Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kööginõu
APPI kuidas teha kapsasuppi
 
supp 27. mai 2003, kl 18.03


kUidas saaks vamistada kapsasuppi,,?
 
Piret 27. mai 2003, kl 18.30
Millist kapsasuppi sa silmas pead? Värske- või hapukapsasuppi.Li-
haga või ilma?
 
pada 27. mai 2003, kl 18.34
Enne sügist ei saagi nagu kapsasuppi maitsta.Selleks on vaja otsida sobiv maatükk,rentida see.Nüüd läheks vaja hobust,millega künda maad.Seejärel osta kapsataimed,istuta ja kasta.Oota ja tõrju vahepeal kapsaliblikaid. Kui kapsaid ussid ära ei söö ja vargad neid minema ei vii siis ehk õnnestub kapsaid ka koristada.Kehvemad kapsad tuleb talveks hapendada ja terved kapsapead säilitada üle talve Kevadel on ju kapsahinnad kobedamad.Aga kapsasupi tegemise jaoks osta keedupott ja kokaraamat,kust saad retsepti.
 
supp 27. mai 2003, kl 18.35


Teeksin hapukapsasuppi lihaga,kuid ei tea kuidas,
 
supp 27. mai 2003, kl 18.40


muide lahkunud naine erastas köik kokaraamatud
 
Piret 27. mai 2003, kl 18.58
Pane liha külma veega tulele. Passi juures ja kui keema hakkab
ning vaht peale tuleb,eemalda see vahukulbiga( kui see on ka
erastatud, pead kuidagi lusikaga hakkama saama). Seejärel paned potti hapukapsa. Maitseks võid panna sinna mõne terve mugulsibula
4-6 tera terapipart (mina panen ka vürtsi tavaliselt), paar loor-
berilehte. Soola ja suhkruga on nii,et mina panen soola kohe ja
suhkrut hiljem. Tegelikult peaks soola lõpus lisama. Supp peab
hauduma tasasel tule vähemalt niikaua kui liha on pehme, s.o.1,5
kuni 2 tundi. Hapukapsasupp läheb seda paremaks,mida kauem haudub. Ülessoojendamine ei tee talle ka midagi, paremaks läheb.
Lõpus võid lisada ka puljongikuubiku (kana oma näiteks).
Veega saad reguleerida supi paksust. Kui sulle meeldivad kruubid
supi sees, pane neid ka( aga mitte palju, paisuvad). Head proovi-
mist!
 
supp 27. mai 2003, kl 19.02


Ime,milline tehnoloogia. Ei teadnud et suhkrut pannakse sollase supi sisse,Kui palju seda suhkrut tuleks panna,,?
Panin paja tulele juba,kuid kapsas pole kuigi hapu,Kuidas saaks seda veidi enam hapumaks,? Panen sidrunit juurde,,?
Krdi hea foorum , saan ka löpuks söögiga hakkama ise.
 
supp,,,to Piret 27. mai 2003, kl 19.05


Kas kartul ei käi suppi ,?Vaid liha ,kapsad ,sibul,,?
 
supp,,,to Piret 27. mai 2003, kl 19.09


Kysiks veel tehnoloogia osas, Kas liha ei valmi varem vörrelduna kapsaga,,?Vabandan ,kuid mis teha teadmatus ja nälg sunnivad kysima.
 
Piret 27. mai 2003, kl 19.26
Kui hapumat tahad, võid lisada lõpus sidrunimahla või lahjendatud
lauaäädikat (tavaliselt on vastupidid, kapsad liiga hapud ).
Kartulid tuleb koorida ja lõigata kuubikuteks, lisada umbes 10
minutit enne tulelt ära võtmist (oleneb kartulitest, kui päris
pehmeks keevad, on ka jama. Parem las küpsevad kuuma supi sees.)
Liha võid ju välja võtta ,kui tundub et valmis on ( välja võtta tuleb ta lõpuks nagunii, tükeldada ja panna tagasi supi sisse.)
Ilma kartuliteta supp säilib kauem. Mina teen tavaliselt suure
koguse paksu hapukapsasuppi ja keedetud kartulid tükeldan taldiku
kui tahan. Supile võid lisada ka tükeldatud porgandit, aga seda
5 min. enne kartulite panekut. Suhkrut lisatakse ka näiteks värs-
kekapsasupi sisse (sinna kindlasti kohe ). Mõlemal supil ta tõs-
tab kapsamaitse meeldivalt esile. Küsi, kui midagi arusaamatuks
jäi.
 
supp,,,to Piret 27. mai 2003, kl 19.35


SUUR TÄNU abi eest,Ise ei oleks kyll valmis möelnud seda tehnoloogilist värki.Ega jah ilma naisteta raske,kui nendest söltutud söögi osas.
Eks saabun veel uurima kui uus söögi järg käes. Panin suure potiga et nädalaks jaguks,
 
Piret 27. mai 2003, kl 19.37
Suhkru kohta unustasin, seda tuleb lisada näpuotsaga sõna otseses
mõttes. Pistad näpud suhkrutoosi, kui on suurem supikogus, siis
5 näppu ja kui väiksem, siis 3 näppu ja see suhkur ,mis sinna
näppude vahele pidama jääb ongi paras kogus (loomulikult enne ol-
gu vähem kui rohkem). Ja näpud surud suhkrutoosis ikka kokku ka.
( Ma just praegu ise proovisin, suhkutoos veel laua peal ).
 
supp,,,to Piret 27. mai 2003, kl 19.40



Suhkru lisamiseni veel tund ja 34 min. kuid tänu.
 
suhkrutoos 27. mai 2003, kl 20.56
Kõlab jubedalt, kuid hapukapsale mõjub suhkur alati hästi.
Võtab maitse mahedamaks. Mina panen ka praekapsale (see mis seaprae juurde käib)suht palju suhkrut. Kellelegi ei ütle, sest tean, et siis hakkab vingumine. Kõik söövad ja kiidavad.
 
? 27. mai 2003, kl 22.22
miks te hapukapsasupi sisse kartulit panete? täielik uudis minu jaoks. aitab tangudest küll. ma arvan.

aga eks vist maitse asi...
 
supp 27. mai 2003, kl 23.54



supp vlmis.Shkrut ei pannud.Sitrunit panin.
Pris hea esimse krra kohta.
 
vetevana 28. mai 2003, kl 09.41
kuule lase siis oma käsitöö ka laiemale rahvale maitsmiseks,icc.
Mina olen proff praekapsaste tegija, meitel kutsuti seda "paksudeks kapsakteks" ja proff pannkookide alal. Annan lahkelt nõu!!
 
a. 28. mai 2003, kl 09.50
annan kõigile lihakeetjatele (kui ise veel ei tea) ühe nipi, paned liha, eriti kondiga, külma veega keema, lase keema tõusta, tõsta liha välja, vala vesi ära , loputa liha sooja vee all üle ja pane uuesti keema, siis tekib pärast vahtu vähe, muidu võib seda riisuma jäädagi. Maitseained pane alles peale vahu likvideerimist. Selle nõksu õpetas mulle üks kokahakatis. Mina keedan siiski liha enne peaaegu pehmeks ja siis lisan kapsad. mis puutub kapsasupi tegemist, siis erinevates kantides tehakse seda ka erinevalt- kruubiga, kartuliga jne.
 
uudis 28. mai 2003, kl 13.06
aga mis ajast hapukapsasupil vahtu riisutakse?
liha pannakse koos kapsaga keema ju!
 
v 28. mai 2003, kl 18.46
mina olen kapsasuppi alati kiirkeetjas teinud.Kõik käib ime kiirelt.Paned kapsa, liha,kruubid, soola,pipra, vürtsi potti ,vett ka muidugi,lased keema minna,siis keerad kiirkeetja kaane kinni.Susiseb veel umbes 25 min,tuli või pliit kinni ja lased supil seal küpseda kuni korki kergitades enam susinat ei tule.Siis on surve läind ja supp valmis.
 
karmen 28. mai 2003, kl 21.00
Praegusel ajal on poes palju kokaraamatuid.Otsi Peeter Kardi omi.
 
confused 02. juuni 2003, kl 02.06
ma ei saa aru mida te jahute niivõrd lihtsa asja üle. värskekapse supi tegemisex pole nagu muud vaja kui panna keema tükeldatud porgandid, kapsas ja kartulid ning kui need on pehmeks keenud, lisada vajalik arv puljongikuubikuid, näitex Maggi kana ja aedvilja omi ja ongi valmis, umbes poole tunniga.:)
 
Ma 17. juuni 2003, kl 16.12
Ei keeda eluski suppi puljongikuubikuga.See on üks lahja värk.Nii need mehed teid maha jätavadki..
 
Usamees 28. oktoober 2023, kl 22.30
Eh naised naised,küsige ikka meestelt ka mida nemad tahavad mitte lurri )))) Ma teen alati ise kapsasuppi,kuigi abikaasa on superkokk. Seega värske sealiha kõht et oleks ikka pekki ja manti tummiselt, 1KG , panen 5L vette keema,riisun vahu ja lisan hapukapsa porgantiga no kilojagu ja kruubid 200g ,keedan vaiksel tulel 1,5 tundi siis lisan veel 3-4 kartulit kuubikutena ja keedan veel 20min,lisan veidi suhkrut et veidi mahedam oleks ja jätan vaikselt veel min 10 podisema. Ja peale seda ,Hoila. mida ma seda leent ilma kartulita helbin,siis võib niisama seda hapukapsast sakummiks peale haugata )))) Head Isu !!! Kuna mul on kodune hapukapsas siis ma tavaliselt soola ei lisa kuna teengi supi jaoks veidi soolasema !
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!