Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Põskkoopa-põletik???
 
MS 20. detsember 2009, kl 16.25
Tere,
Kas oskab ehk keegi öelda või on ise mingite vahenditega terveks saanud põskkoopa-põletikust?
Jäin siis nimetatud põletikku üle nädala tagasi, palavik oli pidevalt terve nädala 37,5 kuni 38, kohutav peavalu, nohu ja köha. Nüüd olen kaks päeva õnneks ilma palavikuta, pea kergelt valutab, nohu vähem ja köha ka natsa taandnunud.
Käisin ka arstil, tehti pilt ja sain antibiootikume, arst arvas, et ilma nö selle läbitorkamise- puhumiseta ei saa ma terveks. Läksin siis arstile- sai tuimestuse pandud kuid mul hakkas nii paha, et pidin ära minestama, muidugi jäi protseduur ära.
Nüüd olen siis kodus tablette krõbistanud ja soola soojaks teinud ja näo peal hoidnud, korra sain ka elektriravi, homme peaksin aga jälle minema arstile end näitama. Mis aga saab kui mul pole see mööda läinud ja ma jälle ära minestan, kas ma siis jäängi kogu aeg palavikku kuni ma ei tea, tatt päris pähe lööb ja siis maha suren. Kas on mingitki muud võimalust terveks saada ilma läbitorkamiseta?
Palun aidake, olen tõesti täielikus paanikas ja meeleheitel...
 
saatuse kaaslane 20. detsember 2009, kl 17.25
mine soolakambrisse, see aitab ka
aga midagi muud ei olegi kui rohud
aga kroonliseks see jääb ja ainult surm päästab sellest tõbist
 
aasalill 20. detsember 2009, kl 18.34
mina ravisin om apojal küll põskkoopa põeltiku ilma torkamiseta ära,antibiootikumi kuur,siis kaks korda päevas meresoola soojendatud kotikesed põskede peal hoida,ning uhada mitu korda peävas nina läbi meresoola lahusega,põletik kaob kiiresti
 
triin 20. detsember 2009, kl 19.26
sinupret teeb imet kindlasti aitab olen enda põskoopad sellega korduvalt põletikust vabastanud.IMERAVIM!
 
cc 20. detsember 2009, kl 20.45
See loputus on kohutav!!! Mulle on seda ükskord tehtud (olin siis üsna väike ja mu käest ei küsitud üldse kas ma tahan v6i mitte) ja see valu jääb mulle eluks ajaks meelde! Ei kogeks seda viimases hädas ka enam mitte, enne vist suren ära. Ja mingit tuimestust mulle küll ei tehtud...
 
MS 20. detsember 2009, kl 20.50
Nagu ma aru saan, siis antibiootikumid ja soolakotid ja elektriravi võivad mingiks ajaks leevendust tuua aga päris lahti ma sellest ei saa.....või......ei kujuta hästi ette, et hakkan seda haigust tihti põdema, tööl siis ei saagi enam käia:(
Ma ei tea miks arst kindlasti tahab mulle teha seda nö läbitorkamist, peab ju olema mingi muu võimalus, inimesed ei ole kõik ühesugused ja kõikidele pole võimalik seda läbitorkamist teostada...kuidas siis vanasti seda haigust raviti, või tõesti lasti areneda niikaugele, et ots käes....ja surnuaeda tee.

Küsin homme arstilt siis selle sinupreti kohta ka, mina võtsin viis päeva mingit Zinnet tablette.
 
olesja 20. detsember 2009, kl 22.32
Tean! Tundub algul üsna vaevaline ettevõtmine, aga kasu on maximaalne - igal õhtul tuleb minna paljajalu lume peale kõndima. Algul minut, siis ikka tasapisi enem ja enam, ise kõnnin nüüd juba 10 minutit ja pärast kallan kapatäie jäävett kaela, üle pea, olin ka kunagi haimoriidiga hädas ja kadus nagu nõiaväel. Soovitan, proovi, aga pead olema ilma palavikuta ja muidu terve, kurguvalu ega muud külmetust ei tohi, siis võib alustada, kõike head sulle!
 
arvamus 20. detsember 2009, kl 22.48
Minul pole üle kümne aasta enam loputatud, nüüd LORid arvavad, et pole ilmaasjata vaja torkida. Praegu loputatakse ainult siis, et patsienti aidata kui surve ikka väga suur on. Loputused ei taga, et põletik rutem taandub. Saab edukalt ka AB-ga hakkama. Viimane põletik oli nii hull, et tegin järjestikku kaks kuuri, lisaks soolvee loputused, salv ja sinupret.
PS. Pole see loputus tegelikult üldse hull kui korralikult tuimestada, ebamugavus ainult.
 
tabletid loomulikult 21. detsember 2009, kl 00.01
Minule on tehtud kaks korda loputus, esimene kord, sest arstid ei teinud üldse röntgenipilte, seega ei kontrollinud kas antibiootikumid mõjusid. Kui hiljem kunagi uuesti põletiku sain, avastas uus ja analüüsidega diagnoosiv arst, et mulle on vaja mitut kuuri ja mitte kõige levinumat rohtu. Teine loputus tehti, kui läksin nohusena oma tarkusest soolakambrisse ja sain sealt pisikuid juurde (seal on igasugused tõbised koos pisikesel pinnal), kuna olin antibiootikume juba saanud, ei tahetud neid enam rohkem anda. Samuti on sinupret minu kogemuse põhjal täiesti kasutu. Kõige hullem loputuse juures ongi tuimestus, kui pikad orad torgatakse ninna ja tunne on, nagu soovitaks su aju nina kaudu välja tõmmata.
 
EI torkamistele 21. detsember 2009, kl 07.48
Mu lastel on KODUVALT see häda antibiootikutega paranenud, ei mingeid torkamisi! Ma ei lubakski. Nüüd on aastaid möödas ja see mure pole kordunud.
 
eve 21. detsember 2009, kl 07.51
Ise sain antibiotse ja paranesin kohe kiiresti, sõbral tehti "loputus", asi läks hullemaks, lõpuks veel lõhuti laup ära ja võeti seal tagant lima välja :(
Ei maksa lasta end torkida, kui enesetunne vähegi lubab, AB ravib hästi.
Arstidel on vist 2 koolkonda, torkijad ja torkimise eitajad.
 
riina r 21. detsember 2009, kl 13.17
Lisan enda kogemuse. 10 tagasi tekkis mul krooniline põskkoopapõletik. Iga talv tuli ca 3 a järjest; mädane; ikka nädala vähemalt kodus; antibiootikumid; 2 korda torkamine; ka muul ajal tunne, et see on mu nõrk koht, mille näol on tegemist pideva ohuga; iga külmetuse või algava nohu korral oli tunne, et nüüd hakkab jälle pihta... Masendav oli. Eriti see, et see haigeolemise periood hakkas üsna äkki, pärast ühte raskelt põetud viirust ning Mustamäe haigla ninakõrvakurguarst, kes mind ravis, tegi mulle selgeks, et olengi nõrga immuunsüsteemiga inimene ja pean sellega leppima.Seda mäletan ka, et kui juba pihta hakkas, alguses kõigest kerge nohuna, siis protsessi tagasi keerata võimalik polnud -- võisin haiguse alguses koju jääda, loputada soolveega, teha sinise lambi ja soolakottidega soojendusi -- ikka lõppes asi arsti juures tõdemusega, et on mädane põletik, tuleb torgata ning antibiootikume võtta. Torkamine ise jättis mind ükskõikseks kui protseduur ning tundus, et selleks korraks aitas. Kui kolmandal või neljandal talvel jälle haigeks jäin, ei läinud ma arsti juurde, kelle juures tavaliselt käisin (sest temaga taaskord kohtumine tekitanuks minus masendust), vaid valvearsti juurde. Vist oli ta nimi Vassiljev, ääretult sümpaatne ja julgustavalt mõjuv vene mees, eesti keelt rääkis ideaalselt. Sellele arstile jätsin mainimata, et asi on krooniline ning tema suhtumine oli, et juhtus väike õnnetus, jäid haigeks, kohe saad terveks, milles probleem. Saingi. Antibiootikume võtsin nädala, torkamist ta ei pooldanud, järelkontrolli läksin tema kui valvearsti juurde juba omal algatusel. Tegi veel ühe röntgeni, korras oli. On olnud (3 x vastu puud, 3x üle õla) siiamaani. 10 aastat. Korralikum nohu on olnud paaril korral selle aja jooksul, põsekoopasse pole läinud... Umbes aasta hiljem, hoopis muul põhjusel tehti põhjalik vereproov, millest selgus, et mul oli veres stafülokokki 20 x üle normi. Sel perioodil valutas mul tihti ka kurk, kusjuures mandleid kontrolliti mul korduvalt ja öeldi, et korras on. Üks kurguarst isegi pahandas, et kõik süüdistavad mandleid, aga minul olid need korras. Ütles, et stafülokokk võib olla ükskõik kus mu organismis.
Seda ei ravitudki ja mul on tunne, et mu organism sai mingil hetkel sellest stafülokokiprobleemist ise jagu.
Nii et: ei tohi suhtuda nii, et eluaegne krooniline jama. Mul olid kõik eeldused, et see põsekoopapõletik selleks saaks (lapsepõlves mingi perioodi oli, samuti on mu vennal sellega probleeme olnud -- ilmselged pärilikud soodumused), ometi läks teisiti. Kas tõesti oli asi dr Vassiljevi (?) positiivses suhtumises ning heas auras, ei saa ma ilmselt kunagi teada.
 
liisu 22. detsember 2009, kl 08.52
usun ka sellesse lume peal kõndimisse,taolise karastamisega olen nooruses lahti saanud kroonilisest külmetushaigustest
peale selle mõjub hästi nii kõrvale ,kurgule kui ninakoopale seedriõli milles on kuumutatud suuri teelehti
 
riina r 22. detsember 2009, kl 12.21
Samuti on hea jääaugus käia. Totaalne boost kogu organismile. Aitab ka depressiooni ja ärevuse vastu.
 
kati 16. aprill 2011, kl 12.03
No tegelikult see loputus ei ole nii jube natuke valus on aga seegi onju tuimestusega mul oli ja pärast oli nina koguaeg lahti mul torgati just põskoopapõletiku rärast läbi nina parem pool
 
illi 16. aprill 2011, kl 20.58
torkamist enam jah ei pooldata, nüüd ravitakse soojenduste ja antibiootikumidega, torkamisega on nii,et muutubki krooniliseks see asi ja annab eluaeg tunda
 
n52 17. aprill 2011, kl 16.28
minul torgati (lausa 3x järjest) 30a. tagasi ja saingi endale eluaegse kroonilise nohu. ka põletikud on kordunud aeg-ajalt. vene ajal peeti seda ainukeseks lahenduseks. tegelikult saab AB ja soolakoti soojendusega hästi ravida.
 
silm 05. detsember 2014, kl 16.21
Tere mina olen kohtunud päris paljude inimestega ja olen kuulnud palju lugusid aga palju räägiti soolakambris ka ei tea kas see on õige.Võtke kuidas soovite
 
hädaline 06. detsember 2014, kl 08.43
sellest nohust on võimalik lahti saada küll ilma igasuguse torkimiseta
ütleks et ka antibiootikumid ja torkimine ei aita jäädavalt, mõne aja pärast võib tulla tagasi
kõige kiirem moodus on tõmmata läbi nina soolvett, 1 teelusikatäis klaasile veele, vesi laia tassi ja hingata kuni kurku tuleb
siis on väga hea ginko biloba lehepuru aur, lehepuru müük on apteegi huvides ära keelatud, kui on tuttavaid siis ikka saab või siis VENEMAALT TUUA, Kui on tunda, et hakkab kas bronhiit, nohu või kurguvalu siis otsekohe kas soolvett või ginkot ja nii pikkamööda jääb nohu kergemaks ja harvemaks
minul lapseeas oli ikka nina väga tatti täis aga nüüd on väga harva
 
nehhh 06. detsember 2014, kl 15.28
tehke endale kodune nö soolakamber ALATI, kui on väiksemgi tunne, et hakkab nohu tulema või kurk kipitab.
luban, et aitab paremini, kui soolane vesi!!
mida varem alustate, seda väiksem on võimalus, et nohu üldse tuleb.

niisiis.. võtke meresool. jahvatage tolmpeeneks ja kuivatage soojas kohas (mõni teeb ka mikros, aga mina pm ei armasta mikrot)
nüüd tuleb meresoolapuru panna kilekotti. kilekoti suu pange niimoodi ümber nina ja suu, et õhk vahelt välja ei pääseks. puhuge läbi suu kiirelt soolapuru lendu (kilekotis) ja kiirelt tõmmake see puru ninna.
seda korrake vastavalt enesetundele.
mingit jama sellest ei tule. organism saab selle väikese soolakogusega hästi hakkama.

igatahes on tegu odavaima ja tõhusaima nohupeletajaga.. justnimelt peletajaga, sest haigusi ravitakse....

aga kuna inimesed niiväga tahavad haigusi ravida ja haige on ka noo nii mugav olla, siis ilmselgelt naeravad paljud mu lihtsalt välja..
aga palun.
mina ei keela kellelgi haige olemast ja arste tülitamast. lihtsalt jagan toimivaid nippe.. neid on mul veel...
 
Katariina 05. jaanuar 2015, kl 10.17
Nagu mina oleks selle teema postitanud...Mul täpselt sama lugu. Paar aastat tagasi loputati 6 x. Kuidas kellelgi. Mul ei ole elus hullemat kogemust olnud. Nüüd taas asi sealmaal, et AB kuur seljataga aga tean, et asi jälle hulluks läinud. Keegi ütles, et soolakotte ei tohi teha kui juba põletik sees on. Nüüd ei oskagi enam midagi ette võtta. Äkki on veel mingeid nippe.
 
Kadi 10. jaanuar 2015, kl 14.04
Ma olen samuti kuulnud, et kui põletik juba on, siis enam soojendada ei tohi. Ise vaevlen sama häda käes. Nohu enam pole aga peavalu on pidev.
 
Mari 20. detsember 2015, kl 20.18
kas enda väljahingatud õhu sissehingamine on tervislik? hingame ju välja musta õhku.
 
Mari 20. detsember 2015, kl 20.21
see oli küsimus selle omatehtud soolakambri kohta.
Aga põletikku tõesti ei tohi soojendada, võtab laiema ulatuse.
 
kah hädas 25. detsember 2015, kl 21.16
Palun andke nõu, mida veel teha, et see lima igast urgetest välja tuleks? Mul peal antibiootikumid ja lisaks võtan ACC-d, et lima vedelduks, aga ei miskit :S Mida veel saaks ise proovida?
 
Aust 27. detsember 2015, kl 03.05
Minule soovitas apteeker puhast Oregano oli. Tilguta käe peale üks väga ,väga väike tilk ning lihtsalt Tomba suuga ettevaatlikult sisse, aga Ära alla neela. Ettevaatust See Poletab ja Paneb suu huugama Nii,et pisarad silmis.ka käele jäi selle kohlale punetav laik Monets hetkeks. Hoia suus ja liiguta seda süljega suus ringi ning ülejäänud Sülita välja.apteeker ütles, et pidi olema naturaalne Antibiotikum.mind igaljuhul aitas väga Palju kuigi pisarad voolasid silmist. Kogus peab üliväike olema ning üks Kord päevas paari päeva jooksul ainult kasutada.apteeker muide oli austerlane.
 
nii 27. detsember 2015, kl 16.27
ja kas läks nohu v muu jama ära siis ka? Peab uurima, kas seda Eestis ka.
 
küsimus 27. detsember 2015, kl 16.39
Mul põskkoopapõletik, sain AB ja ACC.. ja midagi ikka suurt välja ninast ei tule. Aga imelik asi see, et olen hakanud aevastama ja nina kui enne oli lahti, on nüüd kinni hakanud minema ja tatti natuke jookseb, aga ei tule ikka päris hästi veel. Kas selline ongi põskkoopapõletiku ravi järel tavaline??? Selline tunne nagu uus nohu hakkaks tulema, kuigi vana pole kuhugi kadunudki?
 
Aust 28. detsember 2015, kl 00.37
Läks Ära, Nina Vottis korralikult jooksma. Imelik Tunne oli alguses, sest tunned toepoolest , et on selgem olla. Aga Nii nagu ma eespool mainisin , on Oregano väga tugevatoimeline oli, Nii, et ettevaatust selle kasutamisega. Kui suus Poletab ja kuumeneb , siis Mina votsin peale batike külmpressirud kookosöli lusikaga Keele peale. See nagu neutraliseeriks Oregano maitset. Kolme päeva jooksul votsin ainult ühe imeväikese tilgakese (mis on tegelikust väga tugevatoimeline) ja olek paranes IGA päevaga. Nüüd Teen lihtsalt kahepäevase kuuri üks Kord kuus näiteks küüslaugu asemel. Mind aitab See väga hästi.
 
Madli123 07. jaanuar 2016, kl 09.18
http://vita.ee/teenus/lor/sinusiit/



Toimetatud 2 kord(a). Viimati Madli123 12.01.2016 10.14.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!