Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Koduabi
roheline tiik
 
õnnetu 20. mai 2007, kl 21.50
lasime puhastada küllaltki kinnikasvanud tiigi eelmisel aastal.seal sees kasvas juba puid ja igasuguseid veetaimi.nüüd tiik puhas, aga kaldad kasvavad hirmkiiresti heinaga kinni ja vee peal on mingi roheline kiht.kord on see kiht kogunenud tükkidesse,kord on vesi nendega ühtlaselt kaetud.kavatsen kaldad käsitsi selle aasta heinast puhtaks kakkuda, aga mida teha selle rohelisega.loodan, et ehk tuuline ilm lükkab rohkem ühte kaldasse ja hakkan siis millegiga kokku riisuma,aga see pole ju normaalne - midagi on katastroofiliselt viga,sest naabrite tiigid kõik puhtad.mida teha,palun, andke nõu, olen tõesti õnnetu.
 
Lilleke 20. mai 2007, kl 22.25
Ehk küsid naabrite käest? Ehk neil ka selline jama olnud, mul endal tiiki pole, ei oska nõu anda.
 
Evelin 20. mai 2007, kl 22.36
On olemas sellised satikad, kelle paned tiiki elama ja kes söövad selle jama ära, mis seal tiigis "õitsema" hakkab :-)
Ühes hiljutises kodukirjas oli sellest ka juttu ... otsi raamatukogust :-)
 
mproover 20. mai 2007, kl 23.06
ehk mäletad mis kuu kodukirjas, mul muidu neid palju kodus, ehk leian üles, praegu igal-juhul tuttav ette ei tule...
 
teemaalgataja 20. mai 2007, kl 23.10
ma ise olen ka koduteemaliste ajakirjade fänn, pole kahjuks kohanud seda teemat,aga vaatan tähelepanelikult üle.aga kust küll selliseid satikaid saadakse?ise mõtlesin, et äkki on olemas mingit ainet või kemikaali, mis selle töö ära teeks.iseasi jälle,kas ma siis sinna vette suvel ujuma läheks?
 
mproover 20. mai 2007, kl 23.25
nii palju kui ma sest asjast mäletan - kõrg haljastus vahetus läheduses (lehed kukkuvad vette), palju valgust, kalad (!!! söövad kõik teised ära ja ajavad muda üles) - on põhjused, miks tiigid õitsevad ja kasvavad kinni, on mudased........ja tavaliselt läheb tiigi rajamisest 3-4 aastat, enne kui seal tekkib sobiv mikrokliima ja ei ole vaja pidevalt puhastada.....
 
Mh? 21. mai 2007, kl 08.59
Su tiik on äkki liiga madal? Kalad just hoiavad vetikate vohamist ära, nii et lase kogred sisse;)
 
keelehuviline 21. mai 2007, kl 09.07
Sorry, et teemas ei püsi, aga olen delfit lugedes viimasel ajal märganud ühtelugu sõna "kakkuma". Kas see on mingi uus sõna? Ja mis see tähendab täpselt?
 
mproover 21. mai 2007, kl 09.12
kalad (haugid, ahvenad jt) söövad ära teised satikad ja kogu ülejäänud elustiku tiigis - ei ole kedagi, kes sul sääsevastseid hävitab ja vetikaid sööb - sa lased väiksesse tiiki ju röövlooma (mõelge nüüd ka natuke)...ja need kes tahavad selge vee ja taheda põhjaga tiiki, ei peaks mitte kalu sisse viima :P
vot ei tea, kuidas koger neid tiike puhtana hoiab:
"Koger paistab silma oma mudalembese eluviisi poolest. Ta on seisvate või nõrgalt läbivoolava veega taimestikurikaste järvede elanik." - ajab üles muda üles ja taimestikurikkus on ju põhimõtteliselt kinni kasav tiik :P
 
mproover 21. mai 2007, kl 09.13
* kinnikasvav
 
teemaalgataja 21. mai 2007, kl 11.02
kakkuma = ära tõmbama,kiskuma
 
ÕS 21. mai 2007, kl 11.18
EI OLE SELLIST SÕNA NAGU KAKKUMA - ON KATKUMA!!!
 
kruss 21. mai 2007, kl 11.52
Need rohelised vist lemled? Neid tekib, kui vesi liiga rammus st on sattunud vette väetist või midagi mis veetaimed vohama paneb
 
Sain jälile 21. mai 2007, kl 14.31
Kakkumise kohta küsisin siin mina ka ükskord. Tuli välja, et see Lõuna-Eesti variant sõnast katkuma:)) Noh, nagu Põhja-Eesti öeldakse "see" ja Lõuna-Eestis sama asja kohta "too".
 
mproover 21. mai 2007, kl 14.36
meil siin lõunas jah teised sõnad :P
ja kakkuma on kasutusel juba minu lapse põlvest - ei ole uudissõna ;)
 
teemaalgatajalt mprooverile 22. mai 2007, kl 08.37
mina olen ka lõunaeestlane,ilmselt sellepärast minu jaoks ka see sõna täiesti igapäevane lapsest saati.
 
keelehuviline 22. mai 2007, kl 08.46
No jah, ma Põhjast. Seepärast tundub võõras see variant. Üks kord pärnakatega talvel ka itsitasime, et ühtedel hakkab lumi kokku ja teistel pakib.
 
teemaalgataja veelkord 22. mai 2007, kl 19.24
oot,oot, lumi pakib?seda varianti ma ei tea...
 
Tiik 20. juuli 2022, kl 12.59
Tiigi vesi on ööse nii külm, et köred ronivad sealt ööseks koerakuuti sooja, hommiku kalpsavad tagasi jälle
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!