Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kööginõu
kas Risso rapsiõli või Olvi oliiviõli???
 
õli 22. juuli 2004, kl 18.03
...selles on küsmus.

Et soovin ikka ja alati kasutada eestimaist (toetada eesti põllumehi:)] aga ei teagi nüüd kumb tervisele kasulikum.

Kasutan õli väga harva ja peamiselt ainult praadimisel.
 
tudeng 22. juuli 2004, kl 20.10
kas Risso on eesti toodang?
ja kas eestis tehakse tõesti oliivõli ja isegi kui tehakse, siis oliive kyll siine i kasvatata
 
õli 22. juuli 2004, kl 20.50
Ma ei olegi öelnud, et eestis tehakse oliiviõli. Küsimus ongi selles, et kumb on tervislikum - kas rapsiõli või oliiviõli. Et kas toetada eesti põllumehi (raps, muuseas, tõesti kasvab Eestis ja sellest tehakse siin toiduõli) või osta välismaist on siin tegelt teisejärguline.

sorry, kui väljendasin end ennem segaselt.
 
urrr 22. juuli 2004, kl 21.00
meie kasutame pikemat aega viinamarjaseemneõli, väääga mõnus ja tervislik.
 
meie 22. juuli 2004, kl 21.07
oleme kodumaise olivia rapsiõliga täitsa rahul
 
Margit 22. juuli 2004, kl 22.58
Kui sa õli niikuinii minimaalselt tarvitad, on sel tähtsust?
 
Ax 23. juuli 2004, kl 07.35
Praadimiseks küll ei tasu oliivõli raisata, kuid salatitesse sobib see kindlasti paremini.
 
mkmm 23. juuli 2004, kl 08.00
Olivia peaks ainus eesti toorainest õli olema (poes saadavatest, turult võid saada ka rafineerimata rapsiõli, vot see on hea ja ilus kollane), Risso küll mitte.
 
rahu 23. juuli 2004, kl 09.45
mu onu ütles, et rapsiõli võrdne oliiviõliga. ja öeldakse ju, et toituda ikka nendest ainetest, mis ammu teada tuntud meie maal. seega oliivid jäävad meile kaugeks-rapsiõli lase edasi
 
olli 23. juuli 2004, kl 09.53
Kodumaisest rapsist on Olivia rapsiõli. Loodustoodete poodides on ka saada külmpressitud õli, aga, kes pole harjunud, vänge maitsega. Tavamaitse puhul sobib Olivia õli hästi praadimiseks ja (külmpress)oliiviõli salatitele. Rapsi- ja oliiviõlil on kummalgi koostises erinevusi ja eeliseid teise ees. Püüa vastata endale küsimused, mis on kasulikum, kas peet või @!#$, kas ploom või kirss, kas uba või hernes. Toidu kasulikkust suurendab mitmekesisus!
 
kokk 24. juuli 2004, kl 15.32
oliivõli sobib KÕIKJALE ja on tervislikum kui rapsiõli!
 
''' 27. juuli 2004, kl 13.01
Ei saa sugugi öelda, et oliiviõli alati ja tingimata tervislikum on - Hiina köögis kasutatakse näiteks sageli just rapsiõli. Salatitesse eelistaksin ise vist siiski külmpressi oliiviõli - juba maitse pärast.
 
arusaamatu 28. juuli 2004, kl 12.35
külmpressitud õliga ei praeta ju???
 
keiu 29. september 2015, kl 14.45
Palun tehke mulle selgeks, kas meil eestis veel rapsiõli toodetakse? Tahaks eesti kraami osta.
alissandra 29. september 2015, kl 15.02
Olivia rapsiõli on ju kogu aeg poodides saadaval.
 
keiu 29. september 2015, kl 16.38
Aitähhh!
 
Reklaamiõli 30. september 2015, kl 13.56
Olen näinud väliskanalilt üht saadet, kus uuriti õlide mõju südamele ja rapsiõli positiivne mõju oli oliiviõlist tunduvalt suurem. Aga üks konverents oli algamas oliiviõli teemadel ja teadlastelt küsiti luba, kas võib ikka nimetada ka oliiviõli head mõju, jäi ta ju rapsile alla. Siis muudkui kiidetigi oliiviõli. Suured maad, suured toodangud, suured rahad, mis seal rääkida.
Eesti rapsiõli(Olivia)saadakse kuumtöötlemisel, maailmas kasutatakse keemilist töötlemist, Risso kohta konkreetselt ei ole otsinud.
 
ehjah 30. september 2015, kl 14.47
peale seda kui sain teada et eesti rapsi pritsitakse kasvatamise ajal keemiaga 15 korda (!!!) põllumajandusaasta jooksul, enam elusees EI OSTA :(
 
keiu 30. september 2015, kl 15.40
Külmpressitud eestimaine rapsiõli, mis on küll kallis. kas sellega ju praadida ei saa?
 
orjameelsus 01. oktoober 2015, kl 19.33
ehjah!
Tead täpselt mida rapsiga tehakse, väga paha,paha. Kas tead samapalju ka oliivõli saamise ja tootmise kohta, kas see on tingimata kordades parem sest välismaa värk ju.
 
seidi 03. oktoober 2015, kl 21.06
Ka minul on see mõte peas keerelnud, et milline õli on tervisele parem. Rapsist õli ma ei taha kohe mitte tarbida. Tõesti rapsi ju pritsitakse palju. Rääkige jah, et tööstused ei tohi kasutada Roundap-i. Aga nad teevad seda siiski. Kui valida kahe halva vahel, siis valin halva, mis on natuke vähem halb. Isegi mesinikud valivad mesilastele sellise piirkonna, kus rapsipõlde pole lähedal. Miks? Vastust me teame kõik.
Päevalille õli? Päevalill on eriline taim. Kui tahad oma põldu mürkidest puhtaks saada, siis kasvata seal üks aasta päevalilli. Päevalillel on omadus koguda mürgid endasse. Seda meetodit on teadlikult kasutatud tuumakatastroofi piirkondades. Seega kas päevalilleõli on ikka rapsist parem?
Oliivid.. nendest ma ei tea midagi. Võibolla minu viga, kuna ma ei ole viitsinud uurida nende kohta.
 
aga 04. oktoober 2015, kl 01.42
tegelikult on nii, et õlisid süüakse tänapäeval ikka ülemõistuse endale sisse!!
+ veel margariinid, nii puhtal, kui varjatud (pagaritooted) kujul.
ei ole tervislikumat õli või vähemtervislikumat - on mittemõistlik kogus.
ükskõik mis taimest õli pärineb, seda ei ole mõistlik praadimiseks kasutada!

palun mõelge sellele, kui te ei taha tulevikus jännata kolesterooli, seedimisprobleemidega jms.

õli mõistlik kogus on selline... mõelge, kui palju te õli sisaldavaid seemneid/pähkleid korraga suudaksite süüa. see ongi tervislik kogus. (need seemned/pähklid on mõistagi röstimata )

aga teie eneste asi muidugi - tahate usute, tahate.. jännake tablettidega..
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!