Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kööginõu
kôige kôige
 
söögitegija 17. november 2001, kl 20.04
mis on siinse rahva kôige lemmikum kodune roog ja ehk annaksite ka retsepte algajale söögitegijale
 
lily 19. november 2001, kl 14.51
Ks kõige lemmikum või kõige lihtsamini valmistatav?
Meil on peaaegu igal nädalal üks kord ikka makaronid hakkliha ja letšoga - päris hea.
Lihtne teha ka: keeda makaronid, prae pannil hakkliha (pooleks kana- ja kodune hakkliha) ja sibul kerge soola ning pipraga. Lisada letšo, lase natuke podiseda. Lõpuks pane sinna ka makaronid, maitsesta maitseainetega (mine olen kapuljongipulbrit kasutanud) ja prae natuke.
Head isu!
 
Piia 20. november 2001, kl 13.53
Sageli teen riisi aedvilja ja hakklihaga. Kasutan külmutatud aedviljasegu, nende sortiment on päris rikkalik ja ei maksa ka palju. Keedan riisi peaeagu pehmeks ja kurnan. Samal ajal praen hakkliha ja lisan sellel külmutatud aedvilja ja hautan veidi. Lisan riisi vajadusel veidi puljongikuubikust tehtud puljongit ja lasen jälle veidi haududa. See veidi onehk 5- 10 minutit, enamasti tunde järgi. Maitsestada endale meelepäraselt.
Söövad ja kiidavad kõik!
 
Mann 20. november 2001, kl 15.48
Meil süüakse alati rõõmuga küüslaugukartuleid:
Toored kartulid viilutan ja panen ahjuvormi. Siis segan purustatud küüslaugu (n.2-3tk.) piimaga, lisan veidi soola ja kallan kartulite peale. Lasen ahjus küpseda ning veidi enne valmimist raputan natukese riivitud juustuga üle.
Juurde sobivad kõikvõimalikud toorsalatid ja lihad-kanad-kalad, mille järgi vaid isu on.

Aga tihti teen ka makarone. Ostan Uncle Bens'i pastakastet, millele lisan läbipraetud hakkliha ja pisut piima ning soola-pipart. Või kui panen kanafilee tükke, siis söövad seda kastet riisiga. Ja keedetud riisile võib näiteks juurde segada köögiviljasegu (mida külmutatuna müüakse).
 
ksjdbn 20. november 2001, kl 16.04
Teen päris hea meelega süüa, vahel keerulisemaid, vahel lihtsamaid asju. Räägiks oma ühest "kiirtoidust", mille peale mu pere sillas on.
Praen hakkliha (sibula ja küüslauguga) mõnusaks, maitsestan seda kõigi heade tavade kohaselt ja tõstan kaussi. Siis samal pannil praen külmutatud friikartulid ära. Peaasi, et nad liiga pehmeks ei lähe. Võiks mõnusad pruunistatud olla. Ja lõpuks segan kõik kokku. Hakkliha poeb kartulite vahele ja maitse on mõnus. Lihtne ja hea.
 
Bella 20. november 2001, kl 16.19
friikartulid? fuh, kui ebatervislik... nii tuleb ju pekk pepu peale ja siis jälle paha...
 
ksjdbn 20. november 2001, kl 16.37
Bella, kas sa tundsid füüsilist möödapääsmatut vajadust siia klähvima tulla? Pekk tuleb neil, kel tuleb. Minu pere on sale ka friikartuleid süües.
 
muhv 20. november 2001, kl 16.42
tänu kaalujälgimisele olen pidanud igasugu asju välja mõtlema.
üldse meeldivad mulle väga igasugu hautised ja püreed. siinkohal toon ära ühe retsepti, mille täiesti üllatuslikult avastasin toidutegemise käigus. ülilihtne ja lahja: ühte patta kokku pane kartulid, paprika ja pogandid (kõik tükeldatud), hauta kuniks muutuvad pehmeks. mina olen keetnud lihtsalt vees, lisanud igasugu maitseaineid, aga köögivilja puljongis võib ka hautada. tavaliselt olen hautanud päris pehmeks, et see hiljem püreerida.
peale raputada maitserohelist. selles retseptis ei ole midagi uut ja keerulist, aga mina olin täiesti üllatunud, kui hea maitse andis paprika sellele "gemüüsele".
 
lihtsalt 21. november 2001, kl 09.25
selle gemüüse sisse võid lisada veel ka sulatatud juustu "Merevaik" vot see annab hea maitse
 
sekretär 21. november 2001, kl 13.18
samas ei maksa ära unustada maailma parimat lihtsat sööki nagu kartulipuder ja hakklihakaste - lihtne teha ja lastele maitseb ka väga. Hapukurki juurde lõigata mmmmmmmmmmmm
 
Tirts 21. november 2001, kl 14.49
Mann, kas sa võiksid täpsustada kui kaua ja millisel kuumusel karulid ahjus on? Palun.
 
muhv 21. november 2001, kl 17.49
kindlasti on ka see hea variant, aga kuna ma liha ei söö, siis minu puhul jääb see välja.
 
muhv 21. november 2001, kl 17.51
suurimad tänud, teen seda gemüüset täna merevaiguga. nämm-nämm!
 
Mann 22. november 2001, kl 08.21
Ahi on kuskil nii 200 kraadi ja teen tavaliselt kuumuskindlast klaasist kaanega ahjunõus u. 30min. Siis panen riivitud juustu peale ja veel 10 min.ahju (ilma kaaneta nüüd).
Ausalt öeldes on muidugi rõõsa koorega tehtult parem tulemus, kuid kuna olen kaalujälgija, teen siiski piimaga.
Ahjaa - kui teed väiksema portsu, võid ka panni peal nõrgemal kuumusel praadida need toored kartuliviilud kerge soolaga ning kui on juba peaaegu pehmed, lisada piima (v. koore) - purustatud küüslaugu-segu. Siis saad veidi kiiremini.
 
Kylle 22. november 2001, kl 09.25
Hommikune lemmiktoit:

seda ports keedetud mune majoneesiga, maitsesta
(võib lisada veel igasugust kraami. Päris hästi lähevad suitsukala või makra)

Nüüd määri saiaviilule võid, siis pastat ja lõpuks viil juustu.
Küpseta ahjus kuni juust on sulanud. Mulle meeldib eriti, kui juust on ka nats krõbedaks läinud.

NB! osad juustud muutuvad ahjus nätskeks nagu kilekott. Hästi sobib näiteks hollandi juust
 
realist 22. november 2001, kl 11.59
makaroni-hakklihavorm mõnus ja kiire.

hakkliha koos sibula ja maitseainetega kiirelt läbi praadida.
makaronid keeta. kuumade makaronid segada maitsestatud toorjuustu (nt CremeBonjureLight - rohelise pipra vms)ja hakklihaga. siis segu võitud vormi panna, peale piima-muna-segu.
riputada üle riivjuustuga, ning ahju! 20 minutit ja nami:)
erinevate toorjuustudega saab mõnusaid maitseelamusi!
 
mutt 22. november 2001, kl 13.21
Meie mõnus toit on kartulimussakas .

See on küll veidi aeganõudev ehk, aga tulemus on seda väärt.Vilunud tegutsemise korral ei lähegi eriti palju aega .

Võtan 2 suurt sibulat ja praen pannil, lisan 250 gr hakkliha ja praen pruuniks. Siis 3 küüslauguküünt, hakklihamaitseainet, pipart,estragoni, 4 tükeldatud tomatit, kõige peale poole klaasi jagu lihaleent või valget veini. Hautada 5 min.

Edasi viilutan toored kartulid ( 8-10 tk.) veidi paksemalt (1cm) ja praen kuumas õlis kiirelt pruunikaks .
Ahjuvormi panen 1 kihi kartuleid, hakklihasegu, teise kihi kartuleid. Et kartulipraadimine kiirem ja mugavam oleks, võib seda teha kahes osas.

Klopin kokku 2 dl hapukoort või maitsestamata jogurtit, 3 muna, 1/2 spl jahu,soola ja valan kõik selle vormi kartulitele peale. Üle raputan riivjuustuga ning ahju.
200 kraadises ahjus tahab see mussakas olla umbes 50-60 min.

Kaalujälgijatele ehk ei sobi, aga ei peaks olema ka eriti rasvane, kui õliga mitte laiutada .Igatahes meie perele meeldib koos toorsalatiga väga. Head isu.
 
emily 22. november 2001, kl 13.51
Hästi lihtne ja kiire, u 20 min saab teha supi külmutatud köögiviljasegudest, mida on müügil väga erinevas valikus. Juurde tükeldada kartulit, mina panen külmutatud frikadelle, maitsestan olenevalt kogusest ühe-kahe puljongikuubikuga ja natuke soola ka.
 
pirts 23. november 2001, kl 14.26
mulle meeldib väga salat: sink, kurk, tomat, paprika, hiina kapsas tükeldatuna ja riivitud juustu kah sisse- jube hää
 
Nele 23. november 2001, kl 16.39
Hernepuder. Hea kiire õhtusöök neile, kellele hernesupp ka tavaliselt maitsb.
Hommikul panen likku 2klaasi kooritud poolikuid herneid. Õhtul töölt tulles paisunud herned vähese külma veega podisema. Samal ajal praen mingit suitsulihalist koos sibulaga ja potti! Sool lisada päris lõpus, muidu võib üle soolata. Sellest portsust saab 5 inimest söönuks, piima ka kõrvale.
 
Kroott 24. november 2001, kl 21.24
Lemmiktoit põlvkondade viisi:koorega keskmised kartulid harjaga puhtaks pesta ja kuivatada.Määrida (pintseldada) õliga, pannile ja ahju.Küpsetada kuldseks. Kasteks keefir vähese hapukoore, soola ja sibulaga.
Kartulid lõigata pooleks ja õõnestada koore seest või süüa koos koorega.
Kõige paremad kartulid tulevad ahjus hõõguvatel sütel küpsetatud.
Sel juhul koor tuhane ja kõhtu sobib vaid sisu.
 
kiq 25. november 2001, kl 19.14
Hei!

Väga häid ideid võib siit saada!!

Huvitaks selline asi, et Mann, kui palju seda piima peab olema? 1l või 2l või 0,5l?

Endal on 1 lemmiksalat: 4 sibulat, 8 tomatit ning maitsestada Itaalia kastme, veiniäädika ning soola/pipraga..väga nämma. Kõige lõpus võib lisada ka Feta juustu, aga ise eelistan juustu lihtsalt peale ampsata.

Isu teile! :)

kiq
 
Marii 26. november 2001, kl 01.36
kui kaua sa neid herneid podistad? kas tund vôi vähem vôi hoopis rohkem? tahax kah sellist putru proovida, kuna hernesupp maitseb meie peres väga.
 
Mann 26. november 2001, kl 08.25
Piima v. rõõsa koore kogus sõltub sellest, kui palju kartuleid paned, aga ütleme siis nii, et kui vormis kartuleid on u. 7-8 cm jagu, siis piimaga ehk nii u.pooled kaetud. Pärast võib ju natuke juurde panna.
 
Kaits 26. november 2001, kl 13.57
Minu poolt ka üks kiire ja lihtne õhtusöögilahendus:
Keeda 2 pakikest (250g) Dorise riisi. Samal ajal, kui riis keeb lõigu tükikesteks 2 suitsetatud broilerikoiba ning hauta ja pruunista neid väheke pannil. Nüüd kalla broileritükid keedetud ja nõrutatud riisi peale ning lisa 500 g hapukoort, soola ja piisavalt palju pipart, sega. Selle söögi juurde sobib väga hästi salatiks tomat. Ja veel - ettevaatust, et keelt alla ei neelaks!!!
 
Nele 30. november 2001, kl 12.35
Mariile. Kui herned aegsasti likku pandud, siis läheb nii 30-45 min. Paras aeg, et liha ja sibulat lõigata, praadida, laud katta. Ükskord proovisin seda putru ka hernejahust, aga see küll hea ei olnud. Nüüd kasutan seda hernejahu nii, et kui puder kipub vedelaks jääma, viskan peoga jahu hulka.
 
printsess Rudolf 25. jaanuar 2020, kl 10.55
Bella Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> friikartulid? fuh, kui ebatervislik... nii tuleb j
> u pekk pepu peale ja siis jälle paha...


Siin pole ainult pepus asi. Vaata, mis sodi inimesed omale sisse söövad! Ja siis kiidetakse seda "mõnusaks koduseks toiduks".
Õudukas!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!