Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Koduabi
KU arve, kas suur või väike
 
Raili123 25. mai 2019, kl 19.50
Palun aidake mind mu arutlustes, on see OK mõtlemine? Elan 60datel ehitatud paneelmajas. Praegu tervis korras ja tööd on, jõuan üüratuid KÜ arvedi maksta. Mis saab kui kaotan töö? Kas oleks mõtekas majanduslikult heal ajal kolida B-energiaklaasiga korterelamusse?

Turu-uuringu küsimused:
1. Kas 2-toalise (43 m2) mustamäe paneelmaja KÜ arve nii suvel (kõrgendatud remondifond) kui talvel üle 100 euro on palju või vaähe? 100+€ KÜ arvetele lisandub vesi, elekter, sideteenus. Kui palju Teie maksate?
2. Kui koliksin uue maja kahetoalisse, kui palju seal tuleks maksta? Küte ilmselt odavam kui vanas majas, aga muud kulud. Kes elavad viimastel aastatel ehitatud majades, palun kirjutage kui palju Teil läheb. Kas B-energiaklassiga majad on ka reaalselt vanadest majadest ökonoomsemad või on see ainult paberil nii?
3. Kas oleks mõtekam maksta KÜ arveid või investeerida see raha kallima korteri ostuks? Kas pikas perspektiivis on majanduslikult mõtekam elada uues või vanas majas?
Maaks 29. mai 2019, kl 10.29
Mu vanas kodus (Vilde 92 maja, 1968a ehitatud) oli 59,1m2-se (3 tuba) korteri makse suvel ~100 ja talvel ~150€ (ilma elektrita). Sellest küte oli suurusjärgus suvel 10€ ja talvel kuni 65€. Maja oli väljast soojustatud ja energiaklass D.
Uues kodus (uus maja) on energiaklass C ja 80m2 kohta küte suvel 8€ ja talvel 55€, ehk siis natuke mõjutab.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!