Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kööginõu
Toorsalat toidu kõrvale
 
Helle 26. veebruar 2015, kl 10.28
Milliseid toorsalateid teete kiirel argipäeval õhtusöögi juurde? Ma olen oma stampidesse juba nii kinni jäänud, et ennastki tüütavad need ühtemoodi salatid ära, aga uusi mõtteid ei tule ka. Samas lihtsa ja koduse õhtusöögi juurde ei meisterda väga keerulisi või aeganõudvaid salateid puht aja ja materjali pärast. Minul on klassikaks kujunenud:
1.peedi salat kas küüslaugu, õuna või marineeritud kurgi lisandiga. natuke õli peale, vahel vahelduseks hapukoorega.
2. porgandisalat ananassi või apelsiniga
3. värske kapsa-kurgi salat
4. hapukapsasalat meega
5. hiinakapsa-kurgi-tomatisalat
6.kurgi-tomatisalat nii koorega kui õlikastmega.

No ja need siis käivadki ringiratast, aga vähe tüdimus on juba. Mis salateid teete toidu kõrvale teie, head kööginurga lugejad? Ammutame ideid :)
 
Lisandid 26. veebruar 2015, kl 10.40
jõhvikad, pohlad, kiivi
 
Ls 26. veebruar 2015, kl 10.43
Jõhvika mee smuuti. Jõhvikad, törts vett, mesi blenderisse.
 
Mina 26. veebruar 2015, kl 10.45
Mina olen teinud tavalist kapsasalatit hapukoorega, natukene soola ka juurde. Olen avastanud jääsalati...ongi praegune lemmik, isegi soola ei pea juurde panema, juurde lisad kas natuke kurki või tomatit, või mida iganes.
Ehk avastad punase peakapsa...on väga erilise maitsega.
 
Helle 26. veebruar 2015, kl 11.17
Mismoodi punasest peakapsaast on kõige parem salatit teha? Ma olen korra proovinud, aga kapsas tundus mõrkjas ja üsna tugeva konsistentsiga ning mudimisega väga palju pehmemaks ei läinud. Valget peakapsast ma mudin vähese soola-suhkruga, see teeb salati mahlaseks. Mida lisada punasele peakapsale? ma olen seni teinud hautatud punast kapsast küll, aga salatit pole kuskil saanud (pole ka suur väljas söömas käija)
 
ka 26. veebruar 2015, kl 15.24
variant: v. kurk ja roheline sibul hapukoorega, hiina kapsas mahlase apelsiniga, lihtsalt riivitud punapeet(näiteks pikkpoisi või kotlettide juurde).
 
teistmoodi peedisalat 26. veebruar 2015, kl 18.58
500 gr keedetud või aurutatud peeti
2 suurt apelsini
soola, musta pipart
(kui on, siis värsket münti, aga võib ka ilma)
kaste: 2 dl maitsestama jogurtit
1 tl riivitud ingverit
maitse järgi soola

Peedid koorida ja tükeldada, apelsinid samuti ja teha jogurtist koos ingveriga kaste
Omapärane ja huvitav, tasub proovida
 
:) 26. veebruar 2015, kl 19.56
1. Hapukurk + mugulsibul + õun enam-vähem võrdses koguses, kastmeks hapukoor või jogurt. Sool, pipar. Veidi vänge, aga ülitervislik ja värske maitsega!
2. Hiinakapsas + apelsin + õun + viinamari + tomat. Veidi tampida, pisut õli, sool + sidrunipipar. Las natuke seisab, läheb mõnusamaks.
3. Peet + mädarõigas (mõlemad riivitud)
4. Valge redis (riivitud) + sibul + õun + misiganes sulle veel meeldib. Võib segada koorega või naturaalse äädikaga või õliga.
5. Paprika, kurk, seened omas mahlas või marineeritud, veidi rohelisi lehti (suvalisi), tomat, ananass. Veidi tampida ja maitsestada. Võib ka õli lisada, aga pole vajagi.
6. Rohelised lehed, õhukesed sibularaõngad, purustatud pähklid (ka kreeka pähkel), seemned, veidi õli.

Ma mõnikord lihtsalt lõikan/riivin kaussidesse erinevaid vilju, kokku ei segagi.
 
uitaja 27. veebruar 2015, kl 07.18
Lisan oma viimase aja lemmiku, hapukapsa-peedi-mugulsibula salat, pisike sorts õli ka. Ja porgandi-mustrõika salat hapukoorega, mõlemad juurikad riivida peenelt.
 
Helle 27. veebruar 2015, kl 09.58
Tänan! Sain ideid juurde :)
 
Salat 01. märts 2015, kl 21.10
Hiinakapsas, paprika, kons.ananass, kurk, purustatud väike küüslauguküüs. Maitsesta soola, suhkru, sidrunimahlaga.
 
u 02. märts 2015, kl 14.46
teema, mis mindki huvitab.
samas jälle: talvisel ajal ei pingutagi nii väga nende toorsalatitega. aeg-ajalt ostan mõne. ise teen siis, kui üksi olen ja muud ei söögi.
 
veel 04. märts 2015, kl 01.18
Paari sorti lehti(rukkola hea)
keedetud vutimunad pooleks lõigatult
väiksem kobartomat pooleks lõigatult
riivitud parmesani juust
nati tükeldatud päikesekuivatatud tomatit
nati tükeldatud oliive
õli
sool
värskelt purustatud must pipar
sidrunimahl

Iga tegija ise tunnetab, mida panna ja kui palju ning mida välja jätta.
 
lechuga 04. märts 2015, kl 09.50
Salatileht on salat.

Salat ei ole konservid, keedumunad, majonees või juust
 
Salat 06. märts 2015, kl 13.37
Granaatõunaseemned ja punane sibul, kastmeks pisut õli+sidrunimahla (või balsamiäädikat) +sool+sidrunipipar
 
Salat 06. märts 2015, kl 13.37
Eelmisele lisaks - unustasin: MÜNDILEHTI ka!!!
 
po 06. märts 2015, kl 18.03
Must rõigas, porgand, natuke õuna - mina teen hapukoorega; värske kapsas jämeda riiviga riivida+sool, suhkur, hapukoor, natuke majoneesi. Lahjem hapukoor sobib hästi.
 
kaks lemmikut 06. märts 2015, kl 20.30
Meespere lemmik, selle salati tõttu ostsin elektrilise riivi: peenelt riivitud mustrõigas, keskele teen lohu, kuhu kallan kastmeks hulga hapukoort, mille maitsestan sidrunimahla ja mee/suhkruga või siis ebaküdoonia siirupiga (sidrunit pole lisaks vaja). Segan kõigepealt hapukoore ära ja siis kogu kupatuse, lasen tõmmata ka vähemalt pool tundi või teen juba hommikul valmis. Ilu pärast olen külmkapist sõstraid või granaadiseemneid hulka seganud. Väikestele tüdrukutele meeldib jääsalat, melon, avokaado, värviks veidi tomatit, õli.
 
kaks lemmikut 06. märts 2015, kl 20.38
Lisan kolmanda, mis vähem populaarne, aga siiski vahelduseks: keedepeet, greip, must ploom, kõik tükeldatud ja õliga. Greibitükid panen pealmiseks, et väga ära ei määrdu ja mõnikord riivin mandleid ka peale.
 
minul 08. märts 2015, kl 14.33
talvel hapendatud kraam - kapsas, peet - lemmikud.
lisaks avokaadot, jõhvikaid, varssellerit
 
ene 12. märts 2015, kl 20.23
jääsalat, paprika,värske kurk,tomat,noaotsaga suhkrut ja törts linaseemne õli, kui muud kõrvale ei võta siis lisan mozarellat
 
mull 13. märts 2015, kl 13.41
Mina panen sellisele salatile alati fetat juurde...õli ei panegi ja soola ega suhkrut ka mitte.
 
CC 13. märts 2015, kl 19.40
Soovitan ühte varianti. Riivitud kapsas (võib olla nii valge kui ka punane), sibul, hapukurk või värske kurk, aga sobib ka marineeritud, lisandiks majonees või hapukoor. Võib ka lisada riivitid porgandit.
 
to lechuga 15. märts 2015, kl 23.02
Ka kartulisalat on salat. Kes kuidas teeb, on juba iseasi.
 
Mirka 21. märts 2015, kl 09.13
Kolm põlvkonda lemmikuks olnud salat.Hapukapsas väike,väga peeneks hakitud mugulsibul,väike riivitud porgand,veidi suhkrut ja nüüd lisada hapukoor.EI palju,ega vähe.Lasta tunnikese siesta.Eriti mõnus ahjukartulite juurde.
 
* 22. märts 2015, kl 16.16
Riivitud juurseller + porgand + majonees
 
Lisa 25. märts 2015, kl 18.09
Mugulsibul+kiivi. Mõlemad hakin peeneks, segan, väga värske maitsega.
 
hetkel meenub 25. märts 2015, kl 18.17
Tomat, punane sibul, pipar, sool, toiduõli
Porgandi küüslaugu salat
Toome ja Kreeka salat
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!