Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Koduabi
seoses kodulenuga küsimus
 
e 11. august 2006, kl 17.45
tere,

Teadjad palun seletage mulle "puust ja punaseks", miks on mulle kahjulik see kui ostan pangalaenuga korteri ja kinnisvara büroo tegi hindamisakti ja hindamisaktil on korter hinnatud väiksema väärtusega kui see hind millega mina ostan korteri???
Tooge välja plussid ja miinused .
Tänan väga kes vastavad.
 
ee 11. august 2006, kl 17.49
esiteks ei anna pank Sulle laenu rohkem, kui korteri väärtus hindamisaktil
 
ka nii juhtub 11. august 2006, kl 18.02
ma ei ostaks sellist korterit kõrgema hinnaga kui hindamisaktil kirjas. minu tuttaval oli taoline olukord ja ta ka ei ostnud seda korterit. läks aega mõni kuu ja juba oligi sama korteri hind madalam ja siis ostis ära.
 
e 11. august 2006, kl 18.06
aga kuidas siis nii???
mida ma tegama siis peaksin ?

EE-le
Aga müüakse ju küll kortereid niimoodi, et korteri hind kallim kui hindamisaktil ?
 
killu 11. august 2006, kl 18.08
aga hindamisakt näitab mis selle korteri väärtus on. miks peaksid sa üle maksma?? Kui piim maksab poes 6 krooni ja sa seda tead siis miks osta seda 10 krooniga?
 
e 11. august 2006, kl 18.08
no aga kui korteri omanik ei müü odavamalt ?
Mis siis saab ...mida ma tegema peaksin ..
 
Mari 11. august 2006, kl 18.24
Ega siis ainult 1 korter müügis ole, vaataksin teisi ka.
Kui omanikult selle raha eest korterit ei osteta, siis peab ta ju hinda alla laskma.
 
e 11. august 2006, kl 18.30
küsin see pärast, kuna see korter niigi väga hea hinnaga ja see osteaksek indlasti ära.
 
Kule 11. august 2006, kl 21.16
Kuule, kas häbi üldse ei ole, kui nii vigast Eesti keelt kasutate?
 
ja 11. august 2006, kl 21.35
ja on küll häbi
 
kägu 11. august 2006, kl 22.54
mina ostsin pool aastat tagasi korteri, mille müügihind oli 80 tuhat kõrgem kui aktil olev hind. siin piirkonnas oli juba pikemat aega korterite põud olnud ja ostsin kohe ära, muidu oleks hiljaks jäänud. praegu müüakse samas majas suht samas seisus olevat korterit aga juba 100 000 kõrgema hinnaga. omanik ütles, et ilmselt läheb ülepakkumiseks, sest tahtjaid on palju.
 
he 11. august 2006, kl 23.37
Hindamis aktil on kiirmüügihind,juhul kui pangal on vaja korter kiiresti ära müüa,kui aega on- on hind alati kõrgem,on aega ostjat oodata.
 
leimi 12. august 2006, kl 13.52
hindamisaktis ei ole kiirmüügi hind. samas peavad hindajad olema konservatiivsed ja vara üle hinnata ei või. kui mõni ka ostab asja turuhinnast kallimalt, siis tavaolukorras konkreetse korteri hind nii kallis siiski ei ole.

pank annab laenu vastavalt vara väärtusele, seega omafinantseering peab suurem olema. või suurema väärtusega lisatagatis.

kuuldavasti nendes uutes kesklinna majades, kus ruutmeetri hind on juba ligi 50 tuhat, ei lepi pangad 10 % omafinantseeringuga, vaid küsivad ka 50 %. sest ega need hinnad ikka turuhinnad ole. ja kui inimesel makseraskus tekib ja vaja müüma hakata, siis seda hinda, mida hullud praegu maksavad, on väga raske saada. eriti kui ilmneb, et ehituskvaliteet on saast. materjalid on odavad niikuinii.
 
krants 12. august 2006, kl 14.12
siiski-siiski, pank nõuab kiirmüügihinda, aga periood on 6 kuud (so mis summa eest selle korteri kuue kuu jooksul igal juhul maha saab müüa). Praegune ostuhind on hoopis teine asi - turg on teatavasti kõikuv nähtus ja kokkuleppe asi. Ära ehmata, kui kindlustus veel hoopis kolmanda hinna paneb ja tavalisetl kõrgema, sest nemad rehkendavad korteri taastamisväärtuse järgi.
 
nipitiri 12. august 2006, kl 20.30
Pank annab laenu ka üle hindamisaktis märgitud hinna.
Enamasti lähevad korterid müügiks suurema hinnaga, kui hindamisaktil kirjas. Praeguse olukorraga ei ole kursis, sest korterite müük on aeglustunud ja pakkumine ületab nõudluse.
 
mann 12. august 2006, kl 21.27
kahjuks minule praegu pank ei andnud rohkem laenu kui hindamisaktis märgitud, mis siis et korteri eest saaks rohkem küsida
 
kai 12. august 2006, kl 22.40
Minu teada ka pank rohkem ei laena, kui hindamisakt ütleb. Endal peab siis lihtsalt olema võimalik see vahe kinni maksta. Aga muidugi võib ju pangast üle küsida ja müüjaga konsulteerida.
 
g 13. august 2006, kl 11.29
Hindamisaktile pannakse minimaalne turuhind. Ehk siis selline hind, millega antud hetkel kindlalt müüja saab. Ja pangalaenu antakse ka üle selle hinna. Mul oli nt maja hindamisaktis 2,4 ja ostsin 2,4, aga laenu võtsin 2,5. Olenevalt pangast on need asjad paindlikud.
Samas ma ei tea eriti kedagi teist, kes poleks maksnud rohkem, kui hindamisakt näitab. Soome pangad on mõistlikumad (sampo, nordea). Aga sa pead olema muidugi maksevõimeline või siis lisatagatis.
 
g 13. august 2006, kl 11.29
Hindamisaktile pannakse minimaalne turuhind. Ehk siis selline hind, millega antud hetkel kindlalt müüja saab. Ja pangalaenu antakse ka üle selle hinna. Mul oli nt maja hindamisaktis 2,4 ja ostsin 2,4, aga laenu võtsin 2,5. Olenevalt pangast on need asjad paindlikud.
Samas ma ei tea eriti kedagi teist, kes poleks maksnud rohkem, kui hindamisakt näitab. Soome pangad on mõistlikumad (sampo, nordea). Aga sa pead olema muidugi maksevõimeline või siis lisatagatis.
 
gina 13. august 2006, kl 17.04
oi kas tõesti on KVB-d selgeltnägijad: "selline hind, millega antud hetkel kindlalt müüa saab"? kustkohast võib seda teada mingi suva KVB hindaja? ega ikka ei ole olemas kindlat summat iga korteri puhul, millega raudselt müüa saab. see on küll ilmselgelt rumal jutt.

ise ostsin küll korteri, mille hindamisaktijärgne hind oli kõrgem kui omaniku küsitav hind, aga mis see mulle andis? sain laenu sutsu rohkem, aga ega see ei tähenda, et korter nüüd kudagi väärtuslikum vmt. kui tunned, et soovid seda korterit ja laenuga probleeme pole, lase käia.
 
nipitiri 14. august 2006, kl 14.34
Mina räägin kaasa, sest olen selle u aasta tagasi läbi teinud. Minule andis pank laenu rohkem, kui oli hindamisaktis märgitud ja mitte natuke rohkem (remondiks oli vaja).
 
s 14. august 2006, kl 16.11
Minu meelest segasemalt ei saa seda asja enam seletada...
Püüan paremini, kui välja ei tule, siis andke andeks.

Kui korter maksab nt 130 000.- ja hindaja hindab korteri 100 000.- peale, siis pank annab laenu 100 000.- miinus omafinantseering (10 või 30%, oleneb, kas kredexi tagatisega või ilma) ehk pank annab laenu 70 000.- kuni 90 000.-, ülejäänud raha peab Sul endal olema kusagilt võtta. Pank võib anda ka rohkem laenu, kui Sul on lisatagatis, mis hinnatakse samuti ära ning mille väärtusest mingi protsendi võrra antakse laenu lisaks.

Mina nt sain nii laenu, et müügihind oli üks, millest kauplesin osa maha, ent kokkuleppel hindajaga sain hindamisakti kirja müügihinna. Seega sain pangast laenu TÄPSELT niipalju, kui maja tegelikult maksis. Ja nii tehakse igal pool, kui ainult tutvusi on (ja väga palju ei pea tutvusi olemagi, mul nt polnud, ma lihtsalt keeldusin muidu maja ostmast)
 
Katariina 21. detsember 2020, kl 10.40
Muideks, eesti keel on väikese algustähega.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!