Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kööginõu
Vähemagus jogurt
 
Kas ja millist saada on? 15. veebruar 2016, kl 20.49
Tere!

Oskab keegi öelda, kas peale maitsestamata jogurti poodides ka mõnda maitsestatud, kuid vähemmagusat topsijogurtit saada on? Olen proovinud ühte ja teist, aga kõik on liiga magusad. Pohlakoogimaitseline jogurt tundub muidu päris hea ja veidi hapukam, kuid vaatasin just Alma kodulehelt tooteinfost, et seal on ka ikka suhkruid ülemäära palju sees. Milline jogurt on vähese suhkruga (kui sellist üldse on)?
 
Mis sa halad ja kräunud siin 15. veebruar 2016, kl 21.51
No aga sa lisa ise maitsestamata jogurtile mida ja kui palju sina soovid.
 
ongi nii 16. veebruar 2016, kl 10.28
Eranditult kõik maitsega jogurtid on roppmagusad. Tulebki osta maitsestamata jogurtit ja ise sisse segada, mis meeldib.
 
pii 16. veebruar 2016, kl 22.46
Nopri talu tooted nii magusad ei ole.
 
kurmaan 17. veebruar 2016, kl 13.59
nad mitte ainult pole magusad, vaid ka täiesti ebatervislikke lisaaineid täis:(
Igal juhul maitsestamata jogurt! (Farmi on parim)
 
Küsimus 18. veebruar 2016, kl 21.06
Mille poolest Farmi maitsestamata jogurt parim on? Kuna mingit maitset ei ole, mille põhjal võrrelda, siis peaks võrdluse aluseks olema ainete sisaldused. Selle alusel on näiteks Valio Gefilus jogurt etem - väiksema energiasisaldusega, vähem suhkruid, süsivesikuid ja rasva, lisaks D-vitamiin, mida Farmi jogurtis pole.

Farmi maitsetamata jogurt
100 g toodet sisaldab:
Energiat 347 kJ/83 kcal
Rasvu 5 g
millest küllastanud rasvhapped 2,5 g
Süsivesikuid 5,3 g
millest suhkrud 5,3 g
Valke 4,2 g
Soola 0,1 g

Valio Gefilus maitsetamata jogurt
100g toodet sisaldab
Energiat 220 kJ / 52 kcal
Valke 3,3 g
Rasvu 2,5 g (millest küllastunud rasvhapped 1,6 g)
Süsivesikuid4,2 g (millest suhkrud 4,2 g ja laktoos 0,0 g)
Sool 0,1 g (soola sisaldus tuleneb ainult loodusliku naatriumi olemasolust)
D-vitamiin 1 µg (20% päevasest võrdluskogusest)
 
mh 18. veebruar 2016, kl 22.00
ehee, d-vitamiini kogus on selline, et sellest ei saa ju midagi. 20 prosa jutt ju puhas jama!
 
kurmaan 19. veebruar 2016, kl 10.10
Maitsestamata jogurtite maitsevahe on ikka väga suur!
Ja suurem rasvaprotsent tuleb nii jogurti, kohupiima kui juustu puhul maitse mõttes küll ainult kasuks.

Farmi 5% jogurt on imelise kreemja maitse ja tekstuuriga, täpselt õige happesusega, mõnusalt paks.
Valio Gefiluses on lisatud želatiini, et normaalne konsistents saavutada.
 
Küsimus 19. veebruar 2016, kl 10.46
Selge, siis on jah vahe sees. Kuna ma näiteks neid kreemjaid Saare jogurterid üldse ei taha ning meeldivad vedelamad ja kergemad, siis tean, et mina peaksin valima Farmi asemel Gefiluse.
 
kurmaan 19. veebruar 2016, kl 12.05
ei, kui tahad vedelaid kergeid jogurteid, siis pead otsima väikest rasvaprotsenti ning ilma želatiinita.
Arvatavasti sobib sulle Alma maitsestamata jogurt 2,5%, see on minu valikus viimasel kohal:)
 
Sirka 23. veebruar 2016, kl 15.16
TereSulle.
Aeg on hakata tegema ise endale maitsvat jogurtit.Olen seda juba ise teinud aastaid.Väga lihtne valmistada ja maitsev.Võib saata kirja siirianni@hot.ee või helistada 53972877 Sirka.
Olen meeleldi nõus seda tegemist Teiega jagama.
 
libanōid 23. veebruar 2016, kl 17.19
Hea teema! Peaks ka seda paljukiidetud Farmit proovima, ma vist kunagi ammu ammu ostsin mingi eriti lahja ( vōibolla oli alma, ei mäleta), see oli nii ōudne, et peale selle ma ühtegi maitsestama jogurtit korvi vist pannud polegi.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!