Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
AD-ga alustamine (Mirtazapin)
 
murelik 09. september 2010, kl 20.21
Jagage palun kogemusi, kes seda ravimit on kasutanud.
Lugedes võimalike kõrvalmõjude kohta, tuleb hirm peale ja ei julgegi ravimit võtma hakata. Mul probleem alles algusjärgus ja see pidi küll suhteliselt leebe AD olema, aga ikkagi kardan alustada. Kuidas ennast tunnete ja kas pärast ravi mingit sõltuvust ei teki?
 
123 09. september 2010, kl 20.39
Mina muud kõrvalnähtu ei tea kui see, et teeb uniseks ja paneb kaalus juurde võtma.
 
kasutasin 10. september 2010, kl 08.21
Espritali (toimeaine Mirtazapin) 9 kuud, kohutavad kõrvaltoimed (kõige hullemad vereringehäired, käed surid ära, pea paks, olemine uimane, otsaees pidev pressitunne, jalgades nõrkus), võtsin kaalus juurde 7 kilo ja põdesin peale 2 kuust aeglast lõpetamist aasta ärajäämanähtude all (pearinglus,tasakaaluhäired,uimasus, kõndimisel tunne, nagu oleks tormisel merel), pidin paar korda lausa trepist alla kukkuma. Nüüd ärevuse ja paanikaga kõik korras, kuid ikka vahel pea uimasus ja jalad tuimad.Arst ei muutnud rohtu ära ka, kogu aeg korrutas, et nii paha peabki alguses olema, kui mul 6 kuu pealt hakkas alles vaikselt paremaks minema, nii hakkas nõudma kohe lõpetamist, venitasin ise kuu aega otsa ja siis tasapisi vähendasin 2 kuud.Pole see Miartazepin midagi leebe AD, kõrvalnähud ju kõik seal kirjas ja neid ikka on. Kellel ikka kalduvus vereringehäiretele peaks korralikult konsulteerima spetsialistidega, kas tasub võtma hakata.
 
marta 10. september 2010, kl 09.54
Tean paljusid, kes on võtnud seda rohtu, ise sealhulgas. Hea une tegi ta vähemalt, ei meeldinud kaalutõus.
Tahan öelda, et ei ole ühtegi efektiivset rohtu, mis ei tekitaks kõrvaltoimeid. Need peab ära kannatama, lähevad mööda, see on su enda huvides.
Inimestel on igasuguseid haiguseid, kus ilma rohtudeta lihtsalt ellugi ei jää, no ei saa sel juhul kõrvalnähtude pärast rohust loobuda. Ad tarvitajad on kõige suuremad foobikud ja paanikud, kellel rohuvõtmisega koguaeg probleemid.
 
mina 11. september 2010, kl 16.41
kasutan seda ja täitsa rahul.
 
murelik 11. september 2010, kl 22.25
Mul on rohkem uneprobleemid, ärkan öösel ja une kvaliteet kehv. Pole mingeid paanikahäireid ega ärevushoogusid. Olen lihtsalt jube väsinud kogu aeg ja selline tujutu. See võib olla ju ka selle väljapuhkamise pidevast puudumisest.
Algul olin nõus, kui arst selle ravimi välja kirjutas ja ütles, et väga leebe AD. Kodus hakkasin infolehte lugedes kartma neid kõrvalmõjusid. Kehakaalu küll ei tahaks suurendada, olen hoidnud seda suurte pingutustega normaalsena. Arst kutsus 2 nädala pätast tagasi, et siis näha, kuidas ravim mõjub. Mina pole seda veel võtma hakanudki.
Loodan ikka, et äkki saan ilma hakkama, sest eelnevaid postitusi lugedes on näha, et võib nii või naa minna. Võib sobida ja võib ka hirmsaid tagajärgi tuua.
 
mina 11. september 2010, kl 22.34
mul kaal ei ole tõusnud ,võtan juba kevadest seda.
 
loore 13. september 2010, kl 10.35
aastaid ärevik paanik.nüüd on lisandunud alalised hirmuhood,jubedad öised unenäod.point selles ei heidagi magama taon arvutit.
kyss selline cipralex ja xanax milleta üldse elada ei saa on jooma ajanud.ilma alkota üldse ei saa.kohutavalt närviline ärritunud olen eluproblade pärast
 
to murelik 15. september 2010, kl 13.46
Kuidas sul on ,kas hakkasid võtma seda?
 
soomest 15. september 2010, kl 17.49
mulle määras arst seda 1/2 tabletti õhtul 30 min enne magamajäämist une parandamiseks.
 
kkk 15. september 2010, kl 21.50
võta siis parem juba üks tablett ennem magaminekut Amitryptylini, ma ei soovita seda, jube AD on nagu siin räägitud, ise ka ei võtnud ja hiljem kui arstile kirjutasin, et võtan veel rohte siis ütles, et ei tohigi üldse segada.
Luban, et selle rohuga sa magad hästi ja lõdvestud
 
murelik 15. september 2010, kl 22.27
Pole veel võtma hakanud ja nüüd tuli mingi kerge viirus või külmetushaigus ka veel külge. Vilets olla, nohu ja väike palavik. Nüüd ei julge ammugi võtta, ei tea ju kuidas see kõik koos mõjub.

to kkk: kas seda unerohtu kirjutab arst välja? Lähen järgmisel nädalal uuesti vastuvõtule ja palun siis alguseks hoopis unerohtu, küll seda AD jõuab edaspidi ka võtta, kui tõesti muidu ei saa.
 
natuke infot 15. september 2010, kl 22.41
Amitriptülliin on kange AD. Vaatan depressiooniraamatust, et ka kõrvalmõjud ja uimasus kõrge. See on minu teada üks vanemaaja AD. Vt tabelit 15C. Tabelis 15d on rahustid ja uinutid. Sinu nimetatud AD seal ei ole. Ilmselt hilisem väljalase?
<http://raulpage.org/depress/depress8.html#15>
 
no ei! 16. september 2010, kl 14.59
Kui minul algasid paanikahood, siis dr.A.Liiv määraski mulle just selle AMITRIPTYLLIINI, tollal polnud muid AD-sid, ei mäleta küll mingeid kõrvalmõjusid, väga kiirelt aitas, pani hästi magama ja ei mingit uimasust polnud, praegu sama rohi nimega SAROTEN 10mg ja 25 mg, ei tule kaalu juurde - see on müüt, tuleb vähem süüa ja ei lisandu mingit ülekaalu!
Kuna sattusin oma murega nii hea arsti juurde, siis saime kohe jaole ja aastaid polnud mul mingeid probleeme, nüüd selle suure masuga olen stressis ja kipuvad tulema paanika moodi seisundid, aga selle saab kohe kiirelt ära xanax-iga, see rohi alati olemas nii kotis kui kodus, võtan AINULT siis, kui on vajadus, nii et murran ka selle xanaxisõltuvuse müüdi!
 
to no ei 16. september 2010, kl 15.13
mis moodi sa saad vähem syya kui magu nõuab syya? amitrtylliin on hea rohi aga tõstab kll söögiisu (((
 
eelmisele 16. september 2010, kl 15.14
arvan sama nimelt ka xanxisõltuvuse kohta.ei tule mingit sõltuvust, aru ei saa miks arstid parimat ravimit ei soovita ,kui see aitab nii paljusid. aga see mirtazapin mulle ei sobinud,ainult kõrvaltoimed.
 
võtsin ennast kätte 03. november 2010, kl 10.25
Käisin siis ka eelmisel nädalal ära seal psühhiaatri juures, kirjutati saroten, apteekist anti amitriptylin, kaks esimest õhtut kõik korras, magasin ilusti, aga nüüd kaks ööd juba ei maga üldse, hommikul olen väsinud, ei tea miks nii, kas organism kuidagi võitleb. Õnneks palus arst kohe uue aja ka võtta ja saan juba reedel uuesti minna ja rääkida, kuidas ravim toimib, äkki peab vahetama.
 
to võtsin ennast kätte 15. veebruar 2011, kl 13.43
kas kasutad ikka seda amitryptilini? On kõrvaltoimeid ka?
 
tume 15. veebruar 2011, kl 18.58
Parim une tekitaja seroquel.Hommikul on normaalne tunne.Amitryptilliinil on ikka hirmsad kõrvalmõjud.Kogemus küll aastate tagant, aga uusi ja paremaid ADsid tuleb juurde ja see Esprital on ka hirmus, aga kõik ju individuaalne...
 
aru ma ei saa 15. veebruar 2011, kl 19.21
Kõik räägivad, et seroquel on hea unerohi, mina võtan sinna juurde veel dormicumi ja ikka magama ei jää
 
kas 15. veebruar 2011, kl 20.23
keegi kasutab ka mirtazapin orioni?Ja kuidas rahule jäänud selle ravimiga?
 
Mu 16. veebruar 2011, kl 10.19
Kui sa ei ole varem AD-d tarvitanud, siis peaks alustama väga väikestest kogustest, et keha harjuks. Kasvõi veerandist tabletist ja vaikselt tõstad kogust max-ni näiteks kahe nädala jooksul ja ka siis võivad kõrvaltoimed olla veel kaks kuud. Aga pikemalt muidugi ei tasu kannatada. Kõik oleneb sinust ja rohust ja kui ikka väga kehva olla siis muidugi võtta ei tasu. Aga ilma proovimata ei saagi teada ja ära mõtle nende kõrvaltoimete peale - parem on infoleht kõrvaltoimete osas üldse lugemata jätta. Loed muud tähtsad kohad - doosid ja koostoimed jne. Ja tee magamaminekust rituaal, mis oleks mõnus, rahulik, vaikne....
 
to Mu 16. veebruar 2011, kl 10.39
olen juba aasta võtnud seda ja nüüd räägib arst kõrvaltoimetest alles.Ei tea enam.............
 
Mu 16. veebruar 2011, kl 11.17
ja kas sul paremaks pole läinud? aasta võetud ju ja kas ikka kõrvaltoimed? Kui nii, siis peaks kaaluma rohu vahetust. Vahel peab lausa viite-kuute proovima, ennem kui oma leiad.... Minul läks õnneks kolmandal korral :) ja cipralexiga. Aga toime tekkis ka alles paari kuu möödudes... ja kõrvaltoimed kadusid paari nädalaga.
 
to Mu 16. veebruar 2011, kl 11.57
mis sümptomid sul olid,et üldse võtma hakkasid?
 
Mu 16. veebruar 2011, kl 15.57
:) päike läheb ennem looja, kui oma sümptomitega ühele poole saan: alustan siis hullematest - tasakaaluhäired, peavalud, tugev surin kätes ja jalgades hommikuti, siis läksid täiesti tuimaks ja siis hakkasid liikuma, seljavalud, eriti alaseljavalud - sellised teravad, südamerütmihäired(lisalöögid) - nii puhkeolekus ja trepist käies, valud südames ja vasakul seljas abaluu all, sõrmeliigesed, küünarnukid ja põlved valutasid, iiveldus õhtuti jne jne. Ühesõnaga väga halb oli olla ja see kõik oli "puugihaiguse" tulemus. Läks vist paljuks.....
 
to Mu 16. veebruar 2011, kl 16.25
aga kas sul minestus tunnet ja nõrkust ei olnud?Ja cipralexiga said siis korda?Ja kuidas unega lood on-olid?
 
to natuke infot 16. veebruar 2011, kl 16.45
Mul pole seda raamatut, millest räägid. Aga tahaksin teada, mida seal COAXILI kohta kirjutatakse ? Aitäh ette! :)
 
Mu 16. veebruar 2011, kl 17.45
nõrkus oli küll kogu aeg, käsigi ei jõudnud tõsta....et magada saaksin võtsin Imovane pool tabletti ja vahest ka Xanaxit, et ärevust maha saada....
ja lisaks oli veel hunnik tablette alustades valuvaigistitest ja lõpetades B-vitamiinidega. Aga AD-st oli ja on siiani Cipralex, mis mind hoiab. Kevadel, mais lõpetasin võtmise ära(1 aasta) aga alustasin oktoobris uuesti - kerge ärevus ja unetus tulid sügiseks tagasi, samuti liigesevalud. Ja praegu aitab ainult Cipralexist, harva võtan unerohtu lisaks - kui pole mitu ööd korralikult välja magada saanud. Ja elustiili tuleb muuta rahulikuks ja toitumist tervislikuks!
 
to Mu 16. veebruar 2011, kl 18.00
kas puugi ka leidsid endalt siis?
Ja kas sul pea ei ole uimane?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!