Kööginõu
mida teha šampinjonidest
 
naine 29. märts 2012, kl 23.47
Toodi mulle siis šampinjone ja pole neid kunagi ennem teinud. Surfasin ka toidutares aga liiga palju retsepte ja minu jaoks liiga rasked ehk pole selliseid toiduaineid mida seal vaja enamustes ja ei ela ka linnas, et saaks osta.
Midagi lihtsat teha aga mida? Suppi ei tahaks. Teeks pitzat aga pole juustu ka.
Ja kõige tähtsam küsimus ka, et kas neid keedetakse ka ja kui kaua. Ühes salati retseptis polnud sellest juttugi, et keeta?
Seenekastmeks ei sobi vist?
 
atu 30. märts 2012, kl 00.11
sobivad kõigeks, lihtsaim lase pannilt sibulatega läbi. Suht maitsetud ja mahedad, pane julgelt maitseaineid või tükk suitsuliha.
 
auran 30. märts 2012, kl 00.22
pese puhtaks, murra jalg ära, pane jalast alles jäänud süvendisse tükike sinihallitusjuustu ja ahju kuniks juust on sulanud
 
muide 30. märts 2012, kl 00.24
aurani retsept on eriti hea!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm:)
 
XXX 30. märts 2012, kl 00.35
Prae pannil ära (koos võiga), lisa rõõsk koor, sulatatud juust (Merevaik) ning sool ja pipar. Söö koos makaronidega. Lihtne ja ülimaitsev.
 
naine 30. märts 2012, kl 00.54
Kas praadima ei pea kaua eriti. Olen selline hull, et kardan alati, et kõik äkki tooreks jääb ja siis kipun kõike liiga üle praadima. Kas umbes samakaua kui sibulat, et kui koos sibulaga praadima panna või seened natu varem? Vaatan, ehk saan homme juustu ka tuua.
 
:) 30. märts 2012, kl 02.09
šampinjon on üks tänuväärne asi ses mõttes, et pole vaja ei kupatada ega pikalt praadida. mina panen pigem enne sibula pannile ja siis, kui sibul juba värvi võtab, viskan seened ka juurde. kui üle praed, lähevad vintskeks kätte. riisikamaitset just ei ole, aga minu meelest sobivad paljude asjadega kokku. ja otse loomulikult sobivad nad seenekastmeks suurepäraselt :)
 
Naks 30. märts 2012, kl 08.05
šampinjon on sama ohutu nagu kukeseen, ka toorelt ei tee ta midagi kahju! Praen ainult kergelt läbi, kui kokku tõmbavad (ja tõmbavad palju!), on valmis. Suurest kuhjast jääb pannil päris vähe järgi, kui üle praed, saad käkid.
Pitsa peal on väga head, lasanje vahel, kotletitainas, hautistes, risotos, suppides, hapukoorega segatuna võileival. Paljudesse roogadesse võib lisada (hautiste ja suppide jaoks ei pea enne praadima), nad on maheda maitsega.
 
lihtne 30. märts 2012, kl 08.33
Praetud šampinjonid lihatüki kõrval värske salatiga...mmm
 
naine 30. märts 2012, kl 13.46
Tänud vastamast ja väga hea, et mainisite, et nad kokku tõmbavad ka. Käin poes ära ja hakkan leiutama.
 
seenesõber 02. aprill 2012, kl 11.31
- Seenejalad murrad, hakid, praed koos sibula ja soolaga täidiseks,
- kübarad lased 5 min kuumas ahjus,
- täidis sisse, hallitusjuust otsa
- veel 10 min ahjus.
Juustu võib ka vabalt välja jätta.
Praetud seenejalg teeb asja eriti mahlaseks.
 
Kodukokk 02. aprill 2012, kl 13.28
Minul oli täna tööl lõunaks kaasas selline roog: 1 sibul, 1 porgand jämeda riiviga riivitult, 250 gr šampinjone. Panengi selles järjekorras pannile, praen, lisan soola-pipart, maitseks päikesekuivatatud tomatit ja jalopenot, aga maitsestada võib ju oma soovi kohaselt. Juures 1 kalkuniliha-kodujuustu kotlet eelmisest päevast.
Aga võib ka porgand-paprika-tomat-sibul-seened, või suvekõrvitsaga, variante on palju.
 
Cynthia 02. aprill 2012, kl 14.47
Olen ka teinud ahjus; murran seenejalad ära, panen sisse juustu ja ntx basiilikut ka veidi). Maitsva kerge eine saab :)
 
N46 05. aprill 2012, kl 23.06
Mulle sinihallitusega ei maitse. Mina panen Merevaiku kübarasse ja ahju.
oili.persidskaja@mail.ee 21. juuni 2021, kl 13.00
Eemaldasin seenel jalad, täitsin sinihallitusjuustuga ,mässisin seene õhukese peekoniviilu sisse ja ahju. Tulemus väga mahlane
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!