11. november 2009, kl 22.10
Olid samad sümptomid mõned korrad, misjärel diagnoositi kõrge vererõhk. Nüüd söön tablette ja kõik normis.
 
? 12. november 2009, kl 16.10
Kõrge vererõhk ei ole mul 100%, pigem vahest liiga madal, asi peab milleski muus olema.
 
;D 12. november 2009, kl 22.01
Liigapalju pummeldad, siis pohmakaga virvendab ;P
 
N24 13. november 2009, kl 11.43
See on klaaskeha hõljum ja see on täiesti ohutu. Minu silmaarsti sõnul on see vähemalt pooltel kõikidest inimestest. Seda ei ravita, see ei tee sulle midagi halba, ei ole ohtlik ega midagi. Minul on olnud kuus aastat, alguses häiris kohutavalt ja mõtlesin, et lähen peast lolliks, mul on see kogu aeg ja häiris isegi lugemist. Aga nüüd olen nii ära harjunud, et ei pane tähelegi.
 
k 13. november 2009, kl 12.01
Mul oli depressiooni ajal nii.
 
* 13. november 2009, kl 13.41
Hõljumid jah, ei ole midagi ohtlikku, mul on ka ja silmaarst ütles, et see levinud probleem ja midagi paha ei tee. Pane otsingusse, sellest palju juttu olnud.
 
jura 14. november 2009, kl 09.27
on esinenud seda virvendust
kui perearst leidis ,et kolesterool on kõrge andis voldiku mida süüa ja kui jätsin kohvist suhkru ära hakkas silmadele imelikult mõjuma ja üle keha hakkas koormuste korral nõrkust esinema
konsulteerides ühe tuttava arstiga too ütles, et kõik silmadega seonduv võib alguse saada insuliini puudusest ehk rohkem tarbida suhkrut ja magusat, et organismil oleks varu
niitsin lükatava niidukiga muru ja järsku tuli nõrkus peale, silme eest virvendas, helistasin tuttavale ja ta käskis klaasi kanget suhkruvett ära juua , peale seda OK ja niitsin edasi
ja kui joon kohvi uuesti SUHKRUGA ,suurele tassile 2 lusikat kõik OK ja suuremate koormuste korral võtan veidi sokolaadi
ka prillid ei võtnud seda aegajalt esinevat virvendust ära , prilid nõrgad+ 0,5 ja +0,25
aga tegu võib olla ka hõljumiga ,järgmine kord silmaarstile minnes saan teada
 
to jura 14. november 2009, kl 11.59
kõrge kolesterool seostub pigem veresoonte ummistumise ja vereringehäietega. seda pead ka ravima. Põldosja teed joo või söö kõrvitsa seemneid iga päev, viimasest saad siis ka omega 3 rasvhappeid.
Filtreerimata õunaäädikast jook 1 tl õunaäädikat (saksa oma nt selveris) 1-2 tl mett klaasi vee kohta.
 
m34 14. november 2009, kl 14.30
Kohvi tarbimisest vererõhk eriti ei sõltu. Peamine süüdlane eestlaste puhul on sool.

Kunagi, kui vanematekodus elasin veel, siis oli mul ka vererõhk 160, kui kolisin ära ja ise süüa hakkasin tegema ja ise soola lisasin, siis langes 125 peale ja on seda senini.
 
trips 16. november 2009, kl 20.25
Mul oli sama asi teismelisena aastaid, hakkas virvendama silmade eest, tekkis just keskele, et ei näinud otse ette, lugeda polnud võmalik selle poole tunni jooksul. Käisin arstide juures, silmi kontrollimas, aju uuringutel, olin neuro-haiglas jne. Aga mitte midagi ei avastatud, keegi seletada ei osanud... Mingi hetk läks üle, võibolla olid lihtsalt kasvuraskused. (Vererõhk on madal kogu aeg olnud). Nii et väga kummaline asi ikka... Nüüd alles sain teada, et teistel ka nii on.
 
rai 17. november 2009, kl 06.20
mul on täpselt sama moodi olnud mõned korrad viimase 6 aasta jooksul. vererõhk alati madal olnud. ka ei teadnud mis see võiks olla. silmaarstil käidud, kõik korras
 
liisu 17. november 2009, kl 08.17
väiksemad hõljumid vikerkestas võivad tõesti olla aga kui tekib järsku mingi suurem riba siis on see insuldi esimene hoiatus,madala vererõhu puhul tekib virvendus ja sädemed kiiresti kükkasendist püsti tõustes,aga lihtsaid kolesterooli alandajaid nagu linaseeme,õunaäädikas,põldosi ja sofora peaks profülaktikaks alates 50-nest iga inimene tarvitama hakkama,kui haigus käes siis on hilja,ma ise joon vaheldumisi kahe nädala kaupa igasugu teesid ja sigurikohvi iga päev.
 
ak 17. november 2009, kl 10.55
Minul on sarnane probleem olnud läbi aastate. Olen üksjagu kindel, et silmadega pole sel küll mingit seost. Olen käinud ka mitmesugustes kontrollides ka nö "peapilti" tegemas- mingit otsest põhjust pole. Ise olen aastate jooksul täheldanud, et oma osa on stressil ja imelik küll õhupuudusel, mitu korda on sarnane hoog tulnud just väga umbses ruumis. Kuigi mingeid otseseid füüsilisi kaebusi ma tavaliselt märganud ei ole, peale sellesama virvenduse, siis mõnel korral on esinenud ka natuke vasaku käe "suremist". Olen õppinud, et kui hoog tuleb, peab hästi rahulikuks jääma, tavaliselt möödub umbes poole tunniga.
 
mammi 17. november 2009, kl 23.47
No mul oli selline jama umbes aasta tagasi.Ehmatas päris ära.Käisin arsti juures aga see ei osanud midagi öelda.Silmaarstil ka ,ei tuvastanud midagi.Aga kusagilt lugesin et migreen on samade sümptomitega.Ka minul on vererõhuga norm.Nii,et ju see migreeni hoog oli.On kordunud ka 3-4 korda.Aga poole tunniga läheb üle ja pea pärast natuke valutab ka.
 
rai 18. november 2009, kl 04.37
to liisu: ma tean väga hästi mis on virvendus ja sädemed silmade ees kui järsult püsti tõused. see pole see.
 
jura 18. november 2009, kl 18.38
jutt oli ju silmade ees virvendamisest ja minu pakutud varjandist ,et magusa puudus võib tekitada virvendust, mitte minu kolesteroolist mida mul ju teismeeas polnud ja mis jäi saladuseks kuni sinnani kui loobusin suhkrust kohvi juues ja kadus uuesti kui joon kohvi suhkruga ja söön magusat endiselt ENAM EI VIRVENDA
minul isiklikult seostub virvendamine vähese magusaga
JA see kolesterool pole nii kõrge midagi, arstid nägid juhust minult analüüse võtta ja suitsetamist ning alko tarbimist keelata!!!!!!
 
mammi 18. november 2009, kl 21.49
See kolesterooli jutt võib õige olla.Nädal tagasi kontrollisin ja oli kõrge!Eks need veresooned umbes ole aga mis teha?Närida porgandit ja kapsast,siis võivad kõrvad pikaks venida!Jama!
 
Sylle 30. detsember 2009, kl 02.38
See tundub väga auraga migreeni moodi olevat. Kestab umbes pool tundi, virvendus ja isegi osaline vaatevälja väljalangemine ja peale seda nõrk peavalu. See on seotud pea veresoontega.
 
@ 30. detsember 2009, kl 06.36
peavalu.ee - migreeniaura

mul see juba aastaid
 
merike 30. detsember 2009, kl 09.45
minul teemaalgatajaga absoluutselt samasugune asi, minul läheb tavaliselt see virvendus üle õudsalt tugevaks peavaluks, mis siis migreenipeavalu on.
viimastel aastatel ei pruugi peavalu alati tulla, aga pea on peale seda virvendamist väga hell nagu.
kõik muud tervislikud näitajad absoluutses korras
 
merike 30. detsember 2009, kl 12.16
lisan veel, et tehtud sada ja üks võimalikku uuringut, mitte midagi ei leitud.
tuurid käivad peal kord-paar kolme kuu jooksul umbes.
kannatan neid juba üle 30 aasta. kuna pole diagnoosi, siis pole ka ravi saanud

nii et rahu, ainult rahu!!!
 
to merike 30. detsember 2009, kl 15.41
See on auramigreen. Tihti võib olla ka lihtsalt nö. aura, st. et õiget migreeni ei tulegi. Väga levinud asi ja migreeni teatavasti ravida ei saa, kahjuks. Kui veab, kaob see kunagi iseenesest ära.
 
N32 30. detsember 2009, kl 23.12
On minulgi seda olnud. Olen mõelnud, et see juhtub siis, kui olen vähe söönud ja hakkan füüsilist tööd rabama. Kui niimoodi juhtub, siis istun, püüan rahulikult olla, söön midagi - komme just. Halb olemine on terve päeva veel. Niisuguste hoogude vältimiseks püüan ennast mitte näljutada. Ikka jama küll, kui tööl olles niimoodi juhtub. See paar lisakilo nii hull ei ole.
 
vererõhk 31. detsember 2009, kl 11.57
Arst kirjutas vererõhu vastu tablette välja.Kuu aega võtsin ,siis sain aru ,et nendest tablettidest hakkab silme ees virvendama.Nii oli kasutusjuhendis kirjas ka. Jätsin tabletid maha.
 
angelina 01. jaanuar 2010, kl 17.17
merike, minul on sama lugu, et virvendus (tihti on ka aurata) läheb üle tugevaks peavaluks või migreeniks päris tihti. vb see on vähese viina viga, nagu mul kõik kodused ütlevad. veri seisab peas. igatahes nüüd, ligi nädal olen joonud õhtuti (mitte palju: natuke kirsilikööri, gini, siidrit ja shampust) ja pea pole valutanud sellise tugevusega nagu varem. minust saab alkohoolik ühesõnaga.
 
ojaa 01. jaanuar 2010, kl 20.46
migreeniaura. mulle annab see märku, et pea hakkab valutama, kui kohe jaole saan valuvaigistiga, siis pea alati tugevalt valutama ei hakka. silmavirvendus hakkab ühe silma äärest kergelt pihta, siis levib üle silma, nii et ühe silmaga nagu ei näegi, ainult virvendab, siis võib teise silma ka levida. mul veel tavaliselt muutub üks käsi tundetuks ja mõnikord ka suu juurest. vastik. õnneks juhtub seda väga harva, teismelisena oli rohkem.
 
mul ka 01. jaanuar 2010, kl 21.07
to ?:haiguse sümptomid tuttavad.Arstile minnes selgus,et silmas veresooned lasevad läbi.Sain laserravi,umbes nii,et keevitati veresooned kinni,sealt kust nad verd läbi lasksid.Mul asi nii palju halb,et näen selle haige silmaga viletsasti.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!