Koduabi
wc-pott haiseb
 
murelik 28. juuli 2011, kl 21.32
millest võib tulla? pesen korralikult kord nädalas vahendiga. mingi cillit bang või taoline tumelilla pudel. iga inimene kasib samuti enda järel. pott iseenesest on puhas, katlakivi ei tundu ka olema, aga isegi peale pesemist-puhastamist on ikka selline kopitanud uriinihais tunda. olen ka soodaga pesnud poti ääred ja prill-laua. samuti pesen iga kord põranda poti ümbert ära. ehk siis must nagu ei ole. aga see spetsiifiline hais... mis selle vastu aitaks?
 
et 28. juuli 2011, kl 21.57
no keegi ikkagi kuseb järjepidevalt potist mööda, nurka. muud ei saa olla. või on siis pott katki
 
murelik 28. juuli 2011, kl 22.08
no kui see nali pidi olema, siis eks ma naeran. aga kui ei olnud nali, siis suhteliselt tobe kommentaar. ilmselgelt ei kuse keegi mööda. puhas ja korralik wc on, selleks ma ei saagi aru, miks haiseb.
 
ehh 28. juuli 2011, kl 22.34
õige tähelepanek `et 21.57` poolt. potist mööda laskmine ei tähenda mitte loiku poti kõrval vaid uriinipritsmeid põrandal ja SEINTEL. pese korralikult wc põrand JA seinad puhtaks, seejärel desinfitseeri või pese mingi kloori sisaldava domestosega üle, see peaks haisu ära võtma.
 
__ 29. juuli 2011, kl 08.28
Ei tasuks ka prill-lauda unustada. See tuleks poti küljest maha võtta ja siis jooksva vee all korralikult puhtaks pesta.
Isegi, kui keegi otseselt mööda ei lase, tekivad joa kõrvale peened pritsmed.
 
koristaja 29. juuli 2011, kl 08.47
pissimisel pritsivad mehed kuni 1,6 meetri kõrgusele seintele pritsmeid ja naised kuni 1,4 meetri kõrgusele. kui seinu pole varem puhastatud, siis on loogiline, et seina pind on juba lõhna endasse imenud ja toimib nagu lõhnakuusk:)
uriini pritsmeid loetakse rasvaste pritsmete alla ja neid saab puhastada nõrgalt aluselise ainega. ma ei tea, kas poesmüüdavatel on ph tase peale märgitud.
pese niiske lapiga seinad käeulatus kõrguselt ja kuivata. kasuta eraldi wetex või mikrokiud lappi ja ph 6-8 ainet. pärast kuivata korralikult(mina kasutan tualett paberit selleks- hea minema visata pärast). poti jalga tuleb ka korralikult puhastada- ikka nõrgub mingi piisk prill-laualt mööda potti alla ja hakkab sinna mustust ja haisu koguma. prill laua alune ja kinnituskohad potil on põhiline mustuse koguja. isegi kui mehed ei tõsta lauda ülesse, siis pritsib mingitmoodi ikka nii, et alumine külg on prill-laual määrdunud. puhasta ka see kergelt aluselise ainega ja kuivata.
puhastusvahendeid müüvates firmades(avera, puhastusimport jne) on müügil ka lõhnade neutraliseerijad- neid ei pihustata (nii et kopsud kinni ja hingata pole midagi) vaid pannakse paar tilka poti jalale( toilet oil-niiskusega eristab lõhna, kui vett lased). vastava väljaõppe saanud müüjad teenindavad ka eraisikuid ja annavad hüva nõu.
marketites müüakse aineid nii, et sobib kirjade järgi kõigeks!?! tegelikult rasvu eemaldavad nõrgalt aluselised ja setteid nõrgalt happelised ning üldhooldus on neutraalne ph vahend.
muide meil ühel objektil oli hoopis see probleem, et pott ja ümbrus olid küll puhtad, aga vesi haises. veel oli selline koppe ja raipe hais. selle vastu kasutasime poti ääre all tablette. siis kui vett lasid jooksis osa ainet ka potti ja neutraliseeris lõhna.
edu sulle lõhnadega võitlemisel.
jaanika
 
või torustik 29. juuli 2011, kl 09.39
Vala wc potti pudel äädikat ja sinna takkaotsa pool pakki söögisoodat ja jäta kihisema pooleks tunniks, siis lase vesi peale.
Äädikalahusega wc ruumi, potti, seinu pestes kaob ebameeldiv lõhn.
 
murelik 29. juuli 2011, kl 11.22
aitäh heade soovituste eest!
 
:) 29. juuli 2011, kl 11.34
"Vala wc potti pudel äädikat ja sinna takkaotsa pool pakki söögisoodat..." - millist kogust sa paki all silmas pead? Ma kohe katsetaksin, aga ülemäära ei taha ka panna. Ja äädikas - ikka 30% ja 0,5 l?
Kas sa pead silmas, et seda tuleks valada ainult potti või saaks hoopis loputuskasti nii puhtaks? Sest pott ise on mul küll täiesti puhas ja torustikuni nii väike kogus ju ei jõuagi enne, kui vee peale tõmbad - aga siis ta ju enam ei reageeri...
 
n61 30. juuli 2011, kl 11.45
potis seestpoolt ääre alt kaugelt ka pesta, harjaga ei ulatu..... sealt ksut vesi tuleb..
 
koristajale 30. juuli 2011, kl 14.02
pH 6-8 loetakse neutraalseks, nõrgalt aluseline on pH 8,1-10. aga mudu sul väga õige jutt.
 
suvi 30. juuli 2011, kl 14.46
mingis saates räägiti, et kui tõmmata vesi peale ilma potikaant sulgemata, siis lenduvad pritsmed 3 meetri kaugusele (pahad patsillid maanduvad su hambaharjadel, käterättidel jne).
teiseks. hügieenilistel kaalutlustel on euroopas kombeks meestel kodus istudes pissida. püsti pissimine toimub pissuaari olmeasolul. püsti pissimine pidavat olema ida-euroopa tava.
 
oi kui targad kommentaarid ! 30. juuli 2011, kl 15.23
inimene räägib ju, et on korralik inimene, WC puhas jne. pakun varianti, et WC-poti äravool lekib ja seda tuleks kontrollida (ehk siis vastavalt kas alt või tagant koht mis ühendatud otse potiga, selle tihendi vahelt tuleb läbi) ..äravoolu toru võib olla ka kergelt umbes, väike surve veel lisaks ja pressibki mõned tilgad läbi ! Muidugi on ka võimalik väike pragu potis. Kui nüüd ikkagi viga ei leia siis on ilmselt Teie perest keegi nakatunud mikroobiga, uriin lehkab siis ikka korralikult ja kui kahesüsteemne nupusüsteem loputuspaagil siis see 2-4L vett ei pruugi olla piisav, pane poti äärtele mõlemale küljele domestose WC-värskendaja, kloor ja muud ühendid neutraliseerivad haisu....ja pereliikmed androogia keskusesse (või uroloogile) analüüse andma :-)
 
k 30. juuli 2011, kl 16.22
pakuks välja veel ühe asja.nimelt on vaja puhtaks saada Wc poti jala ümbrus mis on vastu põrandat.olin ka hädas haisuga omameelst oli kõik puhtaks küüritud aga ikka tuli poti juursest paha haisu.sain laenuks aurupuhastaja ja siis survega puhastatdes nägin milline jama tuli poti ja põranda vahelt välja.Surve oli see mis mustuse välja lükkas.muide wc pott on tavaliselt kõige puhtam koht wc,kõige hullem on poti ümbrus väljaspool.
 
kelluke 30. juuli 2011, kl 19.32
kui neid värskendajaid kasutate,siis ostke nad nii suured ,et august alla ei mahuks.mõnikord kipuvad nad plehku panema ja jäävad kusagile poti kõverusse pidama ja ummistuse tekitada ,täpselt niikaugele ,et ei saa muidu kätte,kui potti eemaldades.lihtsalt tagasihoidlik soovitus.
 
Triin 30. juuli 2011, kl 22.00
aga oled sa üritanud ninaga nuusutades välja selgitada, kust täpsemalt hais tuleb?
Et kas pti jala juurest, poti seest või hoopis paagist?
 
Tiina 02. august 2011, kl 11.55
Sõltub ka, kus WC asub. Kui näiteks eramus kogumispaagi kohal ja haisutoru sel pole, pressib hais läbi põranda üles.
Ei taha hästi uskuda, et pritsmed seintel ja põrandal erilist haisu tekitaksid. Põrandat ju pestakse ja seinu ka aeg-ajalt. Kui just vaip maas pole, kuhu piisku koguneb, siis ei tohiks põhjus selles olla. Pigem ikka leke torustikus. Kunagi süüdistas alt naaber meid, et meil uputab ja neil haiseb. Kuna meie vets oli lõhnatu ja korras, ei osanud süüdistust omaks pidada. Lõpuks tõi naaber torumehe kohale ja selgus, et suur toru, mida mööda ka ülemiste korruste kraam liigub, oli meie põranda kõrgusel pisut läbi laskma hakanud ning vastav vedelik imbus naabri lakke. Meil haisu polnud, sest kiviplaadid põrandal, neil aga kipslagi. Parandamine läks kiiresti.
 
murelik 03. august 2011, kl 13.41
võtsin ette suurema puhastuse. ja nagu tobe nuusutasin kõik kohad üle ka:)
Haises kõige hullemini prilllaud ja põrandal ühenduskoht. Kruvisin prillaua lahti ja viisin dušši alla. Nühkisin harja ja puhastusvahenditega jooksva vee all. Varasemalt olen pesnud prill-lauda ainult poti peal nii, et lahti ei võtnud. Tundub, et prill-laud sai kõvasti paremaks. See ühenduskoht põranda ja poti juures aga haiseb, pesin ja küürisin ja lasin vahendiga koos seista, aga see nagu ikka puhtaks ei läinud. Sein ei haise. Põrandavaipa pesen üsna tihti. Mees ka soristab istudes, mitte püsti, seetõttu seda seinapritsmete juttu väga ei usu. Püsivat lõhnavahendit ei kasuta, kuna esiteks on ühe korra see sealt plehku juba pistnud, hea et ummistust ei tulnud ning teiseks on see kohutav vee ja looduse saastaja. Näiteks veepuhastusjaamad on avaldanud, et seda puhastusvahendite reostust ei saa isegi filtritega kergelt ära, see on loodusele kõva pauk. Ning põhjavesi reostub ka tänu sellele. Ma ei näe vajadust igapäevaselt seda kasutada, kui pesen potti regulaarselt. Praegu haisesid hoopis teised kohad teisel põhjusel. Tänan igal juhul abi eest, paremaks sain, aga natuke veel jäänud möllamist selle poti-põranda ühenduskohaga.
 
Sarizittuja 27. november 2020, kl 12.36
Aga ma kasutan selleks jäätmejaamast saadud sitalappe ja kui juba palju tekib pasaplekke siis suviti riputan nad veganite kombel ökolt hanguharude otsa kinnitatult Sipa jõkke

Sitt tuleb perzzest nii et kajab
ajas ümber pasa paja
hais oksendama ajab
hoiame kokku aja
sitamaja pole vaja
situme kõik ümber maja
tallame sinna seina äärde raja
eriti hea on siis kui sittumise ajal ei saja

https://forte.delfi.ee/news/varia/millega-puhkisid-inimesed-end-enne-tualettpaberi-kasutuselevottu?id=89296675
Mind huvitab rohkem millega hakatakse pühkima PÄRAST tualettpaberit. Sita kuivalt mööda tagumikukarvu laialihõõrumine ei ole kaugeltki kõige hügieenilisem viis. Ma pole küll moslem siiski olen juba aastaid lisaks paberiga nühkimisele ka end pesnud. Jätab puhtama ja kuivema tunde. Ka jaapanlaste vetsud on läinud sama teed lisaks naistele tuti loputamiseks mõeldud otsikule leidub neis ka pihusti tagumise poole pesemiseks. Ja paberit polegi enam, ka heinatuusti ega kobrulehte mitte. Normaalne küll see kunagi ka Euroopasse jõuab tagasörkijad nagu me siinkandis oleme Mõned ei pühkinudki ootasid kui ära kuivab ja pudeneb ise maha Siis kui esiküljel pilt Brežnevist või Karl Vainost. Kuid olen ka lumepalliga pühkinud. Pall tuli piklikuks vajutada siis 3-4 palliga sai puhta töö teha. Ja suvel metsas saab kasutatud ka rohutuuste ja suurte taimede lehti. Üks kurivaim hakkas pärast kipitama. Hea on ka vana riie sest sellega saab mitu korda lapates täitsa puhtaks teha Venkudel oli Pravda ja Izvestija estidel Noorte Rahva Hääl või Õhtuleht. Polnud ju muud alternatiivi millega tippkommud seda tegid vaat ei tea Tol ajal peldikus poliitökonoomia õpik hea pehme paber oli Ajalehe pluss oli veel see et pühkimisvahend sisaldas ajaviitmiseks lugemisvara mõnigi kord hakkasid järgmist tükki otsima, et poolelijäänud loole järge leida Enne pühkimist sai vetsus istutud ja leht ka läbi loetud. Hea seltskond kord olin Brežnevi seltskonnas teinekord Vainoga koos Vanasti karuohakaga hiljem pravdaga eriti hea oli pühkida kui lehel laiutas Breshnevi pilt Enne tualettpaberi leiutamist pühikisid rikkad 50 ja 100 euristega vaesed leppisid 5 euriste rahatähega asotsiaalid lähtusid tõsiasjast et väikest julka ole näha ja suur kukub ise küljest Venemaal tõmmatakse 1111 seina peale tänagi Vanasti oli toitu vähe saada ja organism oli nii säätud et kõik käis läbi torude! Korra kuus ainult poetati pisike rosin põõsa alla Kõige ohtlikum oli omal ajal pühkida ajalehega sirp ja vasar. Mõnigi lõikas omale sellega õrna kohta ohtlikult sisse ja sama asi oli vene lipuga, selle osaga kus oli sirp ja haamer ei soovitatud pühkida Kuid õigesti toitudes tekkiv junn koos kannikate laialitõmbamisega väljastamisprotseduuril ei määri üldse ja kui mingi jama siis võid kasutada meeter paberit Põhja eesti oludes ei taheta paekivi tükiga tagumikku pühkida Lehelugemine peldikus ja sellel ajal paberi pehmendamine käisid käsikäes see oli ikka pikk protsess see hommikune faksi saatmine Hea on suvel nõgestega ja talvel loputada tärpentiinga Enne pühkige tualettpaberiga suu puhtaks siis alles tagumik Mitte vastupidi Ja kui on korras junnilõikaja pole pühkida vajagi Vanasti kasutati ajalehte nüüd tuleb tahvelarvutid käiku lasta! Kõigepealt loed uudised ära siis võtad ja painutad kokku ning pühid soovitavalt valitsuse pressiteadetega Ka trammipiletiga saab see tuli murda neljaks nurk ära rebida ja tallele panna siis sörm august läbi pista siis piluvahe puhtaks teha näpuga siis tömmata pilet näpu ümber tuutuks kokku ja näpp sinna sisse puhtaks ja ärarebitud piletinurgaga küünealune omakorda puhtaks Tegelikult olid tookordsed inimesed nii heas vormis, et said vabalt lakkuda enda tagumikku ja vajadusel genitaale ja enam ei paindu niipalju aga kooliposina sain ennast nii kringlisse tõmmata et kabja sain ikka suhu omale Terve euroopa ei kasutanud midagi perce pühkimiseks. Istuti ballidel ja üldse koduski laua taga ja lasti samasse laua alla või siis seisti veits eemal ja lasti püstijalu põrandale. Hais olevat olnud nii jube, et sellepärast hakatigi ehitama megalt losse. Siis kui üks oli õukonna poolt täis lastud mindi teise jne. Roojased paleed ja lossid koristati ära ja ring hakkas otsast peale. Vaesed loomulikult viskasid lõpuks korjatud rooja tänavale nii et prantsuse kuningas olevat tõllaga rooja sisse kinni jäänud. Peale seda keelati Pariisis rooja loopimine tänavale ära. Keskajal oli veel palju kontingenti, kes kunagi ei pühkinud. Mõnigi talupoeg sai perce puhtaks vaid saunas. Osa aadlirahvast vihkas igasugust kasimist. Haisesid hullemini kui meil pompsud. Härrad kandsid musta värvi pükse et määrdumine ei paistaks daamidel oli 10 kihti seelikuid. Meie suguvõsa ajalugu jutustab et meid valitsenud mõisas oli hügieen nagu omal ajal Prantsusmaal. Mõisa rahvas ei viitsinud isegi kükitada. Käigu päält kusti end täis diivanil istudes pasandati. Härradel olid püksid kogu aeg tagant rippes laadungist vabaneti kui püksid õhtul vahetati. Daamidel oli lihtne sest nemad tollal aluspesu ei kandnud. Tuli põiekas ajalad harki ja sorrr Tekkis vajadus paksu häda teha jalad harki ja hakati munele nagu kanakesed. Noh pissisid nii toona talunaised kah aga teist häda tegi talurahvas ikkagi põllu peal või laudas. Vanasti oli vaesemal talupojal maalapil kakatokk millest siis kükitamise ajal kinni hoiti ja mis ühtlasi jäi pärast hunnikut tähistama, nats asisemal oli juba oravasaba vöö külges mis peale kasutamist puhtaks pesti eliidil oli juba piibrisaba sinna andis mitu korda pühkida enne kui saba panga omanduses olevasse pesukotta viidi Teadaolevalt ei olnud isegi veel möödunud sajandi keskel paljudes taludes käimlat ja asjal käidi laudas. Pärast istuti vasika või lamba selga ja lasti sealt liugu alla. Tagumik oli hoobilt puhas. Kasutati ka nn titekivisid. Need olid suured ühelt poolt veidi kaldu küljega rändrahnud. Naised käisid sealt palja tagumiku peal alla laskmas selleks et saada titeõnne mehed käinud tagumikku pühkimas. Kasu nii naistele kui meestele.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!