Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kööginõu
Aidake meenutada...
 
Pähkel 16. juuli 2012, kl 12.04
Valge pehme mass, metspähklid sees, poodides on see hetkel pigem maapähklitega, taluturgudel ka metspähklitega.
Mäletan seda eriti helgelt lapsepõlvest, toodi poodi suure kastiga, sealt lõigati siis kaalu järgi sobivaid tükke. Mis on selle maiuse õige nimi?
 
. 16. juuli 2012, kl 12.08
šerbett, ava-halvaa?
 
. 16. juuli 2012, kl 12.09
ave-halvaa:)
 
... 16. juuli 2012, kl 13.19
Ave halvaa ei maitse niimoodi nagu see lapsepõlvest pärit maius:(
Muidu oli nimetus jah śerbett
nüüd nimetatakse rohkem halvaaks.
 
NUSS 16. juuli 2012, kl 13.25
 
kurmaan 16. juuli 2012, kl 16.30
sherbett. Küll oli hea, maiustasime vanaemaga kahekesi:) Praegu poodides on täielik jama.
 
Pähkel 16. juuli 2012, kl 17.29
Tänud! Mis maa või rahvuse maius see olema peaks? Otsisin netist ja pidevalt võrdsustataksee šerbetti sorbetiga. Vahe peaks siis olema selles, et šerbetis on ka mingi piimatoode sees, aga ikka külmunud variant. Loogika ütles, et peaks olema pärit ida poolt, aga eriti targemaks ei saanud. Olen nõus, et see mis praegu müüakse ei saa võrrelda selle nõuka-aegsega. Olen valmis potid-panid välja võtma ja ise tegema, aga kuidas seda teha, vat see on küsimus.
 
pähklile 16. juuli 2012, kl 18.53
Sorbet on hoopis teine asi,śerbet on idamaa maius, türgi aga ka armeenia , gruusia, isegi egiptus....vene keeles ilmselt leiaks häid retsepte...
Kahjuks ei oska sulle täpselt midagi pakkuda.
 
oi 16. juuli 2012, kl 19.44
Soomes on vastav maius nimelt fudge. MTV3 lehekyljel valmistab Anu Harkki fudget, seal leidub ka retsept.
 
Pähkel 17. juuli 2012, kl 11.50
Just, sorbet on teine asi, aga šerbetti otsides miskipärast pakuti mulle sorbetti.
Türgi maius on tehtud kallerdunud maisitärklisest (lukum), see pole ka see, mida otsin.
Fudget olen ka reeglina näinud, kas karamelli või šokolaadiga, aga hakkan kammima, äkki tõesti leian sealt midagi.
Kui ei leia, siis võtan Armeenia ja Gruusia ette, seal võib ka veel lootust olla.
 
oi 17. juuli 2012, kl 12.20
Fudge on laiem m6iste - on kakaoseid ja heledaid fudgesid. Kui aega saan, kirjutan siia retsepti, mis v6iks olla sarnane n6uka-aegse fudgega.
 
õunauss 19. juuli 2012, kl 21.05
Pähkel Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Valge pehme mass, metspähklid sees, poodides on se
> e hetkel pigem maapähklitega, taluturgudel ka mets
> pähklitega.
> Mäletan seda eriti helgelt lapsepõl
> vest, toodi poodi suure kastiga, sealt lõigati sii
> s kaalu järgi sobivaid tükke. Mis on selle maiuse
> õige nimi?


sherbet,jube magus oli
 
oi 22. juuli 2012, kl 14.34
5dl. r66ska koort
5 dl suhkrut
50grammi v6id
3spl siirupit
näpuotsaga soola
sarapuupähkleid paar peotäit
Sega koor ja suhkur, kuumuta keemiseni, lisa teised ained väljaarvatud pähklid. segu peaks mullitama ja keema umbes 20-30 minutit, kipub kergesti k6rbema minema. Kogu aeg peaks vispliga segama ja kergelt kloppima. Liiga vähe ega kaua ei tohiks keeda - on valmis, kui tilk kylmas vees koos pysib. Lisa viimaseks pähklid. pane 20x30 cm vormi kypsetuspaber, vala mass sinna ja anna taheneda.
 
Pähkel 22. juuli 2012, kl 20.49
Suured tänud sulle OI, hakkan katsetama :)! Kuna olen nüüd õnnelik :) suhkrutermomeetri omanik, siis äkki oskad öelda ka mis temperatuuril peaks maius valmis olema?
 
oi 22. juuli 2012, kl 21.00
Seda ma ei oska öelda, aga valmis maius peaks minema veidi tumedamaks. Peab ikka mullitama see 20-30 minutit, aga mis temperatuuril, seda ma ei tea. Eks sa proovi järgi, kas valmis maius on eri temperatuuriga kui mullitav mass. Kindlasti valmistati sherbett samal p6him6ttel koort ja suhkrut kokku keetes, aga kas sinna ka v6id pandi, pole kindel. Vähemalt ei kasutatud mingeid säilitusaineid nagu praegusel ajal. Retsept pole keeruline, aga pole lihtne jälgida, et mass ikka mullitaks ja samas p6hja ei k6rbeks.
 
Pähkel 23. juuli 2012, kl 11.56
Tänud! Keedan ja kraadin :), annan teada, kas ja kuidas välja tuli,
 
Katti 19. jaanuar 2024, kl 21.23
Te räägite siin serbetist ja jagate serbeti retsepti! Ave halvaa ja serbett on kaks täiesti erinevat asja!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!