Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kööginõu
kui suur on sööjate arv ja mitu kartulit koorite?
 
claratutiluti 27. mai 2010, kl 14.10
4 inimest (ema, isa, täiskasvanud poeg ja teismeline) on peres ja koorin alati 2 kg kartuleid. Ei tuleks selle pealegi, et peaks kartuleid üle lugema hakkama. Kui teen kartuliputru, siis ikka 4 kilost kartulitest. Makarone ikka terve pakk korraga. Suppi teen 5 liitrise poti sisse. Ja tavaliselt üle kahe päeva ühte sööki ei söö. Kiiresti saab kõik otsa. Ühest kanast ei saaks meie pere söönuks.
 
Ma 28. mai 2010, kl 11.35
Kuidas teate nii täpselt söödavaid koguseid kilodes? Poest ostetud kottide järgi või? Mitu kotti korraga ostate? Kus hoiate? Kas eelistate eestimaist (maalt tuttava käest tuua) või ostate suvalist kartulit? Ehk keegi viitsiks vastata...Ja veel: kas saate hakkama 82 kiloga aastas nina peale, nagu statistika väidab. Mina ka üritan siin väikest statistikat teha. Aitäh!
 
k 31. mai 2010, kl 00.37
Suuremale seltskonnale keetes ei ole ausaltöeldses kunagi lugenud. Pigem silma ja tunde järgi vaatan, et kas on paras ports :)

Igapäevaselt valmistan süüa kahele (endale ja mehele). Kartuleid sööme enamasti pudruna, kuna keedukartulit saab niigi lõunasöögiks. Pudru jaopks keedan korraga u 12 keskmist või väiksemat kartulit ja selle koguse sööme korraga ära ka. Aga pudru juurde mina enamasti mingeid lisandeid ei võta ka (ei liha ega kastet), ainult piima joon kõrvale.

Makarone keedan kas pool pakki või terve paki. Pool pakki sööme tavaliselt korraga ära, terve paki keedan siis, kui järgmisel päeval ka tahame makarone süüa.

Liha, kabatšokki vms praadides võtan lihtsalt silma järgi mingi tüki ja siis saab sellest nii palju viile kui saab. šnitslid näiteks on minu meelest järgmisel päeval külmalt veel paremadki :)
 
Sannuke 31. mai 2010, kl 00.49
Mina keedan enamjaolt alati rohkem kui vaja - täpsemalt enamasti 2 päeva portsu. Ja teise päeva ports päris kindlalt hukka ei lähe, kui toimida niiviisi (lemmik!!!):
Lõikad kartulid ühekordse kihina pannile viiludeks (keskmisteks) ja praed kerge soolaga maitsestatult mõlemalt poolt kuldpruuniks. Kui sööjaid on rohkem kui 2, tuleb lisaks teha teine pannitäis.

Sellisel viisil üleküpsetatud kartulid on paremad mistahes variandist, mis kartulist üleüldse on võimalik tekitada! Süüakse nii, et anna ainult ette!
 
Sannuke 31. mai 2010, kl 00.53
Pannitäieks kartuliteks piisab tegelikult juba 3-5 erinevast kartulist. Ja kui salatit on alati külmikust võtta, saab mitu inimest selles kogusest söönuks. Kartul (imeline) võib vahel olla ka lihtsalt garneeringuks.
 
Kaktus111 18. detsember 2021, kl 14.28
Aitäh! Lõpuks leidsin vajalikud andmed. Hea perenaine!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!