Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kööginõu
Väga vastik juust-"pikantne"
 
kriss 07. märts 2015, kl 19.33
Ei tasu iga liba peale leili minna!
 
delfi kana 16. märts 2015, kl 00.09
Seda juustuteemalist mõttevahetust lugedes meenus mulle millegipärast raamat "Kolm meest paadis":D
 
pikukanni 16. märts 2015, kl 17.37
see juust on mõeldud pigem toitude koostisesse. Olen seda tarvitanud ka veinikõrvle - juust suhu, ja punase veini lonks peale...
 
???? 09. aprill 2015, kl 11.41
Pole seda juustu meie kaubanduses viimased 20 a näinud?
eid_1535e006b43001 09. aprill 2015, kl 14.12
?,mine turule, mina olen turu juustuletist ostnud
 
Tiir 10. aprill 2015, kl 18.25
Mulle just meeldib pikantne juust pehmena. Hommikusöögiks ei söö, aga hoian teda juustutoosis köögilaual ja õhtul on imehea, pehme, maitsev. Ja lõhnav!

Kuna ma turukülastaja ei ole, siis ma teda ka ei leia, viimati tõin Lätist 1,8 kilo, 10 päevaga oli meil lastega kolmepeale see otsas. Imemaitsev.

Sinihallitusjuustud maitsevad ka, mida rasvasemad, seda parem. Need odavad kolmnurgad (mitte poes pakendatud vaid enne) on mulle liiga soolased ja kuivad.

Kunagi oli mingil eesti väiketootjal Karmi Juust. Vat see oli tegija.

Ja hea Maasdammer ja Emmental muidugi ka.
 
Tartust 13. aprill 2015, kl 15.51
Pikantne Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Oi,pole ammu seda imemaitsvat juustu näinud!
> ku
> st seda osta saaks?Tartus.
Olgu öeldud, et selle pikantse juustu, millest ilmselt
Sina räägid, "leiutas" üks tartu kandi juustumeister, vist kusagil 70 tel aastatel. Olen isegi suur juustusõber.
 
:) 15. aprill 2015, kl 14.51
teemat lugedes meenus kohe üks tuttav, kes on ennast alati suuuureks juustusõbraks nimetanud. üleüldse on ta enda arvates toitude ja jookide alal parim asjatundja ja suur gurmaan, nii et toidu-joogi teemadel temaga vaidlema hakata ei tasu :D
oli mõned head aastad tagasi mul paariks päevaks külas, mõtlesin siis et teeks ühe mõnusa veini, juustu ja laheda naistega lobisemise õhtu. kutsusin külla veel ühe ühise tuttava, kes ka siinkandis elab, varusin tuttava veinispetsialisti abil mõned pudelid kvaliteetset veini ja viisin Eestist tulnud külalise kohalikku parima valikuga juustupoodi, et koos õhtuks juustud välja valida. juustu valik on selles poes suur, müügil palju sellist, mida Eestis näinud polnud ja alati antakse lahkelt maitsta ka.
aga paraku ei tulnud ei juustu maitsmisest ega ostmisestki midagi välja, sest "suur juustuarmastaja" ei suutnud lõhna välja kannatada ja tegi poest minekut paar minutit peale sisenemist :D
ei osanudki muud teha, kui viisin ta lähimasse supermarketisse ja alko poodi ja lasin "spetsialistil" endal valida. minu tuju selleks õhtuks sai rikutud, aga vähemalt jäi hea vein alles ;P

ostsin kord viimasel minutil lennujaamast vaakumisse pakendatud juustu ja loomulikult jäi see siis käsipagasisse. lennu ajal polnud midagi tunda, aga kui Tallinnas maandumise järel pagasiriiuli luuk lahti tehti, siis levis sealt välja selline haisupilv, et hoia ja keela... ega ma ei julgenud öelda ka, et see on kõigest minu juust, vaatasin samamoodi nagu teised nina kirtsutades imestunult ringi, et mis kuradi asi see siin niimoodi haiseb :D
kodus on ka paar korda ette tulnud, et kui külmkapist haisupilv vastu uhkab, siis ei tule kohe meeldegi, et sai ju juustu ostetud, esimene mõte on ikka, et miski on halvaks läinud.
 
pikantne on lemmik 18. aprill 2015, kl 20.17
Leidsin eile pärast pikki aastaid poest jälle pikantset juustu (norm hinnaga). Maitse nagu vanasti, ainult et juust ise kvaliteetsem. Viilud ei kleepu kokku.
 
õunauss 19. mai 2015, kl 19.30
küll vana teema,aga Juustukuningad on Eestis tegijad,kellele ei maitse,ärgu ostku-kõik juustud v.a.eesti omad on head,see ära solgitud oma eu nõudega rasva 26%,jamhha..vene aegne sinihallitusjuust ja pikantne olid head,missest et võltsid..
 
Täitsa olemas 21. mai 2015, kl 10.50
Pikantset juustu saab nüüd jälle poodidest kaa, viilupakk, Rückeri oma. Kõikides suuremates kettides ja poodides on (Prisma, Rimi, Selver..)
 
Nööp 18. juuni 2015, kl 10.06
Vene ajal nimetati pikantset juustu rahvasuus varbavahekaks (lõhna pärast) aga maitse oli hea siis ja on nüüd ka :)
 
annix 04. juuli 2015, kl 13.14
Aga Eesti tootjad ei tee keegi? Tõesti?
 
igatsen taga 04. juuli 2015, kl 20.15
nõukaaeget "Pikantset" juustu ja "Rokfordi" hallitusjuustu. Olid pehmed ja polnud hiigelsoolased.
 
juta 20. juuli 2015, kl 18.08
leidub,viilutult-saksa toode,magistralis nägin ostsin,üldiselt harva,Jaama turul ka Leedu toode,aga kuidagi veniv, pole see .MÕNUS asi


Pikant Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kas seda imemaitsvat toodet praegu ka eestis keegi
> teeb või maale toob?
 
Roquefort 22. juuli 2015, kl 16.53
mis siin igatseda, mine poodi ja osta. Sama asi on ka Hispaania Cabrales, aga seda vist tõesti Eestis ei müüda.

Minu eelistus on siiski natuke tagasihoidlikum ja rasvasem gorgonzola
 
mina 24. juuli 2015, kl 21.05
Ostsin seda viilutatud pikantset, kahjuks ei olnud pooltki seda õiget :-(
Kallis ka - ei soovita osta. Kuiv, vähese maitsega.
 
Oh 25. august 2019, kl 05.32
sind lollikesr, aga kas sa hallitanud juustu olwd söönud?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!