Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Koduabi
Parimat pesumasinat - kas vaieldamatult Miele?
 
- 30. detsember 2013, kl 19.05
Mis arvate?
Kunagi teadjad ikka rääkisid, et kui pesumasin, siis miele - see kestab terve elu.

Vana ront hakkab üles ütlema - saadud oli see ka sugulastelt nii, et polegi ise valitud-ostetud.

Vanematel on aastaid juba Miele.

Vaatasin seda http://www.euronics.ee/t/50096/pesumasinad-ja-kuivatid/pesumasin-miele-1600-p-m/w5885wps

Samas on sarnaste näitajatega poole odavamaid.
Ei teagi...
 
... 30. detsember 2013, kl 19.30
kuidas kellelgi oma või tuttavate kogemused on..mina ei osta iialgi Electroluxi asju, sest nii kohvikannu kui tolmuimeja kui veekeetjaga üks rist ja viletsus, mõni samas kiidab. Omal kestis vene Vjatka 12 aastat,oleks veelgi kestnud aga trummel roostetas läbi-vene värk siis vaatasin et naabrinaisel Beko aina töötab ja ei mingit muret, ostsin ka ja täiesti rahul. Mis näitajaid seal nii väga vaja on, temperatuuri ja tsentrifuugi pöörded saab valida ja pesutsükli pikkus siis vastavalt ja kõik ok. odavam ka.
 
iga asi kulub 30. detsember 2013, kl 19.32
sõltub kui palju kasutada. osta odavam, sest läbi lähevad nii või naa. odavamat ei pea 8a pärast taga nutma vaid saad rõõmuga uue osta ja imestada, kuidas üks odav masin ikka nii kaua head tööd tegi.
http://www.kodumasinad.ee/kodumasinad/pesumasinad-kuivatid/pesumasinad-ja-kuivatid-featured/beko-ev-5101-neva.html
 
edgar 30. detsember 2013, kl 19.33
samas ka Bosch või Siemens kestavad eluaeg. Elektolux on kuidas kellegil, ise olen rahul, ei kurda. Emal Siemens, ostetud 95 või 96, täpselt ei mäletagi, töötab siiani ja vist veel sama kaua, kui kest ümbert ennem ära ei roosteta.
 
iga asi kulub 30. detsember 2013, kl 19.35
oma esimese beko ma "pärandasin" peale viit aastat, teisel läheb 10-s aasta...
 
mees 30. detsember 2013, kl 20.53
vat ei oska öelda, aga kusagilt kuulsin, et whirpool on ka üks parematest. kusjuures endal ka whirpool, juba mingi 4 või 5 aastat ja kärab küll. eks tuleb korralikult hooldada ka muidugi!
 
- 30. detsember 2013, kl 22.09
Vat kui huvitav lugeda...

Kohe-kohe otsad andev masin on mul Beko.
Vanemate Miele läheb neil juba kõvasti üle 10 aasta ja oli kasutatud pesumasinana ostetud ning on kõvasti vatti saanud (suur pere).

Üks näitaja mida ma kindlasti vaatan on energiaklass. alla A+++ ei vaata.
 
Miele pesumasin 11. juuni 2015, kl 11.53
Võtan selle pärast siin sõna sekka, et loen pidevalt foorumitest sellist juttu - minu kõige odavam pesumasin töötab juba 20 aastat, samas kui naabrimehe ja veel kümne tuttava kallid pesumasinad töötasid 3 kuud ja läksid seejärel rikki ja muu taoline bla-bla-blaa, siis see tundub ausalt öeldes natukene kas eneselohutusena või lausa alaväärsuskompleksina. Kui odav pesumasin töötab, ja töötab hästi ja kaua, siis on hea. Aga kogu aeg lisada juurde, et tuttava kallis pesumasin on juba kümme korda remondis käinud, on pullikaka jutt.
Hea (kahjuks ka kallim) pesumasin eristub odavama hinnaklassi pesumasinast mitmete näitajate poolest - tema elektritarbimine on tavaliselt oluliselt madalam, veekulu on väiksem, ta töötab OLULISELT vaiksemalt (üks peamisi argumente korterelamutes), ei vibreeri (jällegi korterelamute probleem, ilmselt on paljud kuulnud, kuidas naaber "pesu peseb"), on tavaliselt pikaealisem ja samuti rohkemate (valiku)võimalustega ja mahutab ka rohkem pesu, mis tähendab jälle kokkuhoidu nii rahas kui ajas - sa ei pea pesema enam, piltlikult öeldes, pesu kolm korda nädalas, vaid kaks korda. Samuti on päris suur vahe, kas pesumasinal on tsentrifuug max 1000p/m või 1600p/m - viimase puhul võtad trumlist välja juba sisuliselt triikimisvalmis pesu. See jutt, et 1600 pööret lõhub pesud ära või venitab riided välja, ei vasta tõele (va õrn pesu, kuid seal määrab tsentrifuugi pöörded pesumasin ise madalamaks). Samuti, kuigi see tundub mõnele uskumatu, ei pese odavamad pesumasinad sageli pesu nii puhtaks, kui paremad masinad. Miks ja kuidas see nii on, ei oska öelda, aga minu ämma odav pesumasin ei pese kõiki plekke välja, küll aga eemaldab sama pleki meie Miele pesumasin (kasutame Miele spetspesuvedelikku). Rääkimata juba loputamisest - odavam pesumasin ei pruugi alati kogu keemiat välja loputada isegi koos lisaloputusega, sest inimene võib pesupulbrit doseerida ekslikult liiga palju. Kallima otsa pesumasin doseerib pesuvahendit ise vastavalt pesu kaalule ja riidesordile ja ei doseeri seda üle (jälle kokkuhoid).
Ja lõpuks muidugi ka kasutusmugavus - näiteks meie Miele (W1 generatsioon) puhul viskad pesu sisse, sulged luugi ja vajutad ainult nuppu - kõik muu teeb masin ise ära. Kaalub pesukoguse, doseerib vastavalt sellele ise pesuaine sisse, peseb, loputab, vajadusel lisaloputab..Ja kuidas ta selle juures töötab - nii vaikselt, et mõnel hetkel tekib tunne, kas masin ei ole äkki juba töö lõpetanud..
Kokkuvõttes saab öelda, et kallim pesumasin on ainult üks kord kallim osta, kuid säästab edaspidi iga pesukorraga sinu raha (ja aega) ehk sa teenid selle raha pisitasa tagasi. Lisandub teadmine, et säästad loodust. Boonusena lisanduvad veel paljud, et mitte öelda väga paljud eriprogrammid ja tänu sellele ka parem pesemistulemus, päris kindlasti aga parem kuivatamistulemus ja vaiksem töö.

Ei ole sealjuures Miele müügimees, vaid kasutanud seda mudelit juba 18 aastat - vana pidas just niikaua vastu (ei läinud katki, vaid oli lihtsalt moraalselt ja välimuselt väga väsinud ning võrreldes tänapäevase masinaga juba liiga energiakulukas ja mürarikas, sisuliselt antiikne). Nüüd sai ostetud uus, ikka sama firma toodang. Ja ma tõesti ei usu, et see kuue kuu pärast rikki läheb. Ega ka kuue aasta pärast. Sest need masinad on loodud töötama ja kogemus töökindlusega on olemas.
 
annekas 12. juuni 2015, kl 07.52
Jah need vanad masinad pidasid küll vastu, aga nüüd ostetud enam mitte.Need pole mõeldudki pikaealisteks, sest tuleb ju tarbida ja aina tarbida.
 
makulatuur 12. juuni 2015, kl 16.29
Väidetavalt on Miele samade komponentidega nagu Bosch ja Siemens - ainult disain on teistsugune. Pead ei anna.

Väga tore, kui mingi kehv masin kaua vastu peab, aga sel juhul pead terve selle aja kehva masinaga pesema. Žiguli sõidab ka siiani, palju remontimist, aga sõidaks. Ometi ostetakse uusi ja paremaid autosid pidevalt.

Selle poolest toetangi kõrge tasemega masina - mitte tingimata Miele - ostu. Pesumasinal ja pesumasinal on erinevus. Vaatamata sellele, et mõlemal on luuk ees ja mõlemad teevad pesu märjaks :)

Tasub lugeda ka siit:
https://goo.gl/gyT3UF
 
Mart 22. detsember 2016, kl 08.29
Kui pesumasin või ükskõik,mis kodutehnika,siis esimene valik kindlasti Miele.Kasutasin 15a. ühte Miele pesumasinat,mida võiks ilmselt veel 15a.kasutada.Nüüd ca. aasta juba kasutanud uut tippmudelit
(https://www.euronics.ee/t/64215/pesumasinad-ja-kuivatid/pesumasin-power-wash-twindos-xl-miele-1600-p-m/wmv960wps ) ja tegu ikka uskumatu masinaga.Kui seda kasutada,siis saab aru mis vahe on pesupesemisel ja pesu pesemisel.Ainuke masin,mis on saksas toodetud väga kvaliteetsetest komponentidest,ja ka täielik saksa insenerikunst.P.S ei ole ka Miele müügimees vaid lihtsalt üli rahul kasutaja.Nii palju kui maksad,niipalju ka saad!
 
Tõnu S. 24. september 2017, kl 18.33
Ega Miele vastu ei saa keegi jah.Teised kõik plastikust käkerdised,mis mõeldud kestma kuni garantiiaja lõpuni,et siis jälle uus osta.Seega Miele hind isegi odav,kui jagada elueaga.
Ise enam muud ei taha nähagi.
 
irw 24. september 2017, kl 20.27
Tunnen kaasa kui võrdlete miele eluiga enda omaga, surm võib saabuda liiga vara.
 
Mann33 18. jaanuar 2018, kl 19.28
Olen ka elujooksul neid 300-400 euroseid plastkärakaid läbi põletanud omajagu.
Nüüd juba 6-ndat aastat Miele ja pesu ringiajamise asemel saab pesu ka puhtaks.
Ja ühtegi pretensiooni ei ole.
 
oma kogemus 21. jaanuar 2018, kl 13.03
Miele pidas vastu 10 a, aga üks jama teise otsa oli tal algusest peale. Lõpuks läks läbi üks tühine jubin, aga seda sai välja vahetada ainult sisuliselt koos poole masinaga ja parandamise hind oli ka pool uue hinnast. Uut Mielet ei ostnud, sest pole nad midagi paremad kui samaväärsete funktsioonidega muud margid.
 
läbihigistatud särtsu omanik 16. november 2018, kl 19.55
Mul mure selline. Olen Mielega saanud olude sunnil pesta. Uued aluspüksid pleekisid kohe heledaks millegipärast. Märkasin. Mitte ei läinud ainult puhtaks ma tahan öelda. Küsin sellist asja. Kas minu ostetud aluspesu ja muud riided on väga sünteetilised, et ajavad higistama pikema ajaga kandes vöi ei pese tavaline pesumasin higi välja? Olen hakanud oma aluspesu lihtsalt ära viskama. Kui selga panen, könnin hoogsamalt kohe köik higine. Nüüd pole mul siin neid olusid ka, et jälle Mielesse torgata. Olen hakanud nüüd mötlema, et liiga palju pesu pean ära viskama, sest ei jaksa seal higi sees olla. Olen 60 ja pluss, mitte kuumahoogude käes vaevleja. Ja need kellel on spetsiell fitnessi trikood selgas, kui tihti pesete ja kas saate puhtaks ja kui tihti ostate uued mundrid selga. Aga üldse - palju need ekstra spordi mundrid pesta kannatavad, mitu pesukorda. Et oleks seljas nagu esimest korda tunne. Igal asjal on ju kaks poolt - lubatakse meeldivat kandmist aga kuidas hooldusega on. Muudkui pese peale iga korda. Nagu pöranda lappi vöi. Oleks huvitav lugeda, et kas saab higistatud riided ka pesumasinaga puhtaks. Mina ei saa, oma ehtsat puuvillastki puhtaks. Masin on uus.
 
Rops 11. jaanuar 2020, kl 14.03
Minul Electolux EWF 1234 sirka 14 aastat vana. Remondis käinud ei ole. Töötas jõuludeni nagu loom. Hakkasin uurima remondimeeste hindasid. Tule taevas appi! Odavam on uus masin osta. Kookisin ise laiali - el.mootori harjad kutud. Eestis harjasid eraldi osta ei saa ja mootor maksab 90.-EEK. Natuke netis tuulamist ja palun - harjade komplekt 3.-EEK koos saatmisega. Ei ole see Electolux ni s... midagi! Tehnikaga on paraku tihti selline värk, et kuidas sina suhtud masinasse nii masin sinusse. Mõni siin kireb, et "masina välimus tüütas ära ja ostsin uue". No mis teha kui mõnel on raha rohkem kui mõistust! Ei pea seda kohe kogu maailmale kuulutama.
Soovin kõigile mõistliku kasutamist ja säästliku suhtumist!
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!