Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kööginõu
Maasikad sügavkülma - kuidas?
 
Maia 10. juuni 2011, kl 07.05
Kuidas te maasikaid sügavkülmutate talveks? Kas tervetena või tükeldate? Kuidas nad selle üle elavad? Sulatades plönnid ei jää?
 
kah üks 10. juuni 2011, kl 07.15
toormoosina oleks parim variant. terved maasikad sulavad ikka plönniks.
 
provintsist 10. juuni 2011, kl 07.54
olen suures kausis maasikad ära tampinud nii, et ikka tükke sisse jääks ja siis mitte eriti suure suhkruga kokku seganud ning karpidega sügavkülma.püreestada võib ju ka, kui on vaja ühtlasema koostisega . terved maasikad jäävad kuidagi hapuks ja tegelikult võtavad ruumi tunduvalt rohkem.
 
.. 10. juuni 2011, kl 08.35
jep toormoosina säilib maitse paremini.
samuti vähene suhkur säilitab maitset ja vitamiine - ilma jääb hapu ja vesine sulades.
 
Naks 10. juuni 2011, kl 09.04
Mina panen osa ilusamaid tervetena külma, kasutan hiljem jookide sees jää asemel. Ülejäänu tambin, aga mitte päris puruks, jätan ikka tükiliseks, nii on mõnus kooke teha. Ühtlane tumm ei meeldi, kui just vaja, saab ka pärast sulatamist püreestada. Suhkrut lisan maitse järgi, mitte eriti palju.
 
Maarika 10. juuni 2011, kl 10.04
Poolitan nii suured kui ka väiksed maasikad, lisan pisut suhkrut ning panen karpi. Tõsi ta on, et ühte karpi mahub nii vähem kui purustatult, kuid suuri maasikatükke on mõnusam süüa, tarretist teha, kaunistuseks panna.
 
mina 10. juuni 2011, kl 18.49
Vajutan kahvliga laiaks nii et õhku vahele ei jää, õige veidi ikka suhkrut ka.
 
n 10. juuni 2011, kl 19.52
Mina panen sügavkülma mitut moodi, osa tervena, osa litsun laiaks ja panen karpidesse nii suhkruga kui ka ilma, et oleks valikut.
 
. 10. juuni 2011, kl 21.30
mina ka mitut moodi.
karpidesse pandud tükeldatud maasikad võtan karpidest pärast külmumist välja ja pakin kilekottidesse. selliseid brikette mahub külmikusse rohkem. karpidel on vastikud servad, mis muidu nõmedalt ruumi võtavad ja mahutada ja sättida on suht tülikas. ma laon külmiku ikka tihedalt söödavat täis.
maasikatest ja üldse marjadest olen viimasel ajal ka rohkem moosi keetma hakanud. tänapäeva ökotoitujad enam poe moose jms värvilist ei taha. ka jogurtid segatakse isetehtud moosidest jne..
 
ee 13. juuni 2011, kl 08.51
tore idee külmunult maasikapriketid külmikusse tihedalt laduda. Selle nipi võtan kindlasti kasutusele.
 
tw 15. juuni 2011, kl 20.44
Kuna mina olen paadunud Tupperware fänn, siis kasutan sügavkülmutamiseks TW karpe, kuna seal ei teki kaane alla jääkihti. Terved maasikad saan karbist välja võtta nagu kommid, nad ei ole kunagi üksteise külge külmunud/kleepunud. Toormoosi teen suures taignakausis - lisan alguses puhastatud maasikatele suhkru, lasen veidi seista ja siis tambin TW pudrunuiga peenemaks, kuid jätan kindlasti sisse ka suuremaid tükke ja ka terveid maasikaid.
 
Naks 15. juuni 2011, kl 22.59
Kas TW nui on maasikate tampimiseks parem tavalisest nuiast või spiraalist (või kuidas iganes seda metallist käänulist purustamisriistapuud nimetatakse)?
Kuna siin oli just juttu grill-liha potsikute kasutamisest, siis pean ütlema, et kuiva marja külmutades saan ka nendest alati kõik välja võtta "nagu kommid".
 
tw 16. juuni 2011, kl 07.25
TW nui on parem juba sellepärast, et ta on plastmassist. Ega marjadele ei meeldi metalliga kokkupuude. Nind TW nuial on need nn "augukesed" nuia alla sellised pikliku kujuga ja kergem on maasikaid purustada.
 
. 16. juuni 2011, kl 10.48
plastiku kasutamise riskidest ikka olete teadlikud? ka tw on lihtlabane plast..
.. ja tw kasutajad on tõesti paadunud.. nagu ka gnld jms säänane. neil ajuehitus kohe vastav..
 
to tw 16. juuni 2011, kl 11.04
kas sa roostevabast terasest oled kuulnud?
 
ja 16. juuni 2011, kl 11.15
klaasist, mis on terasest parem...
 
Naks 16. juuni 2011, kl 11.19
Mul pole küll midagu TW-hoolikute vastu, igaühele oma, aga kui metall marjadele suurt häda teeks, siis jääksid moosid keetmata, koogid küpsetamata, noad-kahvlid ja lusikad peaks kasutusest kõrvaldama. Mis veel rääkida vanadest vasekarva purgikaantest, need olid ikka roostevabast terasest väga kaugel:) Kuum mögin purki, purk tagurpidi ja nii ta seal seisis, puhtalt metallkaane peal.
 
. 16. juuni 2011, kl 11.30
ma ei ole kunagi purke kaanepeale keeranud. inimesed teevad jahh nii, aga ma pole sest kunagi aru saanud ja nagu kiuste ladusin täis purgid ilusti õigetpidi ritta. siiani ei ole midagi juhtunud. (see lihtsalt niisama jutujätkuks)
 
Naks 16. juuni 2011, kl 11.42
Eks need ole iga perenaise omad nipid ja harjumused. Peapeale keeramine on mulle nii mõnegi viletsalt kaanetatud purgi kätte näidanud - välja lausa ei voola, aga ka läbi kõige paksema moosi jooksevad õhumullid üles ja järgmiseks päevaks tekib peale vahutort. Kaante ja kaanetajate kvaliteet kõikus vanasti kõvasti, paar-kolm purki ikka tuli ümber pakkida või (olenevalt sisust) külmkappi hoiule panna.
Praegu ka ikka keeran, nüüd just neid purke, millel kaaned korduvkasutuses. Siis on süda rahul ja võin purke ka täitsa soojas ruumis hoida, pole hirmu, et õhk ligi saab.
 
... 15. juuli 2015, kl 19.33
Need vanad "vasekarva" purgikaaned olid kaetud spetsiaalse lakiga, mis takistas metalli kokkupuudet purgi sisuga!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!