Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kööginõu
suur pannipitsa
 
kadi 16. jaanuar 2002, kl 16.15
Tere,
Tahaksin teha poja sünnipäevaks tema sõpradele suurt mehist pannipitsat, mis võiks olla erinevate lisanditega - sink, salaami, ananass...Kas taigna tegemisel tuleks kasutada pärmi või mitte? Millised peaksid olema kogused, et pitsa liiga "mahlane " ei jääks või siis vastupidi - mitte liiga jahune?

Erilist vaaritamiskogemust ei ole, seega tänulik iga soovituse eest.
 
Mann1 16. jaanuar 2002, kl 16.24
Vanasti tegin pitsat alati pärmitaignaga, kuid nüüd on poes müügil kodumaine pizzapõhjapulber, millele tuleb ainult vett juurde segada ja taigen ongi valmis. Taigna peale tomatikastet, siis kõik muu suupärane ja ahju. Enne laualeandmist ripuda peale juust ja lase minutit paar ahjust läbi.
 
tsinna 16. jaanuar 2002, kl 16.27
Kui tahad kindla peale minna, siis poes on müügil ka valmistehtud pizzapõhjad.
 
mm 16. jaanuar 2002, kl 17.32
Soovitan ka seda kodumaist pizzapulbrit, saad kiiremini hakkama :)
 
Maali 16. jaanuar 2002, kl 18.30
Mina kasutan pitsapõhjaks üht kaalujälgijate retsepti:
80 gr kohupiima(seni olen kodujuustu kasutanud)
1 muna
Peenesta kodujuust kahvliga ja lisa muna, sega.
Sega omavahel 1 tl küpsetuspulbrit, 0,5 tl soola ja 3 spl jahu.Nüüd lisa kuivained muna-kohupiima segule. Ahi kuumuta 225 kraadini. Plaadile küpsetuspaber, taigen peale- aja lusika või märja käega laiali. Peale tomatipastat või ketsupit, basiilikut, punet, oreganot ja siis kõik muu, mida soovid panna. Juust peale ja 15 minutiks ahju.
See ports on ühele inimesele. Kui sul on suuremat sorti praeahi, siis peaksid umbes 6-kordse portsu tegema. Taigen aja laiali kohe päris õhukeselt-3 milli või nii.
 
Cat 17. jaanuar 2002, kl 09.27
soovitaks hoopis traditsioonilist pizzapõhja - jahu, õli, vesi, pärm - ei mingit rasva või margariini. Täpseid koguseid mul meeles ei ole aga kindlasti leiad retsepti paljudest kokaraamatutest või ka internetist. Kaalujälgijate pitsapõhi jääb üpris mure - nii et suurte pitsade tegemiseks ta (minu arvates) eriti ei sobi. See pakis olev valmis pitsapõhi on (jällegi minu arvamus) lihtsalt jube.
 
eva 17. jaanuar 2002, kl 10.42
Minul on igatahes kodumaise pizzapõhjapulbriga head kogemused. Soovitan igati. Kogus ka paras meie standardahju kandilise pani jaoks. Tainast ei tohi ainult liiga tugevaks teha. Teha selline paras, et märja käega laiali vajutada.
 
Tree 17. jaanuar 2002, kl 10.58

Pizzapõhjapulbriga on mul selline kogemus, et kui teha väike, ühele inimesele korraga paras ära süüa pizza, siis on väga hea. Aga kui teha suur pizza, siis miskipärast läheb põhi kõvaks.
 
juta 17. jaanuar 2002, kl 12.27
Olen ka teinud seda õiget jahu-õli-pärm varianti, ainult et vee asemel piima pannud. Pakipulbrit olen kord proovinud ja ei meeldinud. Ja paksema pannipitsa täidise olen muna-piimaseguga üle valanud, mitte uputanud, aga niimoodi kergelt. Jääb mahlasem. Muuseas, kui viitsimist on, võib taigna vaba ääre suuremaks jätta ja keerata selle sisse juustu - ja võitükikesed (kaalujälgijad, ärge lugege!). Saab pitsale sellise vahva juustutäidisega ääre.
 
ylle 17. jaanuar 2002, kl 12.28
Proovige teha pitsapõhi hapukoore-muretaignast!
200 g jahu, s.o 2 suurt kruusitäit
200 g margariini
200 g hapukoort
soola
Ained hakkida noaga läbisegi ning siis mätsida käte abil taignaks. Taignapall peaks vähemalt pool tundi külmas seisma.
Sellest kogusest jätkub suurele plaadile.
Peale pange ohtralt(!) tavalisi pitsaaineid.
 
Kylle 17. jaanuar 2002, kl 13.00

Mina teen tavalise pärmitaigna.

Ja et kindla peale välja minna - et miski ära ei kõrbeks ja miski tooreks ei jääks

küpsetan põhja üksi ahjus peaaegu valmis
määrin selle ketsupiga

praen peale hakkliha ka seened, paprika jms. pannil eraldi ära.

Nüüd lapin selle kraami pitsapõhjale, juust kõige otsa ning uuesti ahju kuniks juust ära sulab.

Mulle meeldib hoida ahjus veel niikaua, kuni põhi ja juust natuke krõbedaks lähevad.
 
kadi 17. jaanuar 2002, kl 15.14
Suur tänu abi eest.
Lähen shoppan veidi toidupoes ja hakkan siis proovi-pitsasid tegema, et sünnipäevaks kogenud olla.
 
Mia 18. jaanuar 2002, kl 11.20
Nats teemast kõrvale aga ei saa mainimata jätta.
Ylle pakutud hapukoore taigen: kui lisada 2 asemel 2,5-3 suurt kruusitäit jahu, siis saab eriti hea õunakoogi taigna! Tõesti hea. Ei mingit kergitusainet! Rullida kaks suure panni suurust lehte (nii alumine kui ka ülemine võivad ühe paksused olla), vahele panna palju (mul kulub u. 800 gr) viiludeks lõigatud ja kindlasti nahast puhastatud õunu, suhkrut, soovi korral vaniljet ja kaneeli. Ääred kokku ja alla keerata, et tekkkinud mahl ikka koogi sisse jääks. Võib kahvliga mitmetesse kohtadesse auke teha, et jällegist tekkiv aur lehte katki ei teeks. Küpseb keskmise kuumuse juures nii u. 25 minutit. Oi kui hea!
 
Mia 18. jaanuar 2002, kl 11.24
... ah ja, et kergem rullida oleks ja ei peaks seda teist osa rulli abil õuntele peale tõstma teen nii: lõikan topelt suure küpsetus paberi, rullin kogu taigna üheks suureks leheks ja siis kui õunad peal tõstan-keeran poole lehest koos paberiga peale, vabanenud osa lõikan ära ja reeglina saab jäänud osa teine kord muuks asjaks ära kasutada (see taigen ei määri lehte ära).
 
ylle 18. jaanuar 2002, kl 12.56
Selle kohupiima-muretaignaga teen isegi õunakooki.
Laotan viilutatud õunad taignale, peale riputan suhkrut.
Sellele puistesegu:
1 suurem kruusitäis jahu
100 g margariini
100 g suhkrut
Hakkida ja suruda sõmeraks puruks ning puistata koogile.
Kõige otsa veel kaneeli!
Pole leidnud kedagi, kellele kook poleks maitsenud.
 
Mia 18. jaanuar 2002, kl 13.44
oot, kas siis hapukoore- muretaigen või kohupiima muretaigen, üleval pitsast rääkides kirjutasid hapukoore muretaigen, et kuidas siis on?
 
opossum 18. jaanuar 2002, kl 14.37
ja mina olen laisk ning ostan taigna Peetri Pizzast
 
ylle 20. jaanuar 2002, kl 14.51
mõlemad on head, hapukoorega on pehmem
 
siil netis 24. jaanuar 2002, kl 10.11
minu sõbranna tegi seda oma sünnipäevaks & helde käega võtsin ma talt selle nipu üle : kodumaisest pitsapulbrist põhi.
seejärel riis keeta, hakkliha praadida, maisi- ja ananassikonservid avada, kõik kokku segada (võib ju lisada veel igasuguseid asju). taigen vormi, ketšupitriibud peale, segu selle peale & kõige tipuks juustu.
vormiga ei tohi alt minna, sest see taigen kerkib päris tublisti.
meestel igal juhul meeldib.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!