Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kööginõu
Mida arvate?
 
Variant2 11. veebruar 2015, kl 19.02
Kas kartuleid keedetakse vaid meresoolaga ja kas ahjukala peab küpsetama alati fooliumisse pakituna?
 
minna 11. veebruar 2015, kl 19.07
vaid meresoolaga? ei, mulle sobib tavaline sool ka. ja ahjukala olen ka ilma fooliumita teinud. ellu olen jäänud.
 
Arvamus 11. veebruar 2015, kl 19.44
Kartuleid võib keeta ja ahjukala teha väga mitut moodi. Mina olen keetnud kartuleid nii tavalise soolaga kui meresoolaga kui ka ilma soolata. Viimased aastad kasutan vaid Himaalaja roosat soola. Ahjukala teen fooliumis pigem harvemini kui sageli, eelistan rohkem plaadil või hoopis haudepotis küpsetamist.
 
huvi 11. veebruar 2015, kl 23.55
Arvamus, räägi mulle sellest roosast soolast, miks ta hea on?
 
hehh 12. veebruar 2015, kl 00.09
huvi Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Arvamus, räägi mulle sellest roosast soolast, miks
> ta hea on?

see on kõvasti kallim ja kole uhke on sõbrannade ees ja foorumis sellega eputada. Muud vahet küll pole.
 
huvi 12. veebruar 2015, kl 00.14
mul pole vaja kellegi ees eputada. see pidi sisaldama rauda, mul pole seda rauda vaja vereprotsent korras. Miks see roosa sool hea on, peale eputamise
 
Mai 12. veebruar 2015, kl 00.28
Himaalaja roosa sool on rohkem kui 250 miljoni aasta eest ladestunud kristallsool, mis sisaldab enam kui 82 inimkehale vajalikku looduslikku mineraali .
Roosa värv on tingitud kõrge mineraalainete sisalduse tõttu soolas (raud, kaalium ja magneesium), mis on olulised hea tervise tagamiseks. Looduslikult puhas ja rafineerimata.
 
Sid 12. veebruar 2015, kl 07.28
Mai Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Himaalaja roosa sool on rohkem kui 250 miljoni aas
> ta eest ladestunud kristallsool, mis sisaldab enam
> kui 82 inimkehale vajalikku looduslikku mineraali
> .
> Roosa värv on tingitud kõrge mineraalainete
> sisalduse tõttu soolas (raud, kaalium ja magneesiu
> m), mis on olulised hea tervise tagamiseks. Loodus
> likult puhas ja rafineerimata.

Ja miks sa arvad, et tavalises (mere)soolas neid kõiki asju ei ole?
See eriliste soolade jutt on kõik üks BS ja lollidelt raha äravõtmise teema. Sool on sool ja inimene omastab sealt suuresti vaid NaCl-i. Muid aineid on seal nii väikeses koguses, et ei vääri toitumise kohapelt üldse mainimist.
 
:) 12. veebruar 2015, kl 21.51
Variant2 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kas kartuleid keedetakse vaid meresoolaga ja kas a
> hjukala peab küpsetama alati fooliumisse pakituna?

See kõlab nagu küsimus interneti algusaegadest:)
Usun, et oligi naljana mõeldud.
 
Variant2 13. veebruar 2015, kl 12.31
Usu või mitte, aga küsimus ei olnud mõeldud naljana.
Tegemist oli reaalse olukorraga ehk siis keetsin kartuleid, millele lisasin tavalist soola ja kala ei küpsetanud fooliumis ja selle tulemusena sain ühe karjuva persooni käest teada, kui rumal ma olen ja et ma ei oska ikka üldse süüa teha...:).
 
sool 13. veebruar 2015, kl 13.28
Roosa Himaalaja sool on müügil Grossi poes 2.98 kg, hiljuti ostsin ja ostan tagavaraks veel, sest ta on tõesti eriline(parem).
 
njahh 13. veebruar 2015, kl 13.58
palun ole kena ja selgita, mille poolest see sool siis parem on, et tema eest sellist raha maksta. On siis toitudel tuntav maitsevahe või mis?
Ja täitsa siiralt küsin, sest pole kunagi proovinud. Minu arusaamades on sool ikka sool ehk siis naatriumkloriid ja pole suurt vahet, kust ta välja kaevatud on.

Ja on ju ilmselge, et soola ei tarvita me kunagi nii palju, et mingite võimalike muude mineraalainete sisaldusest meie tervisele tulu võiks tõusta. Palju lihtsam on min.aineid saada teistest toiduainetest.
 
sool 13. veebruar 2015, kl 15.25
Himaalaja sool on mahedam. Üritasin ka mõni aeg meresoola kasutada, aga tihti ei olnu minu arvestatud kogus õige, enamasti sai liiga soolane.Aga maitse üle ei vaielda, see on minu arvamus. Tukeks ise järele proovida ja otsustada. Mina nii tegingi.
 
n56 13. veebruar 2015, kl 16.17
Kala võid teha nii, kuis sulle meeldib. olen teinud ahjuplaadil ja katnud fooliumiga, lõpus võtan fooliumi ära. Olen teinud fooliumis ja lõpus samuti pruunistan pealt ilma.
Võid hautada tavalisel pannil ja lõpus teed rõõsa koorega kastme peale(koor+natuke jahu). Väga hea...
 
:) 14. veebruar 2015, kl 02.43
isver, kes siis kartulit tavalise soolaga keedab? ikka meresoolaga. veel parem roosa soolaga. ja kala ilma fooliumita?? kes küpsetab kala ilma fooliumita?? tule taevas appi! :D
 
:(( 14. veebruar 2015, kl 07.26
Variant2 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Usu või mitte, aga küsimus ei olnud mõeldud naljan
> a.
> Tegemist oli reaalse olukorraga ehk siis ke
> etsin kartuleid, millele lisasin tavalist soola ja
> kala ei küpsetanud fooliumis ja selle tulemusena
> sain ühe karjuva persooni käest teada, kui rumal m
> a olen ja et ma ei oska ikka üldse süüa teha...:).

No see on suhteteema, mitte köögiteema.
 
ole rahulik 14. veebruar 2015, kl 18.01
Ei ole vaja igat hullu karjujat tähele panna. Mõne meelest on alati ainult see, mis tema teeb, õige. Sellistele tuleb julgelt vastu astuda ja teatada, et sina teed just nii ja nii on kõige õigem, hoopis tema teeb valesti, ehk siis jääb vakka
 
Ja nii ongi 15. veebruar 2015, kl 00.11
ole rahulik Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ei ole vaja igat hullu karjujat tähele panna. Mõne
> meelest on alati ainult see, mis tema teeb, õige.
> Sellistele tuleb julgelt vastu astuda ja teatada,
> et sina teed just nii ja nii on kõige õigem, hoop
> is tema teeb valesti, ehk siis jääb vakka

Õige jutt!
 
malle 15. veebruar 2015, kl 13.22
Selliselt karjujalt küsi vastu, et kas restoranides pakutakse ka ainult fooliumis tehtud kala ja mis siis saab, kui kartulitele keetes üldse soola ei pane? Söögitegemine on loominguline tegevus ja igaüks leiab koduköögis endale sobivad vahendid ja õiged lahendused. Soola puhul ütlen mina, et keetmisel-küpsetamisel ei ole suurt vahet mis soola kasutada. Meresoola puhul peab arvestama, et selle graanul on tiba suurem tavalisest lauasoolast ja meresool sulab aeglasemalt. Seega meeresoola võiks alguses veidi vähem panna, sest kohe maitstes ei ole sool veel sulada jõudnud ja sellest tuleb sageli ka arvamus, et meresool on soolasem.
 
ei ole 15. veebruar 2015, kl 18.48
ilus siin foorumis algajate püüdlike perenaiste üle ironiseerida.
Muidugi ei pea kartuleid keetma tingimata meresoolaga. Kasutan ka ise roosat soola (mitte selleks, et kallima maitseainega uhkeldada, vaid selleks, et sellel pole mõne seisukoha järgi vererõhule nii kahjulikku mõju), seda kulub vähem kui tavalist või meresoola, sest on väga tugeva mõjuga, juba väike kogus teeb toidu soolaseks.
Mis puutub kalatoitudesse, siis neid saab teha paljudel eri viisidel, foolium pole sugugi ainuke hea võimalus. Kõige targem on osta üks asjalik kalatoitude raamat või guugeldada, ka internetist leiab häid retsepte.
 
nii on 15. veebruar 2015, kl 18.57
asi polegi selles, mis on vale või õige. normaalne inimene teab, et toitu teeb igaüks nii, nagu tahab. ja see ei olegi siinkohal tähtis. ebanormaalne, täiesti haige ja lubamatu on, et hakatakse karjuma oma pereliikme peale. hakatakse mõnitama. sellise inimesega ei ole võimalik elada.
did_189620 15. veebruar 2015, kl 22.07
Punase kala (lõhe või forell) valmistamise kohta-
lihtsaim ja ideaalne retsept

Puhastage kala ära köögipaberiga, eemaldage lõpused (tegelikult on mõttekas eemaldada kala pea , uimed ja muu kraam nii et hulga kalaliha jääb supi keetmise jaoks külge)

ja pange praeahi 100 C temperatuuri peale.
Just nimelt - sada kraadi ja ei mitte rohkem.

Ning sellele puhastatud kalale ei pane mingeid maitseaineid,
läheb 100 C ahju just nii nagu on.

Ning las see kala vedeleb seal küpsetusahjus miskised paar tundi või rohkemgi.
Kui tekib isu sööma hakata, eraldub sellise kala nahk väga lihtsalt.
Ja siis paneb iga sööja enda maitsele sobivalt soola, sidrunimahla ja igasuguseid muid maitseaineid.
Head isu!!!
 
nii 16. veebruar 2015, kl 17.52
vuih.. te teete kala koos kontiga ahjus. kes tänapäeval enam nii teeb. sööjal peab olema mõnus ampsata suutäisi, mitte okkalisi kalapalu;DD
 
Selles soolas pole joodi 01. november 2022, kl 11.47
Isegi kui Himaalaja sool sisaldab 84 erinevat olulist elementi, ei tee see sellest veel tervisetoodet. Oluline on see, millised on need ained ja kui palju neid soolas on. Himaalaja sool sisaldab muu hulgas ka alumiiniumi, elavhõbedat, pliid ja polooniumi.
Soola põhikomponent on naatriumkloriid selle sisaldus on 95-97%, jättes teistele mineraalidele 3-5%. Neid mineraale on seal nii vähe, et mõõtühikuks on ppm, mis on MILJONDIKOSA tähis:

1 ppm = 0,001‰ = 0,0001%.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!