Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kööginõu
Krevettide praadimine
 
*** 14. detsember 2009, kl 16.48
Oskab keegi nõu anda,millega neid maitsestada.Käisin külas(mitte Eestis),seal pakuti,aga perenaine va kavalpea ei reetnud retsepti.Üks komponent ol igaljuhul küüslauk.
 
Usakas 14. detsember 2009, kl 17.47
Esimest korda kuulen, et krevette praetakse. Tavaliselt ikka grillitakse, soola, pipart, oliiviõli peale.
 
katariina 14. detsember 2009, kl 18.27
oo see on minu lemmiksuupiste! ja maailma lohtsaim valmistada.
krevetid peavad olema kas värsked v kui kasutad külmutatuid, siis aegsasti sulanud, et oleks toatemperatuuril. kõige parem on tega wok-pannil, aga saab ka tavlisega. 500 gr krevettidele jaoks hakin mina 2-4 kyyslaugukyynt (just hakkida, mitte purustada) ja 0,5-1 punast tshillikauna. pannil kuumutan ohtralt oliivõli , lisan kyyslaugu ja tshilli, ja nii minuti pärast lisan krevetid. aegajalt segades praadida kuni krevetid roosaks läevad e. läbikuumenevad. serveerimisel puista peale soola. parim osa on krõbesaia selles tekkinud leemes kasta
 
*** 14. detsember 2009, kl 19.19
Aitähh Katariina!
Paistab et nendest said ka minu lemmik suupisted!
 
Laura 14. detsember 2009, kl 20.49
mina lisan lõpus veel sidrunimahla
 
l 14. detsember 2009, kl 21.49
minu jaoks on ka asendamatu lõpus lisada sidruni mahla.
 
gambas pil-pil 14. detsember 2009, kl 21.50
Hispaanias tehakse seda sama asja ahjus, nii et ajad õli ahjunõus kuumaks küüslaugu ja tsilliga, siis krevetid sisse, kuni küpsevad. Serveeritakse särisevana kuumas ahjunõus. Tõesti on megahea! Külmutatud krevettidest pole julgenud proovida.
 
Katariina 15. detsember 2009, kl 07.02
mina enamasi ikka kylmutatud krevettidest teengi (ikka need suuremad ja sabaga; värskeid ei raatsi isu pärast söömiseks osta, jube kallid ikka on). ei tohi lihtsalt liiga kaua praadida.
 
l 17. detsember 2009, kl 02.30
kas praete kooritult või koorite siis, kui on veidi jahtunud?
 
*** 17. detsember 2009, kl 09.44
Praadida ikka koortega,proovisin siis ka teha,aga olin laisk ja ei viitsinud neid väga üles sulatada,ning tulemus polnudki nii hea,tuleb ikka täitsa sulanud krevette praadida.Maitse oli ikka õnneks hea aga järgmine kord olen targem...
 
? 17. detsember 2009, kl 11.01
Aga kas kooritud väikestest krevettidest ka võiks teha?
 
?? 17. detsember 2009, kl 13.54
Kooritud krevetid kuivavad liiga ära siis,koortega ikka parem!
 
katariina 17. detsember 2009, kl 21.47
väikestest ja kooritutest saab ka, aga imekähku peab tegutsema, nii kui liiga kaua kuumutada muutuvad nad kummiseks. olen ostnud kooritud hiidkrevette ja nendest saab küll täitsa norm:)
 
sara 18. detsember 2009, kl 01.31
vöin julgelt öelda et tiigerkrevetid tuleb kindlasti enne ära sulatada kui neid praadida.ja praadimis tehnika on selline et enne pann kuumaks väheseõliga ja siis mölemalt poolt kergelt.Kaua pole mötet praadida, muidu läheb kummiks. ja enne on ikka möttekam koorida muidu pärast praetud krevette puhastades need lihtsalt purunevad ja kindlasti ärge unustage sitasoolikat selja pealt välja vötta.
 
Lilitha 20. detsember 2009, kl 14.57
Olen neid välismaal saanud, aga ise polnud kunagi proovinud teha, aga nüüd uus lemmik juures :) Ostsin Kaubamaja kalaletist külmutatud tiigerkrevette ja need sobisid imehästi ning kõik toimis. Ehk järgmisel korral panen natuke vähem chillit, aga polnud ka hullu, sest teravad maitsed ei ole probleemiks :)
 
võhik 20. detsember 2009, kl 15.32
mismoodi ja millal neid krevette koorima peab?
 
ene 24. detsember 2009, kl 14.37
Mul ka ära proovitud need praetud krevetid. Ostsin kooritud kuningkrevette, neid sabaga ja tegin nii nagu siin õpetati. Pean ütlema, et vürtsine suupiste ja päris maitsev, aga kreveti maitset eriti ei tunne, nii küüslauk kui tšilli on ilmselt nii tugevamaitselised, et krevett ei pääse mõjule. Võimalik, et see ongi taotluslik, Egiptuses sõin ka grillitud ja mingil muul moel tehtud krevette ja maitse oli sarnane minu enda tehtule.
eid_15728e27d54c56 27. august 2016, kl 22.40
Ma ei tea,minu lemmik on hiina puhvetite varjant,kus klaas või roostevaba küpsetusvormi sisse pannakse puhastatud krevetid,natuke õli alla kuumutatakse ahjus ja siis lisan majomneesi,maitseainete ja sidrunimahla segu,segan ja lasen veel küpseda. Peaasi et üle ei küpse jäävad kuivad. ))))
 
?? 30. august 2016, kl 00.14
mis ajast hiina köögis majoneesi kasutatakse?
 
juta 15. november 2016, kl 18.11
imelihtne toit mida praetakse v grillitakse tulikuumal pannil..suts soola ja tsillit ja küüslauku,küpseb minutitega st ikka toored ja suured krevetid,kooritud kohe kuuma ,koorimata puhastada ja seljalt soolikas välja...
eid_15159c57011059 09. märts 2018, kl 12.31
suuri hiidkrevette olen puhastatud kui koorik peal ja praadinud kiirele küüslaugu ja tsilliga..head ja teravad,soola ka ja peale pärast kookospiim peale kui soovid mahedamat..
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!