Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Koduabi
kes meil üldse laenu saavad?
 
mann 29. juuli 2004, kl 17.51
olen sisse kirjutatud vanemate majja. ei ela juba aastaid nede juures ja tahaks saada oma koretrit. olen laenu taodelnud mitmest pangast, aga ikka ei- puudub tagatis ja pole kuskilt võtta seda 100 000-ndet, mida vajaksin. palk on küll üle 10 000, kuid sellest vaja koolitada tütar ja maksta praeguse üürikorteri üür (3000+ maksud). kui suudan seda maksta, miks ma ei suudaks laenu. vanemad ei anna maja mingil juhul tagatiseks (isa võidab järjekindlalt, et tema peab siis kuuse alla minema).
vanematega koos elada pole võimalik, (suhete, kui ka majas valitseva halva olukorra pärast).
polegi vist muud võimalust, kui pean surmani jääma üürima venelastelt kortereid (kes ise on need riigilt niisama saanud).
kas keegi on veel samas olukorras või omab kogemust?
 
? 29. juuli 2004, kl 17.58
Aga kas ostetavat korterit ei saa tagatiseks panna? Meil on tagatiseks sama korter mis ostsime .
 
mann 29. juuli 2004, kl 18.04
kuidas? muidugi paneks selle tagtiseks, aga peab olema 1,5 kordne tagatis... räägi, kust pangast sa nii said? loomulikult oleks juba ammu oma elamine olemas, kui nii oleks saanud.
 
hell 29. juuli 2004, kl 19.00
meil on küll seesama ostetud kinnisvara ka tagatiseks. enne polnudki ju midagi, mida tagatiseks panna. i don't get it.
 
? 29. juuli 2004, kl 19.21
Saime Ühispangast . EI tea kuidas aga saime , palk abikaasal kätte 5000 mina kahe lapsega kodune . tegid äiaga laenutaotluse, äial sama palk mis abikaasal .Lihtsalt oli meil vist õnne .
 
hell 29. juuli 2004, kl 20.44
pole siin mingit õnne vaja. reeglid kõikide jaoks ühesugused.
 
mari 29. juuli 2004, kl 21.44
Mul palk 5000 eeki, tähtajaline tööleping ja 250 000 eeki laenata pole probleem. Mine räägi pangas uuesti.
 
mann 29. juuli 2004, kl 23.00
hästi, sean sammud siis jälle (yhis)panka. seal oligi vast kõige inimlikum suhtumine, mistõttu viisin ka oma raha hansapangast sinna üle. ainus, mis mulle pakuti (käenduse alusel), oleks vanemate maja remondiks (100 000)...
marile:
veidi selgusetuks jäi see tähtajaline tööleping. kas siis töökoht annab pangale mingi garantii, sest minul (arst olen), pole mingit kuupäeva, mis ajani leping kehtib:S
 
... 30. juuli 2004, kl 09.28
hell

no kuidas sa aru ei saa, et pank ei anna laenu 100% tagatise väärtusest. antakse 90% kredexi laenu puhul ja 70% tavalise kodulaenu puhul. tagatiseks pannakse seesama ostetav eluase.
kui lisatagatist ei ole, siis peab olema rahas omafinantseering.

teemaalgatajal soovitan võtta omafinantseeringu osa väikelaenuna. kasvõi mujalt pangast.
 
... 30. juuli 2004, kl 09.33
mann

tähtajatu tööleping on alati kõige parem variant.
kui oled arst, sul on olemas töökoht, kõrgharidus ja palk üle 10 tuhhi, siis pole sul MINGIT probleemi saada laenu. tõsijutt.

lihtsalt pead selle omafinantseeringu osa kusagilt leidma. kui vana sa oled, kui vana su laps on? kui sobid, siis saab sulle pakkuda ka kredexi tagatisel laenu, mille puhul omafin peab olema ainult 10%.

omafini võid saada ka näiteks ego või magnetkaardi abil.

kodulaenu antakse ainult kinnisvara tagatisel, see käenduse tagatisel pakutu oli arvatavasti üsna kirve intressiga väikelaen?
 
Mae 30. juuli 2004, kl 09.50
Laen on võõra oma, olen seda alati endale öelnud, aga kui mul oli vaja 300 saada pangast, sain küll kiirelt kätte. Ühispangast. Seega - mine kohale ja räägi. Ma arvan, et Sinu palga juures ei tohiks olla küsimusi laenusaamises.
 
mannile 30. juuli 2004, kl 11.25
kas sa nordea pangast oled küsinud. Olen üksikema, lapsed alla 16 a. sissetulek 5000 kuus. Ja mina sain küll ostetava korteri tagatiseks panna ja pealegi enda osalus oli ainult 10%, mida tegelikult ma ei maksnudki sest sain kokkuleppele müüjaga, kes tõendas, et on minu käest nagu selle raha kätte saanud.Pankades oleneb palju kuidas dokumendid vormistada ja tuleb teada mida rääkida.Niisiis sain laenuna kätte 90% müüdava korteri hinnast ja asi vask. Nüüd maksan 12 aastat ja elamine missugune
 
teema algataja 30. juuli 2004, kl 12.45
nagu olen aru saanud, on enamik väikeste lastega. minu tütar on üle 16-ne ja ise üle 40-ne, seega kusagile noore pere alla ma ei kuulu. varem, kui laps oli alla 16, proovisin samuti laenu saada, kuid siis oli see takistuseks- veel 1 ülalpeetav.
kui vaadata reaalselt, on tln korter 500 000, seega oleks omal vaja 165 000.
olekski vist ainus lahendus (võtta kuskilt mujalt pangast käenduse alusel väikelaen), kuid ma ei kujuta ette, mis tagasimaksmine siis pihta hakkab (väikelaen u. 2000, suur- kui selle üldse ka siis saan, 3000-4000 ja siis veel muud maksud:S).
 
Tsuusi 30. juuli 2004, kl 14.43
Soovitaks ka Nordea panka, inimlikumat suhtumist pole kuskil mujal kohanud. Räägi oma mure ära, selgita olukorda nii, nagu see sul on ja ma arvan, et sa saad kindlasti sellise palgaga laenu. Nad ise pakuvad ka sulle varjante ja võimalusi, mine sinna.
 
xxx 30. juuli 2004, kl 14.54
Mina ostsin esialgu hästi väikese 2 toalise korteri, ei ole mõtet 500000 tuhandelist võtta. Pooleteise aasta pärast olid hinnad nii palju tõusnud, et sain vaheltkasuga maha müüa ja sain osta niimoodi suurema korteri. Hüpeliselt tuleb edasi liikuda, ega kohe ei pea ideaalkorterit saama.
Sinu puhul on probleem vanuses, kui noored saavad võtta 30-40 aastaks (ühispank vist pakkus sellise variandi välja), siis sina saad väiksema perioodi peale võtta ja makse tuleb selle võrra suurem.
Ma saan aru vanematest, mul ema on väga haritud, aga sellest aru ei saa, et kui mina maksta ei jõua, müüakse kõigepealt minu korter maha. Võta vanemad panka kaasa ja lase pangatöötajatel neile seda selgitada.
Minul vedas, sain sissemakse raha vanematelt, pidin ka ainult 10 % sisse maksma.
Uutes korterites on sissemakse palju väiksem. Siis jääb vanematele väiksem risk ka. Korteri hinndade tõustes lased korteri uuesti ära hinnata ja siis saab hüpoteegi vanemate majalt maha võtta.
 
algataja 30. juuli 2004, kl 16.11
xxx-le:
kahjuks ei saa vanemate peale mitte kuidagi loota (ema on insuldikas, kes üldse millestki aru ei saa ja ega isagi eriti parem pole).
minu puhul on alati olnud mingi probleem- küll oli laps liiga noor (st. järjekordne ülalpeetav), siis jälle polnud palga nr. piisavalt suur:(
kas see ei ole takistuseks, et raha (pangaarve) pole nordeas? või siis teeb sinna lihtsalt arve ja viib palga üle? aga kas eelnevalt ei peaks 0,5 a. sinna palk minema (kui üldse taotlema saan hakata). tean, et saan seda kõike pangast küsida, aga vast keegi siin teab. on tõesti piin käia pankades ja tühjade kätega jälle välja tulla... viimane kord öeldi mulle ühispangast, et kui mul oleks mees, kes teeniks samapalju, saaksin küll. kas laenu pärast on vaja endale hakata meest otsima?!
paratamatult tekib vahel tunne, et meil saavad laenu vaid need, kellel vara küllaga (mida tagatiseks panna).
muidugi võiksin ka alguses remonti vajava korteri puumajja osta, kuid olen juba ligi 50 ja kolimisest kõrini. tahaks sinna ka pidama jääda, mitte jälle ja jälle kolimist ette võtta...
 
aitaks kyll 30. juuli 2004, kl 19.16
see küll takistuseks pole, et palk mujale panka laekub ja enam ei ole mingit nn ooteaega. tänapäeval piisab pangale esitatud kontoväljavõtetest. pangad võistlevad nüüd klientide pärast. arvan, et sul probleemiks vanus ja ei vea välja paarikümne aastast laenuperioodi ilmselt. lühema aja peale tulevad aga igakuised laenumaksed liiga suured ja see tõttu sa laenu ei saagi. aga alati annab ju midagi välja mõelda :)
 
py 30. juuli 2004, kl 21.22
Eelmine suvi võtsin väike laenu ning oli mul tegu ka Ühispangaga.Tervelt kuu aega jooksutati ning lõpuks läksin hoopis Sampo panka.Laen oli käes paari päeva pärast.
 
killu 31. juuli 2004, kl 12.37
no aga mis miunst rääkida. elan väikelinnas ja töötan riiigiasutuses. peaks olema nagu kindel töökoht, olen vastava haridusega.. 20 aastane, tööl olnud pool aastat. palk on 4500 minus maksud. ja ei ühispangast ega hansapangast laenu ega isegi mitte egot ja magnetit ei saa, kuna neil minimaalsem summa mis kätte peab saama on 4000. mul 3600. ja nii peangi elama. tõesti, otsi rikas mees või mine kugugi kutsekasse et õppelaenu võtta ja siis jätta kool pooleli. praegune mees töötab puidus, seal hooajati palk..laenuga nii, et loeb ju poole aasta palk. siis talvised kuud keskmise alla tõmbavad, tema ka ei saa. kahepeale küsimisele vastatakse et te ei ole abielus, ühist last ei ole, ühist kinnisvara ka ei ole.. mis sisi saab kui lahku lähete..
daa ja nii see on.
 
X 31. juuli 2004, kl 21.07
Imelik elu.
Mina ei ole laenu taotlenud, aga nüüd on ilmunud minu Hanasa internetipanga avalehele personaalsed pakkumised minule: Käenduseta väikelaen - Pakume Teile.... kuni 21000 kr suurust väikelaenu Lugege lähemalt ...
Pakume Teile... - kuni 4500 krooni suuruse limiidiga rahvusvahelist krediitkaarti. Lugege lähemalt...
Arvelduskrediit - Pakume Teile.... kuni 4500 kr suurust arvelduskrediiti. Lugege lähemalt ...
Ja minu palk on ainult 3,6-5,0 (neto)
 
nujah 31. juuli 2004, kl 22.47
aga vaadakem asja teist poolt: eluasemelaenud on tavaliselt ikka üsna suurtes summades- no vähemalt paarsada tuhat. See tähendab, et isegi kui võtta maksimumperiood on igakuine tagasimakse vähemalt 1000 krooni. Kui palk on kätte 3600 kr kuus, siis millest üldse seda laenu tagasi maksta kavatsetakse? See raha läheb ju ainuüksi elamise peale ära, mingit laenumakset pole sellest võimalik tasuda. Pole midagi parata, aga pank ei saa ju laenata inimestele, kes ei ole võimelised seda tagasi maksma.
 
Daily 01. august 2004, kl 07.44
Kas töötad erafirmas? Juriidiline isik võib ka olla käendaja. Kui oled hea töötaja ja firma juhtkond on normaalne uuri varianti saada laenu rahas, käendajaks tööandja.
Ja uuri ka Krediidipanka, nemad ka ei nori väga pisiasjade kallal.
Variant on nagu 11:25 pakkus, müüja ütleb hinna suurema nagu oleks omafinantseering juba makstud. Ma ostsin pool aastat tagasi maja nii ja laenu sain ÜP.
 
hull 01. august 2004, kl 10.36
kes see hull on, kes ütleb et võta teisest pangast omafinantseerimise jaoks väikelaenu? Kaks laenu tagasi maksta + korteriüür + korteri kindlustamine + enda ja lapse ülevalpidamine. Selliste kohustustega oled tõesti varsti makseraskustes ja nagu su isa ütleb: kuuse all.ASI EI OLE JU MILLISEST PANAGST LAENU VÕTAD, VAID VÄGA LIHTSAS REEGLIS: kui tahad laenu ostetava korteri tagatisel, siis peab sul olema: a) omafinantseerimine 10-30% (sõltub millist laenu taotled) või b) lisatagatis. Kõik. Simpel!!!
To Daily - reeglina ei aktsepteerita Kodulaenude puhul jur.isiku käendust! Seda võib pakkuda väikelaenude puhul.
 
Norija 01. august 2004, kl 16.58
Võibolla on abiks, kui proovida mõelda panga seisukohast.
Okei, pank annab Sulle laenu. Aga siis juhtub midagi ja Sa ei suuda enam laenu tagasi maksta. Jääd näiteks oma süül invaliidiks, kindlustus seda ka ei kata ja hakkadki elama riikliku invaliidsuspensioni peal.
Pank aga tahab oma raha tagasi saada. Mis teha? Korter tuleb maha müüa ja suht kiiresti. Kui seda aga kiiresti ja odavalt teha, siis on hea, kui 80% Sinu makstud hinnast saab.
Kui sellest saadud rahast nüüd laenu tagasimaksmiseks jätkub ja midagigi ka Sulle alles jääb, siis on veel enam vähem hästi läinud. Pank on rahul ja ka Sina saad hädapärast edasi elada. Kui aga ei jätku, siis on tulemus see, et Sina oled kuuse all ja pank on oma nõudega Sul kaela peal pealekauba. Maksad sellest armetust invaliidsuspensionist iga kuu 500 krooni.
Selliste lugude vältimiseks ongi omafinantseeringu nõue. Mõistlik nõue.
 
killule 02. august 2004, kl 11.40
aga miks sa ei ütle (väga delikaatsel viisil) et saad osa palka mustalt? Kui juhtud inimliku pangatöötaja otsa, saab ta sinu häbelikkusest ja suurest murest aru ning tuleb vastu
 
teema algataja 02. august 2004, kl 22.09
vaatan, et vastajaid ikka jagub, tänud teile.
ütlen nüüd ise ka mõne sõna:)
ma ei tea isegi ausalt öeldes, kas tegu on riigi või erakliinikuga, kus töötan. Tänapäeval ju kõik polikliinikud erastatakse ja kui olla veidi eemal (olin nüüd kuu puhkusel), võib kõik olla juba teisiti (enne vähemalt oli veel riiklik- minu teada).
oma osalus ei saaks mul olla vähem, kui 33 % (alla selle minu teada on vaid noorel perel:S). seda summat pole nii kerge kokku saada, kui pole kedagi kõrval, kes toetaks (nagu te isegi teate).
minu meelest on olemas pankadel maksepuhkus, kui isegi minuga midagi peaks juhtuma (esmalt peaks üldse juhtuma ime, et ma laenu saaks), katab kindlasti mingi osa kindlustus ning mõne kuuga saab otsida korterile (minu jaoks) soodsa ostja.
peagi on ka laps omadel jalgadel, seega peaks minema kergemaks.
ma ei taha siin hädaldada, kuid teeb meele mustaks, et ma ei saa sellise pangaga laenu.
lähen igatahes proovin veel nordeast, lootus pidavat surema viimasena!
 
helena 03. august 2004, kl 09.52
pankadel on kindlad reeglid, mitu % palgast tohib igakuine laenumakse moodustada, 30 - 40 %. laenuperioodi pikkust arvestatakse nii, et enamvähem pensioniea saamiseks oleks laen makstud. Sinu puhul tundubki probleem olevat selles, et *lisatagatist ei ole (kui oleks, saaksid laenu ilma omafinantseeringuta), *laenusumma ja igakuised maksed oleks liiga suured, arvestades vanust ja laenu tagasimaksmise aega. nt remonditud 2 toal. korter mustamäel maksab praegu ca 550000. remontimata saab palju odavamalt, aga kui võtad niigi suure laenu kaela, on Sul siis enam raha, et hakata kap remonti tegema ? ehk õnnestub mingi variant siiski leida, sest kui aeg veel edasi läheb .. pensionirahast ei suuda keegi omale korterit üürida. hoian Sulle pöialt !
 
lady 04. august 2004, kl 11.23
njah võtsin ka hiljaaegu laenu ning tõesti peab olema oma finantseering või lisatagatis ja kui neid ei ole siis ikka laenu ka ei saa, räägi mida tahad pangas aga otsustab lõpuks komisjon ja see juba midagi kahtlast läbi ei lase....
kahte laenu ma ka ei soovita kuna katsu tagasi maksta kuna see 10 000 pole ka enam mingi palk kui elad kahekesi. Kahjuks on sul surnud punkt ja lootus on see, et kunagi oled majaomanik ning siis teed mis soovid.
 
teema algataja 05. august 2004, kl 00.24
kuna peale minu on vanematel veel 2 last, siis ei pruugi ma sellest eramust undki näha (kuigi olen erinevalt neist sinna tütrega sisse kirjutatud). kui ikka läheb kellegi teise nimele, pole mitte midagi teha.
sotsiaalmaaja ma ei saa- palk liiga suur; laenu ma ei saa- palk liiga väike:S milleks see raha siis üldse kõlbab:S üürikorteris õhu maksmiseks:S
eks siis tulebki surmani üürnikuks jääda.
 
Success Goodness 04. mai 2018, kl 13.38
Kas otsite eralaenuandjat? Kas vajate laenu kiirelt? Kas teil on halb krediit? Ma võin aidata teil tagada intressimääraga laenu nii madal kui 2%. 100% rahastamine minimaalse dokumentatsiooniga.
Palun pöörduge tagasi meie posti teel: {lendersuccess@gmail.com}, kui olete huvitatud laenu saamisest, et saaksime teile rohkem teavet meie laenutingimuste kohta.
Tänan
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!