Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kööginõu
kas porrulaugul süüakse ainult vart? või ka lehti?
 
algaja 08. september 2005, kl 19.24
sooviks teada kas porrulaugu lehed on söömiskõlblikud ning kas ka tarvitatakse toiduks?
 
kati 08. september 2005, kl 19.34
ikka loomulikult
 
algaja 08. september 2005, kl 19.39
aitäh kiire vastuse eest :)
 
kati 08. september 2005, kl 20.15
missasja?mina küll viskan lehed ära.
 
mina 08. september 2005, kl 20.18
pesen lehed puhtaks kuivatan ära, siis hakin , panen karbiga sügavkülma. hea kasutada toidu valmistamisel.
 
paks kass 08. september 2005, kl 21.12
mina just lehti porrul sööngi, vart ei salli.
 
... 08. september 2005, kl 21.32
haa - porrul ju ainult lehed ongi. Lehed on alt valged ja ülevalt rohelised. see roheline osa aga on väga kiuline ja pole mugav süüa. kellele meeldib, las käia. üldiselt kasutatakse ikka seda lehtede valget osa.
 
kater 09. september 2005, kl 15.28
Roheline osa on tugevama maitsega kui valge. Vanemal porrul on roheline osa ka natuke kõvem, aga mina pole küll märganud, et see kiuline oleks. Porrut aga jah tark pikuti pooleks lõigata ning lehtede vahed seejärel puhtaks pesta - sinna koguneb kasvamise ajal mulda ja muud puru.
 
aivar 23. september 2016, kl 19.09
kullakene.ma olen küll meesterahvas,aga nii tobedat juttu pole nagu kuulnud.oskan hästi toitu valmistada ja tunnen ka piisavalt aiavilja.pole oma rumalust tarvis foorumitesse kirja panna.
 
tobe jutt jah eelmisel 23. september 2016, kl 19.23
Milline jutt see rumal oli? Kas see, et ka rohelist osa kõlbab tarvitada?
Loomulikult kõlbab, mehed on üldse nii ebapraktilised, et nemad viskaks pooled asjad süüa tehes minema, nagu ilmselt too Aivar (kes isegi oma nime ei viitsi suure tähega kirjutada)
 
Aivarile 23. september 2016, kl 23.29
Oled äge vend jah, jätad ütlemata kellest räägid, kui küsimus on kahes vastandpooles.

Mina lõikan rohelise osa ära, valge keeran pärgamenti ja külmkappi (mitte sügav-) see seisab kauem. Roheliselt lõikan kuivanud otsad ära, siis pooleks ja lehthaaval pesen külma jooksva veega puhtaks, siis viilutan ja panen karbiga tavalisse külma, sest neid on saada aastaringi ja pole mõtet sügavkülmutada.

Tarvitan neid viilutatuid igal pool peale magustoidu :D, supi peale, praadidele, omleti sisse koos tomatiga ja üksi, lihapiruka sisse, seenesoustile, mulle maitseb.

Kui viilutatud on söödud, võtan käsile valge osa ja kui seegi otsas, ostan poest uued porrod.
 
hm 24. september 2016, kl 10.28
Ei vastanud see aivar ilmselt kellelegi 11 aastat hiljem. Lihtsalt upitas üles vana teema, et siin mingi tegevus näha oleks.
 
nooojah 24. september 2016, kl 16.59
aga aivar ise on ju 2016-ne postitaja, upitas küll vana teema, aga porrulauk on tänagi müügis, leidub rohelise osa minemaviskajaid tänagi.

ise arvan, et nad ei viitsi rohelist osa läbi pesta, laiskus ja rahaküllus vist.
 
Ülla-ülla 12. oktoober 2016, kl 16.23
Kasvatan neid ise, aga nad ei säili mul ületalve. Lõikan põikipidi ribakesteks, kuivatan ära, pärast hea supile peale pudistada ja makaronidele enne keetmist hulka visata, samuti risottosse ja vormiroogadesse.
Mul on valge vars ja rohelised lehed läbisegi.
Sügisel on see omapäraselt hea nädal, kui porru kuivatusrestidel on ja üle kogu maja lõhnab. Samasugune kuivatusperiood on mul ka näiteks piparmündil või õuntel, aga need ei lõhna nii tugevalt.
 
Jahaah 12. oktoober 2016, kl 22.30
Kui neid korraga käes on palju, siis on targem kuivatada ja sügavkülma hoiustada.

Poekraamiga saab vähehaaval toimetada. Minagi tarvitan kõike värvitoonist olenemata, on tüütu see lahtiharutamine ja pesemine, kartulisalati hakkimine on ka tüütu, mis siis!
 
:) 12. oktoober 2016, kl 23.56
Ma olen vist mingi erand... No üldse porru ei maitse! Iga söögi ajab pahaks. Aastaid üritasin seda ikka kuidagimoodi kasutada, pere ei kurtnud, aga mina lõpuks ise enam süüa ei saanud. Lõpetasin:) Võibolla kuivatatult ja purustatult tõesti kuidagi sobiks. Aga vaevalt ma mingist kasulikust ilma jään ka porruta.
 
sibul? 14. oktoober 2016, kl 02.27
kuidas sibulaga on, kas rohelise sibula salat läheb?

Kõigile ei peagi kõik sobima.
Siin oli juttu minemaloopimisest, umbes nii et kapsapeal visata ära kõik lehed ja süüa ainult puhastatud juurikat.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!