Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kööginõu
muffins!
 
susanne 18. veebruar 2002, kl 08.33
Kallid inimesed , rääkige kust võiks Tallinna linnas leida muffinsivormi? Olen vaadanud igaltpoolt, aint keeksivormid on , sajas erinevas mustris! Ma tean et on pabervormid, a ma tahaks sellist plaati kus on pesad sees, mitte selliseid yksikuid niiväga... Ja kusjuures ei ole isegi yksikvorme näinud v.a paberist:(
 
Pipi 18. veebruar 2002, kl 08.48
muffinsi vormi leiad ntx, üllatus-üllatus! tiimarist (või oli sellel träniketil mingi muu nimi?:( igatahes yks selline on keskturu kõrval kohe) stockmannis on ka.
 
susanne 18. veebruar 2002, kl 08.54
oho , tiimarist??? Huvitav kas se töötab sis ka hästi:) Ma mõtlen et kas on neil hea materjal... Aga miseals ikka, seame sammud stockmanni, uuesti:)) Tähh Pipi!
 
wo:man 18. veebruar 2002, kl 14.16
Ja mis retsepti järgi te neid muffinseid siis teete? Soolaseid või magusaid? Mul mingist ajast pabervormid alles, peaks ära kasutama.
 
Laura 18. veebruar 2002, kl 15.49
Muffinsite retsepte on mitmeid. Olen proovinud hästi paljusid (kaotasin oma õige retsepti ära ja siis katsetasin väga mitmetega, et seda uuesti leida. Ei leidnudki, aga sain targemaks - paljud pole midagi väärt. Õnneks leidsin oma retsepti hiljuti üles!) ja mulle meeldinuid on 2. Kui tahad, võin homseks üles otsida.
 
wo:man 18. veebruar 2002, kl 16.02
Tahaks küll, kui viitsid. Ette tänades.
 
tore 18. veebruar 2002, kl 16.04
paberist vormid ajavad minumeelest ka asja ära, ise panen tavaliselt kaks paberist vormi üksteise sisse, kuigi arvatavasti piisab ka ühest. ja kui just magusaid muffineid tahad, siis tean ühte lihtsat ja väga maitsvat retsepti:

valge shokolaadi muffinid
250gr jahu
3/4 dl kakaopulbrit
1 1/4dl suhkrut
1 spl küpsetuspulbrit
100gr valget shokolaadi
100gr tavalist shokolaadi
lisada võib veel tükeldatud pähkleid, rosinaid, kookoshelbeid, mandlilaaste midaiganes:)
need ained kokku segada, tükeldatud shokolaad ka
250 dl piima
2 muna
1/2 dl õli
teises kausis kokku segada
ja kui vormid on valmis pandud, siis segada vedelik muude ainetega kokku ja kohe vormidesse ja kohe ahju, 190C juures umbes 10-15min. nendes kogustest saab umbestäpselt 30 tk.
 
wo:man 19. veebruar 2002, kl 10.37
Miks kaks vormi üksteise sisse?
 
bibi 19. veebruar 2002, kl 11.12
mul olid ka paberist vormid ja panin ka kaks vormi üksteise sisse, sest muidu see asi vajus laiali, see vedelik imendub paberist vormi ja selline vormi kuju kaob ära .Ikkgi paberist ju:)Ei jõua nii kiiresti neid vorme täita, et pistad kohe ahju.
 
M 19. veebruar 2002, kl 11.42
Minul ei imendunud sinna paberist vormi midagi, sest tainas on ju ikka suhteliselt paks. Küll aga võib asi tõesti laiali vajuda, kui vormi liiga palju panna ja tainas vedelamapoolsem on.
Aga täiesti vabalt võib muffinite tegemise jaoks kasutada seda väikeste keekside panni (no kus on umbes 9-12 kohta), pannes sinna igasse nö auku ka selle paberist vormi. Nii ei vaju laiali ja kerkides tekib igale muffinile nagu mütsike pähe.
 
Pipi 19. veebruar 2002, kl 13.20
Heh, kas see "väikeste keekside pann" pole sama asi mis muffinipann? mina muide panen ka vahel ikkagi selle pabervormi veel sinna panni sisse
 
M 19. veebruar 2002, kl 13.41
Ma sellepärast kirjutasin, et väikeste keekside pann, et selle nime all seda müüakse ja susanne just kurtis, et ainult keeksivormid on, mitte muffinite.
 
Pillekas 20. veebruar 2002, kl 11.20
kas keegi teab mönda retsepti kuhu marjad ka sisse käivad (mustikad, metsmaasikad, jõhvikad)
 
väikeMy 20. veebruar 2002, kl 12.30
marjad võib lihtsalt segada baastaignasse või panna vormi tõstetud taigna peale. nii lihtne see ongi :)
 
eve 20. veebruar 2002, kl 17.58
lugesin tore retsepti jäi arusaamatuks 250 dl piima
 
tore 21. veebruar 2002, kl 09.25
sry:)
ikka 250ml ehk siis 2,5dl piima
 
eve 21. veebruar 2002, kl 12.07
nii ma arvasingi, nädalavahetusel proovin
 
Pipi 21. veebruar 2002, kl 18.36
Marjamuffinid

75 gr margariini
1 muna
3/4 dl suhkrut
1 tl kypsetuspulbrit
1 tl vanillishukrut
1 1/2 dl jahu
1 dl mustikaid,vaarikaid, söstraid, pohli vms

Margariin sulata. munad hööru suhkruga. Kuivained sega kokku, lisa sul. margariin ja munasegu. köige löpuks lisa mustikad.. (kylmutatud marjad lisada kylmunult). Kypsetada 200 kraadi u. 15 min.
NB! suurepäraselt valmistatav mikrolianeahjus! 4 minutit täisvöimsusel. Päris ahjus saab mudugi veidi maitsvam ja nägusam:)
 
Pipi 21. veebruar 2002, kl 18.44
Ylilihtsad öunamuffinid

100 gr margariini
3 muna
1-2 dl suhkrut
2 1/2 dl jahu
1/2 sidruni riivitud koor
1-2 hapukat öuna

Vahusta munad suhkruga, lisa sulatatud margariin ja jahu. Viiluta öunad (öhukeselt). pane taigen vormidesse ja torka gasse vormi öunaviile. 225 kraadi 10 minutit.

väga huvitav on asendada osa jahu ntx kiirkaerahelvestega, suhkur fariinsuhkruga ja lisada taignasse kaneeli:)
 
female 28. veebruar 2002, kl 21.05
mustikamuffinid on kõige paremad! banaani omad tulevad täielikud plõgad! ja mul on kah tiimarist ostetud vorm. täiesti korralik. ega neid mujal vist ei myydagi :( ja selle paberist vormi panen kah alati sisse, sest pesemine on tyytu, kuigi ega need selle vormi kylge ei jää!

http://www.allrecipies.com/
 
K 01. märts 2002, kl 01.05
Ananassimuffinid.

2 muna
1/2 dl suhkrut
2 dl nisujahu
1 tl. küpsetuspulbrit
1/2 dl toiduõli
4 ananassirõngast
16 paberist korvikest

Pane pabervormid plaadile valmis. Lõika ananassiviilud väikesteks tükkideks. Vahusta munad ja suhkur. Lisa vahule kordamööda õli ja nisujahu millesse on segatud küpsetuspulber. Sega ananassitükikesed taignasse ja jaga segu paberi vormidesse. Küpseta muffinseid 175 kraadises kuumuses umbes 15 minutit.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!