Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Koduabi
Metsamaa müük
 
Võhik 21. november 2007, kl 07.27
Tere. Palun harige mind. Lugu selline, et oman mõnekümne ha suurust metsatükki. Ja nüüd on minule täiest tundmatu firma mulle helistanud ja teinud oma hinnapakkumisi ja üsna tihedalt asunud mulle peale käima, et müüksin neile. Sellest firmast pole mingit infot. Mulle tundub see asi kuidagi ebausaldusväärne ja kahtlane. Või äkki olen liialt paranoiline? Kas ja kuidas on võimalik, et müües satuksin pettuse ohvriks? On kellegil soovitada mõnda usaldusväärset firmat, kes tegeleb metsamaa ostuga?
Aitäh
 
nõid 21. november 2007, kl 11.21
ära tee tegemist firmaga kellest pole miskit teada.kui firma on nii vane et tal pole kodulehekülge ega tel. numbrit tel raamatus sis pole ta kohe kindlasti usaldusväärne.ja müüa pole mõtet.selleks peab sul olemas olema metsamajanduskava ja järgmisel aastal maksad metsa müügi pealt tulumaksu ka.
 
Võhik 21. november 2007, kl 12.37
Tänan vastuse eest. Metsamajanduskava on isegi olemas, aga kas tõesti tuleb maksta tulumaksu, kui on tagastatud mets? Siiani teadsin, et tulumaks tuleb ainult matsamaterjali müügist saadud tulult?
 
:) 21. november 2007, kl 13.34
Tere.

Olen huvitatud Sinu pakkumisest,nimelt otsime kaasaga juba tükk aega endale uue kodu jaoks maatükki,aga soovime vähemalt 30 ha.maad ja nii öelda priivatses ja vaikses kohas.Äkki saadad meile oma maatüki kohta infot,kui soovid seda müüa.Meil ei ole plaanis metsamüümisega tegelda vaid endale kodukohaks soetada..Oleme käinud ka mõningaid kohti vaatamas,aga pole olnud sellist äratundmisrõõmu.

Luana
 
/ 21. november 2007, kl 13.36
Firmat saad kontrollida nt. krediidiinfos. Müügiinfot võid uurida ka kinnisvarafirmadest maaklerite käest.
 
s 21. november 2007, kl 14.14
tulumaksu maksad ikka sisi, kui müüd... metsa või maad.
Maamaksu on ilmselt nõid mõelnud.
 
nõid 21. november 2007, kl 14.29
ma mõtlesin ikka tulumaksu mida vähemalt mõni aeg tagasi tuli maksta kui metsa müüa.võib olla oleks targem müüa hoopis raieõigus ja jätta maa alles.on firmasid kes istutavad sulle peale raiet ka uued puud peale. enam ei mäleta ausalt öeldes kes seda täpselt tegi.aga uuri elu.
 
f 21. november 2007, kl 15.10
*Uue metsaseaduse kohaselt peabki istutama. Ja teevadki. Tegid juba varem. Suurem osa.
*Mis selle firma nimi on? Olen väga paljudega kokku puutunud, tõenäoliselt tean.
*Kui sul soovi ikka müüa ei ole, siis ära müü.
*Soovitan siiski vaid raiet müüa, kui sul seal on ikka midagi normaalset. Sellelt pead küll tulumaksu maksma (tagastatud metsamaa võõrandamine on tulumaksuvaba, tagastatud metsamaal kasvava metsa võõrandamisest saadud tulu aga maksustatakse), kuid vähemalt jääb midagi su järglastele.
*Üks normaalsemaid ja usaldusväärsemaid on hetkel StoraEnso. On ka teisi muidugi.
 
targutaja 22. november 2007, kl 10.42
tagastatud maa müümisel ei ole tulumaksukohustust.
Ära müü enne EURO tulekut sest maa ei lähe hapuks. Mõtle ise edasi.
Sellistele "nimetutele" firmadele kindlasti ära müü.
Maa ei ole veel saanud oma tegelikku hinda
 
targutajale 22. november 2007, kl 20.46
maa on maa ja seega ei saa hind taevasse tõusta, eestis on põllumaa ja metsamaa juba päris hea hinnaga.
EURO tulekuga ei muutu midagi, täiskasvanud mets enam palju suuremaks ei kasva, vaid justnimelt läheb hapuks. Mõtle ise edasi.
Müü kellele tahad, sulle on tähtis ju hind, mitte see, mis nimega see firma on. Võta hinnapakumine erinevatelt firmadelt.
 
*** 24. november 2007, kl 13.28
ise selle läbi teinud ja oskan soovitada järgmist:
*kui müüd tagastatud kinnistut, siis müügi pealt makse ei tule
*ära tee maale kasutus-lepingut, saad petta, sest kasutaja "majandab" metsa ära ja sellist kinnistut ei osta enam keegi.
*läheb aega enne, kui maad uuele omanikule kinnistatakse ja kui ta tahab metsa varem teha, soovib ta sinult allkirja veoselehtedele. ära kirjuta peale müüki enam ühelegi sellisele paberile alla. kõik metsamüügi-transpordi dokumendid jõuavad otsaga maksuametisse ja 7-aastat on neil õigus sinult hiljem nende palkide eest makse nõuda.
minul vedas, sest sattusin kokku seltskonnas enne müüki notariga, kes mulle põhjalikult kõiki sulitempe tutvustas, ostjate poolt valitud notaril lasin lepingusse lisada punkti, et veoselehtedele ma allkirja ei anna, sellegipoolest hakati seda minu käest hiljem nõudma, keeldusin. maa tehti metsast tühjaks enne, kui uue omaniku nimele sai kinnistatud ja kõvasti rikuti ka lubatud raiemahte. looduskaitse sekkus ja pidin mitu raksu politseis käima selle pärast, sest enne uuele omanikule kinnistamist oleksin vist mina pidanud asjade eest vastutama. maa pidin müüma, sest metsa hakati varastama ja laiali tassima, ise kohapeal ei elanud.
 
Marge 05. märts 2019, kl 15.54
Tere!

Ise soovitan sellist ettevõtet nagu www.metsajuht.ee.
Väga kiirelt sain pakkumise ja oli ka kokkuvõttes parim pakkumine turul.

Parimat,
Mare
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!