Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kööginõu
Mida oakonservist veel teha
 
Uba tomatis 15. märts 2006, kl 15.26
Lugu sihuke, et mulle maitsevad oakonservid tomatis - valged oad ja punased oad ja pruunid oad ja üldse igasugused oad. Aga ma ei oska nendest muud teha, kui vaid teen kuumaks ja teen mõne kotleti juurde või lihtsalt hammustan võileiba. Läheb natike igavaks. Kindlasti on siin mõni nupukas perenaine, kes seda mõnusat produkti oskab kuidagi huvitavalt ära kasutada. Jutustage siis mulle lollikesele kah!
 
nämm 15. märts 2006, kl 15.43
pane oad potti ja vala peale hapukoort....lisa maitseaineid nats ja kuumuta natuke aega - väägade hea on!!!
 
Nele 15. märts 2006, kl 15.46
Oasupp: praed pakikese peekonit kergelt, lisad vee, oakonservi (tomatiga). maitseaineid igasuguseid, mis tomatiga sobivad. Tahad, pane enne kartuleid ka, või porgandeid
Pastaroog: keeda pasta, lisa oakonserv tomatiga, liha pole vajagi, taimne valk palju kasulikum
 
Ann 15. märts 2006, kl 15.47
Mina teen ubasid riisiga. Keedad riisi ära, kui on, siis hakkliha sibulaga ka juurde pruunistada. Lisad veel oad ja torts ketšupit ja valmis. Tilli ka :)
 
kah oa fänn 15. märts 2006, kl 15.56
meil peres noormeestele anna aga oad ette ja kausitäis läinud ongi, sestap keedan tavaliselt ise, tuleb odavam. ja eriti süüakse hakkliha-riisi-ubade segu, ohtralt tomatikastet ja näpuotsatäis basiilikut. või siis oasalat- oad (ilma tomatikastmeta), sibul, hapukurk, sink või keeduvorst, hapukoor ja majonees.
 
lena 15. märts 2006, kl 16.04
praen sibul,hakkliha(vahest paksendan,vahest ei)siis purk oad ja purk purustatud tomatid.maitseained millised tahad.keedan 5-10 min.ja valmis.kõrvale kartul
 
m 15. märts 2006, kl 16.23
ubadest saab ka head salatit. Mulle meeldib, oad, porru, sink ja majonees-hapukoor. Või siis oad, sibul, sink ilma koorese kastmeta, siis äädikat ja pipart juude.
 
t 15. märts 2006, kl 16.28
osta pakk tortillakrõpse, need ümmargused ja suuremad võivad ka olla. pane igaühele lusikatäis ube ja näpuotsaga juustu ja veidikeseks ahju.
 
lena 15. märts 2006, kl 16.30
purk tuunikala(oma mahlas),purk oad(vees),punane sibul.maitseained.õli.või lisada ka kedetud pasta.
 
oaneiu 15. märts 2006, kl 16.47
suppi kartuli asemel. mina teen kogu aega nii.
 
Uba tomatis 15. märts 2006, kl 16.50
Oihh, kui palju retsepte ja kõik panevad suu vett jooksma. Mõni on ikka päris huvitav kohe - näiteks see lena retsept tuunikalaga. Tuunikala mekib mulle kah päris hästi, aga et neid võiks ubadega kokku panna, vat selle peale minusugune ei tule. ja siis see tortilladega ja kõik need salatid ja hakkliha ja riisiga... mmm. Mina lihtsalt ei tea, kuidas just mina nii uimane olen, et ei oska loovalt läheneda toidutegemisele. Ju siis pole seda talenti. Aga kõikide retseptide eest aitähh!! :)
 
vastrik 15. märts 2006, kl 17.28
teed ahjus suured kartulid koos koorega, 1 kartul inimese kohta. (suur kartul pesta puhtaks, kahvliga paar auku sisse, maari peale natuke oliivioli ja 90 min ahjus, 180-200C juures) Kui kartul on valmis, pane taldrikule loika neljaks, peale natuke void, oad tomatikastmes ja riivitud juustu. Korvale varsked salatit kui soovid.

siis veel hasti kiire ja maitsev asjandus. kaks viilu rostitud saia. Nii kaua kui siad on rostimas, sooenda oad, ja prae yks muna ka. taldrikule pane rostisai, oad, muna. Vaga namma :))
 
katri 15. märts 2006, kl 18.39
Mina panen alati borši supi sisse pannud..
 
eli 15. märts 2006, kl 20.55
meie peres hästi populaarne on spagettide peale selline kaste: praen hakkliha sibula ja ohtra küüslauguga. siis purustatud tomatid või meira/felixi ketšup, oad. lasen natukene haududa ja maitsestada muidugi pipra, tsilli ja soolaga. võib lisada ka paprika tükke sel ajal kui hakkliha enam vähem pruun on. kusagil oli selline retsept kunagi. nimeks siis chilli con carne
 
kik 16. märts 2006, kl 13.20
ubadest ju jube puuksu hais.....
 
boot 16. märts 2006, kl 16.10
aga meie peres lemmikuks nn beans on toast: röstsaiale eelnevalt kuumutatud oad ja sellele veel juustulõik. Keele viib alla!
 
vips 16. märts 2006, kl 16.40
Veel üks supi variant: vesi+kartul+porgand(pole kohustuslik!) keema, siis lisada praetud hakkliha+sibul ning kõige lõpuks oakonserv(-id) ja purustatud tomati konserv(-id). Maitseainetest sobivad hästi pipar, tüümian, basiilik, pune. Maitsev, lihtne ja kiire - idee tekkiski, kui oli ükskord kiiresti söök vaja valmis saada. Olen kombineerinud ka erinevaid oakonserve.
 
raudne leedi 16. märts 2006, kl 23.14
vaata chili con carne retsepte netist, seal ka oad sees. Süüakse koos kukliga.
 
tee vee 17. märts 2006, kl 13.28
Või siis nii:
segad suht suurelt hakitud sibula, lihakuubikud nii 300-400 g(ei pruunista) ja oakonservi tomatiga segamini. Maitsestad ka pipra, soola, ürtidega. Ahjuvormiga ahju ja miski 1,5 tundi 180-200 kraadi juures. Kõrvale võib süüa kõike saiast kartulini.
 
oasalat 18. märts 2006, kl 08.48
Pesed oad ja nörutad ära kuivaks,lisad soolaseeni,kaks riivitud küüslaauguküünt ning peale oliivöli.Väga hea salat.
 
Oasupp 07. jaanuar 2018, kl 06.34
1. Praed hakkliha pannil sibulaga (kindlasti kasutada hakklihamaitseainet- annab hea maitse)
2. Loputad veega sõelal 3-4 konservipurki kindey ube ja valad paksupõhjalisse potti
3. Valad peale ühe suurema paki Pomi tomatipüreed vms. lisad ka kookospiima ( vastavalt kui kreemist sa tahad- mina olen kasutanud 250 ml kuni 1 konservpurk- vastavalt sellele mis kodus on)
4. kui soovid vürtsi lisada võid lisada 0,5-1-2 spl tšillit olenevalt vürtisuse astmest (ise panen 1spl)
PS! mida kauem lased haududa pärast seda vürtsikamaks läheb)
5. Lase keema ja keeda vaiksel tulel vähemalt 40 min.
6. Serveeri ( hapukoore armastajad võivad veel serveerimisel hapukoort lisada)

Kokku saab sellest üks suhteliselt rammus aga väga täitev supp! - Kõht on pikalt täis ;)
 
proovi, lihtne ju 08. jaanuar 2018, kl 16.18
Mina nägin videot, tomatikastmes oad valati pannile, tehti lohud sisse, kuhu löödi munad, soola, pipart ja veidi riivjuustu peale ja praeahju. Võib ka hea olla
 
Kõrvaltvaataja 08. jaanuar 2018, kl 22.34
Ma pole purgiubade tarbija olnud, aga siin on nii huvitavaid variante, et avalda või raamat. Teen ka edaspidi elu konserviga lihtsamaks. Aitäh minu poolt!
 
Ülla-ülla 12. jaanuar 2018, kl 11.08
Et hakklihakaste igavaks ei läheks, teen sellest pooltel kordadel hakkliha-oa-kaste.
Teen hakklihakastet väiksema koguse ja kui see valmis, segan hulka oad-tomatikastmes konservi. Mul käib tavaliselt ube umbes kaks kolmandikku hakklihakastme kogusest või ka sama palju kui hakklihakastet, kuidas parajasti välja kukub. Aga seda süüakse meie peres parema meelega kui tavalist hakklihakastet, ehkki ma ka seda "tavalist" teen muudmoodi, näiteks lisan sellesse hakitud paprika või paar hakitud kõvemat tomatit, kui neid suvel laialt käes.
 
libanōid 24. jaanuar 2018, kl 22.14
Armastan oasalatit, aga mitte juustuga nagu paljud teevad, vaid sellist kerget - värske kurk, ōun, sibul/porru, paprika, muna ja taine sink.
Ja no muidugi hästitehtud chili con carne - imehea toit, toitev, odav, lihtne teha ja meeldib kōigile. Just eile oli menüüs.

Hakklihakastmesse ube lisada - oi kui hea idee! kindlasti saab selline kaste parem kui tavaline, igavaks muutunud hakklihakaste.
eid_15159c57011059 09. märts 2018, kl 11.18
Hapukapsasupp ubadega-ka konservubadega saab hea või ahjuhapukapsad ubadega-väga hea,mahendab kapsa hapusust,aga supp parim koos kruupide ja hapukapsaga..minu Ukrainlannast töökaaslane tõi proovida ja nüüd olen nii teinud meeldib..
 
Lunaluna 11. detsember 2018, kl 16.54
Kuumutan potis ja lisan juustu- eriti hea on Eesti juust. Laste lemmik!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!