Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kööginõu
Kruubipuder, kuidas?
 
Mumm 02. september 2004, kl 15.25
Avastasin eila kapist purgitäie kruupe ja tuli tahtmine kruubipudru teha...aga palju se vee ja kruupide vahekord oli ja kaua keeta vaja on? Ja kas selle pudruga oli see nõks, et pandi ahju hauduma? <täielik võhik pudrumaailmas>
 
K 02. september 2004, kl 16.20
1 dl kruupide kohta umbes 2 dl või natsa vähem vett või puljongit, juurde saab alati panna. Mina teen nii, et keedan enamvähem pehmeks ja siis panen ahju kaanega potiga hauduma.
 
iive 02. september 2004, kl 16.46
Mina praen sibulat ja liha peale.Kruubid tahavad midagi rasvast peale, palja veega jäävad lahjaks.Kruupi ei keedeta mulinal tahab vaikselt haududa.
 
Nänn 02. september 2004, kl 19.03
Ega sul äkki pole ahju???? Ikka korralikku kiviahju ja ahjupotti ka... Lihaga saab kruubipuder kõige parem, kui ta on nii paar tundi ahjus olnud. Aga võid igal ajal väikese tule peal keeta. Liha asemel võid proovida mingit lihakonservi ka, seda siis panna keetmise lõpupoole (nagu tatardele).
Teine variant- mina teen kruubiputru piimaga, siis võid sisse ja peale (kui ma parasjagu dieeti ei pea).
 
kruubid 03. september 2004, kl 22.40
Kruubid pese puhtaks ja pane likku sooja vette ning leota 6-12 tundi. Ei juhtu midagi kui kauem. Hakkavad kuivaks pealt jääma,pane vett juurde. Keema pane külma vette, vett saab alati juurde panna aga segada ei soovita, jääb põhja kinni. Haudub tasasel tulel 3-4 tundi ja rasvaineks sobib ka või, mida võib lisada umbes tund peale keema hakkamist, ainult pealmise kihi sisse segades. Kui on võimalik ahjus hautada, miks mitte.
 
kruubipudrust 25. aprill 2021, kl 13.30
Praegu hakkasin tegema seda va' kruubikat ja tulin kaema, et mis ja kus ja kas.Olen seda teinud elus küll ja küll, alati täiesti u m b e s selle valmis saanud, on hästi sobinud, mokka mööda olnud ja ei mäleta, kuidas tegin. Aga noh, vesi kruupidega keeb ja maitse järgi tuleb kõik muu, aeg ja lisaained .
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!